Wojna o pierścień / War of the ring (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: jakmis83 »

Dlatego bardzo ciekawie się prezentuje scenariusz ROZŁAM DRUŻYNY PIERŚCIENIA.
Inny początkowy układ na mapie i wyzwanie dla obu stron, chociaż militarnie wydaje się, że Cień dominuje, ale już nie takie rzeczy się działy w tej grze ;)
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
bjago999
Posty: 87
Rejestracja: 03 wrz 2017, 18:01

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: bjago999 »

Dla mnie akurat po dodaniu pierwszego dodatku gra dostała skrzydeł !:) Drugi ze względu na próg wejścia w postaci dodatkowych zasad i podmiany kart do już i tak skomplikowanej gry leży i kurzy się na półce.
Co do scenariusza Rozłam to niby spoko, ale jakoś super nie podszedł.
Bardzo mnie zastanawia natomiast czy ostatnim dodatkiem nie przekombinuja.. no, ale poczekajmy, zobaczmy.
Pablo B
Posty: 52
Rejestracja: 16 maja 2018, 13:46
Been thanked: 5 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Pablo B »

Od kilku rozgrywek wprowadziliśmy drobna korekte w regulach,odnosnie doboru jednostek z puli rekrutacji WL w wyniku redukcji jednostek.Mianowicie chodzi o sytuacje ktora miala miejsce podczas niektorych rozgrywek, gdzie np.ostatnio elfy i polnoc, w momencie ataku na twierdze cienia z sytuacji wynikającej z liczebnosci i specyfikacji armii jest potrzeba redukcji elitarnej jedn.elfow do kolejnego przedluzenia ataku na mury.W tym celu przy normalnych zasadach odrzucamy jednostke elitarne do pokonanych i dobieramy z posiłków zwykla tracac tym samym mozliwosc pozniejszej rekrutacji tejze jednostki. Nasza zmiana polega na tym ze po takim manewrze umieszczamy w puli rekrutacji danego narodu żeton, ktory oznacza ze jakakolwiek jednostka zwykla danego narodu ginac na planszy, wedruje w pierwszej kolejnosci za zeton.Podparlismy to tym ze o ile jednostki ludzkie giną nieodwracalnie a orki sie mnożą, i to jest logiczne, to kolejny atak na twierdze(mury) ponosi konsekwencje w stratach ludzkich i ok(redukcja elitarnej), to jednak nie powinno sie to odbijać na stratach z puli rekrutacji danego narodu, gdyz koszt ten jest ponoszony w momencie redukcji.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Sarseth »

Pablo B pisze: 27 mar 2019, 19:30 Od kilku rozgrywek wprowadziliśmy drobna korekte w regulach,odnosnie doboru jednostek z puli rekrutacji WL w wyniku redukcji jednostek.Mianowicie chodzi o sytuacje ktora miala miejsce podczas niektorych rozgrywek, gdzie np.ostatnio elfy i polnoc, w momencie ataku na twierdze cienia z sytuacji wynikającej z liczebnosci i specyfikacji armii jest potrzeba redukcji elitarnej jedn.elfow do kolejnego przedluzenia ataku na mury.W tym celu przy normalnych zasadach odrzucamy jednostke elitarne do pokonanych i dobieramy z posiłków zwykla tracac tym samym mozliwosc pozniejszej rekrutacji tejze jednostki. Nasza zmiana polega na tym ze po takim manewrze umieszczamy w puli rekrutacji danego narodu żeton, ktory oznacza ze jakakolwiek jednostka zwykla danego narodu ginac na planszy, wedruje w pierwszej kolejnosci za zeton.Podparlismy to tym ze o ile jednostki ludzkie giną nieodwracalnie a orki sie mnożą, i to jest logiczne, to kolejny atak na twierdze(mury) ponosi konsekwencje w stratach ludzkich i ok(redukcja elitarnej), to jednak nie powinno sie to odbijać na stratach z puli rekrutacji danego narodu, gdyz koszt ten jest ponoszony w momencie redukcji.
Ale w8, takie są zasady, przy redukcji jednostek, możesz wziąć regulara ze straconych jednostek. No chyba że jest to pierwsyz regular.
Podpórka: https://boardgamegeek.com/thread/196818 ... gular-unit
Rebel 6% (trójmiasto)
Pablo B
Posty: 52
Rejestracja: 16 maja 2018, 13:46
Been thanked: 5 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Pablo B »

Tak zgadza jest tak w instrukcji ze mozna brac jednostki z puli zabitych, jednak te zetony stosujemy gdy jeszcze takowych jednostek nie ma, zapomnialem tego dodać :-),dzieki za przypomnienie(sprostowanie) gdyz jest to istotne w tym co chcialem przekazać :-)
Awatar użytkownika
Kmet
Posty: 167
Rejestracja: 12 wrz 2006, 11:04
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Kmet »

