Władca Areny (Sebastian Grabski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
MattCarnall
Posty: 326
Rejestracja: 08 sie 2010, 17:53
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Władca Areny

Post autor: MattCarnall »

A może czas już przenieść ten temat do działu Gry planszowe i karciane, skoro gra jest już praktycznie gotowa:), w końcu nie jest już prototypem, a wygląda zacnie. Czyżby spora revolta w grach planszowych?
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Władca Areny

Post autor: Epyon »

Po dwóch partiach niezaprzeczalnie muszę stwierdzić, że gra działa bardzo dobrze. Daje mnogość możliwości w stworzeniu postaci i dobraniu ekwipunku. Losowość nie jest nazbyt denerwująca, bo zasadniczo zależy od rozdzielenia statystyk przy tworzeniu postaci. Póki co mam spory apetyt na kolejne pojedynki, a to dla mnie spora zaleta. Nie chcę wypowiadać się zbyt pochopnie, ale chyba trochę znienacka wyrósł nam jeden z lepszych fillerów dla dwóch graczy. ;)

Żeby nie było, że jestem nastawiony hurraoptymistycznie, to póki co mam wątpliwości czy w grze nie jest za dużo liczenia w trakcie zadawania obrażeń itp. ale może to wynika tylko z braku wprawy i po kilku partiach będzie to bardziej oczywiste.
Vincent
Posty: 397
Rejestracja: 27 lip 2011, 13:23
Been thanked: 1 time

Re: Władca Areny

Post autor: Vincent »

Mówisz, że to filler.. dlatego że jest stosunkowo niedługi czas gry (z tego co pamiętam to okolo 20-30 minut tak?) czy z jakiegoś innego powodu?
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Władca Areny

Post autor: Epyon »

Ze względu na dość krótki czas gry no i zdecydowanie mniejszą mózgożerność niż w np. Twilight Struggle. Dużo kombinowania jest przy tworzeniu wojownika ale w trakcie rozgrywki mamy już raczej jedną obraną strategię, jedyne zmiany mogą wprowadzać elementy planszy. Absolutnie nie jest to wada, bo dzięki temu pojedynki są dynamiczne. Mogę też się trochę mylić, bo ciężko mieć wyrobiony pełny obraz gry po dwóch partiach. ;)
Awatar użytkownika
Wagnard
Posty: 16
Rejestracja: 28 wrz 2010, 17:04

Re: Władca Areny

Post autor: Wagnard »

Panie autorze... bardzo przyjemnie się grało na Pionku. Mimo, iż nie dokończony, nasz pojedynek dwóch maniaków z toporami i dziurą na środku był dość ciekawy. Chętnie pograłbym więcej, żeby poeksperymentować ze strategiami.

Może profil na BGG? I faktycznie, chyba czas przenieść temat do bardziej odpowiedniego działu.

Czekam na oficjalną premierę.
Awatar użytkownika
Bri
Posty: 437
Rejestracja: 18 sie 2009, 14:40

Re: Władca Areny

Post autor: Bri »

Przenosić temat, przenosić.

Zmienić pudełko, za duże i za puste w środku i wszystko luźno goni - może plansze podzielić na czworo i zrobić dwustronną (z wariantami "zagospodarowania" terenu). Format "Neuroshimy"/"Agricoli" byłby w sam raz, może tylko mniejsza grubość całego pudełka.
Koniecznie dołączyć pomalowane figurki :D
Wiem że marudzę i że dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają ale czy to nie miało kosztować rok temu ok 50zł?

Non stop ktoś nas uprzedzał przy stoliku. Mówi się trudno i znaczy że gra musiała "chwycić" :)
Orrik
Posty: 31
Rejestracja: 09 cze 2011, 10:57
Been thanked: 1 time

Re: Władca Areny

Post autor: Orrik »

Wagnard pisze:nasz pojedynek dwóch maniaków z toporami i dziurą na środku był dość ciekawy.
Niektórzy mieli dwuręczny młot do rozłupywania czaszek :)

Gry nawet nie śledziłem to też zasiadając do stolika miałem pokłady entuzjazmu i za grosz pojęcia co mnie czeka. Ostatecznie entuzjazm był uzasadniony, pojedynek naprawdę wciąga, gra daje dużo możliwości i ładnie wygląda.
Mam nadzieje, że jeszcze kiedyś będę miał okazje zagrać.
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Władca Areny

Post autor: Epyon »

Bri pisze:Przenosić temat, przenosić.

