Pret-a-Porter (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pret-a-Porter

Post autor: janekb »

vojtas pisze:Jak dla mnie super! :D Temat wszystkim nie podejdzie, ale wniesie powiew świeżości. Wystarczy już tej starożytności, samurajów i statków.
Hehe w oryginale też nie było "starożytności, samurajów i statków" :P miejmy nadzieję, że się spodoba ludziom, chociaż to i tak było tak suche, że temat jest obojętny :) ciekawe czy okaże się hitem.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2319
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 912 times

Re: Pret-a-Porter

Post autor: Galatolol »

vojtas pisze:Jak dla mnie super! :D Temat wszystkim nie podejdzie, ale wniesie powiew świeżości. Wystarczy już tej starożytności, samurajów i statków.
Przecież pierwotny temat był jeszcze oryginalniejszy.
Awatar użytkownika
sheva
Posty: 890
Rejestracja: 22 lis 2008, 09:10
Lokalizacja: Zabrze

Re: Pret-a-Porter

Post autor: sheva »

Ale obstawiam ze dla sprzedazy gry zbyt wydumany. Wlosy na glowie daje sobie ogolic ze sprzeda sie lepiej ze wzgledu na temat chocby byla identyczna jak PAP.
Posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum ;)
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 44 times

Re: Pret-a-Porter

Post autor: Vester »

No to żonie już nie zaproponuję, bo temat jest dla niej atrakcyjny jak wojny punickie. Imho, dziwny wybór. Chyba, że zostanie podany w przystępny sposób. Na razie nie sprzedaję PaP.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Pret-a-Porter

Post autor: tomb »

Pogrywamy ostatnio w PaP z żoną i próbowaliśmy wymyślić inny temat i nie udało się. Co lepsze, projektowanie ubrań wydało nam się naprawdę udanym pomysłem.
Starej wersji bym nie sprzedawał, bo może się okazać, że nowa edycja będzie miała na tyle dużo zmian, że będą to dwie różne gry. Zwłaszcza, że Trzewik w tym angielskim odcinku vloga mówił coś o małym sukcesie 51. stanu i Konwoju, na co remedium ma być zmienienie gry pierwotnej do wersji bardziej przystępnej (patrz: Osadnicy).

Dodam, że PaP to bardzo dobra symulacja firmy. Gdy widzę mój marny urobek po trzecim kwartale to zastanawiam, za co ja właściwie płacę tym wszystkim nierobom.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4635
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1944 times

Re: Pret-a-Porter

Post autor: warlock »

Grałem dzisiaj pierwszy raz 1v1 - ŚWIETNA symulacja ekonomiczna. Ta gra oferuje podobne wrażenia co Food Chain Magnate, przy czym jest zdecydowanie mniej mózgotrzepna i mniej konfrontacyjna/wredna. Niestety, instrukcja jest dla mnie tragiczna, mieliśmy dużo wątpliwości m.in. co do zasad spłat kredytów/zaciągania pożyczek i działania niektórych kart. Strasznie chciałbym zagrać w nową edycję tej gry, z lepiej napisaną instrukcją i lekkim szlifem graficznym :)

PS: temat dla mnie jak najbardziej na plus :D
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Pret-a-Porter

Post autor: mikeyoski »

Trzewik powiedział, że będzie reedycja. Ale kiedy? Chyba najstarsi górale tego nie wiedzą ;-)

Tapnięte z mojego T800
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4635
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1944 times

Re: Pret-a-Porter

Post autor: warlock »

Widziałem wpis Trzewika z sierpnia br., że jest "planowana na 2017" :). Oby. Wskakuje u mnie na listę najbardziej wyczekiwanych premier przyszłego roku (przy czym gra będzie teraz traktować o prowadzeniu firmy zajmującej się projektowaniem gier video :)). Liczę na konkretny szlif zasad. Jeśli zachowają "feeling" tej gry i dopracują nieco mechanikę, to będzie hit.
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 44 times

