Zimna Wojna / Twilight Struggle (Ananda Gupta, Jason Matthews)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Wertigo
Posty: 159
Rejestracja: 30 wrz 2013, 12:07
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Wertigo »

Ile dni będzie trwała przedsprzedaż?
Przemek Bard.pl
Posty: 287
Rejestracja: 12 kwie 2011, 15:36

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Przemek Bard.pl »

Wertigo pisze:Ile dni będzie trwała przedsprzedaż?
Prawdopodobnie do 21 listopada (piątek) 24 listopada będą rozsyłane egzemplarze przed sprzedażowe. Premiera będzie miała miejsce tydzień później. Gdyby się coś zmieniło dam znać.
dewnil
Posty: 50
Rejestracja: 06 mar 2013, 17:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: dewnil »

Co z początkowym handicapem dla USA? Nie widzę wzmianki o tym w regulaminie.
azz
Posty: 700
Rejestracja: 12 kwie 2014, 00:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: azz »

Przemek Bard.pl pisze:
Wertigo pisze:Ile dni będzie trwała przedsprzedaż?
Prawdopodobnie do 21 listopada (piątek) 24 listopada będą rozsyłane egzemplarze przed sprzedażowe. Premiera będzie miała miejsce tydzień później. Gdyby się coś zmieniło dam znać.
Czy instrukcja wreszcie twierdzi, że punkty wpływu jednak są policzalne?
Wspomogę rabatem 11% Planszostrefa, 7% 3Trolle
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: gafik »

Hahaha...! To dobre! Strasznie mnie te ilości punktów też denerwowały!
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Fuser.exe »

Jest gdzies dostepna instrukcja? Nie moge znalezc wiec pewnie nie. A potem potrzeba pieciu edycji zeby wyprostowac instrukcje i karty.
Awatar użytkownika
Qnnrad
Posty: 217
Rejestracja: 02 sie 2012, 22:47
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 185 times
Been thanked: 184 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Qnnrad »

Dobra, potrzebuję porady.
Rozwścieczyła mnie informacja o czwartej edycji, nie lubię wiedzieć, że jest coś poprawionego a ja mam wybrakowany egzemplarz.
Jak sobie z tym radzicie w przypadku Zimnej Wojny? Udało mi się po sowitej dopłacie wymienić ZW z Ied na IIIed, niespełna 3 miesiące temu, a tu takie wieści...chyba kupię sobie angielską wersję, żeby mieć ten kompletny i pełny egzemplarz :S
Kto z posiadaczy IIIed ostrzy sobie pazurki na IVed?
I jak postępujecie w kolejnych drukach kolejnych edycji?

+ @Przemek Bard.pl: czy mapa będzie składała się jak w Jesieni Narodów? (potwierdzam, nie odstaje od stołu...za bardzo)
Czy będzie mapa lakierowana i lśniąca jak w wyżej wspomnianej Jesieni Narodów?
Co z resztą komponentów? Czy możecie zdradzić więcej szczegółów niż "jakość znacznie podniesiona"?
Pudełko - czy będzie polakierowane, połyskliwe i chropowate jak Jesień.. oraz wydanie GMT?
Bardzo proszę o info.
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 728
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 146 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Munchhausen »

Przyłączam się do pytania. Kupiłem egzemplarz przy okazji premiery III edycji, ale nawet nie miałem czasu go odpakować i teraz zastanawiam się nad opchnięciem go dalej i zainwestowaniem w IV edycję - z nadzieją, że tym razem uda mi się jednak w nią pograć.
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Fuser.exe »

Ja tam jestem zadowolony z trojki, moim zdaniem szkoda zachodu na ponowna zamiane. Chyba, ze zamierzasz grac 200 razy i potrzebujesz tych zetonow lepszej jakosci.
Awatar użytkownika
Qnnrad
Posty: 217
Rejestracja: 02 sie 2012, 22:47
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 185 times
Been thanked: 184 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Qnnrad »

