Granie z dziećmi.

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
djedi gamer
Posty: 482
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Odp: Granie z dziećmi.

Post autor: djedi gamer »

calisto1411 pisze: W życiu nie dałabym mojemu dziecku grać w gry z zombi czy jakieś inne propagujące w ten sposób śmierć.
Ale zombie nie propagują śmierci. Zombie gryzą, żeby przetrwać. :grin:

Zombie to fajna zabawa. Dzięki temu, że moje dzieciaki od dawna mają styczność z ta tematyką (książki, gry, itp.) to po prostu się ich nie boją.
Wystarczy nie oglądać fabularnych bajek dla dorosłych, które niczego nie uczą, ot co.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Granie z dziećmi.

Post autor: KubaP »

calisto1411 pisze:
walkingdead pisze:Czy myślicie,że 10 latek będzie się dobrze bawił grając w Zombiaki albo Small World?
W życiu nie dałabym mojemu dziecku grać w gry z zombi czy jakieś inne propagujące w ten sposób śmierć. Całe to High School z truposzami dla dzieci - koszmarki.

Natomiast Small World myślę, że 10 latek da sobie wspaniale radę. Tylko cierpliwości.
Zwariowałaś?! W SmalWorld są szkielety! Nie dawaj tego dziecku, bo licho nie śpi! Gdy Twój maluszek gra w gry, wiedz, że coś się dzieje!
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Granie z dziećmi.

Post autor: Banan2 »

Bea pisze:Ostatnio sporo grywam w Nową Erę i zauważyłam, że na pudełku pisze, że gra jest od 10 lat. Zastanawiam się na jakiej podstawie jest ustalana dolna granica wieku i na ilu 10-latkach Portal testował Nową Erę. Nawet gdy taki dzieciak załapie zasady gry, sama rozgrywka będzie dla niego za trudna i chyba za mało atrakcyjna. ale może się mylę. grał ktoś w to z dziećmi?
Grał. I to z sporym powodzeniem (synowie 10 i 12 lat). A dokładnie to w 51.Stan. Zresztą w SmallWorld, Claustrophobię i inne takie też grał. I też z powodzeniem :) Ta granica wieku czasami brana jest z kapelusza (patrz: Seasons 14+).
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2013, 09:23 przez Banan2, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Granie z dziećmi.

Post autor: rastula »

calisto1411 pisze:
walkingdead pisze:Czy myślicie,że 10 latek będzie się dobrze bawił grając w Zombiaki albo Small World?
W życiu nie dałabym mojemu dziecku grać w gry z zombi czy jakieś inne propagujące w ten sposób śmierć. Całe to High School z truposzami dla dzieci - koszmarki.

Natomiast Small World myślę, że 10 latek da sobie wspaniale radę. Tylko cierpliwości.

jakby tu odpowiedzieć, żeby nie obrazić ? ;-)


hmmm, dzieci to tacy sami ludzie jak dorośli - tyle że mniejsi - wszelkie aspekty życia , radości i troski dotykają ich w ten sam sposób co dorosłych - jeśli wytniemy jakiś kawałek rzeczywistości to nie dajemy im pełnego obrazu świata i chowamy swoistego "emocjonalnego kastrata" (ups ;-)... oczywiście że to nie znaczy że mamy dziecko brać od razu do prosektorium...
choć jeśli zastanowimy się dlaczego ludzie dzisiaj umierają w samotności na szpitalnych łózkach, a nie jak jeszcze niedawno wśród bliskich w domu?

Większość baśni roi się od okrucieństwa, śmierci i złych charakterów - i jakoś niewielu neguje ich edukacyjna wartość...

nie wspomnę o lekcjach naszej jedynej ukochanej religii w szkole, gdzie Sodoma i Gomara to podstawa straszenia maluczkich...

żeby był jakiś kompromis to Monster High School też tępię bo to kiczowate amerykańskie gówno nastawione na mieszanie w kieszeniach rodziców - ale tego gówna jest wiecej w każdej odmianie tematycznej , to że jest o jakichś potworach... powiewa mi :)

i żeby było jasne - nie chcę wychowywać cudzych dzieci, to tylko moja opinia i moja droga :)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Granie z dziećmi.

Post autor: Bea »

Rastula, zgadzam się. Ja sądzę, że małemu dziecku można w zasadzie wszystko pokazać, tylko trzeba to wytłumaczyć, opisać bardzo rozsądnie dobranymi słowami. Ważny jest nie tyle sam przekaz, ale to co my, rodzice o tym sądzimy i jaki będzie nasz komentarz.

