Merchants & Marauders / Kupcy i Korsarze (Kasper Aagaard, Christian Marcussen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Merchants & Marauders / Kupcy i Korsarze (Kasper Aagaard, Christian Marcussen)

Post autor: BloodyBaron »

Ktoś już grał?
Po recenzji Drakkenstrike'a, jestem bardzo zainteresowany - na razie chyba gra nie jest u nas dostępna. Niemniej, wygląda na bardzo udaną pozycję w klimaciku pirackim. I to wykonanie - całość robi świetne wrażenie.

Ciekawe, kiedy pojawi się w jakimś rodzimym sklepie, no i czy naprawdę jest tak dobra - na BGG pierwsze wrażenia bardzo pozytywne (nie licząc wpadki z brakującymi kostkami w egzemplarzach sprzedawanych w Essen).
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Posty: 611
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Merchants & Marauders

Post autor: GoldenDragon »

No właśnie, będzie czy nie będzie w Rebelu?
Piracka tematyka i zapowiedzi zacnie się zapowiadają.
Awatar użytkownika
Wladek
Posty: 330
Rejestracja: 15 kwie 2008, 20:59
Lokalizacja: Vienna

Re: Merchants & Marauders

Post autor: Wladek »

Gra miała premierę na Essen.

Ale z tego co kojarzę dystrybutorem europejskim jest jakaś firma z Niemiec- wobec czego pewnie jeszcze poczekamy na dostępność :roll:

edit: przepraszam, właśnie zauważyłem że dystrybucję przejął Z-Man :)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Merchants & Marauders

Post autor: kwiatosz »

Ja co pewien czas od Essen przeszukuję sklepy w poszukiwaniu tego tytułu, ale na razie nic z tego...
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Merchants & Marauders

Post autor: pan_satyros »

kwiatosz pisze:Ja co pewien czas od Essen przeszukuję sklepy w poszukiwaniu tego tytułu, ale na razie nic z tego...
Taką wiadomość otrzymałem ze sklepu planszomania.pl w odpowiedzi na pytanie o jej dostępność:

Jeden z dostawców już niby ma, ale w nieciekawej cenie. Wyszło by nam około 225 zł minus rabaty.
Jak gra pojawi się u innych to powinna być o jakieś 20-30 zł tańsza.
Może nawet bardziej jeśli ktoś w Polsce sprowadzi to bezpośrednio od wydawcy.

Proponuję poczekać, ale jak cena nie odstrasza to możemy zamówić.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Merchants & Marauders

Post autor: kwiatosz »

Właśnie dlatego zaprzestałem pisania zapytań o sprowadzenie :wink: Ale dzięki za info :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Wladek
Posty: 330
Rejestracja: 15 kwie 2008, 20:59
Lokalizacja: Vienna

Re: Merchants & Marauders

Post autor: Wladek »

To ja zaczekam, aż się sesja skończy i sprawdzę ponownie wtedy. I tak teraz nie mam czasu grać... :|
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Merchants & Marauders

Post autor: pan_satyros »

martwi mnie tylko spora zależność językowa ;/ wątpię by ktoś szarpnął się na tłumaczenie zarówno kart jak i instrukcji.
Awatar użytkownika
Wladek
Posty: 330
Rejestracja: 15 kwie 2008, 20:59
Lokalizacja: Vienna

Re: Merchants & Marauders

Post autor: Wladek »

Potraktuj to jako motywację do nauki angielskiego :D Nauka dla własnej korzyści i z własnej woli jest najbardziej efektywna.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Merchants & Marauders

Post autor: pan_satyros »

Wladek pisze:Potraktuj to jako motywację do nauki angielskiego :D Nauka dla własnej korzyści i z własnej woli jest najbardziej efektywna.
haha to akurat doskonale wiem, a z każdym nowym zależnym językowo tytułem moja motywacja wzrasta.
Awatar użytkownika
Ryslaw
Posty: 596
Rejestracja: 08 sty 2006, 14:17
Lokalizacja: Brzeg
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Merchants & Marauders

Post autor: Ryslaw »

Pewnie kupię M&M, więc może karty przetłumaczę. Instrukcji zapewne nie, bo jestem za leniwy :)
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Posty: 611
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Merchants & Marauders

Post autor: GoldenDragon »

Ryslaw pisze:Pewnie kupię M&M, więc może karty przetłumaczę
Trzymam za słowo. Najlepiej do odbioru w Brzegu na lutowym festiwalu ;)
Awatar użytkownika
Rewer
Posty: 196
Rejestracja: 30 mar 2009, 19:05
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Merchants & Marauders

Post autor: Rewer »

hmmm, zdaje mi się że dwa egzemplarze tej gry widziałem w olsztyńskim sklepie z grami Kafel i to w atrakcyjnej cenie... Więcej na stronie Kafla :D
W grze o tron zwyciężasz albo giniesz. Nie ma ziemi niczyjej. - Cersei LannisterSkromna lista gier na BGG.
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Posty: 611
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Merchants & Marauders

Post autor: GoldenDragon »

Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Merchants & Marauders

Post autor: pan_satyros »

Z tego co wiem na dniach ma być w sklepie planszomania.pl
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Merchants & Marauders

Post autor: Matio.K »

