Zimna Wojna / Twilight Struggle (Ananda Gupta, Jason Matthews)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
lucius88pl
Posty: 44
Rejestracja: 18 sty 2014, 15:16

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: lucius88pl »

Sugerowałem się odpowiedzią na pytanie o dodruk które pojawiło się w wątku wydawniczym w czerwcu zeszłego roku. No ale skoro planów nie ma, to kicha...
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: playerator »

lucius88pl pisze:Sugerowałem się odpowiedzią na pytanie o dodruk które pojawiło się w wątku wydawniczym w czerwcu zeszłego roku. (...)
W czerwcu..? :wink: . Tutaj wpis z 13 lutego br.:
Bard.pl pisze:
krisow pisze:Jest może w planach dodruk Zimnej Wojny?
Niestety, z przyczyn niezależnych od Barda dodruk nie jest planowany.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Peter128 »

Pozostaje trzymać kciuki, że jakieś inne wydawnictwo podejmie się ponownego wprowadzenia gry na rynek. Trochę głupio, że gra nr 4 na BGG, długoletni lider, nie jest w Polsce dostępna. Przecież do hobby wciąż dopływają nowi gracze a i tacy co już kilka gier poznali niekoniecznie zagrali w Zimną Wojnę. Albo zagrali i chcą kupić :D
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: warlock »

A to nie jest tak, że nakład się milion lat w Polsce sprzedawał i jest to nieopłacalne? :wink:
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: playerator »

warlock pisze:A to nie jest tak, że nakład się milion lat w Polsce sprzedawał i jest to nieopłacalne? :wink:
To wychodzi po ćwierć miliona lat na edycję. Chyba, że pierwsze trzy wydania zeszły szybciej? :wink:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
koczkodan
Posty: 232
Rejestracja: 21 cze 2017, 12:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: koczkodan »

Peter128 pisze: 21 mar 2018, 07:29 Pozostaje trzymać kciuki, że jakieś inne wydawnictwo podejmie się ponownego wprowadzenia gry na rynek. Trochę głupio, że gra nr 4 na BGG, długoletni lider, nie jest w Polsce dostępna. Przecież do hobby wciąż dopływają nowi gracze a i tacy co już kilka gier poznali niekoniecznie zagrali w Zimną Wojnę. Albo zagrali i chcą kupić :D
+1
gra jest swietna i dobrze by bylo gdyby byla dostepna w polsce.
dizzit
Posty: 290
Rejestracja: 09 maja 2011, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 20 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: dizzit »

Z drugiej strony gra jest mocno "geek-owa". Pomino, że plansze zyskują nowych zwolnenników to ta gra jest .. "słaba.."!?.
Żeby nie zrozumieć źle, ale: rozgrywka trwa 3h, bardziej doświadczony gracz naprawdopdobniej dojedzie nowicjusza w przytłaczajacy sposób.
To nie jest przyjamna sielanka w groie rozdzinnym, rozkładana po wigilii.

Wszystkie powyższe składają się na to że tak naprawdę chcą w to grać tylko wyjadacze którzy często grają i mają na to czas. Ci wyjadacze też bez problemu odnaleźli się w wersji EN (wiem miałem, po kilku partiach już prawie nie czyta się co jest na kartach tylko leci z pamięci - nie zrozumieć że nazywam się wyjadaczem :D )
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: warlock »

Grałem wczoraj ze znajomym, obie partie trwały po 40 minut :D. Potwierdzam, trzeba grać z kimś na swoim poziomie :D.
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Peter128 »

Ale wśród tych, którzy zaczynają od Carcasonne, Tajniaków, itp są osoby, które dojdą do Zimnej Wojny, a ponieważ osób początkujących przybywa, więc i geeków będzie przybywać. Mam cichą nadzieję, że to jednak nie jest koniec gry na polskim rynku, a przerwa przed kolejną edycją.
Awatar użytkownika
panda_09
Posty: 180
Rejestracja: 27 sty 2014, 11:12
Lokalizacja: b-stok
Been thanked: 3 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: panda_09 »

warlock pisze: 26 mar 2018, 13:32 Grałem wczoraj ze znajomym, obie partie trwały po 40 minut :D. Potwierdzam, trzeba grać z kimś na swoim poziomie :D.
Grałem w niedzielę z kumplem po raz pierwszy. On rozegrał ok 20 partii.
Gra zajęła 3,5/4h (odliczając przerwy). Przegrałem w przedostatniej turze. Nie mając doświadczenia zawaliłem trochę pierwsze 2, wyrównałem dopiero w 7 ale było już za późno.
Grało się bardzo przyjemnie...
...ale ja uważam Blood Rage i Scythe za słabe gry :mrgreen:
3trolle -7.00% (chętnie pomogę ;)
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1001 times
Been thanked: 490 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Miszon »

