Zamki Burgundii / Die Burgen von Burgund (Stefan Feld)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: playerator »

Skrobnie ktoś cokolwiek o tych "tarczach"? Ten dodatek to jedyne, co mogłoby mnie skłonić do zakupu nowych Zamków.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

playerator pisze: 08 gru 2019, 12:18 Skrobnie ktoś cokolwiek o tych "tarczach"? Ten dodatek to jedyne, co mogłoby mnie skłonić do zakupu nowych Zamków.
Wczoraj wytaszczyłem Trajana, MEGA WYKONANIE!
Nikt mnie nie zmusi do kupienia "nowej" edycji, mam starą i w moim odczuciu jest lepsiejsza.
A nową edycję to wydano chyba tylko po to żeby doszczętnie zarżnąć tę świetną grę... :evil:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Vakarian89
Posty: 90
Rejestracja: 27 sty 2019, 21:26
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Vakarian89 »

Dr. Nikczemniuk pisze: 08 gru 2019, 15:47A nową edycję to wydano chyba tylko po to żeby doszczętnie zarżnąć tę świetną grę... :evil:
Nie tyle zarżnąć, a orżnąć - graczy, którzy zdecydują się na jej zakup. :lol: A tak całkiem serio, to wydanie wersji ze wszystkimi dodatkami ma swój sens, ponieważ pojedynczych dodatków nie da się dostać (albo da, ale po cenach z kosmosu). Inna sprawa, to wykonanie nowej edycji, które dla mnie osobiście jest paskudne do kwadratu. Turbo-kolorowa paćka wywołująca u mnie odruch wymiotny, na którą nigdy nie zamieniłbym mojego egzemplarza Zamków. Jeżeli jednak dzięki temu wydaniu jakiś nowy gracz pozna tę świetną grę, to znaczy, że nie było ono bezsensowne.
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: 13thSON »

Coś wiadomo kiedy to wydanie dokładnie będzie ?
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

13thSON pisze: 13 gru 2019, 12:51 Coś wiadomo kiedy to wydanie dokładnie będzie ?
planowana data premiery: I kwartał 2020 r.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Obejrzałem porównanie starej edycji z nową, wygląda na to że żetony będą ciut grubsze i plansza główna ciut większa i...
...jeszcze się okaże że trafi się uderzyć w pierś i...(słowo utknęło jak ość w gardle)... kupić.
Tak wiem...nigdy nie mów nigdy... :lol:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
jakubski
Posty: 83
Rejestracja: 20 mar 2019, 09:34
Lokalizacja: Zamość
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: jakubski »

Cześć,

Mam pytanie czysto techniczne: czy niektórym z Was zdarzyło się tak, że w pudełku z grą od nowości nie było instrukcji??
Właśnie odebrałem świeżo zakupiony egzemplarz starej edycji z outletu księgarni PWN, bez folii (może być też tak, że był to towar ze zwrotu). W środku są wszystkie elementy w wypraskach, ale nie ma instrukcji. Na logikę rozumie się samo przez się że powinna ona być w środku, ale w instrukcji z neta nie jest ona zawarta w spisie komponentów na pierwszej stronie - czyli sama o sobie nie wspomina :lol: (wiem, że mogę sobie wydrukować...)

Ma ktoś niepotrzebny egzemplarz w kolorze, najlepiej oryginalny?

Przy okazji zapytam też czy te ponumerowane dodatki o których piszecie to są dodatki fanowskie, bo z oficjalnych znalazłem tylko grę drużynową i tylko ten jest wymieniony na stronie Rebela. Gdzie je można kupić lub wypróbować, jaki jest przedział cenowy i który polecacie na początek?
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2786
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 347 times
Been thanked: 623 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: bogas »

jakubski pisze: 24 lut 2020, 21:57 Cześć,

Mam pytanie czysto techniczne: czy niektórym z Was zdarzyło się tak, że w pudełku z grą od nowości nie było instrukcji??
Właśnie odebrałem świeżo zakupiony egzemplarz starej edycji z outletu księgarni PWN, bez folii (może być też tak, że był to towar ze zwrotu). W środku są wszystkie elementy w wypraskach, ale nie ma instrukcji. Na logikę rozumie się samo przez się że powinna ona być w środku, ale w instrukcji z neta nie jest ona zawarta w spisie komponentów na pierwszej stronie - czyli sama o sobie nie wspomina :lol: (wiem, że mogę sobie wydrukować...)

