Zimna Wojna / Twilight Struggle (Ananda Gupta, Jason Matthews)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
prezestomek
Posty: 432
Rejestracja: 20 mar 2012, 18:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: prezestomek »

Przemek Bard.pl pisze:będzie dostępny na naszym stoisku w cenie 99 zł
w planach jest wydanie 2. edycji labiryntu że taka niska cena?:D
Przemek Bard.pl
Posty: 287
Rejestracja: 12 kwie 2011, 15:36

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Przemek Bard.pl »

Nie jest w planach po prostu z okazji III edycji Zimnej Wojny robimy promocję :)
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: janekb »

I co dotarła w końcu 3ed.? kiedy rozsyłacie do sklepów?
Awatar użytkownika
szon
Posty: 125
Rejestracja: 22 sie 2012, 20:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: szon »

Pytanie do barda, mam nadzieję, że przynajmniej w dużym przybliżeniu jesteś w stanie zaspokoić moją ciekawość. Ile się sprzedało egzemplarzy ZW?
przeborek
Posty: 6
Rejestracja: 07 wrz 2009, 09:38
Has thanked: 1 time

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: przeborek »

janekb pisze:I co dotarła w końcu 3ed.? kiedy rozsyłacie do sklepów?
Hehe, widzę że nie tylko ja czekam ;)
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: janekb »

Hehe, widzę że nie tylko ja czekam
;-) całe zamówienie mi czeka, bo nie ma tej gry ciągle :D a zamawiałem dla kilku osób różne rzeczy i są przeze mnie pokrzywdzeni hehe
Awatar użytkownika
Zimnywojak :-)
Posty: 41
Rejestracja: 12 wrz 2013, 16:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Zimnywojak :-) »

Co prawda już późno na takie prośby, bo turniej za trzy dni, ale czy można jeszcze liczyć na jakąś listę zmian na kartach, które nastąpiły III edycji i również II. Sam posiadam tylko I edycję Zimnej Wojny, dlatego chciałbym wiedzieć, czy były jakieś poprawki.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: KubaP »

Czy ktoś nie chce mojej akredytacji? Niestety choroba mnie zatrzyma w domu.
Przemek Bard.pl
Posty: 287
Rejestracja: 12 kwie 2011, 15:36

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Przemek Bard.pl »

III edycja dotarła dzisiaj do nas do magazynu i została rozesłana do sklepów :)
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Banan2 »

Przemek Bard.pl pisze:III edycja dotarła dzisiaj do nas do magazynu i została rozesłana do sklepów :)
Dodatkowe karty też?
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
skiper_83
Posty: 161
Rejestracja: 26 lut 2009, 01:42
Lokalizacja: Wyszków

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: skiper_83 »

KubaP pisze:Czy ktoś nie chce mojej akredytacji? Niestety choroba mnie zatrzyma w domu.
Gdybym nie jechał na konwent do Łodzi chętnie wziąłbym Twoją akredytację.
@Przemku z Barda, wrzucaj w przyszłości takie informacje na innych forach planszówkowych, naprawdę doświadczona ekipa mogłaby przyjechać.
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: herman »

No przecież jedzie doświadczona ekipa :mrgreen: Zarówno w TSie jak i balecie.Olej tę Łódź i dawaj z nami. Miejsce do kimania się znajdzie jak masz materac.
mleczkooo
Posty: 18
Rejestracja: 04 kwie 2013, 18:45
Lokalizacja: Kalisz/Poznań

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: mleczkooo »

Ile graczy bierze udział w turnieju? Tylu co na stronie, tzn 27? Czy na turniej można się jeszcze dopisać na miejscu?

Przy 27 graczach 4 rundy to o jedną za mało, zwłaszcza, że bye będzie mocno robił grę (chyba, że w systemie szwajcarskie będzie liczyć się jako '0' punktów dla policzenia miałych punktów). Przewidziana jest nocna dogrywka? :P
Przemek Bard.pl
Posty: 287
Rejestracja: 12 kwie 2011, 15:36

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Przemek Bard.pl »

Cóż grać będziemy mimo wszystko 4 rundy, co i tak zapewne potrwa do jakiejś 22-23 także obawiam się, że na 5 rundę braknie czasu :)

Jeżeli chodzi o dodatkowe karty, będę rozsyłane do sklepów w przyszłym tygodniu, aczkolwiek będzie można je również odebrać na Mistrzostwach. Oczywiście nie będzie problemu, aby ktoś zabrał karty dla kogoś, kto akurat na Mistrzostwach nie będzie.
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 44 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Vester »

Ktoś już miał w ręku 3 edycję? Wszystko gra i leży płasko?
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: adikom5777 »

Plansza plasko nie leży, ale jestem zachwycony jakością żetonów. Ogromny skok jakościowy w porównaniu z I edycją
Awatar użytkownika
szon
Posty: 125
Rejestracja: 22 sie 2012, 20:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: szon »

Przemek Bard.pl pisze:Jeżeli chodzi o dodatkowe karty, będę rozsyłane do sklepów w przyszłym tygodniu
Jest gdzieś lista sklepów, w których będą karty?
Stephan
Posty: 186
Rejestracja: 27 lip 2011, 21:20
Has thanked: 68 times
Been thanked: 44 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Stephan »

