Gears of war: The Board Game (Corey Konieczka)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: surmik »

Jednak nie będzie tego GoW'a okazało się, że Bard ma prawa do sprzedaży tylko za granice kraju. W Polsce monopol na GoW ma Galakta ;)
Awatar użytkownika
Protoplasm
Posty: 289
Rejestracja: 17 cze 2010, 23:13
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: Protoplasm »

surmik pisze:Jednak nie będzie tego GoW'a okazało się, że Bard ma prawa do sprzedaży tylko za granice kraju. W Polsce monopol na GoW ma Galakta ;)
WTF?
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: yosz »

słowem nie będzie w PL dostępnej wersji EN ;)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: surmik »

Galakta wydaje polska wersję i ma zapewne umowę z FFG o ograniczeniu w Polsce dystrybucji angielskiej wersji. Dostałem takie info od Barda.
Awatar użytkownika
Protoplasm
Posty: 289
Rejestracja: 17 cze 2010, 23:13
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: Protoplasm »

tu był niewybredny zarcik.
Ostatnio zmieniony 09 sie 2011, 12:09 przez Protoplasm, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: janekbossko »

dzej wez nie bij piany co?
tak to juz jest Galakta chce ostro grac i gra...niedlugo instrukcji jeszcze nie bedzie mozna dodawać ani udostepniac do gier ffg. Bard przegrał i tyle...
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: yosz »

Protoplasm pisze:Ja tu czuję spisek portalu gamesfanatic i całego tego grona wzajemnej adoracji :|
A niby jaki to spisek GF tym razem zrobiło? GF ma % od sprzedanych polskich egzemplarzy i walczymy żeby nie było angielskich? Zastanów się co piszesz człowieku.
janekbossko pisze:dzej wez nie bij piany co?
Nowy nick?
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Protoplasm
Posty: 289
Rejestracja: 17 cze 2010, 23:13
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: Protoplasm »

Przepraszam to był niewybredny żarcik. Myślałem, że jest to tak niedorzeczne, że mi nikt ie uwierzy :) Nie chciałem nikogo obrazić i bić piany jak twierdzi januszbosko.


P.s Niezłe jajca, kolejna osoba pyta mnie czy dzej to ja. Wyglądam na brata bliźniaka czy jak ?
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: yosz »

Spoko - ja już przeczulony jestem na punkcie teorii spiskowych ;)

A co do Gearsów - zargałbym, ale pewnie nie będę miał z kim ;P
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
tchazzar
Posty: 214
Rejestracja: 30 lip 2010, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: tchazzar »

Ciekawe czy warhammera invasion po ang tez mi wycofaja? Strasznie mi sie nie podoba ta polityka. W wolmym kraju zyje, wiec powinienem miec prawo wyboru. Rozumiem, ze kasa najwazniejsza, ale zeby zmuszac mnie na scierwojady to juz jest przegiecie. W ogole proponuje wycofac wszystkie gry, ktore nie sa po polsku.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: maciejo »

tchazzar pisze:Ciekawe czy warhammera invasion po ang tez mi wycofaja? Strasznie mi sie nie podoba ta polityka. W wolmym kraju zyje, wiec powinienem miec prawo wyboru. Rozumiem, ze kasa najwazniejsza, ale zeby zmuszac mnie na scierwojady to juz jest przegiecie. W ogole proponuje wycofac wszystkie gry, ktore nie sa po polsku.
a skąd ta pewność 8),a wybór mamy taki jaki oni nam zaproponują :cry:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 373 times
Been thanked: 94 times

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: farmer »

W wolnym kraju żyjesz, internet masz (na forum wszak piszesz :P) i śmiało możesz kupować gry za granicą, w języku jaki sobie tylko wynajdziesz, skoro mowa ojczysta Cię mierzi.
Jakiś tałzen sklepów na całym świecie Ci taką grę z przyjemnością sprzeda :).

Galakta w wolnym kraju funkcjonuje, umowy handlowe w świetle prawa zawiera, produkt w mowie ojczystej rodakom proponując i chwała jej za to :).
A że rynek ojczysty dość niewielki, unikanie wewnętrznej konkurencji godzącej w interes własny i opłacalność wydawania polskich wersji gier jest posunięciem nader oczywistym i przytomnym.

