Wojna o pierścień / War of the ring (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2816
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 839 times
Been thanked: 363 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Gromb »

A co myślicie o Poszukiwania Pierścienia???

Reklamowany jest jako preludium do wojny o pierścień i wynik rozgrywki ma wg instrukcji wpływ na początek Wojny o pierścień.
Warto się zainteresować tym tytułem?
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
bjago999
Posty: 87
Rejestracja: 03 wrz 2017, 18:01

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: bjago999 »

Gromb pisze: 06 paź 2018, 11:14 A co myślicie o Poszukiwania Pierścienia???

Reklamowany jest jako preludium do wojny o pierścień i wynik rozgrywki ma wg instrukcji wpływ na początek Wojny o pierścień.
Warto się zainteresować tym tytułem?
Gra powstała we współpracy (mogę się mylić ale zdaje mi się że o tym czytałem) z autorem Tajemnicy z Whitehall I temu też podobnego typu gra (motyw uciekania i lapania, w tym przypadku Froda), więc gra zupełnie inna.
Recenzje ponoć fajne i gra familijna, co było ciężkie do osiągnięcia z Whitehallem :)
Cena na minus.

Ktoś pisał coś co dobrze odpowie na pytanie czy kupować - jeżeli lubisz Władcę Pierścieni to na pewno nie zaszkodzi nabyć. Jeżeli bardziej lubisz Wojnę o Pierścień niż sama otoczkę to gra może nie podejść, bo nie proponuje nic nowego w swojej kategorii, a jest zupełnie inna gra od WoP.
Awatar użytkownika
Col. Frost
Posty: 256
Rejestracja: 15 lis 2015, 17:40
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 50 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Col. Frost »

Gromb pisze: 06 paź 2018, 11:14 A co myślicie o Poszukiwania Pierścienia???

Reklamowany jest jako preludium do wojny o pierścień i wynik rozgrywki ma wg instrukcji wpływ na początek Wojny o pierścień.
Warto się zainteresować tym tytułem?
Nie miałem okazji zagrać, czytałem tylko instrukcję i jednak skutecznie mnie zniechęciła do rozgrywki. Taka tam przygodówka. A to co mnie najbardziej zainteresowało, czyli wspomniany przez Ciebie wpływ na początek rozgrywania WoP, jest niewielki. Konkretnie jeden z graczy może otrzymać do dwóch dodatkowych akcji, do wykorzystania w trakcie gry, lub obaj mogą dostać po jednej. Jednakże nie są to dowolne akcje. Wolne ludy mają przesunięcie narodu na torze polityki oraz dobranie jednej karty, a Cień również przesunięcie narodu i ruch Nazgulami i sługami, czyli szczególnie w przypadku tego drugiego jest to prawie żaden bonus (choć oczywiście diabeł tkwi w szczegółach i taka niewielka pomoc może się okazać decydująca o wyniku gry, jeśli skorzystać z niej we właściwym momencie). Wiadomo, że te premie nie mogły być zbyt wielkie, bo wpływałoby to na balans gry, ale jednak poczułem rozczarowanie, biorąc pod uwagę, że na Poszukiwanie pewnie trzeba przynajmniej z godzinę poświęcić. Większe możliwości daje tryb Rady Rivendell z dodatku Panowie Śródziemia.
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Haloon »

Kupiłem grę i nie żałuję. Nie nastawiałem się na epickość (jak można zrobić epickiego berka z biegania po polach i wąwozach? ) z WOP ale klimat dla mnie jest tak samo wyczuwalny jak w WOP. Co do mechaniki to akurat hide and seek idealnie się wpasowało w tą część opowieści. Nawet wykonanie pasuje. Zestawiając Poszukiwania i WOP można zauważyć, że pierwsza gra jest kolorowa, a druga mroczna. I tak samo było z historią; Frodo siedział w Shire i na początku wyprawy nie był świadomy piekła jakie się rozpęta, później z każdym kolejnym dniem coraz bardziej uświadamiał sobie jak bardzo jest w "d*pie" ;) Wpływ z zakończenia Poszukiwań może nie jest jakoś specjalnie gigantyczny na WOP ale swoją drogą mam ogromną satysfakcję gdy zacząłem grę w Shire a skończyłem na Górze Przeznaczenia. Władca od Aresa tworzy teraz kompletną całość. Co do ceny to za 164zł można już kupić. Jeżeli jesteś zakochany w historii Śródziemia to warto kupić, jak ponad historię stawiasz sobie strategiczne zmagania na planszy to można sobie darować.
Pablo B
Posty: 52
Rejestracja: 16 maja 2018, 13:46
Been thanked: 5 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Pablo B »

