Zamki Burgundii / Die Burgen von Burgund (Stefan Feld)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 218 times
Been thanked: 63 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii [S. Feld]

Post autor: bowie »

Jak ktoś spotka Felda czy kogoś ważnego z Ravensburger na jakichś targach czy gdzieś, to niech im zasugeruje wydanie jakiejś wersji deluxe, anniversary, czy innej super-hiper. Ta gra aż się prosi o przeprojektowanie, bo powiedzieć, że odstaje od obecnych standardów jakościowych, to mało powiedzieć...
Ja wiem, że grać tym można, ale byłoby fajnie mieć jeszcze jakąś frajdę estetyczno-wizualną
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii [S. Feld]

Post autor: DarkSide »

warlock pisze: 10 lip 2018, 08:37 Zastanawiałem się, czy nie wywalić opisu akcji na rzecz końcowej punktacji właśnie...
Kompozycja jest ok. Dzięki temu żółte kafle są razem na jednej stronie oraz wszystkie inne nieżółte są również na jednej stronie. :D
Ewentualnie można by wyraznie zaakcentować, że ta piąta akcja jest opcjonalna i nie zużywa kostki. Może nr 5 z "gwiazdką" albo dopisek "akcja opcjonalna" czy coś w tym stylu. Z drugiej strony można by zadać pytanie czy w ogóle akcje sa potrzebne w tym skrócie. Jak ktoś nie jest w stanie spamiętać 4+1 prostych opcji do wyboru, to raczej nie powinien siadać do tego tytułu :roll: :P Wiadomo, że takie ściągi są potrzebne przede wszystkim początkującym, więc tak jak jest, jest dobrze. No i jeśli miałaby zostać "dziura" białej kartki na stronie 1, to faktycznie opis akcji będzie jak znalazł w tym miejscu :wink:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Lion86
Posty: 102
Rejestracja: 17 lip 2017, 00:10
Has thanked: 20 times
Been thanked: 4 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii [S. Feld]

Post autor: Lion86 »

Witam, szukam dodatkowych plansz graczy do Zamków. Nie spotkał się czasem ktoś z ofertą w którejś z drukarni? Albo nie ma gotowych plików do wydruku? Będę wdzięczny za pomoc.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2879
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii [S. Feld]

Post autor: romeck »

Lion86 pisze: 18 sie 2018, 12:48 Witam, szukam dodatkowych plansz graczy do Zamków. Nie spotkał się czasem ktoś z ofertą w którejś z drukarni? Albo nie ma gotowych plików do wydruku? Będę wdzięczny za pomoc.
https://mepel.pl/zamki-burgundii-dodatkowe-plansze
Lion86
Posty: 102
Rejestracja: 17 lip 2017, 00:10
Has thanked: 20 times
Been thanked: 4 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii [S. Feld]

Post autor: Lion86 »

romeck pisze: 18 sie 2018, 12:56
Lion86 pisze: 18 sie 2018, 12:48 Witam, szukam dodatkowych plansz graczy do Zamków. Nie spotkał się czasem ktoś z ofertą w którejś z drukarni? Albo nie ma gotowych plików do wydruku? Będę wdzięczny za pomoc.
https://mepel.pl/zamki-burgundii-dodatkowe-plansze
Widzialem ale cena dość sporą jak za osiem planszetek tym bardziej, że chciałem mieć je choć w dwóch kopiach:(
Licze, że ktoś może już drukował sobie dodatkowe plansze (a najlepiej razem z podstawowymi) i ma gotowe pliki.
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii [S. Feld]

Post autor: malekith_86 »

Lion86 pisze: 18 sie 2018, 15:37
romeck pisze: 18 sie 2018, 12:56
Lion86 pisze: 18 sie 2018, 12:48 Witam, szukam dodatkowych plansz graczy do Zamków. Nie spotkał się czasem ktoś z ofertą w którejś z drukarni? Albo nie ma gotowych plików do wydruku? Będę wdzięczny za pomoc.
https://mepel.pl/zamki-burgundii-dodatkowe-plansze
Widzialem ale cena dość sporą jak za osiem planszetek tym bardziej, że chciałem mieć je choć w dwóch kopiach:(
Licze, że ktoś może już drukował sobie dodatkowe plansze (a najlepiej razem z podstawowymi) i ma gotowe pliki.
na BGG są skany/fotki nadające się do druku - są dodane normalnie jako images w konkretnych dodatkach

https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... rds/images
https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... rds/images
Pilekt
Posty: 2
Rejestracja: 09 gru 2018, 10:15

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii [S. Feld]

Post autor: Pilekt »

Dzień dobry!

Mam takie pytanie dotyczące zasad gry. Czy podczas akcji "sprzedaj towary" aktywowanej z kości czy z budynku składu, pobieram grudkę srebra nawet gdy nie mam żadnych towarów na sprzedaż? Według mnie tak, ponieważ w zasadach gry jest napisane, że pobieramy grudkę niezależnie od liczby sprzedanych towarów.
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii [S. Feld]

Post autor: Geoburak »

Owszem - od sprzedanych towarów.
jak nie sprzedałeś żadnego, to nie dostajesz.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii [S. Feld]

Post autor: detrytusek »

Pilekt pisze: 09 gru 2018, 10:34 Dzień dobry!

