Gears of war: The Board Game (Corey Konieczka)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: Pastorkris »

Szkoda, że gdy jeszcze miałem grę nie było tylu fanowskich scenariuszy... Te z podstawki ograłem tak, że nie mogłem już na nie patrzeć ;) Szczególnie, że te długie zwykle zbyt długo się ciągnęły...
chmur3k
Posty: 28
Rejestracja: 19 wrz 2016, 17:13

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: chmur3k »

akahoshi pisze:6 misji wrzucił (tyle mam ściągniętych na dysku), czyli brakuje do zamknięcia kampanii 3.
W takim razie można temat olać lub dorobić brakujące misje (ktoś chętny?), albo zmodyfikować ostatnią i zrobić z niej misję kończącą całą kampanię, albo olać kampanię i grać w pojedyncze scenariusze.

Właśnie zauważyłem, że kampania Popioły (Ashes) również nie została skończona, a mam ją już przetłumaczoną. Powinna mieć 8 misji, a ma pierwsze cztery i ósmą, która jest misją pudełkową ("Skład porcelany").
Prawdopodobnie zmienię co nieco w tej czwartej i albo na niej zakończę, albo podciągnę jej zasady, aby kończyła się na "Składzie porcelany".
Scenariusz bazuje na pierwszych misjach gry konsolowej, więc fabularnie na pewno nie będzie się to zgrywać.

Na obecną chwilę mam gotowe następujące scenariusze:
-Atak na pociąg (Assaut train)
-Dom suwerenów (House of sovereigns)
-Katastrofa (The Crash)
-Odzyskanie (The Recovery)
-Okup (The Ransom)
-Ratunek (The Rescue)
-Sekcja najwyższej ochrony (Maximum security section)
-Szturm (The Assault)
-Vectra (Vectes)
-W potrzasku (Vice Grip)
-Wysadzenie (Detonation)
-Kampania - GOW2 (6 scenariuszy)

Pozostały:
-Rescue the scientist (o którym pisałem wyżej)
-Kampania - Ashes (j/w)
-The 5th Element
Czy wrzucałeś gdzieś może przetłumaczone scenariusze (nie mogłem znaleźć tu i na BGG)? Albo może coś jeszcze trzeba pomóc przy tłumaczeniu?
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: kinioo »

chmur3k pisze:
akahoshi pisze:6 misji wrzucił (tyle mam ściągniętych na dysku), czyli brakuje do zamknięcia kampanii 3.
W takim razie można temat olać lub dorobić brakujące misje (ktoś chętny?), albo zmodyfikować ostatnią i zrobić z niej misję kończącą całą kampanię, albo olać kampanię i grać w pojedyncze scenariusze.

Właśnie zauważyłem, że kampania Popioły (Ashes) również nie została skończona, a mam ją już przetłumaczoną. Powinna mieć 8 misji, a ma pierwsze cztery i ósmą, która jest misją pudełkową ("Skład porcelany").
Prawdopodobnie zmienię co nieco w tej czwartej i albo na niej zakończę, albo podciągnę jej zasady, aby kończyła się na "Składzie porcelany".
Scenariusz bazuje na pierwszych misjach gry konsolowej, więc fabularnie na pewno nie będzie się to zgrywać.

Na obecną chwilę mam gotowe następujące scenariusze:
-Atak na pociąg (Assaut train)
-Dom suwerenów (House of sovereigns)
-Katastrofa (The Crash)
-Odzyskanie (The Recovery)
-Okup (The Ransom)
-Ratunek (The Rescue)
-Sekcja najwyższej ochrony (Maximum security section)
-Szturm (The Assault)
-Vectra (Vectes)
-W potrzasku (Vice Grip)
-Wysadzenie (Detonation)
-Kampania - GOW2 (6 scenariuszy)

Pozostały:
-Rescue the scientist (o którym pisałem wyżej)
-Kampania - Ashes (j/w)
-The 5th Element
Czy wrzucałeś gdzieś może przetłumaczone scenariusze (nie mogłem znaleźć tu i na BGG)? Albo może coś jeszcze trzeba pomóc przy tłumaczeniu?
Podpinam sie pod temat/pytanie.

k.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: akahoshi »

