Blood Bowl: Team Manager / Menedżer Drużyny (Jason Little)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Camilus
Posty: 91
Rejestracja: 26 gru 2008, 16:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Blood Bowl: Team Manager / Menedżer Drużyny (Jason Little)

Post autor: Camilus »

Dlaczego nikt jeszcze nie utworzył tematu o tej grze? ;)

Informacji na razie mało, ale coś już wiadomo

Jestem ciekaw jak szybko będą dodatki do tej "standalone" gry. Sporo miejsca na nie tu widzę, choćby nowe rasy.

Jeżeli będzie to to sensowne, pewnie kupię.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Blood Bowl: Team Manager - The Card Game

Post autor: waffel »

a standalone game of deck-building action
Brzmi jak Dominion, ale z racji tematyki pewnie będzie więcej interakcji: w najprostszej wersji dociągam rękę i liczę sumę swojego ataku przeciw sumie obrony któremuś z przeciwników na przykład. Jeszcze jest pytanie o "skalę" - może będzie np jak w Thunderstone że masz turę "managerską" dobierania kart (stadiony, zawodnicy, trenerzy, cheerleaderki...) albo "meczową" - wybierasz przeciwnika i z nim grasz. Albo skala "meczu" - wtedy nie wiem co symuluje dobór kart (ale cóż on symuluje w Dominionie?), ale może będzie bogatsza taktyka - posiadanie piłki, podania...

A co do dodatków toć przecież Dominion to praktycznie LCG, tu pewnie też tak będzie jeśli podstawka się sprzeda.
Awatar użytkownika
tajemniczy_padalec
Posty: 469
Rejestracja: 16 paź 2009, 01:18

Re: Blood Bowl: Team Manager - The Card Game

Post autor: tajemniczy_padalec »

A dopiero co narzekałem, że na nic od FFG nie czekam (w ich wersję Cywilizacji nie bardzo wierzę - chętnie zagram, ale nie w kolejce do zakupów nie ustawię się raczej pierwszego dnia), a tu nowy LCG ze świata LotR-a i jeszcze to! Uwielbiam gry karciane, w Dominion grałem grubo ponad sto razy, więc i na to czekam z niecierpliwością!
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Blood Bowl: Team Manager / Menedżer Drużyny (Jason Little)

Post autor: Dabi »

Jako, że nie ma jeszcze stosownego tematu to zakładam.

FFG wrzuciło już informację pierwszą na temat gry. http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... ?eidn=2486

Osobiście od pewnego czasu mam ochotę na jakąś karciankę (nie LCG) z pewną istotną dozą interakcji.

O ile Runeage myślę, będzie bardziej klasycznym przykładem i bardziej abstrakcyjnym przedstawicielem gier opartych o budowanie talii to tu liczę na zaistnienie ciekawych rozwiązań.


No i to jest Blood Bowl - chyba najlepsza planszówka GW :)
Ostatnio zmieniony 21 lip 2011, 19:31 przez Dabi, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Blood Bowl Team Menager

Post autor: watman »

Dabi pisze:Osobiście od pewnego czasu mam ochotę na jakąś karciankę (nie LCG) z pewną istotną dozą interakcji.
boje sie, ze FFG oznacza, ze BB:TM jednak bedzie LCG... pomyslmy logicznie - kazdy bedzie chcial grac ulubiona rasa, a w podstawce bedzie ich pewnie 4... wyobrazasz sobie co by bylo, gdyby poza imperium, orkami, chaosem i kraskami nie bylo innych teamow? toz skaveni, elfy jedne, drugi i trzecie, undeadzi i inne armie z WFB pewnie tez maja tylu fanow, ze nie wierze w format bezdodatkowy...
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Blood Bowl Team Menager

Post autor: yosz »

LCG nie, ale expansion packi tak :D
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl Team Menager

Post autor: Dabi »

Dodatki myślę, że będą nie mniej jednak. W opisie gry nie ma nic na temat - och to nasza wspaniała odkrywcza LCG.

Tak więc imo to będzie coś pokroju Nightfall w wydaniu FFG.

W podstawce, będzie 6 podstawowych ras
Widać karty orków, chaosu, ludzi, elfów, krasnali. A wymieniają jeszcze Skavenów.

Inne pewnie będą w dodatkach.

Zastanawiam, się tylko ile w takim razie tam będzie wzorów i kombinacji. Ale zapowiada się to dobrze.

No i są kostki ! :) Lubię kostki w grach karcianych no i ... jakoś sobie nie wyobrażam Blood Bowla bez kostek :)

Wnioskując po ilości protektorów będzie tam
200 kart rozmiaru standard amerykański
100 kart rozmiaru mini amerykańskiego
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Blood Bowl Team Menager

Post autor: yosz »

Tutaj są dokładnie wymienione drużyny:

http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... 130&esem=1
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Blood Bowl Team Menager

Post autor: mckil »

pytanie czy Galakta to wyda...
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl Team Menager

Post autor: Dabi »

To akurat mi jest obojętne :)

Jak gra będzie fajna to nie ma dla mnie różnicy czy będzie po polsku.

