Quarriors! (Mike Elliott, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
miszcz
Posty: 177
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 59 times

Re: Quarriors!

Post autor: miszcz »

Mam prośbę do grających w Quarriors!
Czy ktoś może przetłumaczyć instrukcję z podstawowej wersji i z dodatku?
Maddas
Posty: 178
Rejestracja: 21 lis 2008, 15:17
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 3 times

Re: Quarriors!

Post autor: Maddas »

miszcz pisze:Mam prośbę do grających w Quarriors!
Czy ktoś może przetłumaczyć instrukcję z podstawowej wersji i z dodatku?
Przyłączam się do prośby!
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Quarriors!

Post autor: Olgierdd »

Grałem w podstawkę ze zmienionymi zasadami i potwierdzam, że gra dużo zyskuje:

- więcej ciekawych decyzji przy kupowaniu i punktowaniu
- niektóre słabsze potworki zyskują na znaczeniu
- czary są o wiele bardziej istotne
- mocne potworki nie wygrywają automatycznie gry
- gra staje się dłuższa i bardziej wyrównana w punktacji

zamierzam w najbliższej okazji spróbować jeszcze trochę zmodyfikować zasady: jeżeli gracz nie zdecyduje się punktować potworka, to oprócz tego, że go zachowuje może dodatkowo usunąć jedną kostkę z used pile.
Awatar użytkownika
Qlaqs
Posty: 493
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:38
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: Quarriors!

Post autor: Qlaqs »

Olgierdd pisze:Grałem w podstawkę ze zmienionymi zasadami i potwierdzam, że gra dużo zyskuje:

- więcej ciekawych decyzji przy kupowaniu i punktowaniu
- niektóre słabsze potworki zyskują na znaczeniu
- czary są o wiele bardziej istotne
- mocne potworki nie wygrywają automatycznie gry
- gra staje się dłuższa i bardziej wyrównana w punktacji

zamierzam w najbliższej okazji spróbować jeszcze trochę zmodyfikować zasady: jeżeli gracz nie zdecyduje się punktować potworka, to oprócz tego, że go zachowuje może dodatkowo usunąć jedną kostkę z used pile.
Moim zdaniem to bedzie wtedy zabawa w zbieranie kostek na jedno wielkie combo k). Ja na pewno tak nie bede gral. Podstawowe zasady sa ok. Jak ktos lubi dluzsze rozgrywki to niech gra eksperckimi zasadami. W moim odczuciu to zespsuje gre.
Moja skromna kolekcja to co mam, czego chce sie pozbyc i to co w drodze!
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Quarriors!

Post autor: Olgierdd »

wg. mnie dzięki temu zwiększy się ilość podejmowanych decyzji - szybko punktuję, czy czekam, przeszkadzam innym i buduję "idealną rekę". Po punktowaniu silnego combo (które trzeba odrzucić) istniałoby ryzyko problemu z kupieniem czegokolwiek, więc branie basic quiddity i asystentów nabrałoby sensu.

ale to wszystko do sprawdzenia, chociaż na bgg widziałem, że niektórzy już tak grają.
Awatar użytkownika
conus
Posty: 293
Rejestracja: 17 kwie 2009, 17:08
Lokalizacja: opacz kolonia - prawie wawa
Has thanked: 1 time

Re: Quarriors!

Post autor: conus »

wg. mnie to spowoduje ze bedzie jednak za latwo dbac o reke/worek :)
- straca na zanaczeniu kostki ktore wrzucasz przeciwnikowi do wora i czary/kreatury ktore odmulaja reke
generalnie karty z dodatku straca swoja moc...
sama gra powinna przyspieszyc i byc bardziej "wygodna" ale tez bardziej gwaltowna
latwiej bedzie uzbierac konkretne kostki i je wylosowac
kwestia gustu - w sumie powinno byc latwiej
grucha
Posty: 362
Rejestracja: 08 paź 2006, 08:18
Lokalizacja: Szamotuły, k/Poznania
Has thanked: 14 times
Been thanked: 5 times

Re: Quarriors!

