Eminent Domain (Seth Jaffee)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Eminent Domain

Post autor: stalker7 »

baldar pisze:No tak, trochę to trwa, mamy nadzieję doprowadzić rozmowy do końca do przyszłego tygodnia.
TMG na razie ma taki natłok gier, że odłożyli druk ED Big Box.
Tak więc na początek - jeżeli już - zaproponujemy więc samą podstawkę.
Big Box to 100 dolców w cenie sugerowanej :(
Bo to angielszczyzna jak zawsze droższa wierzę że nasza wersja big boxa byłaby w okolicach 250-280;)
Nie wiem czy byłby sens robić samą podstawkę bo z tego co wiem pierwszy dodatek to podstawa aby gra nabrała rumieńców drugi też fajnie rozwija. Widziałbym polską wersję big boxa od razu ale nie wiem nie znam się :roll:
Nie żebym donosił ale portal guns& steel zrobił jedną wersję jako podstawkę z dodatkiem od razu :roll:
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5232
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1835 times
Kontakt:

Re: Eminent Domain

Post autor: Gambit »

stalker7 pisze:Nie wiem czy byłby sens robić samą podstawkę bo z tego co wiem pierwszy dodatek to podstawa aby gra nabrała rumieńców drugi też fajnie rozwija. Widziałbym polską wersję big boxa od razu ale nie wiem nie znam się :roll:
Zgadzam się. Escalation robi z bardzo fajnej gry, świetną grę.
stalker7 pisze:Nie żebym donosił ale portal guns& steel zrobił jedną wersję jako podstawkę z dodatkiem od razu :roll:
Ale wiesz, że to zupełnie nie ta skala gry. Guns & Steel z dodatkiem, to zawartość tańsza niż to, co siedzi tylko w ED: Exotica.
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Eminent Domain

Post autor: baldar »

stalker7 pisze:
baldar pisze:No tak, trochę to trwa, mamy nadzieję doprowadzić rozmowy do końca do przyszłego tygodnia.
TMG na razie ma taki natłok gier, że odłożyli druk ED Big Box.
Tak więc na początek - jeżeli już - zaproponujemy więc samą podstawkę.
Big Box to 100 dolców w cenie sugerowanej :(
Bo to angielszczyzna jak zawsze droższa wierzę że nasza wersja big boxa byłaby w okolicach 250-280;)
Nie wiem czy byłby sens robić samą podstawkę bo z tego co wiem pierwszy dodatek to podstawa aby gra nabrała rumieńców drugi też fajnie rozwija. Widziałbym polską wersję big boxa od razu ale nie wiem nie znam się :roll:
Nie żebym donosił ale portal guns& steel zrobił jedną wersję jako podstawkę z dodatkiem od razu :roll:
Tyle to nie:) chyba źe masz na myśli cenę wspieram to:) cena gry po kampanii to około 350 pln w tym przypadku.
Ale jak jak pisałem cena to nie wszystko tylko partner do druku:)
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Eminent Domain

Post autor: stalker7 »

baldar pisze:
stalker7 pisze:
baldar pisze:No tak, trochę to trwa, mamy nadzieję doprowadzić rozmowy do końca do przyszłego tygodnia.
TMG na razie ma taki natłok gier, że odłożyli druk ED Big Box.
Tak więc na początek - jeżeli już - zaproponujemy więc samą podstawkę.
Big Box to 100 dolców w cenie sugerowanej :(
Bo to angielszczyzna jak zawsze droższa wierzę że nasza wersja big boxa byłaby w okolicach 250-280;)
Nie wiem czy byłby sens robić samą podstawkę bo z tego co wiem pierwszy dodatek to podstawa aby gra nabrała rumieńców drugi też fajnie rozwija. Widziałbym polską wersję big boxa od razu ale nie wiem nie znam się :roll:
Nie żebym donosił ale portal guns& steel zrobił jedną wersję jako podstawkę z dodatkiem od razu :roll:
Tyle to nie:) chyba źe masz na myśli cenę wspieram to:) cena gry po kampanii to około 350 pln w tym przypadku.
Ale jak jak pisałem cena to nie wszystko tylko partner do druku:)
to chętnie wesprę na wspieraczce:P
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Eminent Domain

