Kingdom Builder / Królestwo w budowie (Donald X. Vaccarino)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Kingdom Builder

Post autor: REBEL.pl »

Informujemy, że rozpoczęła się przedsprzedaż gry Królestwo w budowie.
Powinna ona się pojawić w naszym magazynie już w przyszłym tygodniu i trafić do sklepów pod koniec tygodnia, lub na początku tygodnia następnego.

W sieci pojawiły się już bardzo atrakcyjne oferty przedsprzedażowe, zapraszamy do zapoznania się z nimi.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
for2players
Posty: 855
Rejestracja: 06 sie 2013, 17:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 22 times
Kontakt:

Re: Kingdom Builder

Post autor: for2players »

Nasza recenzja gry Królestwo w Budowie.
Znajdź nas na: NASZA STRONA, FACEBOOK
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Kingdom Builder

Post autor: pan_satyros »

Nam gra przypadła do gustu już za czasów wydania niemieckiego, tym bardziej cieszymy się, że teraz już pełnoprawnie trafiła na polski rynek.
http://pelnapara.znadplanszy.pl/2014/09 ... iwersalna/
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Kingdom Builder

Post autor: hsiale »

W BGG Store pojawiło się z powrotem promo Island. Niestety wysyłka wychodzi dość drogo. Czy ktoś też planuje zamówić? Jeśli tak, chętnie się dołączę żeby obniżyć koszty. W jednym zamówieniu można wziąść max 5 sztuk.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Kingdom Builder

Post autor: BartP »

Drogo wychodzi za taki pierdołowaty dodatek. Wrzuciłem 5 do koszyka, to wyszło $40 + $20 za wysyłkę, czyli $12 na głowę, czyli koło 48 zł, prawie pół gry :(.
aigimig
Posty: 408
Rejestracja: 15 sty 2014, 15:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 7 times

Re: Kingdom Builder

Post autor: aigimig »

w najnowszym Rebel Times (http://www.rebel.pl/e4u.php/1,ModFiles/ ... mes-99.pdf) Magdalena Jedlińska zdradza, że w przyszłym roku mistrzostwa Polski Rebela są w grę Królestwo w Budowie
crus221
Posty: 197
Rejestracja: 04 sie 2014, 13:53
Been thanked: 1 time

Re: Kingdom Builder (Królestwo w budowie)

Post autor: crus221 »

Aby nie zakładać nowego wątku zapytam tutaj, chociaż to nie ta kategoria...
Posiadam w swojej kolekcji tę, że grę. Osobiście gra podeszła mi średnio ale mojej dziewczynie bardzo się podoba i zazwyczaj ląduje na stole. Gramy głównie w 2os. i zastanawiam się nad kupnem dodatku aby mi jakoś umilić rozgrywkę :) Jaki polecacie dodatek i co one zmieniają? Próbowałem znaleźć recenzje dodatków ale ciężko.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Kingdom Builder (Królestwo w budowie)

Post autor: pan_satyros »

Zrobiłem tłumaczenie dla dodatku Crossroads: https://www.boardgamegeek.com/filepage/ ... trukcja-pl
Poprawki literówek już spływają, więc będzie wersja 1.1 ;)
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Kingdom Builder (Królestwo w budowie)

Post autor: Peter128 »

Czy wiadomo coś na temat polskiego wydania pozostałych dodatków do Królestwa w Budowie?
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 728
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 146 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Kingdom Builder (Królestwo w budowie)

Post autor: Munchhausen »

Rebel przestał współpracować z Queen Games, więc można zapomnieć. I tak długo z nimi wytrzymali, bo queensi to ponoć mega nieprofesjonalna firma - zresztą da się to zauważyć po sposobie, w jaki QG prowadzi swoje kampanie na kickstarterze.
thegammer
Posty: 153
Rejestracja: 13 kwie 2017, 17:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 29 times

Re: Kingdom Builder / Królestwo w budowie (Donald X. Vaccarino)

Post autor: thegammer »

Do posiadaczy Big-Boxów i dodatków - czy dodatki urozmaicają rozgrywkę czy bardziej ją komplikują ?
Zastanawiam się nad kupnem BigBox-a.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Kingdom Builder / Królestwo w budowie (Donald X. Vaccarino)

Post autor: tomb »

Mam BB i sobie chwalę różnorodność rozgrywki tzn. w zasadzie to więcej tego samego, ale każda partia inna.

