Znak Starszych Bogów / Elder Sign(Richard Launius, Kevin Wilson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Elder Sign - Znak Starszych Bogów (nowy Lovecraft od FFG)

Post autor: RUNner »

Tymczasem wczoraj zagraliśmy na Cthulhu i nas wybatożył. Wylosowałem Michaela McGlenna, a on ma 7/3, co przy grze z tym przedwiecznym daje 6/2. No i pojawiła się w pierwszej rundzie karta mitów, która o północy zabierała 2 punkty poczytalności. Wylosowałem kolejną postać, ale generalnie gra się nam nie układała. Żona miała fajnie dopakowanego bohatera, ale wyrwała klątwę, po czym efekt "o północy" jednej przygody dawał klątwę, co spowodowało, że jej badacz został pochłonięty. Późno już było, więc poddaliśmy się, bo droga do sukcesu była bardzo odległa. Grając na Cthulhu, ciężko się operuje postaciami o balansie 7/3. Jednak 2 punkty życia lub poczytalności, to igranie ze śmiercią ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Endrju87
Posty: 82
Rejestracja: 06 sie 2018, 17:08
Has thanked: 12 times
Been thanked: 3 times

Re: Elder Sign - Znak Starszych Bogów (nowy Lovecraft od FFG)

Post autor: Endrju87 »

Witam,

Ktoś orientuje się czy można gdzieś zakupić dedykowany albo jakiś podobny insert do tej gry?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Elder Sign - Znak Starszych Bogów (nowy Lovecraft od FFG)

Post autor: Yuri »

Mam jeden bardzo fajny ktory miesci w org pudelku podstawke plus dwa pierwsze dodatki i "Smiertelne...". Mogę w sumie sprzedac, skrobnij PM
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Elder Sign / Znak Starszych Bogów (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: zakwas »

Czy ktokolwiek orientuje się jak wygląda sprawa dodruku wyprzedanych już dodatków (Bramy Arkham)?
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Elder Sign / Znak Starszych Bogów (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: Wosho »

W normalnych pieniadzach nikt zapewne.
Szukasz samego dodatku?
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Elder Sign / Znak Starszych Bogów (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: Wosho »

W normalnych pieniadzach nikt zapewne.
Szukasz samego dodatku?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Elder Sign / Znak Starszych Bogów (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: Yuri »

zakwas pisze: 19 gru 2019, 10:58 Czy ktokolwiek orientuje się jak wygląda sprawa dodruku wyprzedanych już dodatków (Bramy Arkham)?
Nie wiem jak poza granicami, ale w PL to zamknięta linia. Nie licz na dodruk, zdecydowanie szukaj z drugiej ręki. Od siebie dodam, że warto.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Kostaki
Posty: 135
Rejestracja: 20 lis 2010, 09:20
Has thanked: 29 times
Been thanked: 7 times

Re: Elder Sign / Znak Starszych Bogów (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: Kostaki »

Yuri pisze: 19 paź 2020, 14:26 Nie wiem jak poza granicami, ale w PL to zamknięta linia.
Czyli nie ma co liczyć na cud i dodatek z Egiptem w naszym rodzimym języku? Szkoda...
Obkupiłem się z polską wersją i zostałem jak kto głupi :P
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Elder Sign / Znak Starszych Bogów (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: zakwas »

Yuri pisze: 19 paź 2020, 14:26
zakwas pisze: 19 gru 2019, 10:58 Czy ktokolwiek orientuje się jak wygląda sprawa dodruku wyprzedanych już dodatków (Bramy Arkham)?
Nie wiem jak poza granicami, ale w PL to zamknięta linia. Nie licz na dodruk, zdecydowanie szukaj z drugiej ręki. Od siebie dodam, że warto.
Udało mi się wyrwać Bramy zleżane w stacjonarnym sklepie. Szkoda że nie będzie kolejnych dodatków po polsku. :(
Awatar użytkownika
Kostaki
Posty: 135
Rejestracja: 20 lis 2010, 09:20
Has thanked: 29 times
Been thanked: 7 times

Re: Elder Sign / Znak Starszych Bogów (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: Kostaki »

Naprawdę szkoda i aż dziwne, bo faktycznie z dodatkami gra rozwijała skrzydła - już Bramy były bardzo w porządku - ale ta wyprawa arktyczna, czy poszukiwania R'Lyeh - to już czasem wychodziła z tego konkretna fabuła! A niby oklepana formuła Yahtzee, ale gdzie w Yahtzee z powodu braku zapasów zjada się jedną z postaci i potem traci ostatnie punkty poczytalności? :D
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Elder Sign / Znak Starszych Bogów (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: Yuri »