Banan2 pisze:
Bea pisze:Ostatnio sporo grywam w Nową Erę i zauważyłam, że na pudełku pisze, że gra jest od 10 lat. Zastanawiam się na jakiej podstawie jest ustalana dolna granica wieku i na ilu 10-latkach Portal testował Nową Erę. Nawet gdy taki dzieciak załapie zasady gry, sama rozgrywka będzie dla niego za trudna i chyba za mało atrakcyjna. ale może się mylę. grał ktoś w to z dziećmi?
Grał. I to z sporym powodzeniem (synowie 10 i 12 lat). A dokładnie to w 51.Stan. Zresztą w SmallWorld, Claustrophobię i inne takie też grał. I też z powodzeniem :) Ta granica wieku czasami brana jest jest z kapelusza (patrz: Seasons 14+).
Pozdrawiam
O, cieszę, się, jest nadzieja :) Niestety obawam się, że moje dzieci zupełnie nie poczują tego klimatu, a bez tego gra jest dla nich zbyt abstrakcyjna. Powiedziałabym 100% myślenia, zero funu, zero turlania. Ale może niedługo spróbuję ich nauczyć zasad. Nie chcę za wcześnie, żeby nie zrazić.
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Granie z dziećmi.

Post autor: mistrz_yon »

mistrz_yon pisze:
adikom5777 pisze:
mistrz_yon pisze:W kategorii "przetestowane z 8-latkiem":
...
- Evo (całkiem fajne w 2 osoby, gra zajmuje jakieś 15 minut)
:shock:

Ja też gram w Evo z synem (8 lat), ale gra zajmuje około 45 minut. Nie wyobrażam sobie skończenia partii w 15 minut.(producent podaj 60 minut)
Sprawdzę w takim razie dokładnie ile będziemy grać dwie najbliższe partie. Niewykluczone, że ostatnie gry były "nietypowe". Dam znać, bo przyznam że też byłem zaskoczony widząc co jest na pudełku, a ile nam schodzi w rzeczywistości.
No więc sprawdziłem ten czas i faktycznie trochę przesadziłem - nie jest to 15 minut. Grając zupełnie normalnie gra zajęła nam niecałe 35 minut (meteoryt pojawił się jako przedostatni). Nie wiem skąd wzięło mi się 15 minut - chyba stąd, że we dwie osoby ta gra wręcz płynie i zupełnie nie czuje się czasu.

Dodatkowo mogę powiedzieć, że mamy kolejnego hiciora, czyli D-Day Dice. Gdyby nie moje nalegania, żeby zmagania rozłożyć na trochę dłużej, to mielibyśmy wszystkie plansze przerobione pewnie jednego dnia. Bardzo się Młodemu podoba, świetnie współpracuje i planuje. Jedyna wada, to konieczność ciągłego przypominania co dają poszczególne przedmioty (specjalistów nauczył się po kilku grach). Nie wiem, być może zrobię mu kartę z tłumaczeniem. Ale grę bardzo polecam (tzn. i dla dorosłych i dla dzieci, z tym że pewnie bardziej chłopców).
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Granie z dziećmi.

Post autor: adikom5777 »

mistrz_yon pisze:
No więc sprawdziłem ten czas i faktycznie trochę przesadziłem - nie jest to 15 minut. Grając zupełnie normalnie gra zajęła nam niecałe 35 minut (meteoryt pojawił się jako przedostatni). Nie wiem skąd wzięło mi się 15 minut - chyba stąd, że we dwie osoby ta gra wręcz płynie i zupełnie nie czuje się czasu...
To mi ulżyło, bo myślałem, że jesteśmy strasznymi downtimerami :)
Ja gram w 3 osoby 45 minut, więc czas porównywalny. Na dwie osoby raz próbowałem, ale gra słabo działa w takim składzie, jest nie działa licytacja kart.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Granie z dziećmi.

Post autor: Bea »

adikom5777 pisze: Na dwie osoby raz próbowałem, ale gra słabo działa w takim składzie, jest nie działa licytacja kart.
My grając we dwie osoby trochę przerobiliśmy zasady licytacji. Po prostu gramy, że po tym jak ktoś zostaje przelicytowany wolno mu wrócić pionkiem na ten sam tor licytacji.
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Granie z dziećmi.

