7 Cudów Świata / 7 Wonders (Antoine Bauza)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Marudka
Posty: 138
Rejestracja: 13 lip 2015, 09:09
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: Marudka »

tomasz86 pisze:Witam,

Pisalem do kilku sklepow. NIestety sprzedaja tylko pojedyncze karty z dodatkami Liderzy i Miasta. Wie ktos gdzie moge kupic te karty. Albo moze ktos ma wieksza ilosc i podzieli sie z fanem.

7 Wonders: Leaders – Stevie (2011)
7 Wonders: Leaders – Nimrod (2014)
7 Wonders: Leaders – Wil (2014)
7 Wonders: Leaders – Louis (2012)
Ja kupowałam w styczniu tutaj: http://shop.rprod.com
Z tego co widzę teraz nie wszystkie są dostępne.
Powinnam mieć jakieś "zapasowe" ale teraz nie mam jak sprawdzić.
Na liście brakuje Ci jeszcze Estebana
7 Wonders: Leaders – Esteban (2012)
Awatar użytkownika
vincentblack
Posty: 286
Rejestracja: 17 lut 2014, 17:52
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 11 times
Kontakt:

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: vincentblack »

Gdyby ktoś chciał zorganizować jakieś wspólne zamówienie promek ze sklepu Rapos to chętnie się dołączę :)
pawelpoz
Posty: 61
Rejestracja: 05 lis 2015, 19:03

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: pawelpoz »

Mam pytanie odnośnie dodatku miasta/liderzy a konkretnie żetonów długu. W instrukcji jest napisane, że symbol pękniętej monety oznacza, że wszyscy gracze (z wyjątkiem wystawiającego kartę) musza oddać do banku wskazaną na symbolu liczbę monet. Jeśli gracz nie ma pieniędzy, to za każdą brakującą monetę (lub monetę, której nie chce oddać) otrzymuje żeton długu. Tutaj wszystko jest jasne. Natomiast symbol pękniętej monety występuje również w parze z innymi symbolami np. z symbolem żetonu zwycięstwa (zobaczcie tył instrukcji dodatku miasta, opis 7 symbolu) lub z symbolem 3 etapów cudu świata (opis 8 symbolu). Dla przykładu pierwszy z nich, czyli symbol żetonu zwycięstwa z symbolem pękniętej monety, ma taki opis: "Każdy z graczy za wyjątkiem wystawiającego tę kartę, musi oddać do banku 1 monetę za każdy posiadany żeton zwycięstwa." Ani słowa o tym, że jeśli nie może spełnić tego warunku otrzyma żeton długu, jak również nie jest wspomniane, że może zrezygnować z oddania monety i zaciągnąć dług. Czy mam rozumieć przez to, że żetony długu otrzymuje się tylko w przypadku kiedy symbol pękniętej monety występuje na karcie samotnie, a w pozostałych przypadkach nie otrzymuje się żetonów długu, ale za to gracz MUSI oddać monetę? Z góry dzięki za pomoc :)
Awatar użytkownika
flowerus
Posty: 490
Rejestracja: 06 lut 2010, 12:47
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: flowerus »

pawelpoz pisze:Mam pytanie odnośnie dodatku miasta/liderzy a konkretnie żetonów długu. W instrukcji jest napisane, że symbol pękniętej monety oznacza, że wszyscy gracze (z wyjątkiem wystawiającego kartę) musza oddać do banku wskazaną na symbolu liczbę monet. Jeśli gracz nie ma pieniędzy, to za każdą brakującą monetę (lub monetę, której nie chce oddać) otrzymuje żeton długu. Tutaj wszystko jest jasne. Natomiast symbol pękniętej monety występuje również w parze z innymi symbolami np. z symbolem żetonu zwycięstwa (zobaczcie tył instrukcji dodatku miasta, opis 7 symbolu) lub z symbolem 3 etapów cudu świata (opis 8 symbolu). Dla przykładu pierwszy z nich, czyli symbol żetonu zwycięstwa z symbolem pękniętej monety, ma taki opis: "Każdy z graczy za wyjątkiem wystawiającego tę kartę, musi oddać do banku 1 monetę za każdy posiadany żeton zwycięstwa." Ani słowa o tym, że jeśli nie może spełnić tego warunku otrzyma żeton długu, jak również nie jest wspomniane, że może zrezygnować z oddania monety i zaciągnąć dług. Czy mam rozumieć przez to, że żetony długu otrzymuje się tylko w przypadku kiedy symbol pękniętej monety występuje na karcie samotnie, a w pozostałych przypadkach nie otrzymuje się żetonów długu, ale za to gracz MUSI oddać monetę? Z góry dzięki za pomoc :)
Zapis, że "za każdą brakującą monetę (lub monetę, której nie chce oddać) otrzymuje żeton długu" dotyczy każdej sytuacji w której tracimy monety, czyli w podanych przez Ciebie przypadkach również.
There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
pawelpoz
Posty: 61
Rejestracja: 05 lis 2015, 19:03