Chociaż fajnie by było nawet.
Awatar użytkownika
tajemniczy_padalec
Posty: 469
Rejestracja: 16 paź 2009, 01:18

Re: Blood Bowl Team Menager

Post autor: tajemniczy_padalec »

Trochę OT: wnioskuję o zmianę tytułu wątku na Blood Bowl: Team Manager. Dwukropek można sobie darować, ale literówkę z nazwy warto by wypędzić.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: janekbossko »

Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Dabi »

No to pięknie :D
Spodziewałem się tego w sumie ale i tak dobra wiadomość ;)
Awatar użytkownika
Roballo
Posty: 168
Rejestracja: 12 paź 2010, 00:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Roballo »

No to zapowiadają się dwie świetne kanciarki od FFG w tym roku, Rune Age i BW: TM teraz tylko czekam na instrukcje do obydwu i zdecyduje się na którąś, a może obie? :D
pułkowniki


Nigdy nie ufaj maszynom....
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Wallenstein »

Na stronie FFG są już zasady.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Michałku »

Właśnie czytał ktoś? Bo jakoś na razie nie mam czasu się za to wziąć, a ciekawy jestem ;)
przede wszystkim na ile oddaje "prawdziwego" Blood Bowla.
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Jubby
Posty: 33
Rejestracja: 07 sie 2010, 19:46
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Jubby »

Rzuciłem tylko okiem na szybko ale mam wrażenie, że bardzo oddaje w stylu:
Skill do oszukiwania/faulowania jest obowiązkowy reszta skilli jest opcjonalna ;)

Przy walce o Highlight (swoją drogą ciekawe jak to przetłumaczą) rzuca się kostkami walki jak w BB przy przewadze atakującego on wybiera wynik, przy remisie 1 kostka przy przegranej wynik wybiera silniejszy. Gra trwa 5 tur w których trzeba zdobyć jak najwięcej fanów. Piłka zaczyna na Highlightcie odpowiednimi skillami przenosi się ją miedzy graczami/stronami.

Ogólnie wygląda nieźle, myślę że dla fanów BB to tytuł "Must have"

Jubby
Awatar użytkownika
Ezekiel
Posty: 226
Rejestracja: 27 sty 2010, 23:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 34 times
Been thanked: 91 times

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Ezekiel »

Po szybkim przeczytaniu zasad ciężko jednoznacznie coś stwierdzić. Mechanizm wysyłania graczy i grania spotkań wydaje się fajnie zrobiony, lekkie budowanie decku i jego ogarnianie, spora dawka losowości. Bardzo dużo będzie zależeć od tego, jak zróżnicowane i zbalansowane są drużyny, czy pozwalają na naprawdę różne strategie, co jest jedną z najfajniejszych rzeczy w planszówce. Szkoda, że na kostkach jest mniej możliwości, niż na oryginalnych. Nie przekonuje mnie zupełnie mechanizm z żetonami oszukiwania, na pierwszy rzut oka wydaje się mega losowy i może psuć grę, ale tak na sucho ciężko wyrokować.

Nie ukrywam, że jestem fanem klasycznego Blood Bowla i bardzo mnie karcianka nęci, ale po lekturze instrukcji podejdę do niej ostrożnie, szczególnie z uwagi na losowość. Generalnie lubię rzucanie kostkami, losowanie kart itd., ale nie wiem czy tutaj tego nie jest za dużo. Do tego nie do końca czuję tutaj klimat oryginalnego BB, niby mnóstwo rzeczy jest jakoś odzwierciedlonych, ale... Nie mniej czekam na polską edycję, zobaczymy :)

(Ech, tak czy siak pewnie kupię, co tu się oszukiwać :mrgreen: )
Vincent
Posty: 397
Rejestracja: 27 lip 2011, 13:23
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Vincent »

Sam również jestem fanem klasycznego BB, ale żeby grać trzeba się po pierwsze wykosztować, po drugie znaleźć z 6 osób chętnych by pograć ligę i tu są problemy... Bo takich chętnych u mnie brak :D Głównie poprzez koszty chyba.

Pewną ciekawą alternatywą może być karcianka.. ale mam jedno pytanie, które może być dość głupie :D Czy ta gra zawiera w sobie dużą interakcję? Teoretycznie taka tematyka to powinna być przede wszystkim interakcja, w końcu rozgrywa się jakieś mecze.. Czy to jednak wygląda bardziej jak pasjans że każdy sobie?