OT
Tak od siebie dodam, że wkurza mnie niemiłosiernie marudzenie coponiektórych malkontentów. Jestem w pełni świadom, że po angielsku każdy krap brzmi bardzo kóól zaś ojczyste słowa pokroju ścierwojadów to po prostu willydż do kwadratu i po użyciu go nie można sobie w ejsy w mirrorze spojrzeć... świetnie, że jeden z drugim jest z ingliszem zapanbrat na tyle, żeby sobie grać w gry, czytać książki i oglądać filmy w wersjach oryginalnych (kurde, a co, jeśli grę/ film/ książkę wyda Francuz, Hiszpan czy nie dajcie bogowie jakiś Koreańczyk? :O).
Dajcie jednak ludziom żyć i nie biadolcie na to, że Polacy, w Polsce, dla Polaków wydają gry po Polsku i, o maj gad, nie chcą na tym stracić! Eggów se nie róbcie! :lol:
KOT (Koniec Of Topiku)

*dodano*

Popatrz na to w ten sposób:
im więcej sprzeda się gry w wersji angielskiej = tym mniej sprzed się wersji polskiej
im mniej się sprzeda wersji polskiej = tym większa szansa na to, że nie zwrócą się koszty spolszczenia gry
im więcej spolszczonych gier okaże się fiaskiem finansowym = tym większe niebezpieczeństwo zaprzestania spalszczania gier w ogóle

A teraz odpowiedz sobie na pytanie:
Czy łatwiej Tobie zrozumieć spolszczoną grę (ew. kupić sobie bardziej kóólerską wersję oryginalną zagranicą) czy Twoim rodakom nieznającym inglisza, zrozumieć wersję oryginalną (bo na skutek braku polskich lokalizacji, tylko taką będą mieli dostępną)?

***

Wyobrażam sobie, że kiedy nasz rynek mocniej urośnie, mogąc pomieścić zarówno wersję rodzimą jak i oryginalną gier, podobne ograniczenia znikną :).
Aczkolwiek, jak to się potoczy, to się jeszcze okaże :).

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
clown
Posty: 1226
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:40
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: clown »

P.s Niezłe jajca, kolejna osoba pyta mnie czy dzej to ja. Wyglądam na brata bliźniaka czy jak ?
A nie jesteś? Plotka głosi, że Dzej uciekł przed obiecanymi recenzjami (biorąc do recenzji gry od GF) w innego nicka. Ale to pewnie pomówienia i kolejne jajca :D
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
tchazzar
Posty: 214
Rejestracja: 30 lip 2010, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: tchazzar »

@farmer. Mnie z kolei irytuje to, ze w Twoim mniemaniu ludzie kupuja wersje angielskie, zeby pokazac jacy sa coolerscy. Wole angielska terminologie, chce miec pewne dodatki i w dodatku podszlifowac jezyk, ktory znam srednio, a nie po to zeby pokazac forumowiczom, ze znam angielski i jestem z tego powodu cool. Chwalic sie angielskim w dzisiajszych czasach to jak chwalic sie nowym telefonem - mozna , ale max w drugiej klasie podstawowki. Bo potem angielski to standard, a w niektorych przypadkach koniecznosc.
Ostatnio zmieniony 09 sie 2011, 15:05 przez tchazzar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: konev »

clown pisze:
P.s Niezłe jajca, kolejna osoba pyta mnie czy dzej to ja. Wyglądam na brata bliźniaka czy jak ?
A nie jesteś? Plotka głosi, że Dzej uciekł przed obiecanymi recenzjami (biorąc do recenzji gry od GF) w innego nicka. Ale to pewnie pomówienia i kolejne jajca :D
Oj... poczekaj, poczekaj clown bo muszę zrobić popcorn :D . Nasz światek planszówkowy niby mały, ale układów, układzików i spisków już wiele się przez niego przetoczyło, ale o tym jeszcze nie słyszałem :).
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: Dabi »

Mnie z kolei irytuje to, ze w Twoim mniemaniu ludzie kupuja wersje angielskie, zeby pokazac jacy sa coolerscy.
To nie jest pokazać jaki jest się cool ale to, że pojawia się jakiś tam dziwny kompleks.
I akurat na to często wskazują argumenty przeciwników spolszczeń. Co jest po eng to klimatyczne i super a to co po polsku to obora i wstyd.
Dobrym argumentem są dla mnie jedynie pewne dodatki. Ale Galakta już teraz też tu poprawia swoją politykę.
Farmer ma bardzo dużo racji w tym co pisze.
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: Muttah »