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: pawelpoz »

Czyli po prostu wszędzie tam gdzie jest widoczny symbol pękniętej monety (nawet jeśli występuje on w parze z innym symbolem) mam stosować zasady opisanie po prostu przy opisie pękniętej monety? A więc, że można zrezygnować z oddania monety i zamiast tego zaciągnąć dług itp.
aigimig
Posty: 408
Rejestracja: 15 sty 2014, 15:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 7 times

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: aigimig »

pawelpoz pisze:Czyli po prostu wszędzie tam gdzie jest widoczny symbol pękniętej monety (nawet jeśli występuje on w parze z innym symbolem) mam stosować zasady opisanie po prostu przy opisie pękniętej monety? A więc, że można zrezygnować z oddania monety i zamiast tego zaciągnąć dług itp.
tak
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: Carmash »

Czy gra dobrze sprawuje się w gronie 3-4 osobowym? Wczoraj zagrałem w Pojedynek i z miejsca się zakochałem.
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: RunMan »

Według mnie jest okej w każdym składzie powyżej 2 graczy - w ile osób byś nie grał to i tak obchodzą Cie tylko Twoi bezpośredni sąsiedzi, a z racji równoczesnego wyboru kart downtime nie zwiększa się proporcjonalnie z liczbą graczy.
Awatar użytkownika
vincentblack
Posty: 286
Rejestracja: 17 lut 2014, 17:52
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 11 times
Kontakt:

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: vincentblack »

Carmash pisze:Czy gra dobrze sprawuje się w gronie 3-4 osobowym? Wczoraj zagrałem w Pojedynek i z miejsca się zakochałem.
Moim zdaniem gra się sprawuje świetnie w każdym składzie (od 3 do 7), choć niektórzy narzekają na wariant 3 osobowy (pewnie ze względu na zależności militarne). Ale nie jestem do końca obiektywny bo to jedna z moich ulubionych gier :)

Ale pamiętaj, że że "regularne" 7 Cudów to jednak gra nieco inna od Pojedynku, głównie ze względu na draft. Najlepiej po prostu gdzieś zagrać i samemu się przekonać, ja w każdym razie serdecznie polecam!
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: Banan2 »

vincentblack pisze:
Carmash pisze:Czy gra dobrze sprawuje się w gronie 3-4 osobowym? Wczoraj zagrałem w Pojedynek i z miejsca się zakochałem.
Moim zdaniem gra się sprawuje świetnie w każdym składzie (od 3 do 7), choć niektórzy narzekają na wariant 3 osobowy (pewnie ze względu na zależności militarne).
To racja. Tylko, że trochę inaczej się gra się w 3 osoby a inaczej w 7. W 3 można liczyć na to, że jakieś karty do nas wrócą a w związku z tym próbować coś tam zaplanować. Przy 7 to oczywiście niemożliwe.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
KacperP
Posty: 3
Rejestracja: 20 cze 2016, 13:30
Lokalizacja: Brzeszcze

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: KacperP »

Cześć!
Zgubiłem jedną kartę z podstawowej wersji 7 cudów - jest to ratusz, karta trzeciej ery, dla graczy 5+.
Czy jest jakiś sposób zdobycia pojedynczej karty? Trzeba napisać do wydawnictwa?
"Często nienawiść sama sobie zadaje rany" ~ JRRT
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: Bary »

KacperP pisze:Cześć!
Zgubiłem jedną kartę z podstawowej wersji 7 cudów - jest to ratusz, karta trzeciej ery, dla graczy 5+.
Czy jest jakiś sposób zdobycia pojedynczej karty? Trzeba napisać do wydawnictwa?
Tak, napisz do Rebela e-maila z wytłumaczeniem problemu i załączonym potwierdzeniem zakupu. Powinni Ci podesłać.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
KacperP
Posty: 3
Rejestracja: 20 cze 2016, 13:30
Lokalizacja: Brzeszcze