Minusem, sporym, jest setup - wszystkiego jest tyle, że wyszukiwanie elementów trochę trwa. A w pudle segregacja nie istnieje, elementy są pogrupowane rodzajami i tyle, żadnego dodatkowego podziału na dodatki itp.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4632
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1025 times
Been thanked: 1941 times

Re: Kingdom Builder / Królestwo w budowie (Donald X. Vaccarino)

Post autor: warlock »

Ostatnio kupiłem podstawkę i zakochałem się w tej grze ;). KOMPLETNIE nie rozumiem ludzi, którzy grają na dwie karty albo narzekają na losowość/brak decyzyjności (a takich opinii naczytałem się przez lata całą masę, do tego stopnia, że omijałem Królestwo w Budowie). Przecież cała ta gra polega na takim żonglowaniu żetonami specjalnymi i ustawieniem osad, żeby otworzyć sobie jak największy wachlarz opcji bez względu na to, co się dociągnie. ;). Wspaniały gateway+, razem z Ra Knizii z marszu trafia do mojego topu z tej kategorii ;).

Dokupiłem jeszcze promki (wydają się bardzo fajnym urozmaiceniem, zagram z nimi następnym razem) + Nomadów (to zdaje się najprostszy dodatek). Jak czytałem instrukcje do Marshlands, Crossroads i Harvest to wydawało mi się, że te dodatki już mocno komplikują prostotę podstawki ;). Także podstawka + Nomadzi + promki to już dla mnie komplet. Ale z niecierpliwością czekam na kolejne partyjki :).

Po poznaniu Kingdom Buildera Ticket to Ride może dla mnie nie istnieć. ;)
Ostatnio zmieniony 16 lis 2020, 11:04 przez warlock, łącznie zmieniany 1 raz.
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Kingdom Builder / Królestwo w budowie (Donald X. Vaccarino)

Post autor: dave8 »

warlock pisze: 16 lis 2020, 09:37 Ostatnio kupiłem podstawkę i zakochałem się w tej grze ;). KOMPLETNIE nie rozumiem ludzi, którzy grają na dwie karty albo narzekają na losowość/brak decyzyjności w tej grze (a takich opinii naczytałem się przez lata całą masę, do tego stopnia, że omijałem Królestwo w Budowie). Przecież cała ta gra polega na takim żonglowaniu żetonami specjalnymi i ustawieniem osad, żeby otworzyć sobie jak największy wachlarz opcji bez względu na to, co się dociągnie. ;). Wspaniały gateway+, razem z Ra Knizii z marszu trafia do mojego topu z tej kategorii ;).

Dokupiłem jeszcze promki (wydają się bardzo fajnym urozmaiceniem, zagram z nimi następnym razem) + Nomadów (wydają się być najprostszym dodatkiem). Jak czytałem instrukcje do Marshlands, Crossroads i Harvest to wydawało mi się, że te dodatki już mocno komplikują prostotę podstawki ;). Także podstawka + Nomadzi + promki to już dla mnie komplet. Ale z niecierpliwością czekam na kolejne partyjki :).