@Fuser.exe: Żetony są w IIIed śliczne, ogromny skok estetyczny i jakościowy w porównaniu do Ied. Jedyne czego pragnę, to porządna, ładna i równo leżąca plansza.
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Fuser.exe »

Moja lezy rowno ;p jak znam zycie to bedzie piata edycja i kolejne poprawki to wtedy sobie zamienisz :)
Ostatnio zmieniony 12 lis 2014, 14:26 przez Fuser.exe, łącznie zmieniany 1 raz.
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Lubel »

Ja mam I ed. i jakoś mi to nie przeszkadza, dodatkowe karty dokupiłem i jest git. Owszem, brak żetonów o dużych nominałach trochę wkurza, ale nie widzę potrzeby zmiany gry na nowszą edycję.
Przemek Bard.pl
Posty: 287
Rejestracja: 12 kwie 2011, 15:36

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Przemek Bard.pl »

Kyuzo pisze:Dobra, potrzebuję porady.
Rozwścieczyła mnie informacja o czwartej edycji, nie lubię wiedzieć, że jest coś poprawionego a ja mam wybrakowany egzemplarz.
Jak sobie z tym radzicie w przypadku Zimnej Wojny? Udało mi się po sowitej dopłacie wymienić ZW z Ied na IIIed, niespełna 3 miesiące temu, a tu takie wieści...chyba kupię sobie angielską wersję, żeby mieć ten kompletny i pełny egzemplarz :S
Kto z posiadaczy IIIed ostrzy sobie pazurki na IVed?
I jak postępujecie w kolejnych drukach kolejnych edycji?

+ @Przemek Bard.pl: czy mapa będzie składała się jak w Jesieni Narodów? (potwierdzam, nie odstaje od stołu...za bardzo)
Czy będzie mapa lakierowana i lśniąca jak w wyżej wspomnianej Jesieni Narodów?
Co z resztą komponentów? Czy możecie zdradzić więcej szczegółów niż "jakość znacznie podniesiona"?
Pudełko - czy będzie polakierowane, połyskliwe i chropowate jak Jesień.. oraz wydanie GMT?
Bardzo proszę o info.
Witam,

Jeżeli chodzi o jakość IV edycji Zimnej Wojny, to będzie to jakość 1989 Jesień Narodów. Grubsza i leżąca plansza (przy czym folia jest matowa, więc nie będzie się tak bardzo świecić), żetony jak w III edycji (dodane żetony o wyższych nominałach i żeton NORAD), karty podobnie jak pudełko również jakości 1989 Jesień Narodów (przy czym pudełko podobnie jak plansza zostało pokryte folią matową). Co do postępu w druku to wszystko zmierza ku końcowi i gra powinna trafić do naszego magazynu pod koniec przyszłego tygodnia.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Vandal
Posty: 519
Rejestracja: 21 lut 2012, 10:10
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Vandal »

Kyuzo pisze:Rozwścieczyła mnie informacja o czwartej edycji, nie lubię wiedzieć, że jest coś poprawionego a ja mam wybrakowany egzemplarz.
Jak sobie z tym radzicie w przypadku Zimnej Wojny? Udało mi się po sowitej dopłacie wymienić ZW z Ied na IIIed, niespełna 3 miesiące temu, a tu takie wieści...chyba kupię sobie angielską wersję, żeby mieć ten kompletny i pełny egzemplarz :S
Proszę nie powtarzajmy edycyjnej kłótni jak z Robinsona Portalu bo to dziecinne. Nakład schodzi, jest nowa edycja, może coś poprawią może nie, dotyczy to też wydawnictw zagranicznych. :(
Kolejne edycje nic w mechanice nie zmieniają, zmienia się tylko estetyka więc niezbyt mnie to obchodzi, zwłaszcza że I'ed nie wyglądała brzydko.
Angielski egzemplarz nie będzie taki kompletny jak marzysz, bo GMT zapomniało ciągle dodać żetonu NORAD.