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: KacperP »

A jeśli nie mam potwierdzenia zakupu?
"Często nienawiść sama sobie zadaje rany" ~ JRRT
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: Bary »

KacperP pisze:A jeśli nie mam potwierdzenia zakupu?
To próbuj coś z nimi ugrać mimo braku potwierdzenia. Tak, czy siak pierwszy krok to e-mail do wydawnictwa.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: Bary »

KacperP pisze:A jeśli nie mam potwierdzenia zakupu?
To próbuj coś z nimi ugrać mimo braku potwierdzenia. Tak, czy siak pierwszy krok to e-mail do wydawnictwa.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: REBEL.pl »

Mamy przyjemność poinformować, że lada moment pojawi się dodruk dodatków Liderzy oraz Miasta. Z uwagi na wcześniejsze trudności z organizowaniem dodruków międzynarodowych i przerwami w dostępności zdecydowaliśmy się zrobić większy, samodzielny nakład, dzięki czemu oba dodatki są także w pełnej, polskiej wersji językowej :)

Obrazek Obrazek
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: Wroobel »

A to fajnie bo przed zakupem Miast właśnie brak polskiej wersji językowej mnie powstrzymywał.
Jeszcze tylko dajcie znać po czym będzie można poznać że dodatek jest z najnowszego dodruku?
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: Wincenty Jan »

Wroobel pisze:A to fajnie bo przed zakupem Miast właśnie brak polskiej wersji językowej mnie powstrzymywał.
Jeszcze tylko dajcie znać po czym będzie można poznać że dodatek jest z najnowszego dodruku?
Może po polskiej wersji językowej? :lol:
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: REBEL.pl »

Wincenty Jan pisze:
Wroobel pisze:A to fajnie bo przed zakupem Miast właśnie brak polskiej wersji językowej mnie powstrzymywał.
Jeszcze tylko dajcie znać po czym będzie można poznać że dodatek jest z najnowszego dodruku?
Może po polskiej wersji językowej? :lol:
Na okładce mają "Liderzy" zamiast "Leaders" oraz "Miasta" zamiast "Cities" ;)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: crsunik »

Biorąc pod uwagę jak wyglądał pierwszy druk to można powiedzieć, że dopiero teraz wydajecie polską wersję dodatków :P
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: REBEL.pl »

crsunik pisze:Biorąc pod uwagę jak wyglądał pierwszy druk to można powiedzieć, że dopiero teraz wydajecie polską wersję dodatków :P
Nawet nie można - trzeba ;) Wcześniej było to trudne z uwagi na minimalne nakłady i fakt, że 7 cudów Świata dopiero nabierało popularności. Wiele rynków zaczęło od wydawania wersji multi języcznych obawiając się, że dodatki nie wniosą do gry nic istotnego. Ale jest dokładnie odwrotnie, są one naturalnym i niemal obowiązkowym rozszerzeniem dla graczy, którzy chcą z rozgrywki czerpać jeszcze więcej przyjemności. Dlatego z naszej perspektywy (i dzięki rozwojowi rynku) inwestycja w pełną polską edycję okazała się nie tyle zalecana, co wręcz wymagana. :)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Helga
Posty: 306
Rejestracja: 28 gru 2015, 16:01
Lokalizacja: Warszawa/ Ząbki
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: Helga »

Miasta (Cities) co prawda już mam, ale Liderów biorę koniecznie <3. Dzięki Rebel!
tomasz86
Posty: 104
Rejestracja: 23 sty 2016, 23:26
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: tomasz86 »

Czyli karty będą po Polsku? Czy do Liderów będzie 5 dodatkowych kart liderów też dodrukowanych ?
Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: Wroobel »

tomasz86 pisze:Czyli karty będą po Polsku? Czy do Liderów będzie 5 dodatkowych kart liderów też dodrukowanych ?
Domyślam się, że tak. Inaczej nie byłoby sensu robić wznowienia po polsku.
tomasz86
Posty: 104
Rejestracja: 23 sty 2016, 23:26
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: tomasz86 »

Gdyby do liderów byłby dodruk jako mały bonus to naprawdę byłoby interesująco. W końcu to tylko i 5 kart.....
7 Wonders: Leaders – Stevie (2011)
7 Wonders: Leaders – Nimrod (2014)
7 Wonders: Leaders – Wil (2014)
7 Wonders: Leaders – Louis (2012)
7 Wonders: Leaders – Esteban (2012)
ODPOWIEDZ