Jakiś czas temu próbowałem te scenariusze wrzucić na BGG, ale miałem z tym pewien problem.
Potem po prostu zapomniałem o tym.
Spróbuję dziś jeszcze raz. Jak się nie uda to zapodam na dysk Google i podrzucę tu linka.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: kinioo »

akahoshi pisze:Jakiś czas temu próbowałem te scenariusze wrzucić na BGG, ale miałem z tym pewien problem.
Potem po prostu zapomniałem o tym.
Spróbuję dziś jeszcze raz. Jak się nie uda to zapodam na dysk Google i podrzucę tu linka.
No i gitara.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: akahoshi »

Niestety, BGG nadal mnie nie lubi. Podczas każdej próby zgrywania plików wyskakuje mi:
Spoiler:
Wrzucam zatem na mojego "dyska gugla" (niecałe 55MB):
https://drive.google.com/open?id=0B7_Uz ... mVGV0tzSEE

Miłego ogrywania. Wszelkie opinie mile widziane.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: Curiosity »

Też pobrałem. Dzięki!
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
chmur3k
Posty: 28
Rejestracja: 19 wrz 2016, 17:13

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: chmur3k »

akahoshi pisze:Niestety, BGG nadal mnie nie lubi. Podczas każdej próby zgrywania plików wyskakuje mi:
Spoiler:
Wrzucam zatem na mojego "dyska gugla" (niecałe 55MB):
https://drive.google.com/open?id=0B7_Uz ... mVGV0tzSEE

Miłego ogrywania. Wszelkie opinie mile widziane.
Ekstra! Wielkie dzięki! :)
ma_rio
Posty: 190
Rejestracja: 30 lip 2011, 02:58
Been thanked: 6 times

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: ma_rio »

Dzięki :)
A przy okazji, to czy grałeś we wszystkie? Mógłbyś napisać jakieś wrażenia?
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: akahoshi »

Niestety, ale nawet misji z podstawki (że o oficjalnym dodatku nie wspomnę) nie udało mi się ograć.
Ostatnio mam diablo mało czasu na cokolwiek.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: xan »

Zastanawiam się czy nie kupić tej gry jednak po obejrzeniu paru rozgrywek na YT wydaje mi się że gra jest bardzo losowa i często o tym czy uda nam się wygrać scenariusz nie decydujemy my tylko wyniki na kostkach. W jednym z filmów pokazowych berserkerka zrównała z ziemią dwóch graczy w jednej rundzie i było po grze. Czy w rzeczywistości tak jest? I czy jest sens kupować tą grę dla rozgrywek solo?
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: lunatykuku »

Gra jest fajna, trochę szybko się ogrywa, ale to solidny tytuł. Losowość jest, chociaż bardziej od kości potrafią dowalić karty szarańczy moim zdaniem i bardziej trzeba myśleć jak się przed tymi konkretnymi obronić, jeśli akurat wyskoczą.
ma_rio
Posty: 190
Rejestracja: 30 lip 2011, 02:58
Been thanked: 6 times

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: ma_rio »

xan pisze:Zastanawiam się czy nie kupić tej gry jednak po obejrzeniu paru rozgrywek na YT wydaje mi się że gra jest bardzo losowa i często o tym czy uda nam się wygrać scenariusz nie decydujemy my tylko wyniki na kostkach. W jednym z filmów pokazowych berserkerka zrównała z ziemią dwóch graczy w jednej rundzie i było po grze. Czy w rzeczywistości tak jest? I czy jest sens kupować tą grę dla rozgrywek solo?
Ja grałem w tą grę tylko solo dwoma postaciami i uważam ją za jedna z lepszych gier dla jednego gracza. Losowość oczywiście jest, ale jeśli grasz dobrze taktycznie to możesz wygrać, bo tu taktyka ma naprawdę duże znaczenie. Zarządzanie ręką, linia wzroku, osłony i interakcja między postaciami, które muszą współpracować i to z głowa. Oczywiście jeśli nie lubisz kontrolować kilku postaci grając solo, można grać też jedną, ale wydaje mi się, że wtedy jest mniej opcji - ja nie próbowałem. No i jeszcze jedno - gra jest prześliczna - szczególnie jak się pomaluje figurki.
hanys246
Posty: 37
Rejestracja: 22 cze 2016, 16:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: hanys246 »

Witam. Po pobraniu próbuję otworzyć pliki w Adobe Reader, wszystko fajnie, tylko grafika z kart się rozmywa. Co jest nie tak?
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: xan »