Ma ktoś niepotrzebny egzemplarz w kolorze, najlepiej oryginalny?

Przy okazji zapytam też czy te ponumerowane dodatki o których piszecie to są dodatki fanowskie, bo z oficjalnych znalazłem tylko grę drużynową i tylko ten jest wymieniony na stronie Rebela. Gdzie je można kupić lub wypróbować, jaki jest przedział cenowy i który polecacie na początek?
Różnych rzeczy brakowało mi w grach, ale nigdy nie była to instrukcja :shock: Ewidentnie ktoś zajumał. Co do dodatków to nie wiem czy na tych 40 stronach tego wątku ktoś pisał o dodatkach fanowskich (w ogóle to nie kojarzę czy takie są, ale wykluczyć tego nie mogę) i raczej chodziło o te oficjalne, które można podejrzeć np. na BGG, o tu: https://boardgamegeek.com/boardgame/848 ... expansions
Nie wiem czy akurat na początek, ale na pewno ciekawe są nowe plansze. Niezłym dodatkiem jest też dodatek #8, ale też niekoniecznie na początek. Generalnie na początek to Zamki nie potrzebują żadnego dodatku. Po kilkudziesięciu grach szukałbym dodatkowych plansz, potem innych dodatków. Tyle tylko, że jeszcze do niedawna ceny tychże były lekko absurdalne, a wynikało to z braku ich dostępności w sklepach. Nie wiem jak teraz, gdy za chwilę będzie nowa edycja ze wszystkimi tymi dodatkami + jeden nowy, bo nie śledzę tego, a nie chce mi się szukać i sprawdzać. W każdym razie zdecydowana większość tych dodatków tylko na rynku wtórnym jest do dostania.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: REBEL.pl »

Dr. Nikczemniuk pisze: 13 gru 2019, 13:50
13thSON pisze: 13 gru 2019, 12:51 Coś wiadomo kiedy to wydanie dokładnie będzie ?
planowana data premiery: I kwartał 2020 r.
Fabryka w Niemczech kończy produkcję z końcem marca, więc dostępność w Polsce to najpewniej będzie "pierwsza połowa kwietnia 2020 r."
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
predki
Posty: 426
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 56 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: predki »

REBEL.pl pisze: 25 lut 2020, 09:03
Fabryka w Niemczech kończy produkcję z końcem marca, więc dostępność w Polsce to najpewniej będzie "pierwsza połowa kwietnia 2020 r."
[/quote]

A ja myślałem, że Ravensburger produkuje w Czechach?
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: trance-atlantic »

Premiera przesunięta...

Rebel informuje, że będzie to przełom czerwca i lipca.

https://www.wydawnictworebel.pl/games/z ... -1426.html
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: bobule »

Może się wypowiedzieć ktoś, kto grał w big boxa? Na stronie rebela jest wzmianka że plansza będzie dwustronna - ktoś coś wie na ten temat?
Bo w normalnej edycji była jedna plansza na 2,3,4 osoby, a jak to jest w big boxie?
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

bobule pisze: 11 cze 2020, 11:03 Może się wypowiedzieć ktoś, kto grał w big boxa? Na stronie rebela jest wzmianka że plansza będzie dwustronna - ktoś coś wie na ten temat?
Bo w normalnej edycji była jedna plansza na 2,3,4 osoby, a jak to jest w big boxie?
Plansza jest dwustronna. Tu masz unboxing: https://www.youtube.com/watch?v=dD7KZF5XUmE
Swoją drogą Rebel mógłby zapodać instrukcję. No chyba że się cykają kolejnych przesunięć premierowych i wnerwionych klientów kupujących edycje ENG :wink:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Dianne
Posty: 168
Rejestracja: 15 kwie 2020, 08:49
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 61 times
Been thanked: 87 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Dianne »

