Eclipse (Touko Tahkokallio)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 771
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 25 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: sowacz »

Na planetach bez alienów też są bonusy -> heksy z samymi żetonami eksploracji.
Awatar użytkownika
_Paulus_
Posty: 315
Rejestracja: 05 wrz 2006, 16:35
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: _Paulus_ »

costi pisze: @_Paulus_ - stratę w stosunku do czego? Jakoś jak ja grałem, to miałem swój bezpieczny kawałek przestrzeni, wylosowały mi się same spokojne heksy. Tylko co z tego, skoro inni po walkach z obcymi wychodzili z jakimiś masakrycznymi komputerami i innymi techami nie z tej ziemi i narzekałem, że nie trafiłem żadnej planety z obcymi, bo tam takie fajne bonusy są...
Pytasz o TI czy o Eclipse? W tym drugim nie czulem zadnej straty - moze dlatego, ze nie do konca wiedzialem jak sie wygrywa. No i zagralismy chyba tylko z piec kolejek - a i tak bylo super.

W TI jakiekolwiek opoznienie do wspolgraczy oznacza pozostanie z tylu w wyscigu zbrojen/technologicznym. Zwykle poczatki sa bardzo intensywne i moga przesadzic o koncowym wyniku - jesli sie gra na strategie "high risk - high reward".
Each man faces death by himself. Alone.
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: demnogonis »

Veni Vidi ... lipa

W TI jak masz pecha i nie masz szansy wygrać to ciebie oleją i pójdą bić wygrywającego. Pozatym nigdy nie widziałem, żeby ktoś odpadł.

W Eclipse (fakt grałem tylko raz, 6 osób, wszyscy ludźmi). Jeden gracz tak się rozwinął że objechał galaktykę prawie dookoła, dosłownie zmiatając 3 graczy z powierzchni wszechświata. Oczywiście po tym jak zaatakował jednego gracza i wyszła na jaw jego potęga, wszyscy się sprzymierzyli, ale nie miało to większego znaczenia, przy takiej konfiguracji bojowej było po nas.

Dla mnie odbiło się to wielkim minusem dla gry.

Nie skreślam jej, ale będę musiał poczekać i spróbować zagrać co najmniej jeszcze raz.
Jednak jak ktoś powie czy tylko zasugeruje że Eclipse jest Lepszy od TI ... zaśmieję się mu w twarz: "HAHAHA"
w co możesz zagrać co tydzień w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.30; klub Alibi -Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora)):
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: adikom5777 »

Nie widzę w tym nic śmiesznego. Dla jednych lepszy będzie TI3, dla innych Eclipse. Nie ma tu jednej racji
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: Senaszel »

Facepalm, bracie :mrgreen:

Przynajmniej Paweł będzie się cieszył, jak mu przekaże że jeszcze się nie otrząsneliście po tamtej partii. :lol:

Chciałem dodać, że gracz które w opisywanej przez Demnogonisa partii tak "zamiatał" nie wygrałby jej, gdybym nie rajdował Longinusa, który grał wtedy drugi albo trzeci raz i zbierał punkty w takim tempie, że po prostu musiał oszukiwać 8) Jeżeli coś można zarzucić tej grze to właśnie kingmaking!

@D: Różnica w podejściu do rozgrywki --> Paweł grał dla efektu, poszedł w militaria i atakował, a Ci którzy byli najbliżej niego grali klimatycznie i jak zobaczyli że leci na nich dwoma największymi statkami to się próbowali przegrupowywać i do tego "przegadali sprawę" = Mniej Pardusa, więcej euro.

Na szczęście Marek twierdzi(-?), że kupi :)
Wingmakers
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1340
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 123 times
Been thanked: 84 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: nahar »

demnogonis pisze: Oczywiście po tym jak zaatakował jednego gracza i wyszła na jaw jego potęga, wszyscy się sprzymierzyli, ale nie miało to większego znaczenia, przy takiej konfiguracji bojowej było po nas.

Dla mnie odbiło się to wielkim minusem dla gry.
Wyszła na jaw?
Tj nie kontrolowaliście co tam kto robi u siebie? Przecież w tej grze wszystko jest jawne, można podejść do gracza i obejrzeć sobie jego planszę. U nas każdy się interesował w co sąsiedzi inwestują szczególnie w technologiach wojskowych.
I spokojnie budowaliśmy floty w ten sposób, żeby móc ewentualnie zawalczyć.
Awatar użytkownika
tencogoniema
Posty: 215
Rejestracja: 09 lis 2004, 13:00
Lokalizacja: Himalaje
Has thanked: 36 times
Been thanked: 14 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: tencogoniema »