Post autor: grucha »

Czy w pierwszej grze (mając tylko podstawkę) warto użyć od razu zasad opcjonalnych z dodatku czy lepiej najpierw pograć normalnie ?
Pochodzenie człowieka od małpy jest prywatną sprawą każdego z nas.
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Quarriors!

Post autor: BloodyBaron »

grucha pisze:Czy w pierwszej grze (mając tylko podstawkę) warto użyć od razu zasad opcjonalnych z dodatku czy lepiej najpierw pograć normalnie ?
chyba warto popróbować - pograć normalnie - potem spróbować zasad opcjonalnych. Zasady podstawowe są proste i jasne, gra jest mniej taktyczna, więcej emocji. Natomiast wprowadzenie zasad opcjonalnych podnosi trudność gry.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
conus
Posty: 293
Rejestracja: 17 kwie 2009, 17:08
Lokalizacja: opacz kolonia - prawie wawa
Has thanked: 1 time

Re: Quarriors!

Post autor: conus »

grucha pisze:Czy w pierwszej grze (mając tylko podstawkę) warto użyć od razu zasad opcjonalnych z dodatku czy lepiej najpierw pograć normalnie ?
moim zdaniem nie ma sensu -jesli zagrasz z nowymi zasadami raczej nie wrocisz do starych - chyba ze masz ochote je sobie porownac
Maddas
Posty: 178
Rejestracja: 21 lis 2008, 15:17
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 3 times

Re: Quarriors!

Post autor: Maddas »

A czy ktoś już może pokusił się o przetłumaczenie instrukcji na język polski?
Awatar użytkownika
conus
Posty: 293
Rejestracja: 17 kwie 2009, 17:08
Lokalizacja: opacz kolonia - prawie wawa
Has thanked: 1 time

Re: Quarriors!

Post autor: conus »

Maddas pisze:A czy ktoś już może pokusił się o przetłumaczenie instrukcji na język polski?
instrukcja to nie problem - wystarczy ze obejrzysz jakis filmik na yt lub dwa :) i mysle ze bez wiekszych problemow zrozumiesz jak wyglada gra w q!
ew. trudnosci w rozgrywce moga byc zwiazane z tekstem na kartach i jego wlasciwej interpretacji :)
i nie wiem nic o tym zeby ktos przetlumaczyl karty do q!
miszcz
Posty: 177
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 59 times

Re: Quarriors!

Post autor: miszcz »

Czy może się ktoś wypowiedzieć na temat najnowszego dodatku do Quarriors! Quarmageddon
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Quarriors!

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Też bym z chęcią poczytał jakieś opinie o nowym dodatku. Zastanawiam się czy brać czy nie. Pewnie i tak nie wytrzymam i kupię ale mimo wszystko ;).
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Quarriors!

Post autor: B »

W skrócie: trochę nowych kostek, nic nowego w zasadach, fajne pudełko.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Quarriors!

Post autor: Olgierdd »

B pisze:W skrócie: trochę nowych kostek, nic nowego w zasadach, fajne pudełko.
+ umiejętności wpływające na culling i punktowanie zgrane z nowymi opcjonalnymi zasadami.
Awatar użytkownika
Wajar
Posty: 111
Rejestracja: 17 wrz 2011, 09:37
Lokalizacja: Wymysłów

Re: Quarriors!

Post autor: Wajar »

Wyszedł! Tj jest dostępny kolejny dodatek. Ktoś już macał? Jak wygląda wykonanie tym razem?
Sprzedałem na forum:
Spoiler:
http://www.boardgamegeek.com/collection/user/Wajar
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Quarriors!

Post autor: B »

Wykonanie porównywalne z podstawką, czyli loteria. Większość kostek mi się trafiła ładna, ale kilka ma niedostatki farby i cyferki trzeba badać patrząc na żłobienia 'pod światło'. O standardzie z rise of demons niestety nie ma co marzyć.
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Quarriors!

