Eminent Domain (Seth Jaffee)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Eminent Domain

Post autor: Marx »

Ciekawa gra, za mną pierwsza partia, gdzie w początkowych turach jeszcze się uczyłem co i jak, ale potem już było wszystko jasne. Podoba mi się i mechanicznie i tematycznie. To wada bardzo względna, ale trochę za krótka partia jak dla mnie :-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2422
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Eminent Domain

Post autor: Jiloo »

Zapomniałem, że EmDo może być tak skomplikowane dla nowego użytkownika. Myślę, że jakbyśmy odpuścili dodatek było by Ci dużo łatwiej wejść. Gra ma wtedy mniej rumieńców, ale muszę zapamiętać żeby nowych wprowadzać jednak bardziej stopniowo. Zawsze można zagrać dwie gry - wprowadzić na podstawce i dorzucić dodatek na drugą grę.

Tapnięte | keep-disco-evil
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Eminent Domain

Post autor: crsunik »

Dodatek czy dodatki? ;)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2422
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Eminent Domain

Post autor: Jiloo »

crsunik pisze:Dodatek czy dodatki? ;)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Wczoraj było tylko z Escalation.
Ja w sumie jeszcze nie grałem z Exotica ;)
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Eminent Domain

Post autor: rattkin »

Marx pisze:To wada bardzo względna, ale trochę za krótka partia jak dla mnie :-)
Ta gra często potrafi się (za) szybko kończyć - kiepski design warunku zakończenia, który wymusza na graczach suboptymalną rozgrywkę w imię sztucznego balansowania czasem.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2422
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Eminent Domain

Post autor: Jiloo »

Prośba do posiadających dodatek Escalation – byłby koś w stanie zeskanować dla mnie jedną kartę? Najlepiej w dobrej jakości, żebym mógł wydrukować i wrzucić w koszulkę. Chodzi o kartę Diverse technology – Annex.
Doliczyłem się ostatnio braku w pudełku, napisalem do TMG i bez problemu wysłali mi brakującą kartę. Dziś dotarla przesyłka (po miesiącu) i okazało się, że pani się pomyliła i wysłała nie tę kartę :? Oczywiście napisałem i mam nadzieję, że doślą tę właściwą, ale chciałbym grać z tą kartą.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Eminent Domain

Post autor: rattkin »

https://www.dropbox.com/s/jdolnvdiflsmu ... x.png?dl=0

Niestety, wykończenie karty sprawia, że jest ona bardzo niewdzięcznym obiektem do skanowania.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2422
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Eminent Domain

Post autor: Jiloo »

rattkin pisze:https://www.dropbox.com/s/jdolnvdiflsmu ... x.png?dl=0

Niestety, wykończenie karty sprawia, że jest ona bardzo niewdzięcznym obiektem do skanowania.
Dziękuję za skan i szybkość reakcji!
To rozwiązanie tymczasowe (liczę, że dostanę właściwą kartę za jakiś czas), więc taka jakość w zupełności wystarczy.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Eminent Domain

Post autor: Wallenstein »

Co tam z rodzimą wersją?
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2422
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Eminent Domain

Post autor: Jiloo »

Wallenstein pisze:Co tam z rodzimą wersją?
Kampania miała wystartować w drugim kwartale.
Myślę, że jak Baldar będzie miał konkrety to coś napisze i tutaj.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Eminent Domain

Post autor: stalker7 »

też wyczekuję :roll:
Pisałem do nich i mówili, że na dniach ma być info. Jak na razie cisza a dni mijają :D
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Eminent Domain

Post autor: baldar »

stalker7 pisze:też wyczekuję :roll:
Pisałem do nich i mówili, że na dniach ma być info. Jak na razie cisza a dni mijają :D
W przyszłym tygodniu mamy już na pewno rozmowę. Damy znać.
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Eminent Domain