Na zboczu ruin Osgiliath stanął Faramir i spojrzał na pola Ithilien, nadciagal czarny dym,wyczywal, podświadomie wiedział, że nadciąga coś strasznego, że Sauron chce być Władca Srodziemia,a na pierwszy cel obierze Gondor, tych którzy go upokorzyli. Choć garnizon wraz z przybocznym oddziałem Faramira był dobrze obsadzony, to jednak w konfrontacji z tym co ma nadejść może okazać się to niczym,.a hordy orków zaleja Gondor. Moria, tak Moria,właśnie tam wzbudził się Balrog,potężny sługa który chce gasic każde światło wraz ze swymi trollami, i zamierza zniszczyć Elfy.Co zrobisz Mithrandirze? Czy wesprzesz Froda w podróży do Orodruiny, czy może rzucisz się w wir wojny z Nazgulami,a może wezwiesz Elronda i Galadriele by użyli pierscieni? Rado Rivendell, jaka decyzja?, bohaterowie mają ruszyć do swoich ojczyzn by ostrzec wcześniej przed tym co nadciąga?Cokolwiek by się nie wydarzyło, to już się zaczęło, a w Minas Morgul słychać już tylko.... GROND GROND GROND,... Tak sobie napisałem jako przystawkę do rozgrywki wieczorne:-),bo już nie można się doczekać :-) ;-)
Rafal_1982
Posty: 9
Rejestracja: 05 maja 2018, 00:01

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Rafal_1982 »

Panowie

Wybaczcie głupie pytanie na dobranoc, ale chciałbym się dowiedzieć, bacząc na Wasze doświadczenie, czy z powodu chwilowego braku przeciwnika można czerpać przyjemność z tej gry, grając w wariancie solo.

Wiem, że granie solo w tego typu tytuły to lekka schizofrenia, ale z drugiej strony ogrywam regularnie w samotności II wojenne gry planszowe, również te bardzo skomplikowane, i niejednokrotnie naprawdę dobrze się bawię. Aczkolwiek, wiadomo, wszystko zależy od mechaniki. Są rozwiązania, które zupełnie skreślają grę tryb solo.

Nie znam w szczegółach tej gry, więc chciałbym się dowiedzieć, czy granie solo ma jakikolwiek sens (klimat, przygoda, przyswojenie i dopracowanie zasad, losowość), czy też z uwagi na obowiązującą mechanikę zupełnie pozbawione jest sensu.

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Olgierdd »

Nie grałem i nigdy nie rozważałem gry solo. Biorąc poprawkę na "lekką schizofrenię" myślę, że teoretycznie da się z tego czerpać jakąś przyjemność przez istniejącą w grze losowość - zawsze coś może Cię zaskoczyć, nawet znając plany obu stron. Niby jest w tej grze element zaskoczenia wynikający z zagrywanych kart, który w grze solo nie może zaistnieć, ale po wielu rozgrywkach w końcu znasz karty na tyle dobrze, że wiesz mniej więcej czego możesz spodziewać się po przeciwniku.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1146
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 252 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: mmag »

Sprawdź na bgg - z czego kojarzę są tam co najmniej dwa fanowskie duże moduły umożliwiające grę solo, gdzie drugą stroną konfliktu steruje "AI". Osobiście nie testowałem tego, ale widziałem sporo pozytywnych opinii na temat ich działania.
Rafal_1982
Posty: 9
Rejestracja: 05 maja 2018, 00:01

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Rafal_1982 »

Dzięki za szybkie odpowiedzi.
Sprawdzę BGG odnośnie modułu solo i podejmę decyzję, ale wewnętrzny głos podpowiada, że szkoda nie zainwestować w taki tytuł.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tencogoniema
Posty: 215
Rejestracja: 09 lis 2004, 13:00
Lokalizacja: Himalaje
Has thanked: 36 times
Been thanked: 14 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: tencogoniema »

czy ktos posiada dodatek do pierwszej edycji i mogl by podrzucic jakis dobry skan Rohanu?
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: jakmis83 »

W poniedziałek zagraliśmy w Wojnę o Pierścień we dwie osoby.