Po poznaniu Kingdom Buildera Ticket to Ride może dla mnie nie istnieć. ;)
Dokładnie mam takie same odczucia co do gry i dodatków. Jest super. Jakbym nie kupił tanio podstawki to pewnie wziąłbym BIG BOXa z pozostałymi dodatkami. Uważam jednak, że w większości robią z fajnej lekkiej gry niepotrzebnie skomplikowaną.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Kingdom Builder / Królestwo w budowie (Donald X. Vaccarino)

Post autor: tomb »

Mnie początkowo wstrzymywały opinie o słabym skalowaniu na dwóch graczy. W mojej opinii KB skaluje się w sposób wyjątkowy - co prawda w komplecie jest ciaśniej, a we dwójkę luźno, ale wymaga to ciągłego kombinowania, jak wykładać domki, żeby nie zamknąć się w "wymuszonym" ruchu. Luzy na planszy są tu większym problemem, niż brak miejsca.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Kingdom Builder / Królestwo w budowie (Donald X. Vaccarino)

Post autor: trance-atlantic »

warlock pisze: 16 lis 2020, 09:37 Dokupiłem jeszcze promki (wydają się bardzo fajnym urozmaiceniem, zagram z nimi następnym razem) + Nomadów (wydają się być najprostszym dodatkiem). Jak czytałem instrukcje do Marshlands, Crossroads i Harvest to wydawało mi się, że te dodatki już mocno komplikują prostotę podstawki ;). Także podstawka + Nomadzi + promki to już dla mnie komplet. Ale z niecierpliwością czekam na kolejne partyjki :).
Mam dokładnie ten sam zestaw, wszystko się mieści w jednym pudle, nic więcej do tej gry chyba już nie potrzeba. :) Za Big Boxem się rozglądałem, ale ostatecznie sobie go odpuściłem i nie czuję potrzeby by ponownie rozważać zakup.

Ostatnio gra wylądowała u mnie na stole po dość długiej przerwie - prostota zasad, szybkie akcje, trochę manewrowania na planszy i zmienne cele rozgrywki zapewniają świetną regrywalność. I, jak wspomniał przedmówca, na dwie osoby trzeba się dość mocno napracować, żeby rozproszyć się po planszy... o ile taką mamy potrzebę. :)
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4632
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1025 times
Been thanked: 1941 times

Re: Kingdom Builder / Królestwo w budowie (Donald X. Vaccarino)

Post autor: warlock »

Mam dokładnie ten sam zestaw, wszystko się mieści w jednym pudle
Ja przepakowałem wszystko do pudła po Nomadach, żeby zaoszczędzić miejsce na półce :D. A i tak jest sporo luzu ;).
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Kingdom Builder / Królestwo w budowie (Donald X. Vaccarino)

Post autor: trance-atlantic »

Początkowo myślałem, że może dorwę jeszcze jakiś dodatek i zostało oryginalne pudło, na szczęście jeszcze trochę miejsca na półkach mam. :D
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Kingdom Builder / Królestwo w budowie (Donald X. Vaccarino)

Post autor: trance-atlantic »

warlock pisze: 16 lis 2020, 09:37 Ostatnio kupiłem podstawkę i zakochałem się w tej grze ;). KOMPLETNIE nie rozumiem ludzi, którzy grają na dwie karty albo narzekają na losowość/brak decyzyjności (a takich opinii naczytałem się przez lata całą masę, do tego stopnia, że omijałem Królestwo w Budowie). Przecież cała ta gra polega na takim żonglowaniu żetonami specjalnymi i ustawieniem osad, żeby otworzyć sobie jak największy wachlarz opcji bez względu na to, co się dociągnie. ;). Wspaniały gateway+, razem z Ra Knizii z marszu trafia do mojego topu z tej kategorii ;)
Pozwolę sobie przytoczyć jeszcze jedną wypowiedź i to post pod postem. :) Zainspirowałeś mnie do wyjęcia pudła z szafy i przypomnienia zasad... sobie i potomnym. :)

Zapraszam
Eurewizja - Królestwo w Budowie
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
dziubelas
Posty: 34
Rejestracja: 14 lip 2015, 22:58
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 64 times
Been thanked: 32 times

Re: Kingdom Builder / Królestwo w budowie (Donald X. Vaccarino)