Aleplanszówki dały sygnał, że od jutra startują z wysyłką Big Boxa. Kręciłam się wokół tych Zamków, kręciłam i postanowiłam zamówić. Kiedyś graliśmy ze znajomymi, ale nie udało nam się dokończyć partii i od tamtej pory ciągle o tych burgundzkich areałach rozmyślam. Pamiętam, że rozmawialiśmy wtedy, że jakby te zamki były ciutkę ładniejsze to byśmy je chętniej kupili. Potem odkryliśmy info o tym wydaniu no i... trochę czasu minęło, ale tyle o nich myślałam, że wreszcie zamówiłam. Nie mogę się doczekać aż przyjdzie i będziemy mogli zagrać już na spokojnie. :D Mam wrażenie, że przy tej pierwszej grze nie poznałam pełnych możliwości tej gry. No i to już trochę klasyk, myślę, że fajnie będzie mieć go na półce :D
mazur_84
Posty: 218
Rejestracja: 23 paź 2011, 15:07
Has thanked: 43 times
Been thanked: 5 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: mazur_84 »

Dianne pisze: 18 cze 2020, 13:51 Aleplanszówki dały sygnał, że od jutra startują z wysyłką Big Boxa. Kręciłam się wokół tych Zamków, kręciłam i postanowiłam zamówić. Kiedyś graliśmy ze znajomymi, ale nie udało nam się dokończyć partii i od tamtej pory ciągle o tych burgundzkich areałach rozmyślam. Pamiętam, że rozmawialiśmy wtedy, że jakby te zamki były ciutkę ładniejsze to byśmy je chętniej kupili. Potem odkryliśmy info o tym wydaniu no i... trochę czasu minęło, ale tyle o nich myślałam, że wreszcie zamówiłam. Nie mogę się doczekać aż przyjdzie i będziemy mogli zagrać już na spokojnie. :D Mam wrażenie, że przy tej pierwszej grze nie poznałam pełnych możliwości tej gry. No i to już trochę klasyk, myślę, że fajnie będzie mieć go na półce :D
Dobra decyzja. Gra jest świetna, wciągająca i się nie nudzi, wielu osobom się podoba, więc można z różnymi ludźmi pograć. A to wydanie zawiera wszystkie dodatki i to jej niewątpliwa zaleta. Wygląd gry jest średni, ale do wszystkiego można się przyzwyczaić :-) A to jest gra, do której nie siada się po to, żeby popatrzeć na coś ładnego (w przypadku wielu nowych gier wygląd i wykonanie to ich główna zaleta), tylko żeby mieć "fun" z rozgrywki. Będzie pani zadowolona!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: RUNner »

Dianne pisze: 18 cze 2020, 13:51 Aleplanszówki dały sygnał, że od jutra startują z wysyłką Big Boxa. Kręciłam się wokół tych Zamków, kręciłam i postanowiłam zamówić. Kiedyś graliśmy ze znajomymi, ale nie udało nam się dokończyć partii i od tamtej pory ciągle o tych burgundzkich areałach rozmyślam. Pamiętam, że rozmawialiśmy wtedy, że jakby te zamki były ciutkę ładniejsze to byśmy je chętniej kupili. Potem odkryliśmy info o tym wydaniu no i... trochę czasu minęło, ale tyle o nich myślałam, że wreszcie zamówiłam. Nie mogę się doczekać aż przyjdzie i będziemy mogli zagrać już na spokojnie. :D Mam wrażenie, że przy tej pierwszej grze nie poznałam pełnych możliwości tej gry. No i to już trochę klasyk, myślę, że fajnie będzie mieć go na półce :D
Warto mieć w kolekcji. Nadaje się do grania w środowisku niekoniecznie grającym w planszówki. Zasady są proste, a gra daje przyjemną liczbę możliwości, która nie przytłacza. Oprawa graficzna schodzi na drugi plan i nie zwraca się na nią uwagi.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Dianne
Posty: 168
Rejestracja: 15 kwie 2020, 08:49
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 61 times
Been thanked: 87 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Dianne »