Post autor: baldar »

Niestety przekładamy wydanie ED na przyszły rok.
Podyktowane to jest drukiem międzynarodowym (zakładając, że wydamy grę po powodzeniu na wspieram.to)
Na chwilę obecną nasi partnerzy zdecydowali o druku na 2018 rok, więc i my nie mamy wyjścia.
Na tę chwilę mamy też informację, że możemy drukować samą podstawkę lub np. podstawkę z jednym dodatkiem.
I TO JEST DOBRA WIADOMOŚĆ:)
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Eminent Domain

Post autor: Wallenstein »

Tylko z jednym dodatkiem? A co z drugim?
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Eminent Domain

Post autor: stalker7 »

Hmm trochę szkoda ale poczekam. Co do drukowania tylko jednego dodatku to kolejna szkoda...
Skoro i tak będzie na wspieram to, to nie da się spróbować zrobić osobnej kampanii na sam drugi dodatek jednocześnie z kampanią podstawki i dodatku? Ew dać info, że jak się ufunduje to ruszacie z kampanią na kolejny dodatek?
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Eminent Domain

Post autor: baldar »

Pisałem o możliwościach, a nie o decyzjach:)
Bardziej chodziło mi o to, że nie będzie jednej opcji, tak jak zakładało TMG na początku, czyli tylko Big Box (czyli podstawka i wszystkie dodatki)
Czyli, że jest możliwość druku np podstawki i jednego dodatku, albo podstawki i dwóch dodatków:)
Albo wpierw podstawki a potem dodatku:) itd...:)
To miałem na myśli:)
Na tę chwilę nic więcej nie jesteśmy w stanie powiedzieć.
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Eminent Domain

Post autor: stalker7 »

a wiadomo coś o cenach naszej polskiej edycji? :roll:
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Eminent Domain

Post autor: Jiloo »

Jak komuś się znudziło czekanie na polską edycję i chce zainwestować w angielską to jest dobra okazja.
Na Rebel wszystko EmDo 50%.
Niestety dodatki się wyprzedały, ale podstawka jeszcze jest – ja sam dałem nieco więcej za używkę.

PS. Battlecruisers i Microcosm to niezależne gry.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Eminent Domain

Post autor: stalker7 »

cholera też dałem więcej za używkę dobra cena :wink:
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Eminent Domain

Post autor: baldar »

To po koleżeńsku doradzam też w tej cenie: Eminent Domain: Battlecruisers. Gra jest REGRYWALNA, ciekawa i żaden filmik nie oddał tego, ile emocji może zapewnić. (I to nie jest reklama, bo nie wiem, czy to wydamy).
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Eminent Domain

Post autor: Jiloo »

Jakiś czas temu kupiłem Microcosm i gra jest świetna. Naprawdę szybka i fajna dwuosobówka. Battlecruisers miałem na radarze od dawna, wiec kupiłem bez namysłu, stad wiem, że jest EmDo w dobrej cenie ;)
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Eminent Domain

Post autor: stalker7 »

Jiloo pisze:Jakiś czas temu kupiłem Microcosm i gra jest świetna. Naprawdę szybka i fajna dwuosobówka. Battlecruisers miałem na radarze od dawna, wiec kupiłem bez namysłu, stad wiem, że jest EmDo w dobrej cenie ;)
lepsze od oryginalnego emdo? :mrgreen:
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Eminent Domain

Post autor: rattkin »

Microcosm, Battlecruisers - dobre gry? Raczycie mili Państwo żartować. Można sie spierać czy EmDo jest dobrze zaprojektowane, ale tych gier nawet przeciętnymi nie można nazwać. Chyba to oczywiste, dlaczego są w przecenie...
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Eminent Domain

Post autor: Jiloo »

