Wojna o pierścień / War of the ring (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Pablo B
Posty: 52
Rejestracja: 16 maja 2018, 13:46
Been thanked: 5 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Pablo B »

Info z przed 10 minut jeśli ktoś byłby zainteresowany.Rozmawialem z Panią z galakta.pl właśnie wychodziła z pracy i niebyla pewna na 100 procent nie mogła też już sprawdzić, że ostatnia sztuka WOP chyba jest, w cenie 359zł, tylko jutro rano zadzwonić, ona wystawi ja jeśli ta ostatnia sztuka jest w sklepie internetowym, po zalogowaniu będzie można ją kupić... Jeśli oczywiście jest, wydaje mi się że warto spróbować
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Szaweł »

Pablo B pisze: 01 sie 2018, 15:44 Info z przed 10 minut jeśli ktoś byłby zainteresowany.Rozmawialem z Panią z galakta.pl właśnie wychodziła z pracy i niebyla pewna na 100 procent nie mogła też już sprawdzić, że ostatnia sztuka WOP chyba jest, w cenie 359zł, tylko jutro rano zadzwonić, ona wystawi ja jeśli ta ostatnia sztuka jest w sklepie internetowym, po zalogowaniu będzie można ją kupić... Jeśli oczywiście jest, wydaje mi się że warto spróbować
Sorry za offtop ale w ten właśnie sposób kupiłem dodatek do Gears of War, dodatki do Battlestar'a i coś tam jeszcze, ale już nie pamiętam co :) Warto czasem zadzwonić i spytać.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Pablo B
Posty: 52
Rejestracja: 16 maja 2018, 13:46
Been thanked: 5 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Pablo B »

KolegoTurnavine,(przepraszam że tak późno odpisuję) jeśli chodzi o dodruk to należy dzwonić pytać i sprawdzać w galakta.pl, natomiast drzewiec, WS oraz PS te dodatki też pewnie znikną w sprzedaży. Jeśli chodzi o rozgrywkę to mogę podać na naszym przykładzie, w grze dwuosobowej gracze są bardziej skupieni na tym co robią, bardziej zaangażowani oczywiście nic nie ujmuje to rozgrywce :-). W grze 3 lub 4 osobowej są różne konspiracje, dowcipne docinki, innymi słowy więcej interakcji i smiechu.Co do trybu gry, gramy albo według reguł i to niesie szereg ograniczeń dla poszczególnych nacji,albo po prostu dzielimy, dwoch graczy jako drużyna cienia i dwóch WL tryb taki nie ma ograniczeń i gracze między sobą ustalają jakie wykonują czynności.Jest to dobre np.w takiej sytuacji jak komuś nie idą rzuty bitwy :-) (sic! coś się zacielo z tymi kosciami :-o :-D) wtedy wspolgracz przejmuje kości i jemu rzuty idą jak złoto :-). Wybór należy do Ciebie (Was) ;-)
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1653
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: sirwei »

Wojna i pierścień to mega gra ale ja korzystając z faktu że mam taką możliwość zamierzam dziś z żoną rozegrać Middle Earth Quest. Gra stricte przygodowa i dobrze bo moja druga połowa nie ma zmysłu strategicznego.
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
LordPavlo
Posty: 5
Rejestracja: 28 lip 2018, 11:38

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: LordPavlo »