Zmienić pudełko, za duże i za puste w środku i wszystko luźno goni - może plansze podzielić na czworo i zrobić dwustronną (z wariantami "zagospodarowania" terenu). Format "Neuroshimy"/"Agricoli" byłby w sam raz, może tylko mniejsza grubość całego pudełka.
Koniecznie dołączyć pomalowane figurki :D
Wiem że marudzę i że dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają ale czy to nie miało kosztować rok temu ok 50zł?

Non stop ktoś nas uprzedzał przy stoliku. Mówi się trudno i znaczy że gra musiała "chwycić" :)
Jak dla mnie pudełko jest w sam raz, i wszystko mieści się bez większych luzów... Dwustronna plansza to pomysł ciekawy, pytanie czy sensowny bo jakie nowości by wprowadziła do gry? Koszt pomalowanych (lub jakichkolwiek) figurek podniósłby cenę gry i to sporo, żetony są ok a jak ktoś chce figurki to zawsze sobie może dokupić. Uważam że cena 100 zł nie jest zbyt wysoka biorąc pod uwagę jakość gry.
Awatar użytkownika
Władca Areny
Posty: 221
Rejestracja: 29 wrz 2010, 15:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Władca Areny

Post autor: Władca Areny »

Pudełko jest robione na miarę i szczerze mówiąc obawiałem się pomówień o zbyt małą ilość powietrza w środku, tak chętnie ofiarowanego przez inne produkcje paraplanszówkowe.

Co do ceny, to wierzcie mi drodzy gracze, że 99 zł jest ceną praktycznie wyrównującą koszty. Obawiam się, że cena sklepowa z marżą i dystrybucją mogłaby oscylować w okolicach 140 zł. :roll:

Cieszę się, że pionkowe rozgrywki dostarczyły wam sporo zabawy. Ja też dobrze się bawiłem sędziując waszym potyczkom.
Prawdziwe emocje zaczynają się, kiedy do gry zasiada dwójka doświadczonych graczy z dobrze skonfigurowanymi wojownikami. Nie ma wtedy miejsca na jakiekolwiek błędy, bo takie przypłaca się życiem.

Czekam drodzy gracze, którzy zakupiliście pierwsze sztuki gry, aż nabierzecie doświadczenia i poznacie dobrze zasady. Jest to niezbędne do uczestniczenia w turnieju, do którego gra nadaje się idealnie.

Czekam na dalsze relacje spod zbryzganych posoką aren.

Pokłony
Autor
Awatar użytkownika
jawohl
Posty: 303
Rejestracja: 06 sty 2012, 13:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Areny

Post autor: jawohl »

Nie moge się doczekać jakiegoś wideo z recenzją i gameplayem!
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Władca Areny

Post autor: Epyon »

No cóż, wideo nie planuję, ale recenzja powinna pojawić się już za jakiś czas na stronie Tawerny. ;)
Awatar użytkownika
Władca Areny
Posty: 221
Rejestracja: 29 wrz 2010, 15:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Władca Areny

Post autor: Władca Areny »

Dzięki za przenosiny Nataniel. :wink:
Witam wszystkich, którzy nie zabłądzili nigdy w mroczne ostępy działu pomysły i idee.
Co do gameplay'a, pojawi się lada dzień. Możecie się też spodziewać kilku recenzji gry.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Władca Areny

Post autor: mig »

a gdzie profil na bgg, bo nie mogę wrzucić na wishlistę? :D
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Władca Areny
Posty: 221
Rejestracja: 29 wrz 2010, 15:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Władca Areny

Post autor: Władca Areny »

a gdzie profil na bgg, bo nie mogę wrzucić na wishlistę?
Wiem, wiem. :roll:
Ta strona ma tak tragiczny interfejs, że odrzuca mnie za każdym razem gdy ją odwiedzam.
Będę się musiał przemóc i zrobić tam jakąś zajawkę. :|
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Władca Areny

Post autor: Olgierdd »

Władca Areny pisze:
a gdzie profil na bgg, bo nie mogę wrzucić na wishlistę?
Wiem, wiem. :roll:
Ta strona ma tak tragiczny interfejs, że odrzuca mnie za każdym razem gdy ją odwiedzam.
Będę się musiał przemóc i zrobić tam jakąś zajawkę. :|
Trzeba będzie się przemóc, BGG to Facebook gier planszowych - nie ma Cię tam, to nie istniejesz* :P




*Wiem, że wiele osób nie korzysta z tego serwisu, dlatego nie podejmuję ewentualnej polemiki i offtopa ;)
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Władca Areny

Post autor: Leser »

Władca Areny pisze:
a gdzie profil na bgg, bo nie mogę wrzucić na wishlistę?
Wiem, wiem. :roll:
Ta strona ma tak tragiczny interfejs, że odrzuca mnie za każdym razem gdy ją odwiedzam.
Będę się musiał przemóc i zrobić tam jakąś zajawkę. :|
Podeślij angielski opis, to sam to zrobię, a do kieszenie wpadnie parę geekgoldów ;)
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Władca Areny
Posty: 221
Rejestracja: 29 wrz 2010, 15:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Władca Areny

Post autor: Władca Areny »

Podeślij angielski opis, to sam to zrobię, a do kieszenie wpadnie parę geekgoldów ;)
Dobry pomysł, przygotuję opis i materiały.