Mam takie pytanie dotyczące zasad gry. Czy podczas akcji "sprzedaj towary" aktywowanej z kości czy z budynku składu, pobieram grudkę srebra nawet gdy nie mam żadnych towarów na sprzedaż? Według mnie tak, ponieważ w zasadach gry jest napisane, że pobieramy grudkę niezależnie od liczby sprzedanych towarów.
Kluczowym jest tu słowo "sprzedanych". Nie da się sprzedać 0.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Pilekt
Posty: 2
Rejestracja: 09 gru 2018, 10:15

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii [S. Feld]

Post autor: Pilekt »

Aha czyli źle to zrozumiałem.. żona miała rację :) nie pobieram grudki gdy nie mam towarów.Byłem pewien, że grudkę otrzymuję za aktywowanie akcji "sprzedaj towary". Dzięki !
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 435
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 20 times
Been thanked: 38 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: grabol »

Na bgg pojawiło się info o edycji deluxe. Nowa szata graficzna, lepsza jakość komponentów, komplet dodatków.


https://boardgamegeek.com/thread/214161 ... announced
Ostatnio zmieniony 31 sty 2019, 01:05 przez grabol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: playerator »

Świetna informacja! :D Doczytałem, że wydanie będzie dostępne od sierpnia, a dodatków ma zawierać nawet więcej niż komplet, bo 11.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Biere :D
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
thegammer
Posty: 152
Rejestracja: 13 kwie 2017, 17:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 29 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: thegammer »

Ciekawie zapowiada się ten 2019 rok (rok reprintów i nowych wydań istniejących już gier) - z czego się ciesze. Ta gra, aż prosiła się o zmianę szaty graficzne - dzięki temu może będzie jeszcze bardziej popularna. U nas niestety ze względu na mało atrakcyjną szatę graficzną nie przyjęła się wśród graczy. IMO gra zacna i zasługuje na takie wydanie. Na zdjęciach widać też, że będzie Las Vegas.
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Munchhausen »

Wręcz przeciwnie - gra mimo fatalnej szaty graficznej przyjęła się bardzo dobrze. Pamiętam, że jeden z przedstawicieli Rebela wspominał w jakimś podcastcie o tym, że gra sprzedawała się u nas lepiej niż niektóre głośne nowości.
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 63 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: krisow »

Teraz tylko trzymać kciuki, żeby Rebel nie odpuścił i wydał "Zamki Burgundii" w wersji deluxe. To jest gra wybitna i nieprzypadkowo wygrała w 2018 nagrodę Gry Roku. Dla mnie zawsze 10/10 mimo, że bez fajerwerków od strony wyglądu i jakości komponentów.
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: kmd7 »

O, to świetna wiadomość, też mam nadzieję na wydanie Rebela, trzymam kciuki!
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: krzyss »

Gra niezależna językowo więc nawet nie musi być wydana w Polsce. Ważne aby była dostępna:)
Marokin21
Posty: 88
Rejestracja: 11 lut 2018, 21:12
Has thanked: 60 times
Been thanked: 3 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Marokin21 »

Mam nadzieję, że nowa edycja w polskiej wersji będzie dostępna razem ze światową premierą. Już nie mogę się doczekać :)
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1521
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 277 times
Been thanked: 171 times
Kontakt:

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: mikeyoski »

Szczerze mówiąc, wątpię, żeby to Rebel wydał.

W sumie to "nowa" kolekcja Alea. Z nową numeracją. Las Vegas ma jedynkę, Zamki - dwójkę.
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Scamander »

Zamki Burgundii w ładnej oprawie graficznej? Biorę bez pytania.

Obrazek
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 942
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 305 times
Been thanked: 197 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Losiek »

+1
A po co polska wersja?
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1504
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 176 times
Been thanked: 533 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Ayaram »

Ehhh... Kupię, to będę musiał kupić las vegas, bo "samotna 2-ka" kiepsko na półce będzie wyglądać, wezmę dwie to już będę musiał kupować wszystkie pudła z serii przez następne 20 lat. Numerki na pudełkach planszówek powinny być nielegalne :wink:
Nesmeer

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Nesmeer »

Ayaram pisze: 02 lut 2019, 21:37 (...)Numerki na pudełkach planszówek powinny być nielegalne :wink:
Dokładnie, edycja "deluxe" z ta stylowa cyferka wola o pomste do nieba.
Dla mnie zdecyduje kolorystyka i redesign barw bo strasznie meczace sa te blade i mdle pola w standardowej edycji. Jesli to sie nie poprawi szkoda bedzie mi sie bawic w sprzedawanie gry i wszystkich dodatkow.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: AnimusAleonis »

Nesmeer pisze: 02 lut 2019, 22:04 Dokładnie, edycja "deluxe" z ta stylowa cyferka wola o pomste do nieba.
Zdecydowanie nie jest to edycja 'deluxe'.

Trochę więcej wiadomo o nowej wersji, tutaj parę linków na BGG:
Wątek o nowej edycji
Post bloga BGG News o nowej serii Alea
Strona nowych Zamków BGG

W skrócie nowa edyja, na jubileusz serii Alea, będzie:
  • miała zmianę grafiki i kolorystyki,
  • nie będzie zmian w mechanice/zasadach,
  • zawierać wszystkie dotychczasowe promo/rozszerzenia plus będzie miała nowe 11 rozszerzenie (na razie nie ogłoszone),
  • bez jakichkolwiek zmian w jakości komponentów (tutaj tłumaczenie wydawcy jest tak absurdalne że aż niewiarygodne)
  • od jej wydania (około połowy 2019) nową obowiązująca wersją Zamków (czyli przyszłe promo/rozszerzenia będą pod tą wersję).
Jakby nie było, fajnie że poprawią grafikę/kolorystykę (choć dotychczasowa jest funkcjonalna i do zniesienia), też fajnie że od razu będą wszystkie dotychczasowe promo, niektóre są trudno dostępne/drogie (choć szczerze nie wszystkie są warte posiadania), i pewnie kupię tą wersje gdy wyjdzie bo w przyszłości jakiekolwiek dodatki będą pod nią robione, ale ogólnie mam poczucie że zaprzepaszczają okazję zrobienia czegoś bardzo fajnego. Eh.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
ODPOWIEDZ