Nie wiem czy to dobry temat na moje pytanie ale nie znalazłem odpowiedniego. Właśnie otrzymałem swój egzemplarz Gears of War. Pomijając fakt że pudełko na poobijane rogi to jedna z figurek jest połamana. Zgłosiłem to do sklepu ale nie wiem czy nie lepiej reklamować tego u Galakty. Trochę się boję że sklep się średnio może wywiązać z tej reklamacji a jak będę za długo czekał to Galakta też mi reklamacji nie uzna. Co myślicie? Oczywiście chodzi mi o reklamacje figurki a nie całej gry.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: kwiatosz »

Przeważnie lepiej u wydawcy, bo sklep może mieć, ale może też równie dobrze załatwiać od Galakty. Oczywiście jako konsument masz prawo reklamować w sklepie, z czysto praktycznego punktu widzenia u producenta będzie dużo szybciej.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2422
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: Jiloo »

Napisz do Galakty, zazwyczaj bez problemu załatwiają takie sprawy.

Tapnięte | keep-disco-evil
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
chmur3k
Posty: 28
Rejestracja: 19 wrz 2016, 17:13

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: chmur3k »

Jeśli sklep jest w porządku to powinni Ci bez problemu wymienić całe pudło na nowe, a po te uszkodzone wyslac kuriera
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: xan »

Póki co zaproponowali mi że zwrócą kasę za przesyłkę jako że pudełko jest poobijane. Niestety figurki sprawdziłem na końcu i resztę już popakowałem do woreczków tak więc oddanie w takim stanie odpada. :) Gdybym zaczął od figurek to prawdopodobnie próbowałbym wymienić całe pudełko. Tak czy inaczej dzięki za poradę, napisałem do Galakty i czekam na odpowiedź.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: c08mk »

W Descent miałem uszkodzoną figurkę. Napisałem do Galakty i finalnie wyszło na to, że spróbuję sam ją naprawić, a jak się nie da to prześlą. Udało mi się ją skleić.
Z kolei inna figurkę Descent miałem podwójną przez co brakowało innej. Brakującą przesłali od ręki.

Wsparcie Galakty raczej z doświadczenia oceniam jako dobre. Czasami tylko czekałem na odpowiedź ponad tydzień ale zawsze odpowiadali.
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: xan »

Dzięki za radę. Napisałem w niedzielę do Galakty a wczoraj przyszła do mnie figurka. Obsługa klienta na najwyższym poziomie :)
piogar
Posty: 416
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:30
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: piogar »

Hej,

Troche czasu minelo od ostatniego posta. Jak wrazenia z gry po czasie? Czy losowosc nie jest przesadnie duza (wiadomo - ameri, ale czy nie zabija przyjemnosci z gry, co wedlug mnie ma miejsce w Hostage Negotiator)? Ogolnie - polecilibyscie zakup?

Pozdrawiam
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: c08mk »

Jeżeli losowość jest głównym czynnikiem na jaki patrzysz to nie polecam. Losowością można tu zarządzać na tyle żeby zwiększać swoje szanse na trafienie czy przeżycie ale kości nadal będą się turlały. Gra jest bardzo klimatyczna i dobrze odwzorowuje mechanizmy gier FPS.
Jeżeli ktoś szuka strzelanki to mogę ją zawsze polecić. Jeżeli ktoś szuka optymalizacji to niestety nie ten tytuł.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: awawa »

Jedna z moich ulubionych gier - ever & forever :) Losowość faktycznie jest spora, nieco powyżej średniej dla Ameri. Czasami można przejść dany scenariusz bez zająknięcia a nieraz przy powtórce wyjdzie taka kombinacja namnażania stworów, że gra szybko się kończy nawet jak kostka stara się współpracować. Jak dla mnie więcej zależy od kart AI i co nam sprezentują (i w którym momencie, krytyczne zwłaszcza w bliskości "gniazd").
Ostatnio zmieniony 04 gru 2018, 21:51 przez awawa, łącznie zmieniany 1 raz.
Granie na Bemowie
piogar
Posty: 416
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:30
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: piogar »

Do jakiego innego tytulu porownalbys losowosc? Descent? Monopoly :D ?
Zdaje sobie sprawe, ze sa kostki i musi byc losowosc, chodzi mi raczej o to, zeby WSZYSTKO nie zalezalo od rzutu koscia i zeby dalo sie ograniczyc losowsc. Podobaja mi sie Karciane podziemia - niby wszystko zalezy od kosci, ale dzieki rozwojowi postaci mozna bardzo ladnie ta losowoscia sterowac.
ODPOWIEDZ