Wojna o pierścień / War of the ring (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Olgierdd »

Pablo B pisze: 31 gru 2018, 14:58 Korumpowanie władców.., ciekawa opcja. Wszak Denethor nie dazyl zaufaniem Theodena i nie liczył na pomoc Rohanu
W filmie owszem, ale gra oparta jest na książkach, gdzie relacje obu królów były o wiele cieplejsze :)
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: jakmis83 »

Olgierdd pisze: 31 gru 2018, 20:39
Pablo B pisze: 31 gru 2018, 14:58 Korumpowanie władców.., ciekawa opcja. Wszak Denethor nie dazyl zaufaniem Theodena i nie liczył na pomoc Rohanu
W filmie owszem, ale gra oparta jest na książkach, gdzie relacje obu królów były o wiele cieplejsze :)
Zgoda, ale nie obu królów. Wszak Denethor nie był królem, lecz Namiestnikiem...
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
yNidhogg
Posty: 300
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:56

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: yNidhogg »

A co z bitwami trzeciej ery w nowym wydaniu (myślę o mapach)?
Masa gier
... czasem piszę nie po polsku : |
Pablo B
Posty: 52
Rejestracja: 16 maja 2018, 13:46
Been thanked: 5 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Pablo B »

Niestety nic mi nie wiadomo o Bitwach trzeciej ery w nowym wydaniu :-(. Przyznaję się że ksiazke już dawno czytałem, i bardziej posilkuje się filmem :-).Apropo pomocy Rohanu dla Gondoru,w podstawce jest to trochę skomplikowana sprawa, natomiast z dodatkiem PS już wygląda to inaczej, wykorzystując nowego Gandalfa możemy bardzo szybko wprowadzić Rohan w stan wojny już na samym początku gry(śmiejemy się że Gandalf nieźle trzepnal Theodena aż ten się otrzasnal :-)). Do tego jeszcze jak podejdzie karta ścieżki wosow lub karty rekrutacji, to całkiem silna armia Rohanu możemy nieźle zamieszać i zaskoczyć Saurona :-)
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: jakmis83 »

To bardzo niedobrze, że posiłkujesz się filmem ;)
Przypomnij sobie książkę, ponieważ autorzy tej gry stworzyli ją na podstawie książki.
Na marginesie: film jest skopany.

Zgadzam się z nową wersją Gandalfa z PS, jest świetna.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Marionator5000
Posty: 28
Rejestracja: 21 lut 2014, 21:37
Has thanked: 22 times
Been thanked: 14 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Marionator5000 »

Jak jest z minidodatkiem Drzewiec? Czy jest on dodany w dodatku Wojownicy Śródziemia czy to jakiś oddzielny dodatek? Albo inaczej: czy cały komplet to Wojna o Pierścień + Panowie Śródziemia + Wojownicy Śródziemia + Drzewiec czy tylko WoP + PŚ + WŚ?
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: jakmis83 »

Marionator5000 pisze: 09 sty 2019, 00:31 Jak jest z minidodatkiem Drzewiec? Czy jest on dodany w dodatku Wojownicy Śródziemia czy to jakiś oddzielny dodatek? Albo inaczej: czy cały komplet to Wojna o Pierścień + Panowie Śródziemia + Wojownicy Śródziemia + Drzewiec czy tylko WoP + PŚ + WŚ?
Drzewiec jest osobnym dodatkiem.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: rastula »

Ale pamiętam, że był dostępny w komplecie z PŚ u nas...

Potem można go było też osobno kupić.
Pablo B
Posty: 52
Rejestracja: 16 maja 2018, 13:46
Been thanked: 5 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Pablo B »

Dokładnie Drzewiec był do kupienia z dodatkiem PS i była to fajna opcja, ponieważ osobno figurka z kartą kosztowała tak jak w moim przypadku około 12 zł plus przesyłka,dlatego dobralem też koszulki na karty 200szt(2op), a okazało się że WOP, PS,WS i wspomniany Drzewiec :-) to łącznie 201 kart do ofoliowania tak więc brakło mi jednej koszulki :-).(pamiętając że grając z dodatkiem WS zastepujemy podstawowa kartę drzewca ta z tego dodatku).Wiec padło na drzewca właśnie i to jedna z tych kart jest bez folii :-) w zależności od tego która potrzebna jest do rozgrywki.
Pablo B
Posty: 52
Rejestracja: 16 maja 2018, 13:46
Been thanked: 5 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Pablo B »

