Zamki Burgundii / Die Burgen von Burgund (Stefan Feld)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Marokin21
Posty: 95
Rejestracja: 11 lut 2018, 21:12
Has thanked: 61 times
Been thanked: 4 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Marokin21 »

Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: malekith_86 »

Marokin21 pisze: 08 kwie 2019, 18:54 Ja widzę bardziej ~37 USD https://www.boardgamebliss.com/products ... 8602952755
no tak ale to są kanadyjskie dolary czyli 2,85zł więc wychodzi trochę ponad 105zł
Marokin21
Posty: 95
Rejestracja: 11 lut 2018, 21:12
Has thanked: 61 times
Been thanked: 4 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Marokin21 »

To wiele wyjaśnia, dzięki za info :D
Awatar użytkownika
Vakarian89
Posty: 90
Rejestracja: 27 sty 2019, 21:26
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Vakarian89 »

Szkoda, że transport jedynie na terenie Kanady i Stanów, bo cena samej gry wielce zachęcająca do zakupu.
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: dave8 »

Coś cena za niska jak na wersje deluxe.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: AnimusAleonis »

dave8 pisze: 09 kwie 2019, 11:00 Coś cena za niska jak na wersje deluxe.
W tej wersji nie ma nic 'deluxe', jest to jedynie zebranie wszystkich rozszerzeń/promo do jednego pudełka, i nowa szata graficzna, jakość komponentów będzie identyczna jak w wersji pierwotnej.

Z tego co mi się o uszy obiło w Europie (a precyzyjniej w Niemczech) ma kosztować kolo €40 (chyba trochę poniżej, no ale taki rząd ceny jakby nie było).
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
Vakarian89
Posty: 90
Rejestracja: 27 sty 2019, 21:26
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Vakarian89 »

Co nie zmienia faktu, że 106 złotych za Zamki Burgundii ze wszystkimi promo-dodatkami + jednym nowym jest ceną wyśmienitą, nawet jeżeli jakość komponentów pozostanie niezmieniona (bo i po co ją zmieniać?). Bdyby któryś z europejskich sklepów oferował taką cenę, to zamawiałbym z miejsca.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: AnimusAleonis »

Vakarian89 pisze: 09 kwie 2019, 15:07 Co nie zmienia faktu, że 106 złotych za Zamki Burgundii ze wszystkimi promo-dodatkami + jednym nowym jest ceną wyśmienitą...
Zgadza się :)
Niestety osobiście nie jestem aż takim optymistą co do Europejskich cen... ale nadzieję mam :D
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Scamander »

Ciekawe czy możemy liczyć na polskie wydanie (tak wiem, że to gra niezależna językowo).
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9421
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 503 times
Been thanked: 1440 times
Kontakt:

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: MichalStajszczak »

Scamander pisze: 09 kwie 2019, 16:19 Ciekawe czy możemy liczyć na polskie wydanie
Jak Rebel sprzeda jeszcze z tysiąc sztuk wydania podstawowego, to może wyda specjalne.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: AnimusAleonis »

MichalStajszczak pisze: 09 kwie 2019, 16:43
Scamander pisze: 09 kwie 2019, 16:19 Ciekawe czy możemy liczyć na polskie wydanie
Jak Rebel sprzeda jeszcze z tysiąc sztuk wydania podstawowego, to może wyda specjalne.
No to pewnie nie za szybko....

... tylko nie wiem czy zwlekając nie strzelą sobie trochę w nogę, bo z tego co rozumiem to nie ma być 'specjalne' wydanie w znaczeniu 'okazjonalne' tylko już od teraz obowiązujące.

Jakby nie było mam nadzieję że wydadzą szybko bo cena Rebelskiego wydania na pewno będzie lepsza niż importu :D
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
Vakarian89
Posty: 90
Rejestracja: 27 sty 2019, 21:26
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Vakarian89 »

AnimusAleonis pisze: 09 kwie 2019, 15:26Niestety osobiście nie jestem aż takim optymistą co do Europejskich cen... ale nadzieję mam :D
Nadzieja umiera ostatnia, jak to mówią, ale również nie sądzę, aby europejskie ceny były na tym poziomie... Zresztą podejrzewam, że na Zachodzie ceny również wzrosną wraz ze zbliżającą się datą premiery. Ciekawe, że ten kanadyjski sklep jest jak na razie bodaj jedynym, który prowadzi przedsprzedaż, przeglądarka nie wypluła mi żadnych innych wyników.
AnimusAleonis pisze: 09 kwie 2019, 20:03Jakby nie było mam nadzieję że wydadzą szybko bo cena Rebelskiego wydania na pewno będzie lepsza niż importu :D
Niestety, nie znamy nawet konkretnej daty premiery oryginału, a na temat polskiej wersji nie wiemy nawet, czy powstanie. I teraz zastanawiam się, czy szukać i starać się znaleźć poszczególne dodatki do moich Zamków, czy odłożyć kasiorkę i czekać na nowe wydanie full-opcja... :?
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: AnimusAleonis »

