Pret-a-Porter (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Pret-a-Porter

Post autor: vaski »

trzewik pisze:Polska instrukcja do PaP 2.0 ukaże się w formie pliku PDF na stronie Portalu w najbliższych tygodniach.
Oczywiście nie lubię chaosu w wątkach o regułach. Nie było jednak na forum wielu pytań o reguły PaP 2.0, trudno robić tu zbiór tych pytań, skoro ich nie ma.
Blisko 40 tygodni później nadal nie ma tłumaczenia. Oj Portal, Portal... obiecanki cacanki.....
Awatar użytkownika
Wertigo
Posty: 159
Rejestracja: 30 wrz 2013, 12:07
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Pret-a-Porter

Post autor: Wertigo »

A czy ktoś się orientuje czy jest szansa, że powstanie druga polska edycja? ;)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Pret-a-Porter

Post autor: bogas »

Wertigo pisze:A czy ktoś się orientuje czy jest szansa, że powstanie druga polska edycja? ;)
Nie ma szans. Jak już to ze zmienionym tematem, ale kiedy to będzie nie wie pewnie nawet sam autor.
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Pret-a-Porter

Post autor: kdsz »

bogas pisze:Jak już to ze zmienionym tematem, ale kiedy to będzie nie wie pewnie nawet sam autor.
Mocno na to liczę!
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2319
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 912 times

Re: Pret-a-Porter

Post autor: Galatolol »

Wtedy to już nic nie będzie wyróżniało tej gry spośród dziesiątek podobnych.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Pret-a-Porter

Post autor: mig »

Galatolol pisze:Wtedy to już nic nie będzie wyróżniało tej gry spośród dziesiątek podobnych.
Otóż to. Po co na siłę zmieniać coś co do mechaniki pasuje bardzo fajnie?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Pret-a-Porter

Post autor: kdsz »

Może i pasuje, jednak moim zdaniem to właśnie z powodu tematu PaP przeszedł trochę bez echa (miejsce w szóstej setce BGG). W Polsce ludzie sięgnęli po PaP z uwagi na dobre recenzje i rangę autora, ale na zachodzie mogło być inaczej. Ciężka ekonomia mało znanego polskiego wydawnictwa o sukienkach i modelkach? To nie brzmi zbyt rewelacyjnie.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Pret-a-Porter

Post autor: BartP »

Gra musiałaby przejść proces "streamliningu". Granie w nią było dla mnie i ekipy męczące. Czytanie wszystkich kart co rundę, czasami również z drugiej strony... to było straszne. Miałem nawet wersję z symbolami, które nie pomogły niestety. Pomysł ciekawy, ale działanie kart zbyt pokomplikowane, by grać płynnie. Może za n-tym razem jest już ok, ale tak to nie działa, bo nie sięgnę choćby drugi raz, bo są inne gry również oparte o draft kart, a chodzące 10 razy płynniej.
Awatar użytkownika
Wertigo
Posty: 159
Rejestracja: 30 wrz 2013, 12:07
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Pret-a-Porter

Post autor: Wertigo »

bogas pisze: Nie ma szans. Jak już to ze zmienionym tematem, ale kiedy to będzie nie wie pewnie nawet sam autor.
Szkoda :( chciałam się zaopatrzyć, ale nigdzie już nie da się jej dostać.
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1186
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Pret-a-Porter

Post autor: veljarek »

Wertigo pisze:
bogas pisze: Nie ma szans. Jak już to ze zmienionym tematem, ale kiedy to będzie nie wie pewnie nawet sam autor.
Szkoda :( chciałam się zaopatrzyć, ale nigdzie już nie da się jej dostać.
Wszystko jest kwestią ceny. Za odpowiednią pozbędę się swojego wydania z ikonami (wersja Angielska) :)
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Pret-a-Porter

Post autor: Furia »

Wertigo pisze:
bogas pisze: Nie ma szans. Jak już to ze zmienionym tematem, ale kiedy to będzie nie wie pewnie nawet sam autor.
Szkoda :( chciałam się zaopatrzyć, ale nigdzie już nie da się jej dostać.
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... et#p485955

Tutaj do kupienia używana.
Awatar użytkownika
Wertigo
Posty: 159
Rejestracja: 30 wrz 2013, 12:07
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Pret-a-Porter

Post autor: Wertigo »

zastanawiam się właśnie nad tymi wersjami. Często gram z rodziną, a jak oni widzą angielsko języczne gry to z góry są nastawieni na nie :/
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Pret-a-Porter

Post autor: BartP »

To nie jest lekka gra do zagrania z rodziną, raczej cięższa ekonomia z ciągłym przeliczeniem opłacalności zakupów.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Pret-a-Porter

Post autor: bogas »

Wertigo pisze:
bogas pisze: Nie ma szans. Jak już to ze zmienionym tematem, ale kiedy to będzie nie wie pewnie nawet sam autor.
Szkoda :( chciałam się zaopatrzyć, ale nigdzie już nie da się jej dostać.
Na rebel.pl jest wersja angielska. Moim zdaniem lepsza jakościowo i z poprawkami (no i nie ma napisów tylko ikony).
Ale do grania z rodziną to bym nie polecał, chociaż są różne rodziny :mrgreen:
Awatar użytkownika
Wertigo
Posty: 159
Rejestracja: 30 wrz 2013, 12:07
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Pret-a-Porter