EDIT:
Ok, jak wygląda interakcja już się dowiedziałem po obejrzeniu recenzji. Natomiast mam inne pytanie, czy ktoś wie jak wygląda balans w tej grze? Może ktoś coś słyszał, czytał? Jest 6 zróżnicowanych drużyn, więc obawiam się, że mogą być lepsze i gorsze drużyny.
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Michałku »

Vincent pisze:Sam również jestem fanem klasycznego BB, ale żeby grać trzeba się po pierwsze wykosztować, po drugie znaleźć z 6 osób chętnych by pograć ligę i tu są problemy... Bo takich chętnych u mnie brak :D Głównie poprzez koszty chyba.
Wykosztować??? :shock: Potrzebujesz jakieś 11-15 figurek (zależnie od drużyny) i nie musisz kupować oryginalnej drużyny z GW (tym bardziej, że większość jest dość słaba), możesz skompletować sobie drużynę z figurek do WFB. Np. dla elfów wystarczy kupić jakiś jeden box i max całą drużynę za 60 zł. Rulebook jest udostępniany za darmo. A boisko można sobie po prostu wydrukować (nawet kiedyś na forum wrzucałem pliki z boiskiem, które sam przygotowywałem) albo po prostu narysować sobie na kartce. BB jest chyba najtańszą grą figurkową jaką znam.
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Vincent
Posty: 397
Rejestracja: 27 lip 2011, 13:23
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Vincent »

Równie dobrze w WFB nie musisz się wykosztować, bo wystarczy Ci paczka żołnierzyków z kiosku..
Teoretycznie nie trzeba kupować żadnej gry która ma instrukcje on-line, bo każdy element można zastąpić. Nie zmienia to faktu, że gra elementami nie przeznaczonymi do tej gry zabiera mnóstwo zabawy. Szukałem plastikowych figurek do BB jakie miałem kiedyś, jednak znalazłem tylko metalowe, które są jak już mówiłem niestety drogie.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Dabi »

Vincent pisze:Równie dobrze w WFB nie musisz się wykosztować, bo wystarczy Ci paczka żołnierzyków z kiosku..
Teoretycznie nie trzeba kupować żadnej gry która ma instrukcje on-line, bo każdy element można zastąpić. Nie zmienia to faktu, że gra elementami nie przeznaczonymi do tej gry zabiera mnóstwo zabawy. Szukałem plastikowych figurek do BB jakie miałem kiedyś, jednak znalazłem tylko metalowe, które są jak już mówiłem niestety drogie.
Akurat w przypadku Blood Bowla granie modelami innymi niż modele GW to podnoszenie walorów gry ;)

Mogło by GW wydać grę tą ponownie z porządnymi figurkami i wykonaniem ala nowy Space Hulk to na pewno by się to im sprzedało. Lepszej gry bowiem nie zrobili do tej pory ^^

Robić samemu nie chciało by mi się jednak - tu masz rację.


A wracając do tematu - sam czekam na jakieś recenzje nt. Blood Bowla Team Menager bo na jakaś karciankę mam ochotę. LCG odrzuciłem i tak waham się pomiędzy Rune Age (które zbiera coraz lepsze recenzje) a właśnie Blood Bowlem.

Ciekawe która lepsza :)
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Michałku »

Vincent pisze:Równie dobrze w WFB nie musisz się wykosztować, bo wystarczy Ci paczka żołnierzyków z kiosku..
Teoretycznie nie trzeba kupować żadnej gry która ma instrukcje on-line, bo każdy element można zastąpić. Nie zmienia to faktu, że gra elementami nie przeznaczonymi do tej gry zabiera mnóstwo zabawy. Szukałem plastikowych figurek do BB jakie miałem kiedyś, jednak znalazłem tylko metalowe, które są jak już mówiłem niestety drogie.
Nie zalecam grania kasztanami czy wyciętymi z kartony postaciami, a figurkami GW pochodzącymi z tego samego świata, które do tego są znacznie ładniejsze i tym samym podnoszą estetykę gry. Poza tym różne firmy wypuszczają figurki specjalnie do Blood Bowla i nadal można je kupić taniej niż archiwa z GW, jak chociażby drużyna zakonnic czy króliczków z Playboya. Nadal uważam, że nie jest to droga gra.
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Awatar użytkownika
Ezekiel
Posty: 226
Rejestracja: 27 sty 2010, 23:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 34 times
Been thanked: 91 times

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Ezekiel »

Kończąc ten poboczny wątek też tylko dodam, że moim zdaniem BB jest jednak stosunkowo tani. :) Ja swoje Khemri zrobiłem ze staroedycyjnych umarlaków do WFB i podobają mi się dużo bardziej niż te przeznaczone do BB. Drugą drużynę orków też zrobiliśmy z kolegą z pudełka do WH40k i wyszedł wypas. W Warszawie na potrzeby turnieju robiliśmy 6 boisk i wyszło naprawdę tanio (wydruk plus płyty, żeby na nich boisko podkleić). Najdrożej to mnie wyniosły tylko kostki robione przez inną firmę niż GW, ale warto było :mrgreen: (ale można grać zwykłymi k6).
Vincent
Posty: 397
Rejestracja: 27 lip 2011, 13:23
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Vincent »

Być może i macie rację. Może i figurki z WFB się nadają, ale jednak wolę w drużynie ludzi jako throwera mieć figurkę ludzika z piłką w ręku niż z czymkolwiek innym :D

A co do kostek, to jednak widok dwóch jedynek nie odda tych samych emocji co dwie czachy :D

Wracając do tematu, są jakieś dokładniejsze info co do wypuszczenia przez Galaktę polskiej wersji? Albo info dotyczące ceny? Widziałem pre-ordera w stanach za niecałe 30$. Jak taka cena w Polsce by była to bym był nawet więcej niż zadowolony :D
ODPOWIEDZ