Czas gry: 2,5 h.
Wynik: gra niedokończona, brak dużej przewagi którejś ze stron.

Cień bardzo szybko wprowadził Isengard w stan wojny i natychmiast pojawił się w Orthanku Saruman. Isengard rósł w siłę.
Tymczasem Drużyna Pierścienia szła znakomicie, omijając pułapki Saurona, aż ujawniła się w Lorien. Zaraz za nią straciła Gandalfa Szarego, który wrócił w Fangornie jako Gandalf Biały.
Tymczasem na południu dzięki korsarzom z Umbaru, Haradrimowie zdobyli Dol Amroth i posuwali się ku Minas Tirith. Niestety Cień popełnił kardynalny błąd, nie koordynując ataku Haradu z działaniami armii Mordoru, dając Gondorowi czas na wzmocnienie stolicy.
Isengard tymczasem zdobył Brody na Isenie i po nieudanym szturmie na Helmowy Jar, zaczął go oblegać. Easterlingowie zaatakowali Dale i zdobyli go, ale nie poszli za ciosem i zostali w Dale.
A na południu, po przybyciu Gandalfa Białego, Gondor odbił Pelargir.
W tym momencie musieliśmy skończyć, ale była to świetna partia :)

Kapitalny tytuł, za każdym razem dostarczający masę frajdy :)
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Pablo B
Posty: 52
Rejestracja: 16 maja 2018, 13:46
Been thanked: 5 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Pablo B »

Jak napisał, Jakmis , kapitalny tytuł :-) można powiedzieć fenomenalny, ale tak naprawdę piękna tej gry nie oddadzą słowa, w ta Gre trzeba po prostu Zagrać i przeżyć własną przygodę w Srodziemiu. Na nadchodzący Nowy Rok, życzę jak najszybszego dodruku, bo niektórzy już czekają z niecierpliwością :). Kolejnego dodatku, byłoby cudownie gdyby się pojawił. No i oczywiście wielu partyjek :-)ps.czy ma ktoś może jakieś informacje na temat 3 dodatku,?czy poprostu na tą chwilę pozostaje to w sferze życzeń.? ;-)
Turnavine

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Turnavine »

Pablo B pisze: 25 gru 2018, 10:57 ps.czy ma ktoś może jakieś informacje na temat 3 dodatku,?czy poprostu na tą chwilę pozostaje to w sferze życzeń.? ;-)
http://www.aresgames.eu/22068

Nic więcej chyba jednak nie wiadomo.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: jakmis83 »

Wydawnictwo Ares przekuje naszą sferę życzeń w realia :)
Królowie Sródziemia mają podobno wyjść w przyszłym roku, ale nie wiem, jakie stanowisko w sprawie polskiej wersji ma Galakta.
Nikt też nie wie, co i jakie mechaniki ma wprowadzić nowy dodatek, chociaż można spekulować :)
Jedyne, co Ares zdradził, to że jest to ostatnie rozszerzenie do Wojny o Pierścień.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Fiacik »

Ktoś może przypomnieć kiedy dodruk podstawki?
Pablo B
Posty: 52
Rejestracja: 16 maja 2018, 13:46
Been thanked: 5 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Pablo B »

Planowany termin to 1 kwartał 2019,status obecny W PRODUKCJI. Najlepiej śledzić na bieżąco na stronie galakta.pl w zakładce plany wydawnicze, dodruki.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: jakmis83 »

Fiacik pisze: 29 gru 2018, 13:07 Ktoś może przypomnieć kiedy dodruk podstawki?
Zobacz tutaj:
http://galakta.pl/plany-wydawnicze/plan ... ze-dodruki
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Pablo B
Posty: 52
Rejestracja: 16 maja 2018, 13:46
Been thanked: 5 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Pablo B »