Dobrze, dla tych co lubią czytać sprawozdania z wojny, opiszę swoją pierwszą rozgrywkę! (4 osobowa)
Zaczęło się spokojnie, bez żadnych większych wieści o wojnie. w Rohanie i Gondorze jedynie lekkie manewry wojsk we własnych państwach. Natomiast elfy bardzo szybko razem z krasnoludami postanowiły zadbać o politykę i przygotować się na nadchodzące trudne czasy. Drużyna pierścienia wyruszyła dziarsko z Rivendell i się zaczęło! Już na początku podróży wróg dał o sobie znać. Armie ciemności zaczęły się gromadzić, a szpiedzy szybko wykryli gdzie znajduje się jedyny pierścień i Gandalf oddał życie za sprawę.. Drużyna musiała brnąć dalej. Zaczęły napływać pogłoski o wrogich armiach zbliżających się do Rohanu i Gondoru. Saruman ogłosił wojnę. Aragorn wraz z gimlim odłączył się i ruszył do Helmowego Jaru na pomoc,a Legolas ruszył do Lorien wraz z Pipinem. Oblężenie Minas Tirith oraz Helmowego Jaru rozpoczęło się niemal w tym samym czasie. Elfy nie czekały już dłużej i ruszyły na Morię! Niestety Helmowy Jar po wielkiej bitwie padł zabierając do grobu Aragorna i Gimliego.. Minas Tirith w ogniu, jednak obrońcy dzielnie stawiają opór. Powrócił Gandalf Biały i wraz z Boromirem wsparł atak na Morię z armią elfów. Oblężenie lada chwila miało zakończyć się sukcesem i w tym momencie nadchodzi armia z Isengardu rozbijając Elfy. Orkowie czując się pewnie ruszyli na shire i w tym czasie przybyły posiłki elfów a Moria padła. Jednak twierdze wolnych ludów zaczynają padać jedna za drugą. Pozostało Minas Tirith gdzie zdąża Merry z pomocą oraz Rivendell gdzie gromadzą się siły ciemności. Gandalf, legolas, Boromir i Pippin ruszają na orłach do RIvendell aby w ostatnim momencie zdązyć przed bitwą i obronić pierwszą nawałnicę orków oraz trolli pod dowództwem Nazguli.
To wystarczyło aby Frodo z Samem dostali tak cenny czas i dotarli w samo serce góry przeznaczenia! Jeden krok od zwycięstwa i w tym momencie zepsucie drużyny pierścienia osiąga szczyt. Frodo ucieka z pierścieniem do Saurona.
Pozdro! :D
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: mmag »

Jeśli chodzi o dodruk:
Wojna o Pierścień
Dodruku w tym roku nie będzie, jednak nie jest to tytuł, który chcemy odpuścić. Na pewno będziemy chcieli wziąć udział w najbliższej międzynarodowej koprodukcji, która pewnie będzie miała miejsce pod koniec 2018 lub na początku 2019.
(info z forum Galakty)
Leszy2
Posty: 557
Rejestracja: 05 kwie 2012, 10:50
Been thanked: 12 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Leszy2 »

