Blood Bowl: Team Manager / Menedżer Drużyny (Jason Little)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: xel4 »

Dabi pisze:
Ta karta co daje punkty za każdą czaszkę w meczu jest zbanowana w jakiejś erracie czy dalej może trafiać na stół? Przy niektórych ułożeniach, gdy dwie drużyny mają dużo czaszek jako skille zawodników, gdy wyjdzie na początku gry, to jest po grze, nie da się tego zatrzymać.
Mam tą grę - lubię w nią grać ale takiej karty która dawała by punkty za czaszkę (znacznik oszustwa) nie kojarzę wcale tym bardziej aby była banowana.
Banowane jest 7 kart staff upgrade które dawały niespółmiernie dużo punktów na koniec.

Może chodzi Ci o kartę która daje punkty za każdego zranionego zawodnika. To ta jest jak najbardziej legalna. No i chyba, że jest to mowa o jakiejś karcie z dodatku (tego się jeszcze nie dorobiłem)
Możesz napisać albo podać linka gdzię są wypisane zbanowane karty?
Awatar użytkownika
Solmath
Posty: 57
Rejestracja: 25 kwie 2013, 14:56
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Solmath »

^ galakta.pl/download/Blood_Bowl_Menedzer_Druzyny_FAQ_i_errata.pdf
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 304
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 97 times
Been thanked: 39 times

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Sarna »

Cytuj:
Ta karta co daje punkty za każdą czaszkę w meczu jest zbanowana w jakiejś erracie czy dalej może trafiać na stół? Przy niektórych ułożeniach, gdy dwie drużyny mają dużo czaszek jako skille zawodników, gdy wyjdzie na początku gry, to jest po grze, nie da się tego zatrzymać.
Mam tą grę - lubię w nią grać ale takiej karty która dawała by punkty za czaszkę (znacznik oszustwa) nie kojarzę wcale tym bardziej aby była banowana.
Banowane jest 7 kart staff upgrade które dawały niespółmiernie dużo punktów na koniec.

Może chodzi Ci o kartę która daje punkty za każdego zranionego zawodnika. To ta jest jak najbardziej legalna. No i chyba, że jest to mowa o jakiejś karcie z dodatku (tego się jeszcze nie dorobiłem)
Karta, która punktuje za każdy cheat token jest z dodatku i nie została zbanowana, bo chyba nie wyszła jeszcze errata do tej wersji - na pewno nie w języku polskim. Co do samego wyrzucania tej karty nie mam przed sobą jej tekstu, ale nie wydaje mi się tak przegięta jak te zbanowane w podstawce.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: kwiatosz »

Ta karta jest masakrycznie przegięta, zwłaszcza jeżeli w rozgrywce jest Chaos (a ja grałem, że był Chaos i Skaveny) - gracz grający pierwszy raz zdobył ponad 80 punktów, drugi miał chyba 27. Karta do wywalenia albo zerratowania - bo teraz można jej użyć do dowolnego meczu, a nie tylko takiego, w którym się jest. Mieliśmy turniej z lordem Borakiem i Krasnoludzkim Walcem Śmierci, po prostu generator punktów za free.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Wolf »

kwiatosz pisze:Ta karta jest masakrycznie przegięta, zwłaszcza jeżeli w rozgrywce jest Chaos (a ja grałem, że był Chaos i Skaveny) - gracz grający pierwszy raz zdobył ponad 80 punktów, drugi miał chyba 27. Karta do wywalenia albo zerratowania - bo teraz można jej użyć do dowolnego meczu, a nie tylko takiego, w którym się jest. Mieliśmy turniej z lordem Borakiem i Krasnoludzkim Walcem Śmierci, po prostu generator punktów za free.
Ja tą kartę zawsze rozstrzygałem tak jak inne umiejętności działające w trakcie fazy sprawdzania wyniku czyli dopiero po odkryciu znaczników oszustwa, więc jak na karcie są 3 żetony oszustwa, a 1 z nich to gwizdek to dla tej karty liczy się 0, bo wszystkie wraz z zawodnikiem są odrzucane. A no i oczywiście ta karta NIE DZIAŁA na turnieje, bo przecież ewidentnie jest napisane, że odwołuje się tylko do kart wydarzeń (przynajmniej w ang wersji tak jest - choose 1 highlight).
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: kwiatosz »