Zobaczylem, zagrałem, zwycieżyłem.
Dla mnie nic specjalnego (gra nie zwyciestwo hehe) w grze na 5osob niemiłosiernie nieraz sie czekało na swooja ture, moze na 3-4 graczy to chodzi lepiej na 6 to sobie nawet nie chce wyobrazac.
Swoja droga, czytam wasze posty naprawde wolicie grac ludzmi niz obcymi w takie gierki :?: :roll:
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: macike »

demnogonis pisze:W Eclipse (fakt grałem tylko raz, 6 osób, wszyscy ludźmi). Jeden gracz tak się rozwinął że objechał galaktykę prawie dookoła, dosłownie zmiatając 3 graczy z powierzchni wszechświata. Oczywiście po tym jak zaatakował jednego gracza i wyszła na jaw jego potęga, wszyscy się sprzymierzyli, ale nie miało to większego znaczenia, przy takiej konfiguracji bojowej było po nas.
Opisałeś skutek, nie opisałeś przyczyny. Z powyższego wynika, że pozostali nie umieli czytać gry. Innymi słowy problem był z graczami, a nie z grą.

EDIT:
Zostałem, jak widzę, uprzedzony. Nie doczytałem postów do końca. :)
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
ScripterYoda
Posty: 136
Rejestracja: 21 mar 2011, 17:05
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: ScripterYoda »

Pierwsze zdjęcia z polskiego wydania można znaleźć tutaj.
In omnibus requiem quaesivi, et nusquam inveni nisi in angulo cum libro.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: Andy »

Jeśli moją "erratę" z 4 strony tego wątku uwzględniono tak jak w tym przypadku:
Andy pisze:Karta pomocy(?) - na końcu pliku, Punktacja na koniec gry: jest "5 żetony, 6 żetony, 7 żetony" powinno być "5 żetonów, 6 żetonów, 7 żetonów"
http://planszowki.polter.pl/cHJ6ZWdsYWQ ... =,gfx.html
(czyli uznano, że było dobrze), to mogę tylko pogratulować! :?
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1340
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 123 times
Been thanked: 84 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: nahar »

Pytanie do Rebel.pl:

Można wiedzieć, czy te tablice z polter.pl są wersją ostateczną?

Czy te uwagi Andy'go zostały zignorowane i potworek językowy 5 ŻETONY :roll:

Bo jeśli tak to rezygnuję z zakupu wersji PL....
Ostatnio zmieniony 19 lis 2011, 21:03 przez nahar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: costi »

Mam nadzieję, że nie są, nie chce mi się wierzyć, że ktoś puścił tak oczywistego i obrzydliwego babola.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
solkan
Posty: 239
Rejestracja: 05 lut 2010, 15:29
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: solkan »

Czy Supernova będzie jedynie w przedsprzedaży, czy także w każdym pudełku polskiego wydania, gdy trafią one do sklepów? Czy też ewentualnie będzie ona do kupienia osobno?
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: Nataniel »

Supernova będzie tylko w przedsprzedaży i to w bardzo limitowanej ilości.

@Andy - Twoja korekta ze strony 4. tego wątku NIE została uwzględniona, nad czym ubolewam. Niestety po raz kolejny to pokazuje, że forum NIE JEST dobrym miejscem do zgłaszania uwag do wydawcy, ponieważ wydawca nie zawsze śledzi wszystkie wątki dot. jego gier. Lepszą metodą jest zawsze PW lub bezpośredni e-mail.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Victor Strogow
Posty: 92
Rejestracja: 26 sty 2009, 11:10
Lokalizacja: Kraków

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: Victor Strogow »

Bardzo przykro mi to słyszeć. "7 żetony" i "porusz statki" mnie dobiło. Ja niestety nie zmuszę się do kupienia gry w której są takie odstraszające błędy, to prostu zepsuje mi to przyjemność z grania.

Dla innych osób z podobnymi obiekcjami, tutaj można zrobić preorder wersji angielskiej, choć ceny do niskich nie należą:

1. Lautapelit (Finlandia) – Eclipse z dodatkiem Supernova:
http://www.lautapelit.fi/product.asp?su ... =15973&q=y
69 euro + 12.90 euro za wysyłkę do Polski = 81.90 euro

2. Boardgameguru – Paul Lister (Wielka Brytania) – Eclipse bez dodatku:
http://www.boardgameguru.co.uk/eclipse-10696-p.asp
54.99 funtów - 2.5% zniżki + 7.50 funtów za wysyłkę do Polski = 61.12 funtów
Unguibus et rostro.
Z przyjemnością zagram
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: Andy »