Ciemne chmury zbierają się na wschodzie. Lothlórien gromadzi wojska, pojawiają się wybitni elficcy dowódcy. Również w Gondorze następują przeglądy wojsk. W Górach Mglistych pojawia cię coraz więcej potworów. Decyzje zapadły, drużyna rusza z Rivendell. Na wschodzie Esterlingowie gromadzą się i ruszają na północ. Bramy Minas Morgul otwierają się, płynie nieprzerwana rzeka orkowego pomiotu. Aragorn z Legolasem rozpoczynają swój Słynny Bieg już w Morii. Legolas zostaje w Lothlorien, ale Aragorn z błogosławieństwem Galadrieli i darami elfów biegnie dalej, dociera aż do Minas Tirith. W samą porę. Osgiliath się wciąż broni!! Lecz! Dymy nad Morgulem! Miasto w ruinach! W Isengardzie warczą piły i huczą młoty. Saruman!! Aragorn rusza przez rzekę i odbija miasto. Król! Król powrócił do Gondoru! Ale to nie koniec, z flanki nadciągają kolejne hordy i zajmują Pelargir. Tymczasem na Północy ludzie zbierają się by stawić opór ciemnoskórym najeźdźcom na potężnych Mumakilach. Czy Erebor stanie do walki? Krasnoludy milczą. "Wspomnijcie dawne sojusze!" To Gimli!
Wszystkich pozostałych członków drużyny ogarnia smutek i trwoga, Gandalf ginie w walce z Balrogiem. Drużyna wkracza do Lorien.
Elfi Król Mrocznej Puszczy dzielnie odpiera ataki, ale uległby gdyby nie dzielni Ludzie Północy, wspólnie pokonują Trolle z Gunabandu. Drużyna się rozpada, Boromir w lesie Fangorn spotyka Gandalfa Białego, a więc jest jeszcze nadzieja! Nieszczęśnicy! Nie wiedzą że Shire płonie!? Armia Cienia ponownie zdobywa Osgiliath i przekracza Anduinę, a kolejne zastępy orków mnożą się w Mordorze. A to nie wszystko, Czarna Brama jest otwarta i Esterlingowie wędrują przez Mordor na zachód, a Haradrimowie doszczętnie palą Południowy Gondor, Dol Amroth oblężone, Pelargir zdobyty. Czy nie ma dobrych wieści? Są! Krasnoludy z Ered Luin jednoczą się z elfami z Szarej Przystani i oswobadzają Shire. Maszerują do Rivendell! Ale armia Trolli i Goblinów z północy depcze im po piętach. Czy zdążą? Wszak Lorien zostało opuszczone i Galadriela oblega Morię, która słabnie. Atak od zachodniej strony z pewnością przesądzi losy bitwy i zdobędziemy te kopalnie. Tymczasem Armie Ciemności oblegające dotąd Leśne Królestwo wycofują się. Nie! Nie! Oni ruszają na puste Lorien! Czy to będzie koniec? Enty! Enty ruszają w lasu Farngorn! Uderzają na Orthank! Saruman ginie! Jest więcej dobrych wieści. Krasnoludy zdobywają twierdze na północy. Sauron wściekły! Przerzuca oblegające Rivendell trolle na pomoc w Morii. Nigdy nie uda się zdobyć tych kazamtów, elfów już prawie nie ma. Rivendele zdobyte. Lorien zdobyte. Dol Amroth zdobyte, Pelargir zdobyty. Shire zdobyte. Zaraz utracimy Angmar. Z Minas Morgul wychodzą kolejne armie. Lecz co to? Czarna Wieża chwieje się! Orkowie uciekają w przerażeniu! Oko gaśnie! Tak! Jedyny Pierścień został zniszczony! Niech żyje Drużyna Pierścienia! Niech żyją niziołki!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: RUNner »

Autorów tych wszystkich opisów zgłaszam do Teleexpressu! :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2486
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 422 times
Been thanked: 124 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Coen »

Uwielbiam takie opisy, super :!:

Obrazek
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Pablo B
Posty: 52
Rejestracja: 16 maja 2018, 13:46
Been thanked: 5 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Pablo B »

No i znowu narobiliscie smaka na partyjke :-) tymi wspaniałymi historiami waszych rozgrywek :-D a tu do piątku daleko :-).......
Leszy2
Posty: 557
Rejestracja: 05 kwie 2012, 10:50
Been thanked: 12 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Leszy2 »

