Wojna o pierścień / War of the ring (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
olocop
Posty: 324
Rejestracja: 22 wrz 2011, 13:43
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 140 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: olocop »

Pomalowana podstawka:
Spoiler:
Panowie Śródziemia:
Spoiler:
Wojownicy Śródziemia:
Spoiler:
A tu spakowanie podstawki i 2 dodatków w pudełku podstawki. Jeszcze jest miejsce na 3 dodatek ;)
Spoiler:
Przyborniki po wyciągnięciu. Każda frakcja po 2 pudełka.
Spoiler:
"Wojna? Kataklizm? Po co? Diabły te przysłały Europie coś, co się nazywa: Mah-jong. Mah-jong jest to taka chińska gra, w którą umiał grać dobrze jeden stuletni mandaryn, ale się wreszcie powiesił" Kornel Makuszyński, "Wycinanki",1925
andy h
Posty: 75
Rejestracja: 16 lut 2014, 23:08
Has thanked: 1 time

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: andy h »

Super to wygląda choć troszkę się świeci :) Olocop - od kwietnia będę mieszkał w Kraku, mam WoP AR + oba pomalowane dodatki (sam malowałem). Z chęcią bym z Tobą zagrał :) Daj jeszcze koniecznie zdjęcia zrobione podczas gry! Wtedy dopiero wszystko pięknie widać :)
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: DarkBogas »

Jak już się tak wszyscy chwalą to ja też swoje fotki wrzucę. Generalnie tak jak Warlock pisze, dobrze się zastanówcie zanim się zabierzecie za malowanie Wojny, zwłaszcza jak jesteście "niedzielnymi malowaczami" jak ja ;) Grę zakupiłem już bardzo dawno temu a końca malowania nie widać... Ostatni link to insert własnego projektu, każdy gracz może wyciągnąć swoją część insertu z figurkami, a i upchane tam są podstawka z oboma dodatkami.

Rohan
Gondor
Północ
Bohaterowie
Saruman
Sauron
Krasnoludy
Insert
andy h
Posty: 75
Rejestracja: 16 lut 2014, 23:08
Has thanked: 1 time

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: andy h »

A ja napiszę tak. Mam WoP AR więc podstawki nie musiałem malować, ale już oba dodatki, w wersji "I want really cool figures like the pictures on the Geek" pomalowałem sam. W sumie z promką Drzewca to 57 figurek. Jedyne co wcześniej malowałem to 5 figsów z Draculi, specjalnie jako trening :) Dodatki malowałem ponad 2 miechy, czyli maźnięcie 205 figsów z podstawki zajęłoby około 9 miesięcy. Wiem, że nawet gdybym nie miał AR a tylko w nią zagrał (lub zagrał w konkretnie pomalowaną zwykłą wersję) zabrałbym się do malowania. Zabierze czas ale warto. Jeśli uwielbiasz WoP i wiesz, że będziesz w nią grał całe życie to na bank warto. Pomalowanie słabej gry nie uratuje, ale zajebistą (jak właśnie WoP) wyniesie na wyższy poziom. Warto. Naprawdę warto.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: RUNner »

Trzeba lubić malować i mieć na to szczerą ochotę, bez żadnego przymusu bo wtedy jest słaby efekt pod każdym względem. Taka sterta figurek to nie lada wyzwanie, ale kto powiedział że to trzeba zrobić w miesiąc? Osobiście nie przepadam za malowaniem wielu takich samych figurek, bo wtedy czuję się jak robot na taśmie w chińskiej fabryce ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Pastorkris »

RUNner pisze:Trzeba lubić malować i mieć na to szczerą ochotę, bez żadnego przymusu bo wtedy jest słaby efekt pod każdym względem. Taka sterta figurek to nie lada wyzwanie, ale kto powiedział że to trzeba zrobić w miesiąc? Osobiście nie przepadam za malowaniem wielu takich samych figurek, bo wtedy czuję się jak robot na taśmie w chińskiej fabryce ;)
Mam te same odczucia... Nigdy nie malować takich ilości maszynowo ;) Saltlands wyczerpało moje możliwości (ze 60 modeli autek w 6 rodzajach) i cierpliwość.
Wojnę mam pomalowaną jednym kolorem każdą armię, tyle co by szło łatwo rozróżnić kto jest kto.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: RUNner »