Nataniel pisze:@Andy - Twoja korekta ze strony 4. tego wątku NIE została uwzględniona, nad czym ubolewam. Niestety po raz kolejny to pokazuje, że forum NIE JEST dobrym miejscem do zgłaszania uwag do wydawcy, ponieważ wydawca nie zawsze śledzi wszystkie wątki dot. jego gier. Lepszą metodą jest zawsze PW lub bezpośredni e-mail.
Szkoda zatem, że nie napisałeś tego, gdy była dyskusja o tabunie błędów do poprawienia. Wręcz przeciwnie: na moje pytanie w tym wątku, czy nie jest za późno na zgłaszanie poprawek odpowiedziałeś w tym wątku: "Nie jest za późno, m.in. dlatego wrzuciłem tę instrukcję online - niby przeszła podwójną korektę, a przy tej ilości tekstu nadal można coś wyłapać - dzięki!"

Dla mnie oznaczało to wyraźną zachętę do zgłaszania uwag w tym wątku. Co uczyniłem.

Zresztą nieważne - nie moja małpa, nie mój cyrk. Moja jest tylko nauczka na przyszłość: nie wyrywać się z bezinteresowną pomocą, której nikt nie oczekuje.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
solkan
Posty: 239
Rejestracja: 05 lut 2010, 15:29
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: solkan »

Czy karty z owymi błędami są to strony instrukcji czy też małe karty, które można będzie zakoszulkować? Jeśli to drugie, można będzie poprawić je, wydrukować i włożyć do koszulek, by tak nie raziło.

Miejmy chociaż nadzieję, że cena polskiej edycji w przedsprzedaży osłodzi gorycz, którą pozostawiły te błędy;)
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: melee »

Jedno do brak uwzględnienia uwag Andy'ego, ale drugie to po prostu brak korekty w Rebelu, jak coś takiego przeszło :? Jestem raczej zdziwiony, przy ogólnym profesjonalizmie Rebela.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: Andy »

solkan pisze:Czy karty z owymi błędami są to strony instrukcji czy też małe karty, które można będzie zakoszulkować? Jeśli to drugie, można będzie poprawić je, wydrukować i włożyć do koszulek, by tak nie raziło.
Wszystkie moje poprawki (poza jedną) dotyczyły tekstu instrukcji. Tylko ostatnia odnosiła się (chyba - bo pracowałem na pliku, a gry nie miałem nigdy w ręku) do karty pomocy.
melee pisze:po prostu brak korekty w Rebelu
Jak to? Nataniel pisał o DWÓCH KOREKTACH, wykonanych wcześniej! Mojej nawet nie nazywam trzecią korektą, po prostu przejrzałem tekst i wyłapałem to, co się rzucało w oczy.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: melee »

ok, wiadomo że chodzi o brak odpowiedniej korekty
już widziałem u siebie w firmie materiały po 5 korektach, gdzie na jednej stronie wyłapywałem kilkanaście błędów :)
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: Andy »

melee pisze:ok, wiadomo że chodzi o brak odpowiedniej korekty
Pewnie że wiadomo, to ironia (gorzka) była.
już widziałem u siebie w firmie materiały po 5 korektach, gdzie na jednej stronie wyłapywałem kilkanaście błędów :)
Ba! Każdy, kto się z tym zawodowo zetknął, wie że korekty teoretycznie można robić w nieskończoność i zawsze coś pozostanie do poprawienia. Rzecz w tym, żeby efekty każdej adjustacji wprowadzać do tekstu. W tym przypadku - jak rozumiem - od 30 czerwca z instrukcją nie zrobiono nic. Bo nawet jeśli przeoczono moje uwagi, to te błędy wyłapałby każdy, kto później robiłby korektę. Tyle, że nikt jej przez kilka miesięcy nie robił.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1340
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 123 times
Been thanked: 84 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: nahar »

Ostatnio zauważyłem niepokojące zjawisko. Coraz więcej gier jest wydawanych po polsku, czy to rodzimych autorów czy zagranicznych. I, szczególnie jeśli chodzi o spolszczenia (lub polskiej wersje) mamy problem z porządnym dopilnowaniem korekty i składu.
Jest to najbardziej widoczne w projektach wspólnych (jednocześnie przygotowuje się kilka wersji językowych danej gry).

Rozumiem, że wynika to ze specyfiki współpracy w środowisku międzynarodowym, ale chyba można zawalczyć o swoje?
No bo jeszcze mamy inną wersję, czyli, że to jednak z naszej polskiej strony ktoś dał d....