Post autor: Darboh »

Miałem zrelacjonować Robo Rally w graniu z dziećmi. Więc grupę moja dzieciaków standardowa, tj. mój 8-latek, 11-latka, 14-latka.
Na początku tylko zaznaczę że dla mnie gra rewelacja - zabawa miodna a im więcej graczy tym lepiej - większy chaos :D

Opanowanie poruszania się i wykorzystywania taśmociągów wymaga jednak wprawy, czyli cierpliwości co nie zawsze jest mocną stroną dzieci.

Więc 8-latkowi jednak programowanie nie zawsze wychodzi co w tej grze potrafi wywołać frustrację. We dwóch pogrywamy na spokojnie - wtedy jest dobrze. Faktycznie muszę mu dać czas do tej gry.
11-latka spokojnie sobie radziła, niejednokrotnie ścigałem się z nią do samego końca gdzie decydował ostatni ruch. No ale łobuziara to jest i gra jej spasowała bardzo.
Powyżej dominowała chłodna kalkulacja i ciekawa rozgrywka.
Także 12 lat na pudełku prawie utrafione, chociaż uważam że 10-latki spokojnie ogarną grę.
Którą polecam :)
jafet
Posty: 14
Rejestracja: 26 sie 2012, 10:13
Lokalizacja: Racibórz

Re: Granie z dziećmi.

Post autor: jafet »

Przyznam wam, że kupiłem Horror w Arkham z myślą, że będę grał z moim starszym synem - 9 letnim, ale jakoś ta gra mu nie podeszła, mówi że nudna, za to 6-latek jest zachwycony grą ! Najbardziej podoba mu się walka z potworami i "wchłanianie" do innych światów :) a przy tym pamięta wiele szczegółów i często mnie poprawia i przypomina, że jakaś karta jest w grze. Namawia mnie teraz na zakup dodatków do Horror w Arkham oraz Znak Starszych Bogów (mieliśmy pożyczoną grę od znajomego).
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Granie z dziećmi.

Post autor: rzaba »

o kurka, Horror w Arkham z dziecmi? Musze spróbować! Kiedys tak przypadkiem opowiadałem o Posiadłości Szalenstwa (nie grałem w to) i młody sie napalił ale stwierdziłem ze jeszcze jest za mały na to...Horror to coop wiec łatwiej pewnie się w to gra z dzieciakami
jafet
Posty: 14
Rejestracja: 26 sie 2012, 10:13
Lokalizacja: Racibórz

Re: Granie z dziećmi.

Post autor: jafet »

Posiadłość Szaleństwa też mam, graliśmy tylko raz - ostatnio młodszy zaczął przebąkiwać, że chciałby zagrać w tą grę, ale czasu brak - właśnie kupiliśmy Robinsona Crusoe i mogę powiedzieć, że "zarąbista" gra.
Awatar użytkownika
Czochrun
Posty: 439
Rejestracja: 19 mar 2011, 08:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 5 times

Re: Granie z dziećmi.

Post autor: Czochrun »

Mojemu w Robinsonie podobało się tylko rozpakowywanie :/
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Granie z dziećmi.

Post autor: Bea »

A u mnie ostatnio dzieci zdecydowanie wolą rywalizację od kooperacji i to czasami z dużą dawką negatywnej interakcji (uwielbiają Munchkina).
jafet
Posty: 14
Rejestracja: 26 sie 2012, 10:13
Lokalizacja: Racibórz

Re: Granie z dziećmi.

Post autor: jafet »

moje chłopaki lubią i jedno i drugie, fajnie się gra z nimi kooperacyjnie, ale zawsze jest jakaś rywalizacja, ty masz to a ty masz tamto itd :) no i czasem kończy się płaczem (szczególnie u młodszego). Szkoda Robinsona bo gra jest świetna.
Awatar użytkownika
djedi gamer
Posty: 482
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Odp: Granie z dziećmi.

Post autor: djedi gamer »

Bea pisze:A u mnie ostatnio dzieci zdecydowanie wolą rywalizację od kooperacji i to czasami z dużą dawką negatywnej interakcji (uwielbiają Munchkina).
U mnie jest podobnie. Choć pierwszych kilka partii tonęło we lzach. Teraz co chwila rozlega się szyderczy śmiech...
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Granie z dziećmi.