Podczas ostatniej rozgrywki (akurat graliśmy bez dodatków) doszło do takiej sytuacji, która ukazuje kunszt i fenomen zaskoczenia WOP :-).. Gandalf Biały znajdował się w fangornie a Aragorn w Emnecie Wschodnim,Haradrimowie zdobywają Pelagir,i wtedy właśnie gracz WL wynikiem postaci kości akcji, zagrał kartę Enty się budzą, na 3 rzuty 2 trafienia i oddział wargow zostaje stlamszony przez enty,korzystając z dalszych walorów tej karty, WL zagrywaja kolejna kartę postaci.A tu umarli z Dunhharow, nadciągaja i rzut, 5 obrażeń armii haradrimow (szok połowa armii zniszczona i jeszcze wycofanie).Następnie Aragorn w towarzystwie 3 jednostek Gondoru zwykłych (rekrutacja z tytułu tej karty ) odbija Pelagir. Co za spektakularna,mega akcja :-) i to jednym wynikiem kości akcji,Sauron w ciężkim szoku :-) .A wy jakie mieliście sytuację które jedna czy dwoma kośćmi akcji tak zmieniły obraz rozgrywki?
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4634
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1026 times
Been thanked: 1944 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: warlock »

Podrzucam update mojej ERRATY + FAQ - https://goo.gl/1XtPWq
Ostatnio zmieniony 15 lut 2019, 12:15 przez warlock, łącznie zmieniany 1 raz.
pawianlsm
Posty: 191
Rejestracja: 08 gru 2015, 18:26
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 27 times
Been thanked: 43 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: pawianlsm »

Hej, czy ktoś coś wie o ostatnim dodatku który ma wyjść w tym roku pt. "Królowie Środziemia"? 😉
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: jakmis83 »

pawianlsm pisze: 11 lut 2019, 22:59 Hej, czy ktoś coś wie o ostatnim dodatku który ma wyjść w tym roku pt. "Królowie Środziemia"? 😉
Tutaj jest jedynie sucha informacja:
http://www.aresgames.eu/22068
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Szewa »

Pablo B pisze: 12 sty 2019, 13:01 A wy jakie mieliście sytuację które jedna czy dwoma kośćmi akcji tak zmieniły obraz rozgrywki?
Nie kości, ale gracz WL wszedł na tor Mordoru z 2 punktami zepsucia i przy próbie ruchu losowalem same czerwone zetony(4 pod rząd) sprawiając, że prawie się nie poruszył i miał 11 punktów :) następnie wylosowalem 3 zepsucia i wygrałem.

Po tej rozgrywce rozpoczęliśmy kolejna i znów gdy wszedł na tor Mordoru, to znów wylosowalem wszystkie czerwone żetony pod rząd :D
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
BartoszK
Posty: 221
Rejestracja: 11 lut 2019, 20:07
Lokalizacja: Tychy
Has thanked: 27 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: BartoszK »

Czy wiadomo coś o dodruku dodatków?
Nie zdążyłem nabyć "Wojowników" :(
Przed zagraniem zapoznaj się z treścią instrukcji dołączonej do opakowania,
bądź skonsultuj się z twórcą lub wydawcą,
gdyż każda gra niewłaściwie zagrana zagraża twojej opinii lub zdrowiu.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: mmag »

BartoszK pisze: 12 lut 2019, 14:27 Czy wiadomo coś o dodruku dodatków?
Nie zdążyłem nabyć "Wojowników" :(
Przecież dodatki są jeszcze dostępne w sklepach, zresztą sam kupowałem je w zeszłym tygodniu. Fakt, że coraz trudniej je dostać, ale nie jest to (jeszcze) towar kompletnie niedostępny.
Awatar użytkownika
BartoszK
Posty: 221
Rejestracja: 11 lut 2019, 20:07
Lokalizacja: Tychy
Has thanked: 27 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: BartoszK »

mmag pisze: 12 lut 2019, 14:41
BartoszK pisze: 12 lut 2019, 14:27 Czy wiadomo coś o dodruku dodatków?
Nie zdążyłem nabyć "Wojowników" :(
Przecież dodatki są jeszcze dostępne w sklepach, zresztą sam kupowałem je w zeszłym tygodniu. Fakt, że coraz trudniej je dostać, ale nie jest to (jeszcze) towar kompletnie niedostępny.
No tak, racja :) Znalazłem jeszcze jakieś resztki. Troszkę droższe ale jednak :)
Pytanie, czy warto przepłacać, czy lepiej poczekać?
Nie pali mi się.
Przed zagraniem zapoznaj się z treścią instrukcji dołączonej do opakowania,
bądź skonsultuj się z twórcą lub wydawcą,
gdyż każda gra niewłaściwie zagrana zagraża twojej opinii lub zdrowiu.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: jakmis83 »