Vakarian89 pisze: 09 kwie 2019, 21:27 Niestety, nie znamy nawet konkretnej daty premiery oryginału, a na temat polskiej wersji nie wiemy nawet, czy powstanie.
Dokładny dzień nie jest znany, ale ogólna data premiery tak, tutaj z artykułu na BGG Blog bazującym wywiadzie z przedstawicielem Ravensburger jak i na 2019 Press-release Revensburgera (tutaj):
The first two titles in this line — Las Vegas Royale and The Castles of Burgundy — will debut in the U.S. at Gen Con 2019 in August, with a retail release for the former title in Europe in April 2019 and the latter title in August.
Więc nowe zamki będą miały debiut Europejski w sierpniu, bym zgadywał że równo z debiutem US który ma być na GenCon, który w tym roku odbywa się 1-4 sierpnia.
Vakarian89 pisze: 09 kwie 2019, 21:27 Niestety, nie znamy nawet konkretnej daty premiery oryginału, a na temat polskiej wersji nie wiemy nawet, czy powstanie. I teraz zastanawiam się, czy szukać i starać się znaleźć poszczególne dodatki do moich Zamków, czy odłożyć kasiorkę i czekać na nowe wydanie full-opcja... :?
Nie widzę sensu szukania/kupowania dodatków teraz, bowiem:
1. trudno te lepsze znaleźć, a kiedy są dostępne to po sporych cenach - nowy oryginał dodatku Solo teraz tak po 50-60 pln chodzi, nawet jeśli za 50% tego się znajdzie wszystkie, w co wątpię, to i tak 25 pln x 10... czyli koło 250 pln za same dodatki (i nie liczę nawet kosztów dostaw) plus podstawka za powiedzmy 90, to koło 350 pln za ten sam komplet który za kilka miesięcy wyjdzie za pewnie połowę tej ceny
2. wszystkie przyszłe dodatki/rozszerzenia maja być pod nową szatę graficzna, i nie kompatybilne ze starą edycją, podejrzewam że ta tajemnicza 11 która ma być już w nowej edycji jest na tyle dobra by właśnie skusić ludzi do przerzucenia się....

My swój komplet Zamków z dodatkami sprzedaliśmy, akurat na eBay bo była to angielska wersja, jakiś czas temu, za an tyle godziwą cenę że nie czuję że straciłem na tym, i poczekamy na nową edycję... kilka miesięcy bez zamków :? jakoś damy rade :lol: ... ale lepsze to niż potem mieć i nową edycję, i starą która myślę będzie bezwartościowa jak nowa się przyjmie, a nie chcę być w sytuacji dwóch kopii Zamków w kolekcji, gdzie w jedną gramy a druga leży, i ani jej sprzedać ani w nią grać nie ma po co.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
Vakarian89
Posty: 90
Rejestracja: 27 sty 2019, 21:26
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Vakarian89 »