Post autor: dziubelas »

warlock pisze: 16 lis 2020, 09:37 Ostatnio kupiłem podstawkę i zakochałem się w tej grze ;). KOMPLETNIE nie rozumiem ludzi, którzy grają na dwie karty albo narzekają na losowość/brak decyzyjności (a takich opinii naczytałem się przez lata całą masę, do tego stopnia, że omijałem Królestwo w Budowie). Przecież cała ta gra polega na takim żonglowaniu żetonami specjalnymi i ustawieniem osad, żeby otworzyć sobie jak największy wachlarz opcji bez względu na to, co się dociągnie. ;). Wspaniały gateway+, razem z Ra Knizii z marszu trafia do mojego topu z tej kategorii ;).

Dokupiłem jeszcze promki (wydają się bardzo fajnym urozmaiceniem, zagram z nimi następnym razem) + Nomadów (to zdaje się najprostszy dodatek). Jak czytałem instrukcje do Marshlands, Crossroads i Harvest to wydawało mi się, że te dodatki już mocno komplikują prostotę podstawki ;). Także podstawka + Nomadzi + promki to już dla mnie komplet. Ale z niecierpliwością czekam na kolejne partyjki :).

Po poznaniu Kingdom Buildera Ticket to Ride może dla mnie nie istnieć. ;)
I właśnie Twój wpis należałoby przytaczać wszystkim tym co nie doceniają tej gry. Tutaj cała głębia ukryta jest w prostocie. To co według innych jest wadą tak naprawdę jest największą zaletą tej gry. Dla mnie genialny tytuł. Po 150 partiach ciągle się wspaniale bawię. Dokupiłem sobie tylko dodatek Nomadzi i chyba bardziej nie chce komplikować tej gry. Choć przyznam że przynajmniej po razie chętnie sprawdziłbym te kolejne dodatki. Jednak nawet przy samej podstawce regrywalność jest tak ogromna że nie sposób zagrać dwóch identycznych partii.
Dziami
Posty: 288
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:43
Lokalizacja: Stalowa Wola
Has thanked: 197 times
Been thanked: 73 times

Re: Kingdom Builder / Królestwo w budowie (Donald X. Vaccarino)

Post autor: Dziami »

Fcuk. Ja od lat przymierzałem się do tej gry, ale czaiłem się na jakąś super promocję. Wydawało mi się, że gra nie jest popularna, zalega i w końcu trafię ;)
No to się doczekałem tak, że wyszła, a od początku koncept gry mi się podobał. W dodatku jestem fanem Dominiona, a to rzekomo miał być Dominion na planszy.
Pewnie na dodruk nie ma co liczyc...
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Kingdom Builder / Królestwo w budowie (Donald X. Vaccarino)

Post autor: Trolliszcze »

Może warto zamiast tego poczekać na Kingdom Buildera II - Winter Kingdom.
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Kingdom Builder / Królestwo w budowie (Donald X. Vaccarino)

Post autor: bobule »

Dziami pisze: 18 lis 2020, 19:36 Pewnie na dodruk nie ma co liczyc...
Nie ma co liczyć, bo gry od Queen Games wydaje teraz Piatnik. Ale może wyda Winter Kingdom byłoby fajnie ;)
Dziami
Posty: 288
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:43
Lokalizacja: Stalowa Wola
Has thanked: 197 times
Been thanked: 73 times

Re: Kingdom Builder / Królestwo w budowie (Donald X. Vaccarino)

Post autor: Dziami »

bobule pisze: 18 lis 2020, 20:23 Nie ma co liczyć, bo gry od Queen Games wydaje teraz Piatnik. Ale może wyda Winter Kingdom byłoby fajnie ;)
No to mialem na myśli. Plus to, że gra lata była w obrocie i dopiero się wyprzedała. Cóż, moja strata. A Winter Kingdom muszę obczaic, ale nie wydaje sie już takie "streamlined" jak królestwo.,.
ODPOWIEDZ