Krzyk Nazgula dał znak, bramy Minas Morgul otwarły się i tysięczne zastępy naszych braci ruszyły na zachód. Nastał koniec Ery Ludzi, nadchodzi Era Orków! Słudzy Naszego Pana w Haradzie i na pustkowiach Ruhn także formują szyki. Marsz! Marsz!
Tymczasem na północy jeden podły krasnolud podburza swój lud i pierwszy wypowiada wojnę Mordorowi. Będzie ją miał! A do Minas Tirith przybywa jakiś oberwaniec z Zachodu i obwołuje się królem. Nasz Pan wzywa Dziewięciu i rozsyła ich w poszukiwaniu czegoś co jest bardzo cenne, należy do Niego lecz zostało mu ukradzione. Jeden by wszystkie zgromadzić i w Ciemności związać – jest gdzieś w kopalniach Morii! Uzurpator z Gondoru szykuje wojsko. Ale co to?! Niegodziwcy z Północy zajmują dawną siedzibę naszych Panów. Angmar w rękach ludzi! Ach te nędzne Trolle! Nie utrzymały placówki! To nic. Niezmierzone zastępy naszych braci zaległy już Pelenor. Piękny to widok. Białe wieże Minas Tirith wkrótce runą. Nie ulękniemy się włóczęgi mieniącego się królem! Jest z nami Czarnoksiężnik z Angmaru. Grond! Grond! Zwycięstwo! Cztery tygodnie trwało oblężenie! Głowa Aragorna zatknięta na włóczni wytrzeszcza ślepe oczy!
Na północy ludzie gromadzą wielką armię, któż nimi dowodzi? Czyżby wnuk Brada Łucznika? Oblegają Morię. Kolejna armia Zachodu podąża w stronę Isengardu. Czyżby Armia Niziołkow? Czy tych nędzarzy z Bree? Ale Moc Naszego Pana jest wielka. Nasza stara twierdza Dol Guldur nie została zapomniana, rodzą się tam straszliwi herosi, okrutni i źli. Cieszą Oko. Uderzają z odsieczą. Zwycięstwo na Moście Durina! Ork! Ork! Lecz to nie koniec, kolejna połączona armia ludzi i (tfu!) elfów idzie z Rivendell. Ale Mądrość Naszego Pana jest wielka, Esterlingowie uderzają w tych przeklętych krasnoludów spod Samotnej Góry Smauga. Mroczni Jeźdźcy ruszają na północ i batami zmuszają do większych wysiłków te leniwe Trolle z Gunabandu. Opłaciło się. Okrucięstwo Naszego Pana jest wielkie. Siedziba Czarnoksiężnika z Angmaru znów jest w naszych rękach.
Gdzie jest Pierścień? W Lorien? A jego nosiciel już był taki uległy.
Zmiana rozkazów. Wojska Haradrimów mają odstąpić od Dol Amroth i wspomóc naszego sojusznika w Helmowym Jarze. Przekraczają brody na Isenie. Koniarze wycofują się do Edoras, łączą siły i ruszają na pomoc Gondorowi, ale jest już za późno. Gondor to własność Saurona, Pana Naszego. Wróg dzieli siły. Minas Tirith ponownie oblężony, tym razem przez Rohan. Rohan odbiera nam też Pelargir. Niech będą przeklęci! Idą na Umbar! Ale przynajmniej Helmowy Jar jest nasz, a zaraz nasze będzie też Edoras. Chwała Mrocznemu Władcy! Wielka Bitwa Czterech Armii Na Wzgórzach Edoras zwyciężona! To jeszcze nie koniec. Do Pelenoru zbliżają się ciągle oddziały buntowników z Pelagiru i Lamedonu. Niech będą przeklęci! Niespodziewanie przekraczają rzekę i zdążają w góry! Nasza twierdza! Gdzie jest obrona! Znów zwie się Minas Ithil. Oko wścieka się! Barad Dur rusza na odsiecz! Ale gdzie znów są te przeklęte Górskie Trolle? Twierdza na Górze Gunaband oblężona przez krasnoludów? Jeśli padnie. Biada nam. Ale siły pokurczy są zbyt słabe.
Trolle i gnomy z północy wspomagane przez Uruk-hai Czarodzieja z Orthanku ruszają na Szarą Przystań. Bez litości wyrzynają elfy. Niech ich duchy wracają do Valinoru! Gdzie jest pierścień? Musi być blisko. Ach. Jest w rękach niziołków, których prowadzi ta pokraka Golum.
Saruman ponownie atakuje Helowy Jar. Minas Morgul znów ogarnia mrok.
Choć do mnie Frodo. Oddaj mi to. To moje. Tak.
LordPavlo
Posty: 5
Rejestracja: 28 lip 2018, 11:38

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: LordPavlo »

Wie ktoś gdzie można kupić figurkę 'Góry przeznaczenia z torem mordoru?'
andy h
Posty: 75
Rejestracja: 16 lut 2014, 23:08
Has thanked: 1 time

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: andy h »

LordPavlo pisze: 15 sie 2018, 15:11 Wie ktoś gdzie można kupić figurkę 'Góry przeznaczenia z torem mordoru?'
https://www.etsy.com/shop/EagleNest3D
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1376
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: raiden25 »

Pablo B
Posty: 52
Rejestracja: 16 maja 2018, 13:46
Been thanked: 5 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Pablo B »