AnimusAleonis pisze: 09 kwie 2019, 22:12Dokładny dzień nie jest znany, ale ogólna data premiery tak, tutaj z artykułu na BGG Blog bazującym wywiadzie z przedstawicielem Ravensburger jak i na 2019 Press-release Revensburgera (tutaj):
The first two titles in this line — Las Vegas Royale and The Castles of Burgundy — will debut in the U.S. at Gen Con 2019 in August, with a retail release for the former title in Europe in April 2019 and the latter title in August.
Więc nowe zamki będą miały debiut Europejski w sierpniu, bym zgadywał że równo z debiutem US który ma być na GenCon, który w tym roku odbywa się 1-4 sierpnia.
Jakoś mi ta informacja umknęła. Dziękuję bardzo za doinformowanie mnie. :D
AnimusAleonis pisze: 09 kwie 2019, 22:12Nie widzę sensu szukania/kupowania dodatków teraz, bowiem:
1. trudno te lepsze znaleźć, a kiedy są dostępne to po sporych cenach - nowy oryginał dodatku Solo teraz tak po 50-60 pln chodzi, nawet jeśli za 50% tego się znajdzie wszystkie, w co wątpię, to i tak 25 pln x 10... czyli koło 250 pln za same dodatki (i nie liczę nawet kosztów dostaw) plus podstawka za powiedzmy 90, to koło 350 pln za ten sam komplet który za kilka miesięcy wyjdzie za pewnie połowę tej ceny
2. wszystkie przyszłe dodatki/rozszerzenia maja być pod nową szatę graficzna, i nie kompatybilne ze starą edycją, podejrzewam że ta tajemnicza 11 która ma być już w nowej edycji jest na tyle dobra by właśnie skusić ludzi do przerzucenia się....
Na chwilę obecną mam podstawkę z dodatkiem gra drużynowa i kafelkami Ogrodów Rozkoszy (kupionymi dosłownie tydzień temu). Wariant solo akurat niespecjalnie mnie interesuje (wolę solo pograć na kompie/konsoli), ale dodatkowe plansze, czy też Szlaki Handlowe a i owszem. Rację masz jednak, iż kupowanie dodatków trochę mija się z celem - po co przepłacić teraz za coś, co za niecałe pół roku najprawdopodobniej będę mógł kupić dużo taniej w komplecie. No i pozostaje sprawa tego 11. dodatku - mam nadzieję, że tak jak piszesz, będzie to coś naprawdę dobrego, taki "wabik" na fanów.
AnimusAleonis pisze: 09 kwie 2019, 22:12My swój komplet Zamków z dodatkami sprzedaliśmy, akurat na eBay bo była to angielska wersja, jakiś czas temu, za an tyle godziwą cenę że nie czuję że straciłem na tym, i poczekamy na nową edycję... kilka miesięcy bez zamków :? jakoś damy rade :lol: ... ale lepsze to niż potem mieć i nową edycję, i starą która myślę będzie bezwartościowa jak nowa się przyjmie, a nie chcę być w sytuacji dwóch kopii Zamków w kolekcji, gdzie w jedną gramy a druga leży, i ani jej sprzedać ani w nią grać nie ma po co.
Muszę przyznać, że też przyszło mi do głowy, żeby swoją kopię sprzedać (póki jeszcze ktoś ją kupi) i poczekać na nowe wydanie. Smutno będzie przez ten czas bez Zamków, ale cóż...
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Blue »

A są gdzieś foty/grafiki jak to bedzie wygladac w srodku?
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: AnimusAleonis »

Blue pisze: 09 kwie 2019, 23:44 A są gdzieś foty/grafiki jak to bedzie wygladac w srodku?
Oficjalnych wizualizacji nie ma.... ale... z tego co wiadomo grafika i wygląd komponentów będzie w linii do ich wyglądu w nowej apce.
Czy to lepsze/ładniejsze? Eh... mam mieszane uczucia. Jednak powiem tak: myślę że cokolwiek by nie zrobili nie będzie to gorsze od tego co jest - nie to że teraz jest źle, jest moim zdaniem OK, taka letnia woda - będzie po prostu inaczej, ale do przyzwyczajenia się, a na pewno nie jestem aż tak przywiązany do obecnej szaty graficznej by trzymać starą wersję gdy wyjdzie nowa.
Vakarian89 pisze: 09 kwie 2019, 23:37 Muszę przyznać, że też przyszło mi do głowy, żeby swoją kopię sprzedać (póki jeszcze ktoś ją kupi) i poczekać na nowe wydanie. Smutno będzie przez ten czas bez Zamków, ale cóż...
Można zawsze kupić nową apkę 8)
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
Vakarian89
Posty: 90
Rejestracja: 27 sty 2019, 21:26
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Vakarian89 »

AnimusAleonis pisze: 10 kwie 2019, 00:02Można zawsze kupić nową apkę 8)
W planszówki grywam na planszy, w gry video na ekranie - takie mam zasady. 8) A tak na poważnie, to jakoś nie grzeje mnie granie w planszówki na ekranie monitora/telefonu. Przy grach video i tak spędzam już zdecydowanie zbyt wiele czasu, tylko tego jeszcze brakuje, żebym w Zamki zaczął grać na kompie. :lol:
Blue pisze: 09 kwie 2019, 23:44 A są gdzieś foty/grafiki jak to bedzie wygladac w srodku?
Nie wiadomo, jak to będzie wyglądało w środku, ale wygląd nowego pudełka zupełnie mi się nie podoba. Miało być stylowo, minimalistycznie, ale stylowo na pewno nie jest, przynajmniej moim zdaniem. Ciekawe, ile takich zmian "na lepsze" będzie w nowej wersji (muszę tutaj zaznaczyć, że jestem z grona tych osób, którym obecny wygląd Zamków zupełnie nie przeszkadza, ba! nawet go polubiłem).