Post autor: stalker7 »

baldar pisze:
stalker7 pisze:też wyczekuję :roll:
Pisałem do nich i mówili, że na dniach ma być info. Jak na razie cisza a dni mijają :D
W przyszłym tygodniu mamy już na pewno rozmowę. Damy znać.
Fajno bo nie mogę się doczekać szczegółów
Mam nadzieję, że nie zrezygnujecie z plastikowych figurek stateczków na rzecz kartonowych znaczników ;)

Aczkolwiek konsensusem w tej sytuacji byłoby dodanie znaczników dla każdego rodzaju statku (albo jednego dużego z 3 wskaźnikami )dla każdego gracza (takich jak są w niektórych grach ruchome z obracanym kołem, wiecie o co chodzi https://spacebiff.com/2017/02/01/aeons- ... ousel-9637( to z demonem z cyferką 48)
Produkcja wyszłaby taniej i estetyczniej na stole a np. opcjonalnie figurki jako dodatek?
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Eminent Domain

Post autor: baldar »

żadne kompromisy nie wchodzą w grę, jeżeli będziemy "robić" grę to tylko w plastiku
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Eminent Domain

Post autor: rattkin »

stalker7 pisze: Mam nadzieję, że nie zrezygnujecie z plastikowych figurek stateczków na rzecz kartonowych znaczników ;)
Te stateczki są mega upierdliwe, kłują w palce przy przekładaniu i są zupełnie od czapy w tej grze. To zdecydowanie powinny być żetony. Tam historia (chyba, już nie pamiętam) była taka, że mieli dostęp taniej do form po kimś tam (lautapelit?) i wrzucili.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2422
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Eminent Domain

Post autor: Jiloo »

rattkin pisze:(...) mieli dostęp taniej do form po kimś tam (lautapelit?) i wrzucili.
Dokładnie. Statki identyczne jak w Eclipse.
Choć ja nie mam z nimi problemu, że mnie kłują.

Tapnięte | keep-disco-evil
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Eminent Domain

Post autor: stalker7 »

Marx pisze:Ciekawa gra, za mną pierwsza partia, gdzie w początkowych turach jeszcze się uczyłem co i jak, ale potem już było wszystko jasne. Podoba mi się i mechanicznie i tematycznie. To wada bardzo względna, ale trochę za krótka partia jak dla mnie :-)
zawsze możesz wydłużyć dodając karty akcji lub zmieniając zasadę co do upłynnienia stosów a jeśli grasz na więcej graczy to by wydłużyć pierwszą metodą musiałbyś zrobić proxy lub mieć druga kopię podstawki ale to żaden problem drukarka w dłoń i karty z koszulkami tej samej wielkości od biedy karteczki i długopis
to jest właśnie piękne w planszówkach, że sam sobie możesz modyfikować jak Ci się podoba :roll:
Przy okazji dobry pomysł na dodatek na KS a nawet retail : zestaw dodatkowych kart akcji

rattkin pisze:
stalker7 pisze: Mam nadzieję, że nie zrezygnujecie z plastikowych figurek stateczków na rzecz kartonowych znaczników ;)
Te stateczki są mega upierdliwe, kłują w palce przy przekładaniu i są zupełnie od czapy w tej grze. To zdecydowanie powinny być żetony. Tam historia (chyba, już nie pamiętam) była taka, że mieli dostęp taniej do form po kimś tam (lautapelit?) i wrzucili.
takiej wiedzy to już nie miałem sądziłem, że to dobra jakość ale Baldar jak mówił
"żadne kompromisy" więc na pewno zrobią porządne takie jak mają być :wink:
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Eminent Domain

Post autor: Wallenstein »

Też uważam, że żetony byłyby lepsze niż plastikowe stateczki...
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2422
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Eminent Domain

Post autor: Jiloo »

stalker7 pisze:(...)jeśli grasz na więcej graczy to by wydłużyć pierwszą metodą musiałbyś zrobić proxy lub mieć druga kopię podstawki
Co masz na myśli mówiąc „proxy”?
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Eminent Domain

Post autor: baldar »