Unikalne figurki fajnie się maluje, ale jak wczoraj zabrałem się za Nazguli, to zaczęła mnie trochę telepać ta taśmowa produkcja. Na szczęście mam odpowiednią liczbę farbek, więc nic nie będę mieszał w odcieniach. Każdy Nazgul na pewno będzie troszkę inny, bo ciężko identycznie pomalować, ale to nie jest duży minus.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4620
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1018 times
Been thanked: 1925 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: warlock »

A dla mnie różnice w malowaniu dodają właśnie smaczku :).
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: RUNner »

warlock pisze:A dla mnie różnice w malowaniu dodają właśnie smaczku :).
Zainspirowałeś mnie i zacząłem każdego Nazgula traktować bez spiny na równość. I okazało się, że lepiej mi robota idzie :) Barwy stosuję te same dla każdego, ale jak mi wyjdzie trochę inny odcień, to traktuję to jako "unikalność". Może jednak pomalowanie wszystkich armii stanie się realne? Na razie jednak spróbuję skończyć ten plan minimum, a później się zobaczy.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Vandal
Posty: 519
Rejestracja: 21 lut 2012, 10:10
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Vandal »

Czy ktoś potwierdzał potencjalny błąd o działaniu Golluma o którym pisano na forum Galakty? Niestety nic więcej nie widzę o tym, jest dosyć duża różnica w działaniu. Wedle polskiej karty można uleczyć się nawet więcej niż raz na rundę, jeżeli tylko zainwestuje się trochę kości w ruszanie Drużyny.
http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.p ... 9c0f29350b
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4620
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1018 times
Been thanked: 1925 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: warlock »

W ogóle nie rozumiem o co chodzi Ci w Twoim poście :D.

Jedyny błąd w polskim tłumaczeniu karty Golluma polega na opuszczeniu jednego słowa:

- jest: "Zwyczajne żetony poszukiwań z symbolem odkrycia nie odkrywają miejsca pobytu Drużyny Pierścienia".

- powinno być: "Zwyczajne ponumerowane żetony poszukiwań z symbolem odkrycia nie odkrywają miejsca pobytu Drużyny Pierścienia".

O jakim leczeniu mówisz? Zepsucie zmniejszasz ujawniając DP w przyjaznej twierdzy lub mieście wolnych ludów w Fazie Drużyny pierścienia, ewentualnie możesz zmniejszyć zepsucie za pomocą niektórych kart wydarzeń. Gollum nic nie leczy, on po prostu zmniejsza ciężar brzemienia.

Doczytaj czym jest ujawnianie vs odkrycie i zepsucie vs ciężar brzemienia ;).
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4620
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1018 times
Been thanked: 1925 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: warlock »

A tak na marginesie - wszystkim zaczynającym przygodę z Wojną o Pierścień polecam lekturę stworzonej przeze mnie Nieoficjalnej ERRATY i FAQ do gry (plik dostępny jest na samym dole recenzji). Staram się co jakiś czas uzupełniać ten dokument o kwestie sprawiające trudności nowicjuszom oraz błędy w tłumaczeniu wypatrzone przez społeczność graczy.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2018, 12:52 przez warlock, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: DarkBogas »

warlock pisze: 25 mar 2018, 20:40 A tak na marginesie - wszystkim zaczynającym przygodę z Wojną o Pierścień polecam lekturę stworzonej przeze mnie Nieoficjalnej ERRATY i FAQ do gry. Staram się co jakiś czas uzupełniać ten dokument o kwestie sprawiające trudności nowicjuszom oraz błędy w tłumaczeniu wypatrzone przez społeczność graczy.
Świetna sprawa, w końcu wszystko w jednym miejscu. Dzięki!
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4620
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1018 times
Been thanked: 1925 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: warlock »

Dzięki ;). Generalnie ten plik powstał na grupie facebookowej i najczęściej tam wrzucam aktualizacje - ale będę co jakiś czas edytował tego posta i wrzucał nowsze wersje ;).

Oczywiście nie jestem nieomylny, jeśli w tym pliku są jakieś błędy merytoryczne to piszcie! :) To ma służyć nam wszystkim.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5161
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: raj »

A mógłbyś wrzucić ten plik na BGG? Za jakiś czas nie będę pamiętał gdzie go mogę znaleźć a na BGG zajrzę zawsze. :)
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4620
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1018 times
Been thanked: 1925 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: warlock »

@raj wrzucę na pewno, ale jeszcze nie w tej formie. Muszę jeszcze edytować ten tekst, podrasować gramatycznie/stylistycznie (bo wiele rzeczy pisałem jako potok myśli) i uzupełnić o kilka kwestii - bo część pytań na grupach facebookowych notorycznie się powtarza ;). Na BGG chciałbym wrzucić nieco bardziej dopieszczony plik, na razie to taka spontaniczna prowizorka ;).
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5161
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: raj »