Odnośnie dodatku Królowie Srodziemia, jeśli pobawić się w spekulacje :-). To obstawialbym że autorzy zapewne zaczerpna z B5A jak również z dodatku do pierwszej edycji. Karty bitwy jednostek nie kolidujace ze standardowymi, czyli aktywacja danej zdolności jednostki po trafieniu na czarnych kościach (mechanizm B5A).Swietnie byłoby wykorzystać jeźdźców Rohanu albo taranowac Mumakilami :-) .Zapewne dodatkowe jednostki na planszy, np:Gobliny, Elfi Halabardzisci, Jazda Haradu, być może Łucznictwo wśród wyspecjalizowanych jednostek,machiny obleznicze, obronne .Królowie, że zdolnościami , Dain,Brand, Thranduil, Denethor, Theoden a po stronie Cienia Król Haradu, no nie wiem kto jeszcze mógłby być :-).Ogólnie wydaje mi się że dodatek ten bardziej zmodyfikuje same elementy bitwy, upiekszy ja, (nie będzie dużo zmieniał w podstawowych zasadach gdyż PS i WS już trochę dokładają :-). ) A Wy jak uważacie co znajdzie się w tym Dodatku, a co powinno być? ;-)
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: jakmis83 »

Bardzo ciężko wywnioskować, co ma zawierać najnowszy dodatek.
Panowie Śródziemia wprowadzili dodatkowe postacie dla obu stron.
Wojownicy Śródziemia dają dodatkowe armie.
Nie mam pojęcia jaką nową mechanikę wprowadzą Królowie.
Z wpisów na BGG można wywnioskować, że chętnie byśmy zobaczyli Eowinę - mechanika eliminacji Czarnoksiężnika z Angmaru.
Mile widziani byliby też władcy i znaczące postacie Wolnych Ludów, czyli: Theoden, Theodred, Eomer(Rohan), Denethor, Imrahil, Faramir(Gondor), Dain(Krasnoludy), Thranduil(Elfy), Brand, Halbarad(Północ) oraz Khamul(Haradrimowie/Easterlingowie)
Oraz wszyscy chętnie czekają na Toma Bombadila.
Ale jaki wpływ na rozgrywkę miałyby te postacie, nie wiem.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Olgierdd »

Dotychczasowe dodatki zostały zaprojektowane i wprowadzone w dość nieinwazyjny sposób dla przebiegu rozgrywki, tzn. żadna mechanika nie została zmieniona, a nowe postacie czy frakcje, nawet jeśli wszystkie wejdą do rozgrywki, to nie są w stanie odciągnąć uwagi od podstawowej gry. Np. frakcje w Wojownikach są kierowane wyłącznie za pomocą kart, więc nie mamy nagle kilkunastu więcej opcji w każdej akcji.
Prawdę mówiąc trudno mi powiedzieć czego się spodziewać po Królach. Nowe postacie już były (a więcej jak dla mnie za bardzo rozedmie grę), a element wojny też został rozwinięty w Wojownikach. Tytuł sugeruje coś związanego z polityką, może machanizm toru polityki i mobilizacji dostanie nowe opcje? Osobiście chciałbym zobaczyć coś nowego w mechanice poszukiwań, bo ten element jest dla mnie największą słabością gry: Gdy Cień wygrywa militarnie to widać, że napracował się, a gdy WL wygrywają niszcząc Pierścień to... no mieli większego farta od Cienia :). W bitwach podejmuje się jakieś decyzje (kiedy, kim i gdzie zaatakować, jakie karty zagrać itp.), a podróżując jest jedna: DP idzie albo nie, a co potem to nikt nie ma na to wpływu.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: jakmis83 »