Wiecie może czy są planowane dodruki "panowie śródziemia" oraz "wojownicy śródziemia" ?
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2019, 22:21 przez Kmet, łącznie zmieniany 1 raz.
naraganset
Posty: 2
Rejestracja: 11 kwie 2019, 11:51
Lokalizacja: Ruda Śląska
Has thanked: 3 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: naraganset »

Z tego co wiem nie ma żadnych informacji by były planowane dodruki w/w dodatków.
W sklepach już brak, przynajmniej ja nie mogłem znaleźć.
Ostał się jeden egzemplarz "Panowie Śródziemia" w znanym serwisie aukcyjnym, jednak sprzedawca wywindował cenę na 298 zł.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: jakmis83 »

Wojna o Pierścień jest przede wszystkim dwuosobówką.
Jednakże w ostatnim czasie gramy we trzy osoby.
Czy zdarzało Wam się grając drużynowo walić głową w stół? :)
Bo mi się to ostatnio zdarzyło... ;)
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Kmet
Posty: 167
Rejestracja: 12 wrz 2006, 11:04
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Kmet »

Kmet pisze: 12 kwie 2019, 22:20 Wiecie może czy są planowane dodruki "panowie śródziemia" oraz "wojownicy śródziemia" ?
FYI, dostałem taką odpowiedź z Galakty :
J"eśli taki druk będzie organizowany, będziemy brali pod uwagę możliwość przygotowania dodruku polskiej wersji. Jeśli w tej kwestii pojawią się jakieś nowe informacje, będziemy informować o tym za pośrednictwem naszej strony internetowej."

czyli na razie nic nie wadomo...
KROLM
Posty: 107
Rejestracja: 02 paź 2016, 21:24
Been thanked: 4 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: KROLM »

Zapraszam do Ligi ogólnopolskiej i ścigania się w rankingu WoP :)

viewtopic.php?f=4&t=60862
Gralnia/Wypożyczalnia/Sklep
www.krolm.pl
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: jakmis83 »

KROLM pisze: 24 kwie 2019, 17:48 Zapraszam do Ligi ogólnopolskiej i ścigania się w rankingu WoP :)

viewtopic.php?f=4&t=60862
Pomysł fajny, ale WoP zdalnie? Serio???
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
KROLM
Posty: 107
Rejestracja: 02 paź 2016, 21:24
Been thanked: 4 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: KROLM »

jakmis83 pisze: 24 kwie 2019, 17:56
KROLM pisze: 24 kwie 2019, 17:48 Zapraszam do Ligi ogólnopolskiej i ścigania się w rankingu WoP :)

viewtopic.php?f=4&t=60862
Pomysł fajny, ale WoP zdalnie? Serio???
Ja wolę grać na żywo, ale są osoby dla których to jest ważne, że można tez grać zdalnie.
Gralnia/Wypożyczalnia/Sklep
www.krolm.pl
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5140
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 263 times
Been thanked: 859 times
Kontakt:

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: raj »

To jest wątek o grze. O malowaniu figurek są inne wątki i tam o tym rozmawiajcie.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6426
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 923 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Odi »

Wydzieliłem posty o malowaniu do nowego tematu:
viewtopic.php?f=61&t=60912
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 10 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: DarkBogas »

Stworzyłem zamiennik żetonów armii do druku 3D, link dla zainteresowanych: https://www.thingiverse.com/thing:3713420
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 563
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Bartoszeg02 »

Bardzo fajne!
Gdyby się dało dodać jeszcze parę żłobień na powierzchni szmaty żeby bardziej przypominało szmatę :D
Powiedzcie mi gdzie takie coś mogę sobie wydrukować i ile kosztuje taka zabawa ? Bo coraz więcej ciekawe stuffu się pojawia ale jeszcze nigdy nie zdecydowałem się na wydruk czegoś takiego.
Awatar użytkownika
pjentaszeq
Posty: 367
Rejestracja: 07 gru 2016, 15:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times
Kontakt:

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: pjentaszeq »

Bartoszeg02 pisze: 26 cze 2019, 07:37 Bardzo fajne!
Gdyby się dało dodać jeszcze parę żłobień na powierzchni szmaty żeby bardziej przypominało szmatę :D
Powiedzcie mi gdzie takie coś mogę sobie wydrukować i ile kosztuje taka zabawa ? Bo coraz więcej ciekawe stuffu się pojawia ale jeszcze nigdy nie zdecydowałem się na wydruk czegoś takiego.
Zapraszam do siebie :)
pnq 3d print studio - elementy 3d do gier planszowych