Re: Pret-a-Porter

Post autor: Vester »

Bezpieczniej założyć, że to będzie inna gra, a Trzewikowi to bym zbytnio nie ufał. Ma gadane jak mistrz gry w trzy kubki, to fakt, ale wynika z tego tylko tyle, że klient będzie dojony zimnymi dłońmi.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Pret-a-Porter

Post autor: mauserem »

Vester pisze:...Trzewikowi to bym zbytnio nie ufał. Ma gadane jak mistrz gry w trzy kubki, to fakt, ale wynika z tego tylko tyle, że klient będzie dojony zimnymi dłońmi.
hehe - made my day! :lol:

To na pewno tematycznie będzie inna gra - wg zapowiedzi Trzewika (Portalcon, zima 2016) - retheme ma być w klimaty Game Dev - mamy firmę zajmująca się wydawaniem gier i ogarniamy swoje siły w branży - designerzy, graficy, development, prezentacje - targi...
Jak ktoś miał styczność z giereczką Game Dev Story - to coś w ten deseń
Dla mnie bomba, ale nie przyzwczajałbym się za bardzo - na tym etapie, a jest to pewnie bardzo luźny zestaw koncepcji Trzewika i jeszcze wszystko się może zmienić. Na kolejnym Portalconie czuło się, że para Trzewikowi zeszła i nie jest już taki skory do opowiadania.
Mimo wszystko czekam - ekonomiczna gra od Portalu - nadal brzmi intrygująco :mrgreen:
ostoja
Posty: 213
Rejestracja: 22 sty 2016, 18:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pret-a-Porter

Post autor: ostoja »

Teraz retheme a za 2-3 lata Pret-a-Porter: Master Set :-)
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Pret-a-Porter

Post autor: Sekator »

Zapomniales o pret-a-porter edycja gra roku.
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pret-a-Porter

Post autor: janekb »

Jeszcze wcześniej będzie Pret-a-Porter druga edycja drugiej wersji.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Pret-a-Porter

Post autor: Portal Games »

Portal Games ma przyjemność zapowiedzieć, że powstanie trzecia edycja gry Prêt-à-porter!

Prêt-à-porter

Obrazek

Przed wami trzecia edycja świetnie przyjętej gry o bezlitosnym świecie mody (Nominowanej w Polsce do Gry roku 2011, a także przez International Gamers Award w kategorii General Strategy: Multi-player, i jako Best Board Game przez Origins Award)! Każdy z graczy wciela się tu we właściciela firmy branży odzieżowej i rozpoczyna zaciętą walkę o sukces swojego przedsiębiorstwa.

W trakcie gry gracze otwierają nowe oddziały i placówki swojej firmy oraz zatrudniają utalentowanych pracowników, by poszerzać swoje możliwości. W ten sposób w grze pojawiają się Biura projektowe, Sklepy firmowe, Księgowi, Modelki, Projektanci – z każdym miesiącem przedsiębiorstwa nabierają rozmachu w działaniu i swych możliwościach. Intratne kontrakty pozwalają na krótkoterminowe zyski i poszerzanie swoich kompetencji.

Rozgrywka przeznaczona jest dla dwóch do czterech graczy, zapewnia zaciętą, emocjonującą rywalizację. Walka o wyróżnienia na pokazach, zatrudnianie modelek, projektantów, stylistów, otwieranie sklepów firmowych czy biur projektowych pozwalają na własnej skórze poczuć się jak lider branży odzieżowej!

Trzecia edycja Prêt-à-porter trafi w 2019 na platformę Kickstarter (po kampanii Stronghold: Undead). Trzecia edycja posiadać będzie zupełnie nowe komponenty oraz zachwycające ilustracje weterana branży Kwanchai Moriya (ilustratora Dinosaur Island, Catacombs i Flipships).