Teraz nie mam tej karty, bo nie mój egzemplarz dodatku, ale z tego co pamiętam to tam było coś w stylu "na początku fazy sprawdzania wyniku", albo coś w tym stylu, co sugerowało, że punkty lecą przed odwróceniem czaszek. Jak zagram niedługo to się wypowiem, chyba że wcześniej ktoś jakąś fotą poratuje, albo pełnym tekstem.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2812
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 154 times
Kontakt:

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Ink »

kwiatosz pisze:Teraz nie mam tej karty, bo nie mój egzemplarz dodatku, ale z tego co pamiętam to tam było coś w stylu "na początku fazy sprawdzania wyniku", albo coś w tym stylu, co sugerowało, że punkty lecą przed odwróceniem czaszek. Jak zagram niedługo to się wypowiem, chyba że wcześniej ktoś jakąś fotą poratuje, albo pełnym tekstem.
Zakładam, że chodzi o tę:

Underhanded Dealings

Scoreboard Phase: At the beginning of the Scoreboard phase, choose 1 highlight and count the number of cheating tokens on all players at that matchup. Exhaust this card to gain 1 fan for each cheating token counted at the chosen highlight.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Wolf »

Tylko, że wszystko co jest opisane jako: "Scoreboard Phase" powinno działać od fazy 1. b) czyli:

Kod: Zaznacz cały

Scoreboard Phase
1. Resolve Matchups
a) Reveal Cheating Tokens
b) Resolve Scoreboard Phase Abilities
...
Czy jest jakaś inna karta z oznaczeniem Scoreboard Phase, która sugeruje, że ma się odpalić przed 1. b) ?

Sądzę, że idea była taka, że wybierasz mecz na początku (przed odsłonięciem), a podliczasz po odsłonięciu. Aczkolwiek z tekstu karty wynika, że albo wybieramy i podliczamy na początku (omijając regułę o kolejności Resolve Scoreboard Phase Abilities) albo wybieramy podliczamy podczas Resolve Scoreboard Phase Abilities - w obu przypadkach wiemy gdzie jest najwięcej. Wybór przed odsłonięciem i podliczenie po miałoby przynajmniej jakiś element niepewności.
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2812
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 154 times
Kontakt:

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Ink »

Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Wolf »

Z tego co przejrzałem na szybko nie poruszyli tam tego o czym pisałem czyli kolejności odpalania, a jedynie pomysł, żeby ograniczyć to do meczy, w których ma się zawodników (co w sumie też nie jest rozwiązaniem szczególnie dla drużyn z duża ilością czaszek). Dopóki nie wyjdzie oficjalne FAQ dla dodatku to brakuje uściślenia czy karta miała mieć inne działanie czy działa poprawnie tylko jest za mocna, bo oczywiście zgadzam się, że podliczanie żetonów w ten sposób jest za mocne. Właściwie to nawet przy podliczeniu po odsłonięciu może być zbyt silna (aczkolwiek pojawiała się na tyle rzadko w moich grach, że nie zastanawiałem się nad tym specjalnie).
Awatar użytkownika
Monk
Posty: 227
Rejestracja: 16 lip 2006, 16:42
Lokalizacja: Gdańsk

Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Monk »

Mój kumpel grał Chaosem, ja Skavenami. Podeszła mu na początku rozgrywki i to był moment w którym mogłem się zbierać. Wygrywałem mecze, ale i tak ktoś inny zgarniał za nie więcej flag ode mnie i to przy turniejach. Gwizdki aż tak często nie wypadały by to wiele zmieniło..

Doczytałem..
Wolf pisze:[A no i oczywiście ta karta NIE DZIAŁA na turnieje, bo przecież ewidentnie jest napisane, że odwołuje się tylko do kart wydarzeń (przynajmniej w ang wersji tak jest - choose 1 highlight).
Czyli znajomy mi źle ją wytłumaczył. Damn.
Tak czy inaczej - wygląda na przegiętą, co zresztą widzę też po komentach na bgg.
Awatar użytkownika
Monk
Posty: 227
Rejestracja: 16 lip 2006, 16:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Monk »

To jeszcze jedno pytanie (sorry, że w tym dziale, ale zależy mi na szybkiej odpowiedzi). Jak to jest właściwie z przetasowaniem gdy kończy się deck, kiedy się ono odbywa? Czy jak sprintuje, a nie mam skąd ciągnąć kart to tworzę nowy deck z odrzuconych i z niego dobieram czy też po prostu nie mogę sprintować? Ponoć jakaś errata jest związana z tym tasowaniem decka, jak to działa?
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Dabi »