Super sprawa taki insert,chyba zdecyduje się na zakup tylko muszę dopytać parę rzeczy.Czy ktoś orientuje się jaki byłby szacunkowy koszt wymalowania wszystkich figurek razem z dodatkami PS i WS,?Czy byłaby możliwość zdobycia w jakikolwiek sposób planszy w większym formacie? Z góry Dzięki ;-)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: RUNner »

Pablo B pisze: 26 sie 2018, 14:35 Super sprawa taki insert,chyba zdecyduje się na zakup tylko muszę dopytać parę rzeczy.Czy ktoś orientuje się jaki byłby szacunkowy koszt wymalowania wszystkich figurek razem z dodatkami PS i WS,?
Jeśli dobrze liczę, taki komplet zawiera 264 figurki. Nie wiem przez jaką stawkę jednostkową to przemnożyć, żebyś Ty nie zbankrutował, a malarz nie miał poczucia, że pracuje w filipińskiej fabryce? :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: mauserem »

RUNner pisze: 27 sie 2018, 17:45
Pablo B pisze: 26 sie 2018, 14:35 Super sprawa taki insert,chyba zdecyduje się na zakup tylko muszę dopytać parę rzeczy.Czy ktoś orientuje się jaki byłby szacunkowy koszt wymalowania wszystkich figurek razem z dodatkami PS i WS,?
Jeśli dobrze liczę, taki komplet zawiera 264 figurki. Nie wiem przez jaką stawkę jednostkową to przemnożyć, żebyś Ty nie zbankrutował, a malarz nie miał poczucia, że pracuje w filipińskiej fabryce? :)
Trzeba użyć "MOCY MIŁOŚCI i PASJI" :mrgreen:
to czynnik nie podlegający wyliczeniom - jeśli ktoś kocha grę zapłaci każdą kasę, albo sam pomaluje wiedziony głosem serca ;)
Już parę postów wyżej było o malowaniu tego wyjątkowo niewdzięcznie malującego się zestawu (paskudny, miękki plastik)
niska czytelność po pomalowaniu, a to ma się dać ogarnąć jednym rzutem oka na plansze...
Ale cóż poradzić na miłość - ta jest wszak ślepa... "love is in the air" ;)
andy h
Posty: 75
Rejestracja: 16 lut 2014, 23:08
Has thanked: 1 time

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: andy h »

mauserem pisze: 28 sie 2018, 09:08
Trzeba użyć "MOCY MIŁOŚCI i PASJI" :mrgreen:
to czynnik nie podlegający wyliczeniom - jeśli ktoś kocha grę zapłaci każdą kasę, albo sam pomaluje wiedziony głosem serca ;)
Już parę postów wyżej było o malowaniu tego wyjątkowo niewdzięcznie malującego się zestawu (paskudny, miękki plastik)
niska czytelność po pomalowaniu, a to ma się dać ogarnąć jednym rzutem oka na plansze...
Ale cóż poradzić na miłość - ta jest wszak ślepa... "love is in the air" ;)
"...wyjątkowo niewdzięcznie malującego się zestawu (paskudny, miękki plastik) niska czytelność po pomalowaniu..." Malowałem te figsy i nie miałem z tym najmniejszego problemu to raz. Dwa - na planszy wszystko jest naprawdę bardzo czytelne. Opinie o małej czytelności z reguły są wydawane na podstawie zdjęć. Trzy - tak, gdy mowa o WoP, love is in the air :D
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Gatherey »

Ktoś grał z ustawieniem innym niz to początkowe z instrukcji? Grając w ten sposób za każdym razem żal mi moich sił w okolicach Shire albo krasnoludów, które stoja i nic nie robią :D
Leszy2
Posty: 557
Rejestracja: 05 kwie 2012, 10:50
Been thanked: 12 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Leszy2 »

Gatherey pisze: 10 wrz 2018, 13:10 Ktoś grał z ustawieniem innym niz to początkowe z instrukcji? Grając w ten sposób za każdym razem żal mi moich sił w okolicach Shire albo krasnoludów, które stoja i nic nie robią :D
Więc niechże ruszą tyłek i zaatakują Gundabad i Angmar.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Olgierdd »