W Microcosm gra mi się bardzo przyjemnie, Battlecruisers ocenie jak do mnie dotrze.
stalker7 pisze:
Jiloo pisze:Jakiś czas temu kupiłem Microcosm i gra jest świetna. Naprawdę szybka i fajna dwuosobówka. Battlecruisers miałem na radarze od dawna, wiec kupiłem bez namysłu, stad wiem, że jest EmDo w dobrej cenie ;)
lepsze od oryginalnego emdo? :mrgreen:
Są zupełnie inne, EmDo lubię najbardziej na więcej graczy, a Microcosm to mała dwuosobowa gra na 10 minut. Trwa określoną liczbę tur, jest dość losowa, ale wymaga reagowania na to co wychodzi/dostajesz, a na koniec i tak jest sałatka punktowa.
rattkin pisze:(...) Chyba to oczywiste, dlaczego są w przecenie...
Przecież to oczywiste, że każda przeceniona gra to kupa.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Eminent Domain

Post autor: baldar »

Wreszcie ! ED Edycja Polska:)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Eminent Domain

Post autor: rattkin »

Obrazek
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Eminent Domain (Seth Jaffee)

Post autor: Gromb »

Ruszyła przedsprzedaż w sklepach wesji PL. Na przyklad w sklepie z wątpliwością w nazwie :twisted:
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Eminent Domain (Seth Jaffee)

Post autor: mmag »

Mały offtop, kurcze nie wiem dlaczego ilekroć patrzę na tę nazwę, pierwsze co widzę to...
Obrazek
Awatar użytkownika
piotrest
Posty: 162
Rejestracja: 01 lut 2010, 14:03
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 21 times
Been thanked: 7 times

Re: Eminent Domain (Seth Jaffee)

Post autor: piotrest »

A jak jest z interakcją? Czy dodatki coś wnoszą do interakcji? Fajnie jakby nie był to pasjans :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5232
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1835 times
Kontakt:

Re: Eminent Domain (Seth Jaffee)

Post autor: Gambit »

piotrest pisze: 22 wrz 2019, 23:47 A jak jest z interakcją? Czy dodatki coś wnoszą do interakcji? Fajnie jakby nie był to pasjans :)
W sumie zależy jak na to spojrzeć. Sam wybór akcji, jest jakąś interakcją, bo przeciwnicy mogą to wykorzystać. Ale jeśli myślisz o czymś bardziej "namacalnym", to raczej nie ma. Ot, podebranie karty technologii. Dodatki nieco rozwijają skrzydła w tym temacie :)
sajlenthill
Posty: 242
Rejestracja: 30 mar 2015, 12:50
Has thanked: 79 times
Been thanked: 22 times

Re: Eminent Domain (Seth Jaffee)

Post autor: sajlenthill »

Jak skalowanie? Podobno na 2 graczy słabo działa.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Eminent Domain (Seth Jaffee)

Post autor: Jiloo »

sajlenthill pisze: 23 wrz 2019, 22:06 Jak skalowanie? Podobno na 2 graczy słabo działa.
Na pewno lepiej gra się w więcej osób, ale nie ma dramatu przy grze dwuosobowej. Przy 3-4 graczach jesteś w stanie coś zrobić w turze innych graczy, albo przynajmniej dobrać więcej kart.
W grze dwuosobowej problem pojawia się przy zdobywaniu planet – jeśli obaj gracze robią to samo, gra skończy się szybciej. Dlatego fajnie jak jedna osoba kolonizuje, a druga podbija militarnie.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Eminent Domain (Seth Jaffee)

Post autor: Rafal_Kruczek »

Gromb pisze: 18 wrz 2019, 11:57 Ruszyła przedsprzedaż w sklepach wesji PL. Na przyklad w sklepie z wątpliwością w nazwie :twisted:
"CZYtrolle"? :)
Co do wąpliwosci , w]ciekawe jak z tłumamaczeniem słow kluczowych i nazw technologi...
I czy w zasadach jest ujeta późniejsza wprowdzona w pierwszym ddodatku zmiana wydłużajaca gre i errata z pierwszego dodatku do paska z kartami rol?
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2019, 20:49 przez Rafal_Kruczek, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