E tam prowizorka, wygląda bardzo przekonująco. Zawsze później możesz dograć poprawioną wersję.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4620
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1018 times
Been thanked: 1925 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: warlock »

Edytowałem posta i podlinkowałem nowszą wersję bo znalazłem jeden błąd merytoryczny ;). Ściągnijcie sobie najnowszą wersje.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: RUNner »

Nazgule skończone:
Obrazek
A tutaj Saruman w trakcie prac - zostały do pomalowania oczy, ale być może do tego nie dojdzie, bo trochę za dużo z tym zabawy. Przyjąłem, że figurki nie będą mieć malowanych oczu, bo ich twarze są często źle odlane.
Obrazek

Zastanawiam się w jaki sposób przechowywać pomalowane figurki. Macie jakieś pomysły? W Mepelu znalazłem coś takiego: https://mepel.pl/organizer-pudelko-180-figurek ale nie wiem czy się nada. Dla niektórych figurek, przegródki mogą okazać się zbyt niskie, ale muszę sprawdzić dokładną wysokość (zwłaszcza konnica).
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
stan29
Posty: 98
Rejestracja: 15 wrz 2015, 20:48
Been thanked: 1 time

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: stan29 »

Pomaluj figurki po to żeby potem się martwić co z nimi zrobić. :) Jak kiedyś pomaluję swoje figurki to je pewnie wrzucę z powrotem do pudełka. Rzadko będę grał w Wojnę o pierścień, a pudełko nie będzie przenoszone, więc liczę, że figurki będę ok. W sumie ja będę malował na szybko, więc też nie będzie mi tak strasznie szkoda tych figurek.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4620
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1018 times
Been thanked: 1925 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: warlock »

Zaktualizowałem ERRATĘ i FAQ o bezcenne info od użytkownika @pinata (wielkie dzięki). Dla zachowania świeżości linków do najnowszych wersji będę po prostu podlinkowywał stronę główną recenzji (http://kawanaplansze.znadplanszy.pl/201 ... ecie-reki/) - zawsze szukajcie najbardziej aktualnej wersji tego pliku jest na samym dole. Bezpośrednie odnośniki do pdfów przestają być aktualne po tym, jak zmienię jego nazwę ;).
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: sqb1978 »

Dzięki, świetna robota!
Awatar użytkownika
Elo
Posty: 205
Rejestracja: 24 sty 2018, 18:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 210 times
Been thanked: 91 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Elo »

Właśnie jestem przed pierwszą grą i pewnie mi się przyda, bo zasad sporo :) Dzięki!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: RUNner »

Wczoraj skończyłem malowanie figurek. Uporałem się w miesiąc, ale czeka mnie jeszcze praca nad podstawkami. Nie sądziłem, że potrafię tak szybko malować, ale od razu przyznam, że nie bawiłem się z twarzami postaci. Być może kiedyś to zrobię, ale niechętnie, bo są w wielu przypadkach kiepsko odlane. Największa męka to dobranie odpowiednich kolorów, co musi łączyć w sobie element praktyczny z estetycznym i klimatycznym. Tak jak wcześniej pisałem, podstawki będą miały krawędzie pokolorowane wg frakcji, a wierzch zgodny ze stroną konfliktu. Dobra strona dostanie zieloną trawę, a zła jakąś zniszczoną wysuszoną ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2491
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 125 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Coen »

RUNner pisze: 16 kwie 2018, 08:48 Wczoraj skończyłem malowanie figurek. Uporałem się w miesiąc, ale czeka mnie jeszcze praca nad podstawkami. Nie sądziłem, że potrafię tak szybko malować, ale od razu przyznam, że nie bawiłem się z twarzami postaci. Być może kiedyś to zrobię, ale niechętnie, bo są w wielu przypadkach kiepsko odlane. Największa męka to dobranie odpowiednich kolorów, co musi łączyć w sobie element praktyczny z estetycznym i klimatycznym. Tak jak wcześniej pisałem, podstawki będą miały krawędzie pokolorowane wg frakcji, a wierzch zgodny ze stroną konfliktu. Dobra strona dostanie zieloną trawę, a zła jakąś zniszczoną wysuszoną ;)
A pochwalisz się jak wygląda całość? :)
Ja też jestem w trakcie malowania, ale u mnie to pewnie będzie trwało o wiele dłużej.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
ODPOWIEDZ