Nowy deck z odrzuconych tworzysz od razu i z niego ciągniesz.
Erraty żadnej nie kojarzę w tej materii ale może coś wyszło.
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 304
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 97 times
Been thanked: 39 times

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Sarna »

Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Hiu »

i gdzie to wszystko skladowac :)

a dodatek calkiem zacny. nowe frakcje, nowe cuda, wianki :)
Awatar użytkownika
Kezia
Posty: 208
Rejestracja: 09 mar 2012, 17:28
Lokalizacja: Gostyń
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Kezia »

Dzisiaj zaopatrzyłem się w nowy dodatek do Cywilizacji od FFG a tu znowu czuje jak ich ręka sięga po mój portfel...
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Dabi »

Wow dodatek zapowiada się świetnie !
Przede wszystkim ze względu na obecność Goblinów :D W tej chwili nie zakupiłem jeszcze pierwszego dodatku - czeka na swoją kolejkę ale w tym momencie zastanawiam się czy aby ten nowy nie byłby lepszym wyborem.
Po dodaniu wszystkich dodatków będzie 12 różnych drużyn :D

Swoją drogą dziwne, że nie zwiększają możliwości gry na 5-6 graczy - możliwe, że wpłyneło by to jakoś mocno negatywnie na jakiś aspekt mechaniczny bo samo zamulenie rozgrywki chyba nie jest tutaj powodem.
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: godpuppet »

szlag, podstawka jeszcze nie ograna, dodatek tylko rozpakowany i przejrzany, a tu już kolejny cios!

jak żyć...???
All work and no play makes Jack a dull boy!
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: evenstar »

Mam pytanie, czy w tej grze losowość ma największy wpływ na wygraną?
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: kwiatosz »

To zależy. W FAQ jest podany wariant wywalający 7 kart rozwinięć, które robiły z tej gry w zasadzie festiwal losowości. Bez nich zdecydowanie więcej do powiedzenia ma decyzja gracza, niemniej trzeba pamiętać, że pierwowzór od losowości nie stronił, tutaj też więc jest tak, że czasami wychodzą szalone akcje, a czasami czwarty mecz z rzędu przegrywasz, bo sędzia zauważył, że zawodnik oszukiwał... Niemniej ja mam tu poczucie sterowania drużyną i wynikami. Nie jest to gra o liczeniu "na styk" - nie policzysz, że wygrasz jednym punktem, bo nagle przeciwnik może dostać +2 ze znacznika oszustwa, albo tego typu możliwości. Natomiast kilkupunktowa wypracowana przewaga na 98% daje wygraną w meczu.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: evenstar »

Ok czyli przegięte karty można wywalić, a co z rzutami kością? Czy mają duży wpływ na wyniki?
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Odp: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Olgierdd »

evenstar pisze:Ok czyli przegięte karty można wywalić, a co z rzutami kością? Czy mają duży wpływ na wyniki?
Dużego nie, ale trzeba pamiętać o ryzyku niepowodzeń przy powaleniach. Stopień ryzyka, zależy od decyzji gracza, na ogół w najgorszym wypadku nic się nie dzieje.
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: evenstar »

Gra trafia na moją wishliste :) Polecacie dodatek?
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
Antioch Seleucyda
Posty: 137
Rejestracja: 24 maja 2013, 09:30
Has thanked: 17 times
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Antioch Seleucyda »

Gra jest świetna, i na dwie i na cztery osoby. Są drużyny bardziej nastawione na decyzje losu, są i takie których wyniki nie są tak bardzo zależne od losu. Po wielu rozgrywkach mogę stwierdzić że gra ma rozsądny balans między totalną losowością, a totalną matematyką.

Jaram się nowym dodatkiem :-)
https://monitor-historyczny.pl/ - blog o książkach historycznych oraz wojennych grach historycznych.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: kwiatosz »

Generalnie jeśli atakujesz słabszego zawodnika to bardzo rzadko sama sobie zrobisz krzywdę. Natomiast atakowanie silniejszego to proszenie się o kłopoty, ale czasami trzeba ;)

Dodatku od razu bym nie polecał - podstawka wystarcza na naprawdę wiele partii, dodatek wprowadza nowe zdolności, rasy i insze bonusy - ale to są opcje dodatkowe, najpierw warto ograć podstawkę, bo tutaj absolutnie nie ma wrażenia niekompletności podstawki po zagraniu z dodatkiem.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
ODPOWIEDZ