Na gorąco po pierwszym dniu Mistrzostw. Obecnie (niedzielne południe) trwają finały i walczą najlepsi z najlepszych. A jako iż piszę te słowa z domu znak to niezawodny, że do owej elitarnej czwórki się nie załapałem. Poziom naprawdę bardzo wysoki; sam przegrałem cztery mecze, choć każdy z nich - przy nieco innym układzie kart - mógł się skończyć inaczej. Ale taki już urok tej gry - prowadzisz 18:0, by zaraz potem nieopatrznie wywołać konflikt termonuklearny. Tak też wtopiłem dwa spotkania - wojna jądrowa w wydarzeniu dekady (raz przeciwnik [USA] zagrał Juntę, a ja z Missile Envy łyknąłem Pogrzebiemy Was i się sam pogrzebałem, a dwa - w trzeciej turze olimpiada kontra Duck and Cover...).

Organizacja - super! Dziękuję Przemkowi, a wraz z nim całemu Bardowi, za to, że podjęli się stworzenia i poprowadzenia takiej imprezy. Było świetnie spotkać się, poznać, pogadać... Mam nadzieję, że będzie okazja do rewanżu, choć przyznam, że przez pewien czas TSa nie tykam nawet kijem :lol: 10 godzin spędzonych nad planszą sprawiło, że nabrałem ochoty na coś zdecydowanie lżejszego i mniej frustrującego. Catanie, nadchodzę! :wink:

Tymczasem: POWODZENIA CHŁOPAKI! Niech wygra najlepszy, skoro już nie mogę to być ja :lol:
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: janekb »

Ja też potwierdzam plansza jak morze faluje ;-) ciekawe co jest z tym nie tak? W Arkham Horror była podobnej wielkości i nie było tego problemu, coś tu jest źle zrobione.
Długi_SPAP
Posty: 20
Rejestracja: 03 cze 2013, 22:51

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Długi_SPAP »

Również mam ten problem... A tyle wynikło opóźnień z powodu tego, że miała być idealna...
RaistlinJedyny
Posty: 50
Rejestracja: 06 wrz 2010, 19:39
Lokalizacja: Morze Spokoju
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: RaistlinJedyny »

Zwracam honor sędziemu, do kontroli regionu nie jest wymagane posiadanie państwa nie-strategicznego.
prezestomek
Posty: 432
Rejestracja: 20 mar 2012, 18:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: prezestomek »

jak wyniki z top4?
Awatar użytkownika
Zimnywojak :-)
Posty: 41
Rejestracja: 12 wrz 2013, 16:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Zimnywojak :-) »

janekb pisze:Ja też potwierdzam plansza jak morze faluje ;-) ciekawe co jest z tym nie tak? W Arkham Horror była podobnej wielkości i nie było tego problemu, coś tu jest źle zrobione.
Na Mistrzostwach Polski w Krakowie było rozłożonych, o ile się nie mylę, z 13 kompletów Zimnej Wojny. Plansze na początku faktycznie delikatnie falowały, jednak zdecydowanie mniej w porównaniu do np. 1 edycji. Zresztą po położeniu na jej brzegach obu części pudełka po chwili nic już nie odginało się i plansze leżały prosto.
Przemek Bard.pl
Posty: 287
Rejestracja: 12 kwie 2011, 15:36

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Przemek Bard.pl »

Dziękuję wszystkim za wzięcie udziału w Mistrzostwach, naprawdę był to dla mnie niecodzienny widok zobaczyć tak wielu świetnych graczy Zimnej Wojny :). Wierzę, że wszystkim się podobało, pracuję właśnie nad wynikami, dzisiaj popołudniu wrzucę je wraz ze zdjęciami i statystykami z Mistrzostw. Chociaż sam nie jestem szczególnie dobrym graczem w Zimną Wojnę, to przyglądanie się specjalistom przy pracy sprawiło mi naprawdę sporą frajdę, być może czas bliżej zaprzyjaźnić się z tym tytułem i włożyć trochę wysiłku, żeby móc chociaż pomyśleć o zagraniu kimkolwiek z tych którzy grali w weekend na mistrzostwach. Jeżeli chodzi o planszę, to zapewniano nas, że tym razem problem zostanie wyeliminowany, jak widać, niestety nie do końca, ale po chwili pracy nad planszą leży sobie spokojnie na stole. Na mistrzostwach mieliśmy 13 egzemplarzy i po delikatnym zagięciu planszy na zgięciach w przeciwną stronę rozwiązuje problem. Jeszcze raz dziękuję wszystkim i wierzę, że spotkamy się w marcu lub kwietniu na kolejnym turnieju :)

TOP 3 - http://wydawnictwo.bard.pl/mistrzostwa- ... akonczone/
Ostatnio zmieniony 25 lis 2013, 15:52 przez Przemek Bard.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
szon
Posty: 125
Rejestracja: 22 sie 2012, 20:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: szon »

Znacie jakiś sklep w Warszawie gdzie dostanę dodatkowe karty?
ODPOWIEDZ