Gatherey pisze: 10 wrz 2018, 13:10 Ktoś grał z ustawieniem innym niz to początkowe z instrukcji? Grając w ten sposób za każdym razem żal mi moich sił w okolicach Shire albo krasnoludów, które stoja i nic nie robią :D
Na stronie Galakty jest udostępniony scenariusz Rozłam Drużyny Pierścienia, który ma inny setup (gra fabularnie zaczyna się, jak tytuł sugeruje, w momencie książkowego rozpadu Drużyny w Parth Galen)
Pablo B
Posty: 52
Rejestracja: 16 maja 2018, 13:46
Been thanked: 5 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Pablo B »

Angmar i Gundabag dawne zapomniane potężne twierdze Saurona, przechowywalnia orków i innych plugastw.Jesli Sauron z początkiem gry nie wskrzesi ich potęgi, twierdza i miasto potencjalnie mogą stać się łatwym łupem Wolnych Ludów.Krasnoludy tylko czekają na wydanie wojny i rozkazy, dwa razy nie trzeba im powtarzać, będą wiedzieć co zrobić z orkami. Kiedy ktoś się mnie pyta (nawet ze znajomych którzy nie interesują się grami) ile dałbym od 1 do 10 odpowiadam 11:-) ta gra jest fenomenem i nie ma skali, heh:-) jednak zrozumia to dopiero Ci którzy zagrają (pograja). :-)
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Gatherey »

Wczorajsza rozgrywka:

Drużyna dosyć szybko przemieściła się do Dale, ale opuścili ją Gandalf i Strider (dołączył za to Smeagol). Obaj udali się na południe odpowiednio do Fangornu i Minas Tirith celem poprawienia obrony i dalszych ulepszeń. Cień za to swodobnie zajmował południowe twierdze oraz Lorien. Gdy drużyna nadal leczyła rany w Dale, armie wolnych ludzi dostrzegły swoją szansę przejmując Dol Guldur oraz Morię (z nieaktywnym Balrogiem). Cień w tym samym czasie przejął Dale oraz Leśne Królestwo, co dawało mu zwycięstwo militarne Cieniowi (mimo, że WL miały wymaganą liczbę punktów to Cień ma priorytet w przypadku spełnienia obu warunków). Dzielne krasnoludy odbiły Dale, a Cień sprobówał odbić Morię z rąk elfów. O sukcesie oblężenia zadecydował ostatni cios zadany elfom i nadzieje na szybką wygrana prysły (stan militarny 9-2). Wolne Ludy załamane takim obrotem spraw mogły jedynie wysłać Enty na Orthank (dwa razy) zabijając Sarumana i przejmując jego twierdzę, ale to było za późno i Cien zajmując Rivendell zawładnął Śródziemiem.
Spoiler:
Turnavine

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Turnavine »

Wszyscy w tym temacie są mi winni zwrot za zakup. ; D

Gra czeka jeszcze na pierwszą rozgrywkę (druga połówka zainteresowana grą, więc tym lepiej), mogę potwierdzić, że insert sprawdza się bardzo dobrze choć górna część pudełka minimalnie odstaje.

Po raz pierwszy też spotkałem się z nadprogramowymi modelami w grze planszowej - zwykle to działa w drugą stronę. ; )
Pablo B
Posty: 52
Rejestracja: 16 maja 2018, 13:46
Been thanked: 5 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Pablo B »

Prawie miesiąc przerwy, ale w końcu udało się zagrać :-)Rozgrywka jak zawsze rewelka, ale pojawił się mały drobny zgrzyt między nami (graczami) otóż w kluczowym momencie armia krasnoludow elfów i północy, stacjonuje w Arnor chce ich wzmocnić karta statki cirdana, (2 elitarne) w celu ataku na angmar i Gundabag, ale wspolgracz coś się krzywil że to już nie jest wybrzeże że to przy końcu planszy itd,ja postawiłem na swoim bo co jak co, ale tam jest skrawek wybrzeża więc warunek jest spełniony , a Wy jak uważacie?
ODPOWIEDZ