ETSY: https://www.pnq3d.etsy.com
FB https://www.facebook.com/pnq3dprint
IG https://www.instagram.com/pnq3dprint/
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: RUNner »

W nieoficjalnym faq na bgg znalazłem informację, że polska wersja zawiera różne błędy tłumaczenia. Czy z kolejnym drukiem są one poprawiane?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Jareks1985 »

RUNner pisze: 24 lip 2019, 17:46 W nieoficjalnym faq na bgg znalazłem informację, że polska wersja zawiera różne błędy tłumaczenia. Czy z kolejnym drukiem są one poprawiane?
Znaczaco poprawiono, ja kupiłem z dodruku i jeden błąd znalazł na karcie jeden z uzytkowników, ale merytoryczny, wiec tragedi nie ma.

Co dodatkow to również poczekałbym na dodruk.
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: lazarro »

Jareks1985 pisze: 24 lip 2019, 20:02
RUNner pisze: 24 lip 2019, 17:46 W nieoficjalnym faq na bgg znalazłem informację, że polska wersja zawiera różne błędy tłumaczenia. Czy z kolejnym drukiem są one poprawiane?
Znaczaco poprawiono, ja kupiłem z dodruku i jeden błąd znalazł na karcie jeden z uzytkowników, ale merytoryczny, wiec tragedi nie ma.

Co dodatkow to również poczekałbym na dodruk.
Czyli najnowszy dodruk, który trafił jakiś czas temu do sklepów, ma skorygowaną instrukcję i karty np Golluma?
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Jareks1985 »

lazarro pisze: 24 lip 2019, 22:23
Jareks1985 pisze: 24 lip 2019, 20:02
RUNner pisze: 24 lip 2019, 17:46 W nieoficjalnym faq na bgg znalazłem informację, że polska wersja zawiera różne błędy tłumaczenia. Czy z kolejnym drukiem są one poprawiane?
Znaczaco poprawiono, ja kupiłem z dodruku i jeden błąd znalazł na karcie jeden z uzytkowników, ale merytoryczny, wiec tragedi nie ma.

Co dodatkow to również poczekałbym na dodruk.
Czyli najnowszy dodruk, który trafił jakiś czas temu do sklepów, ma skorygowaną instrukcję i karty np Golluma?
Tak. Jest błąd tylko na jednej karcie.

 ZWIADOWCY [karta bitwy Wolnych Ludów]:
- jest: „Zanim wykonasz rzut bitwy, przeprowadź odwrót swojej armii do sąsiedniego wolnego
regionu albo wycofaj się do obleganej twierdzy.”
- powinno być: „Zagraj, jeśli armia Wolnych Ludów broni się podczas bitwy w polu. Zanim
wykonasz rzut bitwy, przeprowadź odwrót swojej armii do sąsiedniego wolnego regionu albo
wycofaj się do twierdzy, przechodząc w stan oblężenia.”
zaboleqqq
Posty: 5
Rejestracja: 21 mar 2017, 09:07

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: zaboleqqq »

Hej,

Czy jest tutaj może ktoś z Wrocka kto chciałbym nauczyć żółtodzioba grania w WotR? Ew pograć online w javovego klienta?
Stawiam napoje i ciastka :P.

Docelowo planuje wciągnąć brata i żonę ale chce pograc kilka razy zanim postawie na stole tego wspaniałego kolosa :).
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: jakmis83 »

zaboleqqq pisze: 25 sie 2019, 19:25 Hej,

Czy jest tutaj może ktoś z Wrocka kto chciałbym nauczyć żółtodzioba grania w WotR? Ew pograć online w javovego klienta?
Stawiam napoje i ciastka :P.

Docelowo planuje wciągnąć brata i żonę ale chce pograc kilka razy zanim postawie na stole tego wspaniałego kolosa :).
Po pierwsze to nie ten dział - zapraszam na grupę dotyczącą spotkań i tam umieść takiego posta.
Po drugie - zanim zaczniesz, co najmniej raz sam przeczytaj instrukcję. Bez tego nie siadaj do gry.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
zaboleqqq
Posty: 5
Rejestracja: 21 mar 2017, 09:07

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: zaboleqqq »

Raz to za mało :). Przeczytałem i obejrzałem przykładową grę prowadzoną na kanale RickRoyal. Mimo wszystko wolałbym zagrać z kimś to mnie poprowadzi :). Założe temat w odpowiednim dziale.
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 754
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 171 times
Been thanked: 139 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: woytas »

I polecam też obejrzeć to: Youtube
Jest po polsku i na pewno wyjaśni sporo rzeczy.
ODPOWIEDZ