---

Więcej naszych planów wydawniczych na 2019 rok znajdziecie tutaj: https://portalgames.pl/pl/plany-wydawni ... -2019-rok/
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Pret-a-Porter

Post autor: espresso »

Czy jakieś zmiany w zasadach są planowane?
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Pret-a-Porter

Post autor: Portal Games »

espresso pisze: 27 sty 2019, 12:35 Czy jakieś zmiany w zasadach są planowane?
Na pewno planowana jest nowa instrukcja, bardziej czytelna i łatwiejsza w odbiorze ;)
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 968
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 667 times

Re: Pret-a-Porter

Post autor: Bart Henry »

Ilustracja na pudełku świetna. Nie pozwala przejść obojętnie. Jak rozkręcicie trochę hype'u wśród eurograczy, to możecie liczyć na bardzo dobre liczby. Może i ja ponownie stanę się posiadaczem tej gry? ;) Pierwsza edycja podobała mi się, więc teraz wszystko zależy od ceny.

Oczywiście będzie polska wersja językowa? ;)
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Pret-a-Porter

Post autor: espresso »

Portal Games pisze: 27 sty 2019, 12:43
espresso pisze: 27 sty 2019, 12:35 Czy jakieś zmiany w zasadach są planowane?
Na pewno planowana jest nowa instrukcja, bardziej czytelna i łatwiejsza w odbiorze ;)
Nie odpowiada to na moje pytanie, choć poprawa czytelności instrukcji to na pewno ogromny plus w tym przypadku ;)
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Pret-a-Porter

Post autor: Portal Games »

Oczywiście będzie polska wersja językowa? ;)
Tak.
Nie odpowiada to na moje pytanie, choć poprawa czytelności instrukcji to na pewno ogromny plus w tym przypadku ;)
Jeszcze za wcześnie, żeby odpowiedź na to pytanie, ale pewne zmiany są prawdopodobne.
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Pret-a-Porter

Post autor: Fuser.exe »

W jakim terminie dosyłane będą karty poprawiające balans gry?
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Pret-a-Porter

Post autor: espresso »

Portal Games pisze: 27 sty 2019, 16:08
Nie odpowiada to na moje pytanie, choć poprawa czytelności instrukcji to na pewno ogromny plus w tym przypadku ;)
Jeszcze za wcześnie, żeby odpowiedź na to pytanie, ale pewne zmiany są prawdopodobne.
Mam nadzieję, że zmiany będą dotyczyły raczej balansu, niż upraszczania gry ;) Będę śledzić ten projekt bardzo uważnie!
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Pret-a-Porter (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: DarkSide »

Jeżeli mógłbym coś dodać do okładki, to szkoda że publika jest skupiona na sobie. Mogliby mieć twarze zwrócone ku przechodzącej modelce. Byłby lepszy efekt. No i w wydaniu PL będzie chyba napis "Wydanie trzecie" :wink:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Lomik
Posty: 96
Rejestracja: 21 sie 2017, 21:35
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 18 times

Re: Pret-a-Porter (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Lomik »

@Portal Games KS Stronghold: Undead chyba ma być koniec Q2 (maj?) to PaP KS będzie Q3 czy Q4? Wiadomo już ile szykować? :twisted:
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Pret-a-Porter

Post autor: vojtas »

Portal Games pisze: 27 sty 2019, 11:28Portal Games ma przyjemność zapowiedzieć, że powstanie trzecia edycja gry Prêt-à-porter!
Nawiasem mówiąc, co spowodowało, że Trzewik zmienił zdanie? O ile dobrze pamiętam, mówił, że temat przemysłu mody był, delikatnie mówiąc, chybiony. Miały być gry komputerowe.
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 518 times
Been thanked: 153 times

Re: Pret-a-Porter (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: gregoff »

Fani go przekonali ciągle mówiąc jaki to był fajny i oryginalny temat.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
ODPOWIEDZ