...a gdyby były żetony to zapewne znaczna cześć graczy oburzyłaby się, że nie ma plastiku, że oszczędzamy:)

tak czy inaczej - w sumie pomysł z żetonami nie jest zły, obniżyłby też koszta i cenę gry, ale wątpię, że jest to do przyjęcia przez TMG
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Eminent Domain

Post autor: Rafal_Kruczek »

rattkin pisze:
Marx pisze:To wada bardzo względna, ale trochę za krótka partia jak dla mnie :-)
Ta gra często potrafi się (za) szybko kończyć - kiepski design warunku zakończenia, który wymusza na graczach suboptymalną rozgrywkę w imię sztucznego balansowania czasem.
Jakiś czas temu Na BGG designer sugerował zeby rozegrac jeszcze jedna pełna kolejkę w stosunku do standardowych zasad.
Nie maięłm okazji zagrac od tego czasu , ale to chyba jest dobry pomysł...
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2422
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Eminent Domain

Post autor: Jiloo »

baldar pisze:...a gdyby były żetony to zapewne znaczna cześć graczy oburzyłaby się, że nie ma plastiku, że oszczędzamy:)

tak czy inaczej - w sumie pomysł z żetonami nie jest zły, obniżyłby też koszta i cenę gry, ale wątpię, że jest to do przyjęcia przez TMG
TMG robi teraz bardzo ładne drewniane meeple z nadrukami. Nie wiem do jakich gier, ale widziałem zdjęcia jakie wrzucali. Jednego takiego mi wysłali jak dosyłali brakującą kartę. Coś takiego mogłoby się nadać, bo trzeba rozróżnić 3 rodzaje jednostek. W podstawce nie są istotne, ale już w dodatkach tak.

Rafal_Kruczek pisze: Jakiś czas temu Na BGG designer sugerował zeby rozegrac jeszcze jedna pełna kolejkę w stosunku do standardowych zasad.
Nie maięłm okazji zagrac od tego czasu , ale to chyba jest dobry pomysł...
Graliśmy z tą zasadą. Jest uwzględniona w dodatkach. Gram z nią zawsze niezależnie od tego czy gramy z dodatkami czy nie.
Jest fajnie, bo jak masz coś zaplanowane to uda Ci się skończyć, ale czasem ta jedna runda nic nie zmienia. Czasem myślałem czy nie przedłużyć tego do jeszcze jednej rundy. Muszę kiedyś spróbować.

Kiedyś graliśmy ze znajomymi na 4 osoby. Jedna gra, druga, szybko szło. Za szybko. Postanowiliśmy zagrać do 3 opróżnionych stosów kart. I gra nagle zaczęła się strasznie dużyć. Już w pewnym momencie wszyscy chcieli żeby się skończyła.

Generalnie trzeba przyjąć, że w tej grze nie ma czasu na spokojne budowanie silniczka, który nam się odpali. Trzeba działać szybko i zdecydowanie, trochę jak w Race for the Galaxy.

Tapnięte | keep-disco-evil
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Eminent Domain

Post autor: stalker7 »

Jiloo pisze:
stalker7 pisze:(...)jeśli grasz na więcej graczy to by wydłużyć pierwszą metodą musiałbyś zrobić proxy lub mieć druga kopię podstawki
Co masz na myśli mówiąc „proxy”?
Proxy czyli wydrukowana karta z drukarki na kartce wycięta i włożona w koszulkę z inna kartą (w zależności od mechaniki danej karty zbędny lub niezbędny ten sam rewers karty)
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Eminent Domain

Post autor: stalker7 »

I coś cisza narazie :roll:
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Eminent Domain

Post autor: baldar »

No tak, trochę to trwa, mamy nadzieję doprowadzić rozmowy do końca do przyszłego tygodnia.
TMG na razie ma taki natłok gier, że odłożyli druk ED Big Box.
Tak więc na początek - jeżeli już - zaproponujemy więc samą podstawkę.
Big Box to 100 dolców w cenie sugerowanej :(
ODPOWIEDZ