Post autor: BloodyBaron »

B pisze:Wykonanie porównywalne z podstawką, czyli loteria. Większość kostek mi się trafiła ładna, ale kilka ma niedostatki farby i cyferki trzeba badać patrząc na żłobienia 'pod światło'. O standardzie z rise of demons niestety nie ma co marzyć.
o, to wielka szkoda - cyferki takie małe jak w podstawce czy choć to zrobili jak w Rise?
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Quarriors!

Post autor: B »

Cyferki są większe, ale wypełnienia bywają słabe, mazy na kostkach, na BGG zgłaszali nawet zupełnie nieforemne kostki (nie przypominające sześcianów za bardzo).

WizKids niby kostki wymienia, ale trzeba im wysłać najpierw zdjęcie wadliwych, jak uznają że są do wymiany to trzeba im odesłać wadliwe (!) a potem przysyłają zastępcze, i to tylko po 5 sztuk w paczce (wtf)
Awatar użytkownika
embi04
Posty: 34
Rejestracja: 17 lut 2012, 11:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Quarriors!

Post autor: embi04 »

B pisze: ale trzeba im wysłać najpierw zdjęcie wadliwych, jak uznają że są do wymiany to trzeba im odesłać wadliwe (!) a potem przysyłają zastępcze,
- ja kupowalem przez rebel.pl i zglosilem ze mam uszkodzone kostki, poprosili o zdjecia i potem wyslali zamienniki, nic nie musialem odsylac
- koszt nowego dodadku jest masakryczny :/
- jakby ktos ladnie przetlumaczyl karty to by bylo super bo z graczami slabo znajacymi angielski ( a jeszcze gorzej jesli wogole nie znaja zasad) wytlumaczenie niektorych kart bywa mocno problematyczne
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Quarriors!

Post autor: vaski »

Ja zrobiłem tłumaczenie kart :D
Czekam teraz aż Bgg je zatwierdzi, tak że za kilka dni powinno być ogólnodostępne
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Quarriors!

Post autor: Olgierdd »

Tyły kart z Quarmageddon mają inny odcień, nie podobny do tych z podstawki i Rise of the demons.
Nie ma to najmniejszego wpływu na grę, ale jednak lekkie rozczarowanie wydawnictwem jest.

A jakość moich kostek jest wysoka, cyfry i inne oznaczenia są bardzo czytelne - tak jak w pierwszym dodatku.
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Odp: Quarriors!

Post autor: vaski »

Rewersy kart różnią się minimalnie odcieniem już w samej podstawce - ale jakie to ma znaczenie skoro karty tylko leżą na stole awersem do góry :-)
miszcz
Posty: 177
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 59 times

Re: Quarriors!

Post autor: miszcz »

vaski pisze:Ja zrobiłem tłumaczenie kart :D
Czekam teraz aż Bgg je zatwierdzi, tak że za kilka dni powinno być ogólnodostępne
Chciałem się zapytać jak wygląda sytuacja z tym tłumaczonkiem?
Awatar użytkownika
jawohl
Posty: 303
Rejestracja: 06 sty 2012, 13:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Quarriors!

Post autor: jawohl »

Jestem dopiero po kilku rozgrywkach, ale nie mogę się oprzeć wrażeniu ze znajomym, że Defender of the Pale i Questing Wizard są zbyt mocni. Zwłaszcza Defender, który przy koszcie 6, moze mieć aż 8 obrony. 6 many nie było ciężko zdobyć, więc każdy z nas inwestował w kreatury z dużą ilością obrony (W sytuacji gdy ma się 6 quiddity i można kupić tylko raz - a na stole są tańsze kreatury, które max dmg nie mają większy od nawet najsłabszej formy Defendera of the Pale (5), no to jasnym wyborem jest ta karta). Inaczej by było gdyby można było kupić dwie po 3, które razem zsumowane mogłyby pokonac Defendera of the Pale.

Zastanawiam się czy nie wyjąć ich z talii i spróbować pograć bez nich. Co o tym myślicie?
ODPOWIEDZ