Ankh-Morpork - tłumaczenie PGP wgniotło mnie w ziemię....złe pliki wydrukowali.... :lol: :lol: to niech drukują jeszcze raz. Ktoś za coś na każdym etapie chyba odpowiada??? Umowy etc. A do tego osobiście zgłaszałem na Avie ten problem kolesiowi z PGPv :evil: :evil:

Teraz Eclipse, gra-kobyła za MASĘ kasy, wrzucamy na forum "branżowe" instrukcję do przejrzenia dla graczy i potem olewamy to co oni znaleźli? WTF?
To albo tego nie róbmy, albo porządnie przygotujmy ten proces. Przecież można był napisać w temacie, że uwagi na PW. Można było dać kogoś kto by przeglądał ten temat raz dziennie i spisywał to co znaleźli gracze.
Za free macie dodatkową korektę, jeszcze do tego osób które zamierzają wydać potem na ten produkt swoją kasę. I się solidnie do tego przykładają.

As Dżoana Krupa mówi: U nas w Warszoł we call this: Żenua

Ja już przeszukuję internet, żeby sobie kupić wersję w innym języku. Smutne, ale prawdziwe.
Kupiłem w przedsprzedaży A-M i potem się dowiedziałem, że mogę sobie na moim domowym kolorze karty pomocy wydrukować.
Soooooorrrryy, Panowie z PGP, ale jak w Shogunie miałem krzywe plansze graczy to Queen Games przysłało mi do domciu nowe proste. Z przeprosinami.

Czasem nie wiem czy cieszyć się, że wydaje się coraz więcej tytułów po polsku czy nie. Bo kupuję polskie wersje, jak tylko zaczęła działać Lacerta to kupiłem ich gry. I kupię Zimną Wojnę mimo, że na półce stoi TS 2nd edition. Wiem, że ciężko w Polsce wydawać gry, wiem, że nie te nakłady co w Niemczech, że nie ta siła nabywcza naszych pensji co w USA. Dlatego kupuję polskie wydania. I polskie gry.
Ale jawne lekceważenie wysiłku swoich klientów to już przesada.

Tak, żadna korekta nie wychwyci wszystkich błędów (wiem o tym dobrze, bo Najlepsza z Żon jest redaktorem i tłumaczem).
Ale jak ktoś Ci zwraca na coś uwagę, weź i go wysłuchaj. Popatrz, może ma racje. Bo to potem on zapewni Ci bułki.

No francuski też fajny język, kupie sobie Eclipse po francusku....
A na razie 250 pln do przodu mn Święta :D
Sir-Rafał
Posty: 147
Rejestracja: 14 sty 2011, 19:38
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: Sir-Rafał »

Ja rozumiem, że jeśli coś można poprawić, bo są błędy to dobrze byłoby jakby tak się stało, ale z drugiej strony kilka błędów w instrukcji chyba nie wpływa na klimat gry. Szczególnie, że to są błędy językowe, a nie wpływające na przebieg rozgrywki. Jak można zdecydować się nie kupić gry, którą chciało się kupić, ponieważ w instrukcji jest coś źle odmienione/napisane...

Warto zwracać uwagę, ale nie róbmy z tego największej wady gry, bo jak tak to gra musi być wyśmienita.
Moje planszówkowe nabytki: BGG

Polecam: Blog CIEKAWE GRY
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: costi »

Sir-Rafał pisze:Ja rozumiem, że jeśli coś można poprawić, bo są błędy to dobrze byłoby jakby tak się stało, ale z drugiej strony kilka błędów w instrukcji chyba nie wpływa na klimat gry. Szczególnie, że to są błędy językowe, a nie wpływające na przebieg rozgrywki. Jak można zdecydować się nie kupić gry, którą chciało się kupić, ponieważ w instrukcji jest coś źle odmienione/napisane...

Warto zwracać uwagę, ale nie róbmy z tego największej wady gry, bo jak tak to gra musi być wyśmienita.
Widzisz, rzecz w tym, że wydaje się swoje ciężko zarobione pieniądze na produkt de facto niekompletny, bo z błędami. I to nie jakimś zgubionym przecinkiem czy ogonkiem, tylko rażącym błędem gramatycznym, który powinno wyłapać dziecko po podstawówce. I który w dodatku był zgłaszany. W czerwcu. A mamy listopad i nie zrobiono z tym nic. A to tylko jeden, ciekawe ile jeszcze zostało olanych. Skoro produkt jest tak przygotowywany przed wydaniem, to można zacząć się zastanawiać jak będzie wyglądał support ze strony wydawcy po premierze gry.

Z innej beczki - Natanielu, czy jest szansa, że gra pojawi się w sprzedaży/do zamówienia jeszcze w listopadzie, żeby można było skorzystać z konkursowej zniżki (i ew. załapać się na dzień darmowej wysyłki)?
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: janekbossko »

darmowa wysylka to raczej pewne, gra kosztuje spokojnie powyzej 200 zl
ODPOWIEDZ