Na stronie pojawiła się nowa wersja instrukcji do przeglądania online.
http://wladcaareny.pl/d/zasady
Chwilowo strony są dość duże i wczytanie instrukcji przy 1MB/s łączu trwa około 40 sekund.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Władca Areny

Post autor: Olgierdd »

Tak się zastanawiam, ilu graczy może swobodnie stworzyć swojego wojownika z jednej kopii gry? Chodzi mi o konieczność liczenia się z tym, że z jakiejś karty trzeba zrezygnować, bo ktoś inny też chce ją mieć.
Awatar użytkownika
Władca Areny
Posty: 221
Rejestracja: 29 wrz 2010, 15:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Władca Areny

Post autor: Władca Areny »

Tak się zastanawiam, ilu graczy może swobodnie stworzyć swojego wojownika z jednej kopii gry? Chodzi mi o konieczność liczenia się z tym, że z jakiejś karty trzeba zrezygnować, bo ktoś inny też chce ją mieć.
W instrukcji jest zasada o prawie pierwokupu dla wojownika z większą wartością cechy PSYCHIKA. Mimo wszystko taka sytuacja zdarza się dość rzadko. Z 27 kart zbroi można skompletować 2 pełne zestawy pancerza. Jeśli chodzi o karty broni to jest ich 36 sztuk, a zwykle kupuje się 2 sztuki na gracza. Dużo czasu spędziłem na balansowaniu broni tak, by nie było lepszych i gorszych egzemplarzy, więc na ogół też nie stanowi to problemu. W grze są tylko trzy psy bojowe i tutaj czasem chęć ich wykupienia przez obu graczy może nastręczyć trudności. Wojownik z większą PSYCHIKĄ potrafi odpowiednio zasugerować psiarczykowi, że to jemu właśnie psy bardziej się przydadzą. :twisted:
Awatar użytkownika
Władca Areny
Posty: 221
Rejestracja: 29 wrz 2010, 15:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Władca Areny

Post autor: Władca Areny »

Władca Areny w Cieszynie

W najbliższą sobotę (16.06.2012) od 10.00-18.00 pokazy i rozgrywki Władcy Areny, na Weekendzie Gier Bez Prądu w Cieszynie.

http://www.ngo.cieszyn.pl/index.php/com ... %85du.html

Zapraszam
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Władca Areny

Post autor: Pierzasty »

Może Ci się przydać:

http://forums.somethingawful.com/showth ... id=3426500

Walki na arenie w Dwarf Fortress. Same walki są automatyczne, więc wszystko opiera się na budowie wojownika. Sporo dyskusji o mechanice i mnóstwo zróżnicowanej broni itp (ostrzegam, w grze modelowane są nawet warstwy tkanek).
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Władca Areny

Post autor: Leser »

Władca Areny pisze:Władca Areny w Cieszynie

W najbliższą sobotę (16.06.2012) od 10.00-18.00 pokazy i rozgrywki Władcy Areny, na Weekendzie Gier Bez Prądu w Cieszynie.

http://www.ngo.cieszyn.pl/index.php/com ... %85du.html

Zapraszam
A dostępne to cudo będzie kiedyś w jakimś sklepie? ;)
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Władca Areny
Posty: 221
Rejestracja: 29 wrz 2010, 15:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Władca Areny

Post autor: Władca Areny »

A dostępne to cudo będzie kiedyś w jakimś sklepie?
Już jest dostępne u mnie. :twisted: 99 złotych.
A w sklepie po oficjalnej premierze we wrześniu. 8)
Awatar użytkownika
Władca Areny
Posty: 221
Rejestracja: 29 wrz 2010, 15:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Władca Areny

Post autor: Władca Areny »

Na stronie internetowej, w dziale ZASADY (pod instrukcją) pojawiły się pierwsze poradniki prezentujące tworzenie wojownika.
http://wladcaareny.pl/d/zasady
Zapraszam do oglądnięcia.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Władca Areny

Post autor: schizofretka »

Będzie szansa na jakąs prezentację w Warszawie?
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
ODPOWIEDZ