EDYTOWANE

Dla osób zainteresowanych zamówieniem przedpremierowym, wersja niemiecka za 43.99€:
https://www.fantasywelt.de/Die-Burgen-v ... -Design-DE
przemek_ziele
Posty: 1
Rejestracja: 10 kwie 2019, 18:04

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: przemek_ziele »

Część. Mam pewien problem, otóż wypożyczyłem grę Zamki Burgundii z biblioteki miejskiej we Wrocławiu jednak przy zwrocie okazało się że brakuje jednej planszy gracza (numer 6-7). Niestety nie udało mi się znaleźć planszy w domu, gdzieś się zapodziała i nie ma szans żeby się znalazła. Pisałem do wydawnictwa Rebel lecz odpisali że nie sprzedają oni pojedynczych elementów a całej gry nie planuje zakupić, ogólnie we Wrocławiu nie było możliwości wypożyczyć tej gry. Czy ktoś mógłby wysłać mi skany tej jednej planszy abym mógł ją wydrukować i dostarczyć do wspomnianej biblioteki?? Jeśli łamie tym regulamin forum usuwam post. Dzięki za pomoc :)
Awatar użytkownika
Vakarian89
Posty: 90
Rejestracja: 27 sty 2019, 21:26
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Vakarian89 »

Chętnie bym pomógł, ale mój skaner padł niedawno. :( Szukałem trochę na necie i nie znalazłem skanów plansz, co trochę mnie zaskoczyło. Jestem jednak pewien, że ktoś tutaj Ci pomoże.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: AnimusAleonis »

Vakarian89 pisze: 10 kwie 2019, 20:23 Chętnie bym pomógł, ale mój skaner padł niedawno. :( Szukałem trochę na necie i nie znalazłem skanów plansz...
Też przeszukałem i nic... chyba każda plansza promo/rozszerzenia jest do ściągnięcia, ale tych z podstawki nie ma :lol:

Skanera nie mam ale cykną bym zdjęcia dla kolegi ale Zamków już nie mam :?
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
Vakarian89
Posty: 90
Rejestracja: 27 sty 2019, 21:26
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Vakarian89 »

To samo zauważyłem - wszystkie dodatki człowiek znajdzie, a planszy z podstawki nigdzie nie ma. Co za czasów dożyliśmy... :lol:
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 250 times
Been thanked: 440 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: vnzk »

przemek_ziele pisze: 10 kwie 2019, 18:19 Czy ktoś mógłby wysłać mi skany tej jednej planszy abym mógł ją wydrukować i dostarczyć do wspomnianej biblioteki?? Jeśli łamie tym regulamin forum usuwam post. Dzięki za pomoc :)
Poszła PW.

A przy okazji - nie sądzicie, że to dość dziwaczne, że już rozpoczęła się przedsprzedaż nowej wersji gry, której największym mankamentem był wygląd, kiedy nie jest dostępne ani jedno zdjęcie jej komponentów?
Awatar użytkownika
Vakarian89
Posty: 90
Rejestracja: 27 sty 2019, 21:26
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Vakarian89 »

vnzk pisze: 10 kwie 2019, 21:59A przy okazji - nie sądzicie, że to dość dziwaczne, że już rozpoczęła się przedsprzedaż nowej wersji gry, której największym mankamentem był wygląd, kiedy nie jest dostępne ani jedno zdjęcie jej komponentów?
Różne rynki (nie tylko gier planszowych) już nie takie rzeczy widziały, więc w dzisiejszych czasach mało co można uznać za "dziwaczne".
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9421
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 503 times
Been thanked: 1440 times
Kontakt:

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: MichalStajszczak »

vnzk pisze: 10 kwie 2019, 21:59 A przy okazji - nie sądzicie, że to dość dziwaczne, że już rozpoczęła się przedsprzedaż nowej wersji gry, której największym mankamentem był wygląd, kiedy nie jest dostępne ani jedno zdjęcie jej komponentów?
Ocena wyglądu jest subiektywna. Być może nie dla wszystkich wygląd był największym mankamentem, o ile w ogóle mankamentem był.
Ale jeżeli nawet ktoś ma zastrzeżenia do wyglądu wersji podstawowej i nie ma przekonania, że nowa wersja będzie pod tym względem lepsza, to po prostu nie kupi gry w przedsprzedaży. Sklep, ogłaszając tak wcześnie przedsprzedaż raczej nic nie traci nawet jak nikt teraz gry nie zamówi, choć podejrzewam, że znajdą się tacy, co zamówią w ciemno.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1801
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: hipcio_stg »

Ja już czekam na wylew ścieku jakie to brzydkie deluxe wydali. Trzymajcie stare wersje, bo jeszcze będą warte krocie, a ludzie będą się zabijać za pierwsze wydania ;)
ODPOWIEDZ