co to za gra? rok ~90, hexy, mitologia wikingow

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

co to za gra? rok ~90, hexy, mitologia wikingow

Post autor: bazik »

czy ktos moze pamieta? kiedys gralem w cos takiego: mitologia wikingow, koniec swiata bodajze, ostateczna walka 'dobrych bogow' z lokim. 'zli' mieli chyba mniej postaci ale sporo stworow 'generycznych' (zimowe somethingi czy cos), 'dobrzy' mieli w zasadzie tylko postacie bogow. wiecej nie pamietam. czy komus to wystarcza zeby podac mi tytul?

dzieki
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Post autor: Elemele »

Nie będzie to gra Bogowie Wikingów?
zewsi
Posty: 122
Rejestracja: 17 lut 2006, 16:56
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 1 time

Post autor: zewsi »

To z pewnością będzie ta gra.
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Post autor: folko »

Ciągle na stanie :)
Gra bardzo przyjemna, gdyby wydać ją teraz bardziej wypasioną byłby hit :)
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: moonman »

Bogowie Wikingów :)

tęczowy most po którym przedostawali się "źli" do krainy bogów - Asgardu...
niosąca śmierć co turę Hela, drzewo życia, płomienni i lodowi giganci...

heh.. to była jedna z moich "podstawowych" gier w które zagrywałem się z bratem..., takze uwazam, ze gdyby wydac wypasiona bylby hit...

szczegolnie ulepszyc jakos zasady zaawansowane tzn. skroty jakies na zetonach - zeby nie patrzec ciagle na specjalnosci jednostek do instrukcji
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

dzieki bardzo, z tym teczowym mostem i helą przekonaliscie mnie ze mowimy o tym samym. to jeszcze pytanie: to ciagle jest na stanie czego? bo rebel ani gryplanszowe nic takiego nie maja chyba...
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Post autor: Elemele »

Eh, ja wczoraj własnie sprzedałem na allego podniszczony egzemplarz za 20zł, trochę się niestety spóźniłeś...
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 297 times
Been thanked: 97 times

Post autor: MataDor »

Bogowie Wikingów Encora :)
Swego czasu ( z 15 lat juz temu niestety :cry: ) wypas pozycja na 2ch graczy. Wyśmienity jak dla mnie klimat mitologii vikingów (kłania się mój ukochany Thorgal ;) ). Ze strategi heksowych z tego okresu była u mnie najczęściej grywalna - ciągle jest w niezłym stanie :P
Tak jak ktoś powiedział, gdyby to wydać w nowej pięknej szacie graficznej był by hicior.
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2006, 14:50 przez MataDor, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
xshadow
Posty: 178
Rejestracja: 15 maja 2005, 01:38
Lokalizacja: Zamość / Lublin

Post autor: xshadow »

Pierwsza moja planszówka z prawdziwego zdarzenia. Wiele godzin spedzonych z bratem- co jakis czas ogladam oferty na allegro ale sie nie zdecydowałem. Może już lepiej samemu ją wykonać.
Popieram pomysł reedycji ;)
Raleen
Posty: 853
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 56 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Bardzo klimatyczna, również miałem okazję pograc przed laty.

A dla twórców: polecam przyjrzec się jaką rolę w grze odgrywa bogini śmierci Hela - to jeden z ciekawszych elementów w tej grze.
Jarzynek
Posty: 179
Rejestracja: 26 lip 2005, 00:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Jarzynek »

To ja też dorzucę się do zachwytów. U mnie "most played" :D, wyśmienita pozycja,chociaż ( jak większość wtedy ) piracka wersja. A Helę..., hmm, w końcu to ją w ogóle pomijaliśmy, bo zapominało nam się za nią rzucić :). Trzeba będzie odkurzyć, tak , z sentymentu.
Pozdrawiam
Raleen
Posty: 853
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 56 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Kiedyś nie było allegro :)
Jarzynek
Posty: 179
Rejestracja: 26 lip 2005, 00:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Jarzynek »

Tutaj jest orginał
http://www.boardgamegeek.com/game/2483
Polska werja miała ładniejszą okładkę i planszę ;)
BTW: Pamiętam recenzję BW w Świecie Młodych. Było tam stwierdzenie, że na okładkę wkradł się błąd edytorski, czy inny chochlik i uważny obserwator od razu zauważy. Ja do dzisiaj nie wiem o co chodzi :|. Czy ktoś mógłby mi pomóc? :D
Pozdrawiam
Jarzynek
Posty: 179
Rejestracja: 26 lip 2005, 00:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Jarzynek »

Czy nie zastanawialiście się, skąd wzięły się modyfikatory walki dla poszczególnych postaci?
http://myth.prv.pl/
W dziale Mitologia Nordycka / V.Ragnarok jest tekst przepowiedni, która wiele tłumaczy ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Lizardy
Posty: 52
Rejestracja: 10 lip 2006, 13:32

Post autor: Lizardy »

[quote="Jarzynek"]BTW: Pamiętam recenzję BW w Świecie Młodych. Było tam stwierdzenie, że na okładkę wkradł się błąd edytorski, czy inny chochlik i uważny obserwator od razu zauważy. Ja do dzisiaj nie wiem o co chodzi :|. Czy ktoś mógłby mi pomóc? :D[/quote]

Jest błąd nie na okładce, tylko na planszy. Panowie z Encore pomylili kierunki świata. Zamiast wschodu jest zachód i odwrotnie. Gdyby ktoś grał zgodnie z instrukcją i opisem na mapie: "Siły dobra rozstawiają swoje jednostki na 'zachód' od rzeki" - to gracz ciemności nie miałby żadnych szans :)
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Post autor: hamanu »

a moze Yggdrasil? Ale tam pola byly chyba kwadratowe...
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
mrowka
Posty: 163
Rejestracja: 11 lis 2006, 14:16
Lokalizacja: Tychy

Post autor: mrowka »

Mialem Bogow Wikinow (teraz mi juz chyba tylko zetony zostaly i moze gdzies instrukcja, plansza sie "zniknela". Mialem tez Yggdrasil. Zupelnie inne gry.
W Bogow wikingow gralo sie po prostu znakomicie :D natomiast Yggdrasil mial swietny klimat, ale moim zdaniem byl potwornie niezrownowazony. Gracz Lokiego od razu sciagal wszystkie swoje latajace sily (glownie smoki), a w tym czasie biedni wikingowie drugiego gracza starali sie jakos przebudzic Bogow czy tez innych sojusznikow. Zwykle dostawali straszliwy lomot.
"Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobię myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie mysleć i tyle samo bym wymyślił"
---
Amber i in. - armie do Neuroshima Hex!
ODPOWIEDZ