Kostaki pisze: 19 paź 2020, 15:38
Yuri pisze: 19 paź 2020, 14:26 Nie wiem jak poza granicami, ale w PL to zamknięta linia.
Czyli nie ma co liczyć na cud i dodatek z Egiptem w naszym rodzimym języku? Szkoda...
Obkupiłem się z polską wersją i zostałem jak kto głupi :P
Nie chcę się tutaj rozpisywać wielce, ale uwierzcie że pytalem w wielu miejscach i nie ma opcji. Po prostu ten dodatek ściągnij jak ja po ANG i tyle. Polecam też druk fanowskich AO z BGG, są rewelacyjni.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Alcarin
Posty: 29
Rejestracja: 04 gru 2019, 00:33
Has thanked: 15 times
Been thanked: 3 times

Re: Elder Sign / Znak Starszych Bogów (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: Alcarin »

Witam, czy jest sens pchać sie w znak starszych bogów bez bram arkham? Pozostałe dodatki sa jeszcze dostępne.
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Elder Sign / Znak Starszych Bogów (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: dwaduzepe »

Alcarin pisze: 27 mar 2021, 00:57 Witam, czy jest sens pchać sie w znak starszych bogów bez bram arkham? Pozostałe dodatki sa jeszcze dostępne.
jak najbardziej
Argue
Posty: 436
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Elder Sign / Znak Starszych Bogów (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: Argue »

Alcarin pisze: 27 mar 2021, 00:57 Witam, czy jest sens pchać sie w znak starszych bogów bez bram arkham? Pozostałe dodatki sa jeszcze dostępne.
Generalnie to jednak z moich pierwszych planszówek i muszę przyznać, że gra niestety nie porywa. Goła podstawka to właściwie suche wchodzenie na karty i turlanie bez czytania co na lokacjach jest, bo nie ma to żadnego wpływu na rozgrywkę. Jako imprezówka, może dałoby radę potraktować, ale niestety jako planszówka na główne danie odpada. Lekki filler ot co. Moim zdaniem jest dużo lepszych gier, od których lepiej zacząć. W tej cenie to podstawka HwA LCG jest lepszym wyborem.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Elder Sign / Znak Starszych Bogów (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: Yuri »

Argue pisze: 27 mar 2021, 19:59
Alcarin pisze: 27 mar 2021, 00:57 Witam, czy jest sens pchać sie w znak starszych bogów bez bram arkham? Pozostałe dodatki sa jeszcze dostępne.
Generalnie to jednak z moich pierwszych planszówek i muszę przyznać, że gra niestety nie porywa. Goła podstawka to właściwie suche wchodzenie na karty i turlanie bez czytania co na lokacjach jest, bo nie ma to żadnego wpływu na rozgrywkę. Jako imprezówka, może dałoby radę potraktować, ale niestety jako planszówka na główne danie odpada. Lekki filler ot co. Moim zdaniem jest dużo lepszych gier, od których lepiej zacząć. W tej cenie to podstawka HwA LCG jest lepszym wyborem.
Grałeś tylko w podstawke, czy z dodatkami również ?
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Argue
Posty: 436
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Elder Sign / Znak Starszych Bogów (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: Argue »

Goła, ale pytanie też dotyczyło czy warto brać bez dodatku bramy.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Elder Sign / Znak Starszych Bogów (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: alpha »

Argue pisze: 27 mar 2021, 21:04 Goła, ale pytanie też dotyczyło czy warto brać bez dodatku bramy.
Hmmm... odniosłem wrażenie, że pytanie dotyczyło tego czy warto zbierać kolekcję, pomimo niedostępności tego 1 konkretnego dodatku.
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Alcarin
Posty: 29
Rejestracja: 04 gru 2019, 00:33
Has thanked: 15 times
Been thanked: 3 times

Re: Elder Sign / Znak Starszych Bogów (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: Alcarin »

Dodając: Tak jak pisze alpha, jeśli gra okaże się spoko to zakup dodatków (tych raczej normalnie dostępnych, zakup Bram za wygórowaną cenę odpada) nie powinien być problemem.
Alcarin
Posty: 29
Rejestracja: 04 gru 2019, 00:33
Has thanked: 15 times
Been thanked: 3 times

Re: Elder Sign / Znak Starszych Bogów (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: Alcarin »

Mały update, zakupiłem podstawkę + Śmiertelne Konsekwencje (żeby nie uciekło, bo w sklepach średnio mało - jeszcze nie testowane) - zagrane raz z żoną, spodobało nam się, więc pewnie niedługo sięgniemy po dodatki (raczej tylko te dostępne).
Dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam : )
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Elder Sign / Znak Starszych Bogów (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: Yuri »