Grałeś ZSRR?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
bjago999
Posty: 87
Rejestracja: 03 wrz 2017, 18:01

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: bjago999 »

Gra zdecydowanie powinna być dostępna na polskim rynku. Jako, że nie wyznaje grania w edycję angielskie długo polowałem na swój egzemplarz z rynku wtórnego i fajnie jakby innym tego oszczedzic.
Co do samej gry i jej poziomu to po zapoznaniu się z zasadami i kartami (2-3 partie) spokojnie cała gra zamyka się w 1,5h. Min skończyliśmy w 45 minut , max niewiele ponad 2h. A sam poziom moim zdaniem nie jest geekowy - są trudniejsze gry.
Awatar użytkownika
panda_09
Posty: 180
Rejestracja: 27 sty 2014, 11:12
Lokalizacja: b-stok
Been thanked: 3 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: panda_09 »

Miszon pisze: 27 mar 2018, 22:03 Grałeś ZSRR?
Tak, USA pewnie poległbym szybciej ;)
3trolle -7.00% (chętnie pomogę ;)
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Breżniew »

panda_09 pisze: 27 mar 2018, 21:24
warlock pisze: 26 mar 2018, 13:32 Grałem wczoraj ze znajomym, obie partie trwały po 40 minut :D. Potwierdzam, trzeba grać z kimś na swoim poziomie :D.
Grałem w niedzielę z kumplem po raz pierwszy. On rozegrał ok 20 partii.
Gra zajęła 3,5/4h (odliczając przerwy). Przegrałem w przedostatniej turze. Nie mając doświadczenia zawaliłem trochę pierwsze 2, wyrównałem dopiero w 7 ale było już za późno.
Grało się bardzo przyjemnie...
...ale ja uważam Blood Rage i Scythe za słabe gry :mrgreen:
Ostatni raz w Zimną Wojnę grałem jakieś pół roku temu i to była najlepsza rozgrywka jakiej kiedykolwiek doświadczyłem. Grałem USA - mój oponent nie był świeżakiem i przez większość część balansowaliśmy powiedzmy pomiędzy +10 a -10 z kilkoma momentami, gdy jeden z nas niebezpiecznie zbliżał się do swojego końca toru punktów. Dotarliśmy do końca 10 tury i rozstrzygnięcie przyniosła dopiero ostateczna punktacja. Wygrałem 2 punktami, które zapewniłem sobie zagrywając ostatnią kartę z ręki na operacje i dokładając 2 PW do jednego z państw Bliskiego Wschodu. Nigdy nie zapomnę emocji towarzyszących ostatniemu punktowaniu i podliczaniu po kolei punktów za każdy region. Wynik 2 dla mnie - mój oponent załamany, a ja odetchnąłem z ulgą i w glorii i chwale :) Kapitalizm zatriumfował - to piszę Ja, Breżniew xD
A sama rozgrywka trwała 3-3,5 h (wliczając przerwę na zjedzenie pizzy). Emocji była cała masa, ale muszę przyznać, że byłem po tej rozgrywce prawdziwie zmęczony graniem.
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2266
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 392 times
Been thanked: 1043 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Leviathan »

Nadszedł czas na przyjrzenie się temu na klasykowi również na naszym wojennym kanale. Zaczynamy od unboxingu edycji Deluxe:

Wojennik TV # 131: Twilight Struggle
gierrappa
Posty: 82
Rejestracja: 21 cze 2017, 09:53
Has thanked: 4 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: gierrappa »

Leviathan pisze: 09 lis 2018, 12:15 Nadszedł czas na przyjrzenie się temu na klasykowi również na naszym wojennym kanale. Zaczynamy od unboxingu edycji Deluxe:

Wojennik TV # 131: Twilight Struggle
co prawda gra ma 2 lata ale lepiej późno niż wcale :wink: szykujcie się lepiej do 5 edycji
Awatar użytkownika
upadly_bankowiec
Posty: 245
Rejestracja: 11 lis 2018, 13:48
Has thanked: 57 times
Been thanked: 119 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: upadly_bankowiec »