Olgierdd pisze: 31 gru 2018, 08:59 Osobiście chciałbym zobaczyć coś nowego w mechanice poszukiwań, bo ten element jest dla mnie największą słabością gry: Gdy Cień wygrywa militarnie to widać, że napracował się, a gdy WL wygrywają niszcząc Pierścień to... no mieli większego farta od Cienia :). W bitwach podejmuje się jakieś decyzje (kiedy, kim i gdzie zaatakować, jakie karty zagrać itp.), a podróżując jest jedna: DP idzie albo nie, a co potem to nikt nie ma na to wpływu.
Gdy WL wygrywają przez zniszczenie Pierścienia...cóż, odbywa się to niestety kosztem walki militarnej. Wtedy Cień zmiata wszystko, bo nie robisz nic, tylko pchasz DP naprzód.
Poszukiwania Pierścienia zostały poniekąd zmodyfikowane przez Panów Śródziemia, wprowadzając alternatywną wersję Czarnoksiężnika z Angmaru.
Ten z podstawki jest świetny do walki, natomiast ten z rozszerzenia ma służyć/pomagać w poszukiwaniach Pierścienia.

Opcja z torem polityki jest niezła, bo wg niektórych, to właśnie ten element jest najsłabszym ogniwem gry.
Co ciekawe i polityka została nieco poprawiona przez Panów Śródziemia.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Pablo B
Posty: 52
Rejestracja: 16 maja 2018, 13:46
Been thanked: 5 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Pablo B »

Wprowadzenie dodatkowej mechaniki w elemencie poszukiwań, byłoby na pewno ciekawym rozwiązaniem. Spekulujac dalej :-) Tytul Królowie Srodziemia daje przekonanie że takowi na pewno w dodatku się pojawia, tak jak ma to odniesienie w PS i WS.Czyli można z nutka niepewności :-) założyć że każdy naród WL otrzyma Króla, i będzie to tez zapewne dodatkowy bonus w poszczególnych twierdzach.Np jeśli porównamy atak Cienia na Lorien i Rivendell (z dodatkiem)gdy w twierdzach są Elrond i Galadriela to nie ma porównania jak wzrasta skala trudności dla Saurona by te twierdze zająć. (Dodatkowe zdolności przywodcze, że o rekrutacji w momencia oblężenia nie wspomnę) Co prawda Cień może np.jedna kością mobilizacji na dzień dobry wprowadzić potężnego Balroga i Elitarna J.(powodujac że zapewne żadna krasnoludzcka stopa w Morii już nie postanie) ale od razu prokuruje to działania wojenne że strony elfów i krasnoludow:-) . Panowie Meglio, Maggi, Nepitello, wykonali kawał roboty tworząc WOP, PS,WS zachowując przy tym balans i spójność rozgrywki, tak więc wydaje mi się że kolejny dodatek będzie Wspaniały :-)
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2389
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1293 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: vinnichi »

Z tego co kojarzę były już jakieś informacje że teraz Sauron będzie miał szanse korumpować władców Wolnych ludów, więc pewnie będą jakieś ciekawe karty wydarzeń oddziałujące na nich, mam nadzieję że będzie to dodatek bardziej zbliżony do PŚ niż WŚ jeśli chodzi o próg wprowadzenia.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Olgierdd »

Mnie w tej chwili ciekawi pod jakim kątem dodatek jest przygotowywany: do grania ze wszystkimi poprzednimi, tylko z podstawką albo tylko z jednym innym dodatkiem? W instrukcji do Wojowników jest ciekawy zapis, który zaleca granie Wojowników wyłącznie z podstawką i ewentualnie Panami, co może sugerować, że Królowie nie będą w pełni kompatybilni ze wszystkim co do tej pory wyszło.
Pablo B
Posty: 52
Rejestracja: 16 maja 2018, 13:46
Been thanked: 5 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Pablo B »

Korumpowanie władców.., ciekawa opcja. Wszak Denethor nie dazyl zaufaniem Theodena i nie liczył na pomoc Rohanu, a o sympatii Daina i Thraduila nie wspomnę :-D. Osobiscie uważam że Królowie Srodziemia będą dodatkiem który będzie można dołożyć solo do podstawki, jak również zagrać z pozostałymi. Zapewne wydłuży się czas takiej rozgrywki, gdyż każdy dodatek wydłuża partyjke, ale jeśli ktoś poświęca Wspaniałej WOP, 4h to myślę że poświęci i 6 :-)
ODPOWIEDZ