Szewa pisze: 12 lut 2019, 14:15
Nie kości, ale gracz WL wszedł na tor Mordoru z 2 punktami zepsucia i przy próbie ruchu losowalem same czerwone zetony(4 pod rząd) sprawiając, że prawie się nie poruszył i miał 11 punktów :) następnie wylosowalem 3 zepsucia i wygrałem.
Tor postępów Drużyny Pierścienia i tor zepsucia mają 12 punktów. Jeżeli miałeś 11 punktów zepsucia(tak zrozumiałem) i dostałeś jeszcze 3 punkty zepsucia, to przegrałeś.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4634
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1026 times
Been thanked: 1944 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: warlock »

jakmis83 pisze: 13 lut 2019, 08:03
Szewa pisze: 12 lut 2019, 14:15
Nie kości, ale gracz WL wszedł na tor Mordoru z 2 punktami zepsucia i przy próbie ruchu losowalem same czerwone zetony(4 pod rząd) sprawiając, że prawie się nie poruszył i miał 11 punktów :) następnie wylosowalem 3 zepsucia i wygrałem.
Tor postępów Drużyny Pierścienia i tor zepsucia mają 12 punktów. Jeżeli miałeś 11 punktów zepsucia(tak zrozumiałem) i dostałeś jeszcze 3 punkty zepsucia, to przegrałeś.
To gracz cienia losuje żetony, a nie gracz wolnych ludów. Wszystko jest dobrze w opisie Szewy.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: jakmis83 »

warlock pisze: 13 lut 2019, 08:08
jakmis83 pisze: 13 lut 2019, 08:03
Szewa pisze: 12 lut 2019, 14:15
Nie kości, ale gracz WL wszedł na tor Mordoru z 2 punktami zepsucia i przy próbie ruchu losowalem same czerwone zetony(4 pod rząd) sprawiając, że prawie się nie poruszył i miał 11 punktów :) następnie wylosowalem 3 zepsucia i wygrałem.
Tor postępów Drużyny Pierścienia i tor zepsucia mają 12 punktów. Jeżeli miałeś 11 punktów zepsucia(tak zrozumiałem) i dostałeś jeszcze 3 punkty zepsucia, to przegrałeś.
To gracz cienia losuje żetony, a nie gracz wolnych ludów. Wszystko jest dobrze w opisie Szewy.
No tak, umknęło mi, że Szewa grał Cieniem. Wszystko się zgadza :)
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Olgierdd »

Szewa pisze: 12 lut 2019, 14:15
Pablo B pisze: 12 sty 2019, 13:01 A wy jakie mieliście sytuację które jedna czy dwoma kośćmi akcji tak zmieniły obraz rozgrywki?
Nie kości, ale gracz WL wszedł na tor Mordoru z 2 punktami zepsucia i przy próbie ruchu losowalem same czerwone zetony(4 pod rząd) sprawiając, że prawie się nie poruszył i miał 11 punktów :) następnie wylosowalem 3 zepsucia i wygrałem.

Po tej rozgrywce rozpoczęliśmy kolejna i znów gdy wszedł na tor Mordoru, to znów wylosowalem wszystkie czerwone żetony pod rząd :D
Dwie gry pod rząd udało Ci się dodać do puli 4 czerwone żetony? Szacun. Jeszcze nie miałem gry, w której dowolna ze stron dodała więcej niż 3 swoje żetony (nie mówiąc już o ich wyciągnięciu na torze Mordoru :D).
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Szewa »

Olgierdd pisze: 14 lut 2019, 09:14
Dwie gry pod rząd udało Ci się dodać do puli 4 czerwone żetony? Szacun. Jeszcze nie miałem gry, w której dowolna ze stron dodała więcej niż 3 swoje żetony (nie mówiąc już o ich wyciągnięciu na torze Mordoru :D).

Gracz Cienia grał Wolnymi Ludami pierwszy i drugi raz (wcześniej tylko Cieniem cisnął), ale i tak wylosowanie samych czerwonych pod rząd jest mega szczęściem. Udało mi się to głównie dzięki karcie Sarumana pozwalającej na dociąganie kolejnych po zagraniu :)
A tak btw. 8 partii w 2019 już za mną, prawdopodobnie w ten piątek wlecą na stół Wojownicy Śródziemia. Nie mogę się doczekać!
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Banan2 »

Jeśli ktoś szuka to gra pojawiła się w jednym ze sklepów z adnotacją: wysyłka po dodruku ok. początek marca 2019. Po rabatach niecałe 280 PLN i darmowa wysyłka.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Pablo B
Posty: 52
Rejestracja: 16 maja 2018, 13:46
Been thanked: 5 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Pablo B »

Dziś rozpoczyna się się wysyłka najnowszego dodruku WOP :-) info ze strony galakta.pl.
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: lazarro »

Poproszę o potwierdzenie zmian w instrukcji i na kartach które miały błąd.
ODPOWIEDZ