A ja dołączam się w pełnej rozciągłości do biadoleń Tchazzara: Nawet jak mi będzie Galakta utrudniać w jakikolwiek sposób pozyskanie wersji angielskiej, to jestem gotów wydać więcej kasy i poczekać, byle tylko uniknąć wersji polskiej. I robię to nie dlatego żeby być "kul", czy z podobnie absurdalnych i wydumanych względów. Tak samo postępuję z grami video - zwyczajnie nie mam zamiaru sobie psuć doznań z gry, gdzie przecież podstawą jest KLIMAT. Już sobie wyobrażam ten śmiech na sali i wyrazy twarzy kumpli w stylu "no jo cie prosza" jak tylko wyjdą pierwsze karty stworków. I nic się na to nie poradzi, takie te nazwy są i po polsku będą po prostu brzmieć kretyńsko - jak by się ich nie tłumaczyło. Boomer, wretch, ticker - ok, po angielsku też nie są zbyt inteligentne, ale i tak będą milion razy bardziej strawne w oryginale (przynajmniej dla mnie i znajomych z którymi będę grał, ponieważ zwyczajnie znamy je z pierwowzoru). No i właśnie: GoW (o ile się nie mylę) nie miało zlokalizowanej wersji i gracze konsolowi / blaszakowi też są raczej oswojeni z angielskim nazewnictwem. No i teraz taki weteran Gearsa kupuje grę i już słyszę te jęki jak otworzy grę i przeczyta instrukcję... Heh, prawdopodobnie wkrótce po premierze będzie sporo gier w dobrym stanie na allegro :lol:

Nie chce mi się już nawet offtopować odnośnie słabego supportu Galakty i zwyczajowego braku dodatków, bo o tym już było i niby się poprawia. Tak czy inaczej, praktyka z ograniczaniem dostępu do oryginalnej wersji nie jest moim zdaniem do końca fair.
Rodian
Posty: 36
Rejestracja: 01 gru 2009, 14:08
Lokalizacja: Gliwice

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: Rodian »

Co do offtopu dodam tylko tyle, że tłumaczy firmy G winno się wieszać za żebro na haku.

Zdobyłem dziś informację, nie potwierdzone oficjalnie przez dystrybutora, lecz z wiarygodnego źródła o tym, iż firma G, owszem podpisała umowę na wyłączność dystrybucji spolszczonej wersji gry, nie tylko GoW, ale i innych tytułów, przy czym będą również posiadali w sprzedaży wersję anglojęzyczną.

Co więcej data premiery GoW w Kraju nad Wisłą, ponoć wyznaczona jest na wrzesień, który dokładnie? Nie wiem.

Yosz, jeśli będziesz chciał zagrać w GoW'a odezwij się do mnie po premierze gry, na pewno dokonam zakupu i z chęcią "odmłodzę" naszą drużynę świeżą krwią.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: janekbossko »

o matko ale sa sklepy ktore kupuja FFG z usa czy innych krajow nie tylko z Barda czy Galakty...chcecie czekac na ang wersje droga wolna, kto chce polskie rowniez.
Awatar użytkownika
michal_galakta
Posty: 6
Rejestracja: 09 sie 2011, 22:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: michal_galakta »

W związku z wieloma wątpliwościami, które pojawiły się w tym temacie chciałem wyjaśnić kilka spraw i mam nadzieję, że w moim poście znajdziecie odpowiedzi, które rozwieją Wasze ewentualne wątpliwości.

Po pierwsze – Galakta ma wyłączność na dystrybucję hurtową Gears of War w Polsce. Dotyczy to także innych gier, które w polskiej wersji językowej ukazały się nakładem naszego wydawnictwa. Oznacza to tylko tyle, że sklepy mogą kupić te produkty od nas także w wersji angielskiej. W przeciwieństwie do tego co napisał yosz i surmik, nie zamierzamy blokować dostępności angielskich wersji na polskim rynku. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jest grono osób, które zawsze będzie preferowało gry w angielskiej wersji językowej. To decyzja każdego gracza i nie widzimy powodu, dla którego mielibyśmy takim graczom utrudniać życie. To i tak nie miałoby sensu, ponieważ w dzisiejszych czasach zarówno sklepy jak i klienci detaliczni mogą tego typu produkty kupić w dowolnym kraju.