Argue pisze: 27 mar 2021, 19:59
Alcarin pisze: 27 mar 2021, 00:57 Witam, czy jest sens pchać sie w znak starszych bogów bez bram arkham? Pozostałe dodatki sa jeszcze dostępne.
Generalnie to jednak z moich pierwszych planszówek i muszę przyznać, że gra niestety nie porywa. Goła podstawka to właściwie suche wchodzenie na karty i turlanie bez czytania co na lokacjach jest, bo nie ma to żadnego wpływu na rozgrywkę. Jako imprezówka, może dałoby radę potraktować, ale niestety jako planszówka na główne danie odpada. Lekki filler ot co. Moim zdaniem jest dużo lepszych gier, od których lepiej zacząć. W tej cenie to podstawka HwA LCG jest lepszym wyborem.
Ta gra z dodatkami to o wiele, wieeeeeele więcej niż imprezówka. Szczególnie tymi "fabularnymi" dodatkami s serii "Omeny....". Osobiście grałem dużo w ten tytuł - kobita mocno go lubi - i do samej podstawki już bym raczej nie chciał usiąść, po posmakowaniu dodatków. Nie znaczy to, że podstawka jest słaba, znaczy że dodatki "robią robotę".

Tutaj "Znak Starszych Bogów"+"Ulice Arkham"+"Nieznane Siły"+"Śmiertelne Konsekwencje":

Obrazek

Gra mocno jest przez nie rozbudowywana... i mechanicznie i gabarytowo.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Elder Sign / Znak Starszych Bogów (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: RUNner »

Alcarin pisze: 27 mar 2021, 00:57 Witam, czy jest sens pchać sie w znak starszych bogów bez bram arkham? Pozostałe dodatki sa jeszcze dostępne.
Mi akurat Bramy nie podeszły i sprzedałem. Natomiast warto kupić Nieznane Siły i wtedy jest taka pełnoprawna podstawka.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
barbados
Posty: 126
Rejestracja: 22 lut 2021, 12:13
Has thanked: 27 times
Been thanked: 7 times

Re: Elder Sign / Znak Starszych Bogów (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: barbados »

Mam takie pytanie...
Czy to jest typową gra kooperacyjna na zasadzie jak Wyspa przygód, że powiedzmy po przejściu przygód, oo przejściu gry do końca czyli wygrania czy tam przegrania, gra w zasadzie nie daje już nic nowego?
Pytam się gdyż Wyspa przygód nie podeszła mi. Gdyż za dużo losowości tam było. Jednak pełna kooperacja mi nie odpowiada.
Jak jest z tą grą ? Głównie zależy mi na grze solo. Jak się gra solo w tą grę?
McNab
Posty: 221
Rejestracja: 19 paź 2015, 20:32
Has thanked: 43 times
Been thanked: 139 times

Re: Elder Sign / Znak Starszych Bogów (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: McNab »

ZSB w mojej opinii stoi dwie (co najmniej) półki wyżej niż Wyspa Przygód. Wyspa przygód to jednorazówka, grało się po prostu OK, "przeciętny średniak".
w ZSB rzuca się 6-8-oma kośćmi ale masz całkiem duży wpływ (miejscami, pod koniec gry "prawie" za duży) na końcowe wyniki na kościach - ale nie jest to z automatu - trzeba pokombinować.
Jeśli jesteś graczem solo, który nie boi się kości, lubisz wczuwać się w klimat (ten opis pasuje do mnie) bierz bez wahania z jak największą ilością dodatków.
Nie zawiedziesz się, a jeśli pasujesz do "rysopisu" to się zakochasz.
Nie dyskutuj z trolem, bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.
Torquemada666
Posty: 786
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Elder Sign / Znak Starszych Bogów (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: Torquemada666 »

Grywał ktoś w gronie 6-8 osób? Ma to sens?
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Elder Sign / Znak Starszych Bogów (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: Jacek_PL »

Torquemada666 pisze: 07 sie 2021, 00:47 Grywał ktoś w gronie 6-8 osób? Ma to sens?
Kiedyś zagrałem w siedem osób, nie było to zbyt miłe doświadczenie. Zbyt mało elementów angażujących pozostałych graczy w turze konkretnego badacza, więc downtime zabijał całą zabawę. No chyba że masz naprawdę ekipę, która się wczuwa i robi tło fabularne, ale ja takiej nie miałem bo u mnie to sami optymalizatorzy są :D
ODPOWIEDZ