Post autor: Wertigo »

bogas pisze: Na rebel.pl jest wersja angielska. Moim zdaniem lepsza jakościowo i z poprawkami (no i nie ma napisów tylko ikony).
Ale do grania z rodziną to bym nie polecał, chociaż są różne rodziny :mrgreen:
Czyli generalnie nie ma kart zapełnionych tekstem, a jedynie co to angielskojęzyczne nazwy kart? Z polską instrukcją da rade spokojnie ogarnąć?
I to, że PaP nie jest lekką grą rodzinną to wiem :) nie napisałam, że gram tylko z rodziną, ale że często z nimi siadam do tego typu gier (i nie mam tu na myśli babci czy ciotki po 60, ale brata, siostrę czy chociażby kuzyna :P a oni to już powinni ogarnąć) :)
Tolis
Posty: 1079
Rejestracja: 05 maja 2010, 09:02
Been thanked: 6 times

Re: Pret-a-Porter

Post autor: Tolis »

PaP - II edycja jest zdecydowanie ciekawsza, karty są inne bardziej zbalansowane. Akurat w ramach 2 edycji EN Portal wydał też same karty do zakupu, czyli upgrade 1 do 2, wtedy można grać 1 edycją z kartami z tekstem, lub 2 edycję z kartami - z nazwami EN z ikonami. Jednak do grania w 2 edycję, niezbędna jest znajomość EN, tak aby przeczytać wyjaśnienia działania karty.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Pret-a-Porter

Post autor: Rafal_Kruczek »

bogas pisze:
Wertigo pisze:A czy ktoś się orientuje czy jest szansa, że powstanie druga polska edycja? ;)
Nie ma szans. Jak już to ze zmienionym tematem, ale kiedy to będzie nie wie pewnie nawet sam autor.
Na Polterze ktos z konta o nazwie Trzewik pisze:Gra doczekała się jak dotąd dwóch wydań i na przyszły rok zapowiedziana jest kolejna edycja.
http://planszowki.polter.pl/Rokoko-c26835
Ale jakos nie przypominam sobie żadnych zapowiedzi Portalu na 2015, a tym bardziej PaP... Może to falstart przed Portalconem... :)
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Pret-a-Porter

Post autor: Fuser.exe »

przeczytałem cały temat i gdyby wyrzucić off-top to miałby pewnie 5 stron a nie 21 :D

orientuje się ktoś czy można dostać jeszcze te poprawione 10 kart?
abarabam
Posty: 45
Rejestracja: 18 gru 2012, 07:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Pret-a-Porter

Post autor: abarabam »

Trzewik zapowiada stworzenie nowego Pret-a-Porter tzn silnik i mechanika zostają ale zupełnie zmienia się temat( cos o komputerach). Tak mówił na jednym Vlogów.
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Pret-a-Porter

Post autor: Fuser.exe »

czy może ktoś posiada te 10 poprawionych kart do polskiej edycji i chciałby je oddać/sprzedać?
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2014, 14:45 przez Fuser.exe, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Pret-a-Porter

Post autor: vojtas »

abarabam pisze:Trzewik zapowiada stworzenie nowego Pret-a-Porter tzn silnik i mechanika zostają ale zupełnie zmienia się temat( cos o komputerach). Tak mówił na jednym Vlogów.
Mam nadzieję, że chodzi o przemysł gier komputerowych, który to niezmiennie rozwija się od wielu lat. :) Sytuacja w branży hardware'owej jest dużo bardziej złożona - tablety schodzą na pniu, ale np. laptopy i komponenty do desktopów notują na świecie spadek w sprzedaży.
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pret-a-Porter

Post autor: CydPL »

Jeśli poziom grafiki i komponentów (niekoniecznie styl, choć też nie miałbym nic przeciwko ;p) będzie tak wysoki, jak w przypadku Osadników to "bierę" w ciemno ;)
No może nie do końca w ciemno bo o grze słyszałem wiele dobrego. Ale wizualnie mnie odpycha (nie tylko tematyką).
uszczu
Posty: 51
Rejestracja: 05 lis 2014, 14:30
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Pret-a-Porter

Post autor: uszczu »

Mam polskie opracowanie kart z edycji angielskiej. Gdyby ktoś zechciał sprawdzić czy nie ma błędów to chętnie przekażę, a później można umieścić gdzieś na forum np. BGG . Info na PRIV.
Top 5:
Cywlizacja: Poprzez Wieki, SW Rebelia, Runebound3ed, NetrunnerLCG, Legendary:Alien
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Pret-a-Porter

Post autor: ramar »

Przetematowanie gry na rok 2016
Temat: firma tworząca gry komputerowe.

info z angielskiego vlogu Trzewika (8:19):
https://www.youtube.com/watch?v=SFtxhF4Hak8
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Pret-a-Porter

Post autor: vojtas »

Jak dla mnie super! :D Temat wszystkim nie podejdzie, ale wniesie powiew świeżości. Wystarczy już tej starożytności, samurajów i statków.
ODPOWIEDZ