W sprzedaży hurtowej gry angielskie mamy od jakiegoś czasu i część z Was kupując je w różnych sklepach być może kupiła je dzięki naszemu pośrednictwu, o ile sklep zaopatrzył się u nas. Po prostu jakiś czas temu rozpoczęliśmy hurtową dystrybucję wersji angielskich. A w związku z tym, że jest to właściwie wyłącznie sprzedaż do sklepów, część z Was po prostu o tym nie wie.

Co do szybkości premier - ostatnie Zestawy Bitewne do Inwazji w angielskiej wersji językowej trafiły do sprzedaży równocześnie z wersją Polską. Czyli znacznie szybciej niż do tej pory i wbrew opiniom, że będziemy je celowo opóźniać.

Z naszego punktu widzenia nie ma żadnego problemu z wersjami angielskimi. Tak jest także w przypadku Gears of War, której wersje angielską także ściągamy. Kto chce kupić ją w tej wersji będzie miał taką możliwość. A sklep albo zaopatrzy się u nas albo w jakimś innym miejscu. Naszym zadaniem jest tylko przedstawienie atrakcyjnej oferty tak, aby sklepowi opłacało się kupić u nas.

Wracając jednak do gry będącej tematem wątku – czyli Gears of War, otóż zarówno pierwsza jak i druga część wideo wyszła w wersji z polskimi napisami. Polskie nazewnictwo zostało zaczerpnięte właśnie z gier komputerowych.

Co więcej, pewnie nie wszyscy wiedzą, ale w lipcu nakładem Fabryki Słów ukazała się książka Gears of War: Pola Aspho, będąca prequelem do serii komputerowej. Akurat udało się na tyle, że premiera gry nastąpiła przed zakończeniem prac nad naszym tłumaczeniem, dzięki czemu udało się nam zapoznać z tłumaczeniem z jeszcze innej strony.

Gears of War nie było przez nas opracowywane w próżni – dokładnie zweryfikowaliśmy materiał źródłowy, a jako ciekawostkę tylko dodam, że dzięki temu wyłapaliśmy kilka rzeczy, które umknęły FFG.

Jeżeli macie jakieś dodatkowe pytania do nas, zapraszam na nasze forum dostępne pod adresem: http://www.forum.galakta.pl/
Awatar użytkownika
Mordeczka
Posty: 202
Rejestracja: 03 gru 2007, 23:42
Lokalizacja: Pomorze
Been thanked: 3 times

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: Mordeczka »

Akurat mi nie przeszkadzają nazwy w stylu "ścierwojad" czy "szarańcza", przeszedłem obie części z polskimi napisami i nie zwracam na to tłumaczenie uwagi. Tu raczej chodzi o tłumaczenie jako całość, a z tym, nie ma co ukrywać, macie mały problem. Ogólnie jest ok, ale zdarzają się wpadki, które psują cały efekt.

Przydałoby się, oprócz dostępnych już dwóch artykułów, opublikować polską instrukcję i może kilka/kilkanaście wizerunków kart, takie nakręcanie atmosfery jakie robiliście przy WH:I. Swoją drogą mógłbyś założyć odpowiedni temat na podanym przez Ciebie forum.

Tak spytam przy okazji - tłumaczenie robił Mockerre?
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: Tycjan »

michal_galakta pisze:Jeżeli macie jakieś dodatkowe pytania do nas, zapraszam na nasze forum dostępne pod adresem: http://www.forum.galakta.pl/
Dzięki Michał za konkretną odpowiedz, a o książce wiemy ;) http://fabrykaslow.com.pl/ksiazki.php?id=547&flash=y

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Rodian
Posty: 36
Rejestracja: 01 gru 2009, 14:08
Lokalizacja: Gliwice

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: Rodian »

Na forum FFG, pojawiła się pierwsza wypowiedź, grającego w demo GoW'a na Gencon'ie, link poniżej:
http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... idt=533980
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: yosz »

Dzięki za wyjaśnienia
michal_galakta pisze:W przeciwieństwie do tego co napisał yosz i surmik, nie zamierzamy blokować dostępności angielskich wersji na polskim rynku.
Dopiero jak napisałem to co napisałem, zorientowałem się że rozpuszczam jakieś wyssane z palca sugestie - przepraszam za to zamieszanie. Poprawię się na przyszłość ;)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: surmik »

Ja też przyznaję się, że źle zintepretowałem info od Barda. Przepraszam się i cieszę się, że dostępna będzie i wersja ANG i PL :)
ODPOWIEDZ