mazur_84 pisze: 18 cze 2020, 13:59 Dobra decyzja. Gra jest świetna, wciągająca i się nie nudzi, wielu osobom się podoba, więc można z różnymi ludźmi pograć. A to wydanie zawiera wszystkie dodatki i to jej niewątpliwa zaleta. Wygląd gry jest średni, ale do wszystkiego można się przyzwyczaić :-) A to jest gra, do której nie siada się po to, żeby popatrzeć na coś ładnego (w przypadku wielu nowych gier wygląd i wykonanie to ich główna zaleta), tylko żeby mieć "fun" z rozgrywki. Będzie pani zadowolona!
Dobrze to słyszeć, bo mój facet jak zwykle marudził i pewnie jak zwykle okaże się, że i z wyborem tej gry miałam rację :lol: Oglądałam teraz jakieś porównanie starej wersji do nowej i Big Box już ma dla mnie wygląd jak najbardziej akceptowalny. Przestało to to trącić myszką, może spokojnie udawać grę z tego roku. Wiadomo, że nie będziemy od Felda oczekiwać, żeby jego gra wyglądała jak Everdell :lol:
RUNner pisze: 18 cze 2020, 14:02 Warto mieć w kolekcji. Nadaje się do grania w środowisku niekoniecznie grającym w planszówki. Zasady są proste, a gra daje przyjemną liczbę możliwości, która nie przytłacza. Oprawa graficzna schodzi na drugi plan i nie zwraca się na nią uwagi.
Ooo, na tym też mi bardzo zależy - żeby nadawało się do grania z moimi "nieplanszówkowymi" kręgami. Tak mi się właśnie wydawało, że te Zamki Burgundii mają optymalną liczbę możliwości. Ktoś nam polecał Ucztę dla Odyna, ale tabliczka z chyba 60 możliwymi akcjami mnie przeraziła :lol:
adalbert
Posty: 940
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 26 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: adalbert »

Moim zdaniem dla tzw. niegraczy próg wejścia wcale nie jest taki niski, choć potem to już hula.
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 855
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 200 times
Been thanked: 302 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: konradstpn »

Czy ktoś wie o co chodzi z brakiem instrukcji w wersji elektronicznej ? Aż sprawdziłem, czy aby na pewno nie wydaje jej Phalanx. :D
Gram, więc jestem.
Tomson
Posty: 172
Rejestracja: 04 maja 2014, 18:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Tomson »

Czy w polskiej wersji Big box pudełko jest w języku angielskim i tylko dołożona jest polska instrukcja? W każdym sklepie na zdjęciu widzę pudełko z angielskimi napisami.
windziarz44
Posty: 827
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 60 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: windziarz44 »

Dr. Nikczemniuk pisze: 11 cze 2020, 12:21 Plansza jest dwustronna. Tu masz unboxing: https://www.youtube.com/watch?v=dD7KZF5XUmE
Napisz, że unboxing od Młodego Giercownika. Dla mnie to ważna informacja.
SmallFighter
Posty: 128
Rejestracja: 23 wrz 2019, 10:25
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: SmallFighter »

windziarz44 pisze: 18 cze 2020, 16:37 Napisz, że unboxing od Młodego Giercownika. Dla mnie to ważna informacja.
Jeden z najbardziej chaotycznych, monotonnych oraz flakowatych recenzji. Nie da się tego oglądać.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

SmallFighter pisze: 18 cze 2020, 16:41
windziarz44 pisze: 18 cze 2020, 16:37 Napisz, że unboxing od Młodego Giercownika. Dla mnie to ważna informacja.
Jeden z najbardziej chaotycznych, monotonnych oraz flakowatych recenzji. Nie da się tego oglądać.
Flaki czy nie flaki, pokazał co trzeba i jeszcze zrobił porównanie ze starą edycją, mi tam pasuje. :D
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
SmallFighter
Posty: 128
Rejestracja: 23 wrz 2019, 10:25
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: SmallFighter »

Dr. Nikczemniuk pisze: 18 cze 2020, 16:45 Flaki czy nie flaki, pokazał co trzeba i jeszcze zrobił porównanie ze starą edycją, mi tam pasuje. :D
Widziałam wersję angielską, w której też zostały porównane obie wersje. Zdecydowanie lepiej się słuchało ;)
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: hipcio_stg »

Jak patrzę na te nowe wersje to czuję jak moja stara wersja ze wszystkimi dodatkami krzyczy do mnie - kapitał rośnie!
ODPOWIEDZ