Post autor: Perpetka »

Bandana pisze:Ostatnio próbowałem grać z 10-cio letnim siostrzeńcem w Czerwony Listopad, ale ledwo dograliśmy do końca, bo strasznie przy tym tracił cierpliwość.
W tę grę to i z dwudziestoparolatkami nie dograliśmy do końca, więc nic dziwnego.
Awatar użytkownika
loshameros
Posty: 43
Rejestracja: 02 mar 2011, 13:59
Lokalizacja: Wrocław i okolica
Been thanked: 7 times

Re: Granie z dziećmi.

Post autor: loshameros »

Mam pytanie z innej beczki. Czy ma ktoś doświadczenia grania w "Blood Bowl Menadżer Drużyny" z 8 lub 9 latkiem?
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Granie z dziećmi.

Post autor: Borek224 »

grałem z 10cio latkiem. Zasady ogólne załapał szybciej niż dorośli - smaczki taktyczne wynikające z opisów na kartach (szczególnie rozszeżeń drużyny) wchodziły dłużej, ale po pierwszej grze 1 na 1 (którą wygrał jednym punktem) ogarniał jak grać i na co zwracać uwagę .
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Granie z dziećmi.

Post autor: rzaba »

pare dni temu gralem pierwszy raz w gronie 35+ a zasady tlumaczyl nam 10-latek ;) (i jego ojciec), mlody pozniej przez pierwsze rundy mowil mi co mam zagrać, niestety ok. 22.30 ojciec kazal mu isc spać ;)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Granie z dziećmi.

Post autor: Bea »

rzaba pisze:pare dni temu gralem pierwszy raz w gronie 35+ a zasady tlumaczyl nam 10-latek ;) (i jego ojciec), mlody pozniej przez pierwsze rundy mowil mi co mam zagrać, niestety ok. 22.30 ojciec kazal mu isc spać ;)
:lol: Takie dziecko to skarb!
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Granie z dziećmi.

Post autor: mistrz_yon »

Bandana pisze:Ostatnio próbowałem grać z 10-cio letnim siostrzeńcem w Czerwony Listopad, ale ledwo dograliśmy do końca, bo strasznie przy tym tracił cierpliwość.
Grałem z 8-latkiem kilka razy i za każdym byłem epicko. Zawsze przegrywamy, ale emocje są maksymalne a Młody wkręcony na maksa. Sam nawet byłem zaskoczony tym, jak go to wzięło.
Awatar użytkownika
djedi gamer
Posty: 482
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Odp: Granie z dziećmi.

Post autor: djedi gamer »

rzaba pisze:pare dni temu gralem pierwszy raz w gronie 35+ a zasady tlumaczyl nam 10-latek ;) (i jego ojciec), mlody pozniej przez pierwsze rundy mowil mi co mam zagrać, niestety ok. 22.30 ojciec kazal mu isc spać ;)
... I zacząłeś w końcu przegrywać?
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Odp: Granie z dziećmi.

Post autor: rzaba »

djedi gamer pisze:
rzaba pisze:pare dni temu gralem pierwszy raz w gronie 35+ a zasady tlumaczyl nam 10-latek ;) (i jego ojciec), mlody pozniej przez pierwsze rundy mowil mi co mam zagrać, niestety ok. 22.30 ojciec kazal mu isc spać ;)
... I zacząłeś w końcu przegrywać?
każdą akcje którą chciałem zagrać kazał mi wycofać i zagrać coś innego ;) skończyło się ostatecznie na 2 miejscu (na 4) - ten młody ma podobno kilkadziesiąt rozgrywek w BloodBowl zrobionych
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2388
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1293 times
Been thanked: 787 times
Kontakt:

Re: Granie z dziećmi.

Post autor: vinnichi »

Odkopię wątek bo dzieciaki i planszówki to fajny temat:) Próbowaliście u siebie wprowadzić Agricole? U nas super się sprawdziła Córeczka 4+ uwielbia farmić:) oczywiście zwierzaków i zagród musi być najwiecej, ale zasady bez problemu ogarnęła. Jedyny kłopot to wytłumaczenie że te śliczne małe owieczki czasem trzeba zjeść:( No bo przecież je sie wędlinkę z lodówki a nie owce!!! Polecam tez Dixita, nawet opracowaliśmy wariant 2 osobowy gdzie lalka to dummy player i jej karta dochodzi losowo zakryta do pozostałych. Ogólnie chyba jest więcej frajdy przy grach dla dużych
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
ODPOWIEDZ