Pirackich gier nigdy za wiele - szczególnie, że Pirates Cove [jesli nie przekręcilem nazwy] i ostatni polski twor nie powalily na kolana. A swoją drogą - recenzja bardzo zachecająca. Możliwość gry piratem [nagrody za naszą głowę, napadanie na kupcow, rekrutacja coraz groźniejszej załogi] albo kupcem do mnie przemawia. Niewiele jest gier dających takich wybór :D
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Posty: 611
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Merchants & Marauders

Post autor: GoldenDragon »

Jako Dolnoślązak wspieram lokalną przedsiębiorczość i zamówiłem we wrocławskim Planszaku :) Nie mogę się doczekać pierwszej rozgrywki, a w paczce jeszcze nowy dodatek do Domioniona i BSG, ale będzie grania. Rozmarzyłem się offtopicowo ;)
Ostatnio zmieniony 24 sty 2011, 10:28 przez GoldenDragon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Merchants & Marauders

Post autor: surmik »

Obejrzałem video prezentację Drakkenstrike'a i stwierdziłem, że muszę to mieć ;) Jutro odbieram, zobaczymy czy gra da rade...
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Merchants & Marauders

Post autor: surmik »

Odebrałem grę i właśnie podziwiam komponenty. Plansza jest bardzo malownicza, naprawdę prezentuje się bardzo dobrze, komponenty pierwsza klasa: grube kartonowe żetony i fajne plastikowe stateczki w liczbie 26 :) Uwagę zwracają okazałe pomoce dla graczy no i świetne kartonowe skrzynie na skarby :) Już nie mogę doczekać się pierwszej rozgrywki.
Awatar użytkownika
FaLqUa
Posty: 87
Rejestracja: 04 sie 2005, 11:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Merchants & Marauders

Post autor: FaLqUa »

Dzisiaj lub jutro siadam do tłumaczenia instrukcji. Jak skończę i będzie ktoś chętny to mogę podesłać ;)
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Merchants & Marauders

Post autor: surmik »

Pamiętaj o kartach, jest bardzo dużo kart ze sporą ilościa tekstu na nich, wszystko niestety potrzebne do gry.
Awatar użytkownika
FaLqUa
Posty: 87
Rejestracja: 04 sie 2005, 11:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Merchants & Marauders

Post autor: FaLqUa »

Wczoraj otworzyłem zakupiony egzemplarz Merchants & Marauders i jestem pod wielkim wrażeniem. Największym plusem tej gry jest kilka dróg do zwycięstwa i wybór rozwoju kariery (kupiec lub pirat). W moim gronie gra osoba, która nie lubi żadnych negatywnych interakcji i dlatego może skupiać się na handlu, wykonywaniu misji, sprawdzaniu plotek lub ukrywaniu (odkładaniu) złota, a swój statek rozwija głównie w celu obrony przed piratami.

Gra daje także dużo możliwości modyfikacji i ustalenia innego sposobu zwycięstwa niż tylko poprzez zbieranie punktów chwały. Co jest dla mnie kolejnym wielkim plusem.

W chwili obecnej jestem na etapie kończenia tłumaczenia instrukcji i jak czas pozwoli zabiorę się także za karty. O swoich postępach będę pisał w tym wątku: Merchants & Marauders - tłumaczenie, pytania i wątpliwości
Dagmara
Posty: 132
Rejestracja: 08 lis 2010, 09:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Merchants & Marauders

Post autor: Dagmara »

FaLqUa pisze:Wczoraj otworzyłem zakupiony egzemplarz Merchants & Marauders i jestem pod wielkim wrażeniem. Największym plusem tej gry jest kilka dróg do zwycięstwa i wybór rozwoju kariery (kupiec lub pirat). W moim gronie gra osoba, która nie lubi żadnych negatywnych interakcji i dlatego może skupiać się na handlu, wykonywaniu misji, sprawdzaniu plotek lub ukrywaniu (odkładaniu) złota, a swój statek rozwija głównie w celu obrony przed piratami.

Gra daje także dużo możliwości modyfikacji i ustalenia innego sposobu zwycięstwa niż tylko poprzez zbieranie punktów chwały. Co jest dla mnie kolejnym wielkim plusem.

W chwili obecnej jestem na etapie kończenia tłumaczenia instrukcji i jak czas pozwoli zabiorę się także za karty. O swoich postępach będę pisał w tym wątku: Merchants & Marauders - tłumaczenie, pytania i wątpliwości
Aż nabrałam ochoty na poznanie tej gry :) Może będzie szansa...

Pozdrawiam,
Dagmara
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Merchants & Marauders

Post autor: surmik »

Ja ją miałem w środę w Schronie :) Dziś też będę miał jak, skończymy Drogi do Wolności to z chęcią rozłożę :)
DJCrovley
Posty: 147
Rejestracja: 26 maja 2009, 00:26
Lokalizacja: Poland, Poznań

Re: Merchants & Marauders

Post autor: DJCrovley »

No i kolejna gra trafila na wishliste. szkoda ze w poznaniu nikt tego nie ma bo chetnie bym wyprobowal.
'..You the mothers who sent their sons from far away countries, wipe away your tears. Your sons are now lying in our bosom and are in peace. Having lost their lives on this land they have become our sons as well.'
—Atatürk 1934
Kolekcja
ODPOWIEDZ