Właśnie od tej gry zaczynałem "poważne" (poważniejsze?) granie. Wcześniej grałem w lżejsze tytuły, takie jak Carcassonne, Osadnicy z Catanu, Warhammer Inwazja itp. Ale to Zimna Wojna sprawiła że zacząłem się bardziej interesować planszówkowymi klimatami. Według mnie to gra z najlepszą mechaniką w jaką grałem. Ale moja opinia może być zaślepiona "pierwszą miłością" 😀
Mój kanał na youtube na którym możesz poznać/przypomnieć sobie zasady gier.
dave8
Posty: 740
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 92 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna (Ananda Gupta, Jason Matthews)

Post autor: dave8 »

Nowe wydanie od Phalanx w kwietniu.
Cena SCD 230 PLN.
Ciekawe czy będzie Turn Zero i inne dodatkowe karty.

szczegóły tu https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 7&sfnsn=cl
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 351
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 32 times
Been thanked: 98 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna (Ananda Gupta, Jason Matthews)

Post autor: Grellenort »

SCD blisko o sto szekli wyższa niż wersja Barda... Jest więc szansa, że pojawi się coś ciekawego; jakaś niewidziana dotąd zawartość i/lub jakiś ciekawy upgrade komponentów? Oryginał nie wyglądał źle pod żadnym względem, ale bez wątpienia da się go odpicować bardziej :)
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2385
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 778 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna (Ananda Gupta, Jason Matthews)

Post autor: vinnichi »

no to pewnie gdzieś w okolicach 180 będzie można dostać, dobrze żę już zapowiedzieli konkretny termin
kręcimy wąsem na dobre gry
dżentelmeni przy stole
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4124
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 342 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna (Ananda Gupta, Jason Matthews)

Post autor: tomb »

To ma być wydanie oparte na druku GMT z 2016 (https://www.gmtgames.com/p-588-twilight ... print.aspx)

Jestem zdziwiony, ilu ludzi czeka na tę grę. Gdzie wyście byli cały czas.

A swoją drogą pamiętam, jak lata temu pytałem w sklepie Barda przy okazji pierwszej edycji, czy są jakieś widoki na nowy druk, skoro przy pierwszym podejściu popełnili błędy i wtedy sprzedawca mi powiedział, że wątpi, bo taki tytuł to raczej szybko się nie sprzeda.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2438
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 540 times
Been thanked: 269 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna (Ananda Gupta, Jason Matthews)

Post autor: Markus »

dave8 pisze: 03 sty 2019, 16:37 szczegóły tu https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 7&sfnsn=cl
taaa, tylko dla zarejestrowanych na fejsbuczku :evil:
jeżeli tak ma przebiegać komunikacja to ja dziekuję
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2385
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 778 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna (Ananda Gupta, Jason Matthews)

Post autor: vinnichi »

154 zł na allegro, czyli jeszcze taniej niż myślałem
kręcimy wąsem na dobre gry
dżentelmeni przy stole
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna (Ananda Gupta, Jason Matthews)

Post autor: Valarus »

Markus pisze: 03 sty 2019, 17:05
dave8 pisze: 03 sty 2019, 16:37 szczegóły tu https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 7&sfnsn=cl
taaa, tylko dla zarejestrowanych na fejsbuczku :evil:
jeżeli tak ma przebiegać komunikacja to ja dziekuję
Czy to jeszcze jest jakieś zaskoczenie? Z każdą kolejną grą mam coraz mniej szacunku dla Phalanxów - wydają niezłe tytuły, ale ich podejśce do całego procesu i klienta... Blah.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna (Ananda Gupta, Jason Matthews)

Post autor: ozy »

tomb pisze: 03 sty 2019, 16:58Jestem zdziwiony, ilu ludzi czeka na tę grę. Gdzie wyście byli cały czas.
W międzyczasie doszło tu sporo nowych graczy, a edycja PL jest od dłuższego czasu niedostępna. :)
Valarus pisze: 04 sty 2019, 08:05
Markus pisze: 03 sty 2019, 17:05
dave8 pisze: 03 sty 2019, 16:37 szczegóły tu https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 7&sfnsn=cl
taaa, tylko dla zarejestrowanych na fejsbuczku :evil:
jeżeli tak ma przebiegać komunikacja to ja dziekuję
Czy to jeszcze jest jakieś zaskoczenie? Z każdą kolejną grą mam coraz mniej szacunku dla Phalanxów - wydają niezłe tytuły, ale ich podejśce do całego procesu i klienta... Blah.
Pracujemy nad poprawą komunikacji. Jeśli macie pytania to proszę zadawajcie, jesteśmy na tym forum niemal codziennie. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
ODPOWIEDZ