Do Barda mam pytanie bardziej czy nowa edycja będzie miała w bonusie dodatkowe dwie karty z polskiego konkursu?
Przemek Bard.pl
Posty: 287
Rejestracja: 12 kwie 2011, 15:36

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Przemek Bard.pl »

Vandal pisze:
Kyuzo pisze:Rozwścieczyła mnie informacja o czwartej edycji, nie lubię wiedzieć, że jest coś poprawionego a ja mam wybrakowany egzemplarz.
Jak sobie z tym radzicie w przypadku Zimnej Wojny? Udało mi się po sowitej dopłacie wymienić ZW z Ied na IIIed, niespełna 3 miesiące temu, a tu takie wieści...chyba kupię sobie angielską wersję, żeby mieć ten kompletny i pełny egzemplarz :S
Proszę nie powtarzajmy edycyjnej kłótni jak z Robinsona Portalu bo to dziecinne. Nakład schodzi, jest nowa edycja, może coś poprawią może nie, dotyczy to też wydawnictw zagranicznych. :(
Kolejne edycje nic w mechanice nie zmieniają, zmienia się tylko estetyka więc niezbyt mnie to obchodzi, zwłaszcza że I'ed nie wyglądała brzydko.
Angielski egzemplarz nie będzie taki kompletny jak marzysz, bo GMT zapomniało ciągle dodać żetonu NORAD.

Do Barda mam pytanie bardziej czy nowa edycja będzie miała w bonusie dodatkowe dwie karty z polskiego konkursu?
Będą dodatkowe karty z III edycji Zimnej Wojny.
Awatar użytkownika
Qnnrad
Posty: 217
Rejestracja: 02 sie 2012, 22:47
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 185 times
Been thanked: 184 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Qnnrad »

@Vandal: Nie chciałem wandalizować ani rozpoczynać kłótni, prosiłem o zdanie innych - i dziękuję za twoje zdanie, że nie przywiązujesz wagi do wyglądu i kolejne edycje nie przejmują twojej uwagi. Im więcej się naczytam ludzi rozsądnych tym więcej rozsądku uda mi się wykrzesać u siebie ;)

Przemku Bard.pl: bardzo dziękuję za informacje :) Bard jest OK.
Ostatnio zmieniony 13 lis 2014, 11:10 przez Qnnrad, łącznie zmieniany 1 raz.
prezestomek
Posty: 432
Rejestracja: 20 mar 2012, 18:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: prezestomek »

Ile osób już się wpisało bo na stronie lista pusta?
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: gafik »

Dziś zaszedłem do mojego ulubionego sklepu stacjonarnego, w którym zamówiłem sobie ZW IV Ed z zamiarem jej odbioru. Sprzedawca popatrzył na mnie żałośnie, zerknął do tzw. "systemu" w swoim tajemniczym kompjutrze i powiedział, że premiera jest na "pierwszy tydzień grudnia".

Mam rozumieć, że gra będzie wysyłana 1.12.2014. To jest poniedziałek i pierwszy tydzień grudnia. Right?
azz
Posty: 700
Rejestracja: 12 kwie 2014, 00:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: azz »

Drogi Bardzie,

czy będziecie czynili kroki w celu wydania dodatków z wersji Kickstarterowej?
Wspomogę rabatem 11% Planszostrefa, 7% 3Trolle
Przemek Bard.pl
Posty: 287
Rejestracja: 12 kwie 2011, 15:36

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Przemek Bard.pl »

gafik pisze:Dziś zaszedłem do mojego ulubionego sklepu stacjonarnego, w którym zamówiłem sobie ZW IV Ed z zamiarem jej odbioru. Sprzedawca popatrzył na mnie żałośnie, zerknął do tzw. "systemu" w swoim tajemniczym kompjutrze i powiedział, że premiera jest na "pierwszy tydzień grudnia".

Mam rozumieć, że gra będzie wysyłana 1.12.2014. To jest poniedziałek i pierwszy tydzień grudnia. Right?
Jeżeli gra była zamówiona w przedsprzedaży to istnieje duże prawdopodobieństwo, że trafi do sklepu już koło 25 listopada.

Na chwilę obecną zapisało się 9 osób na Mistrzostwa Polski.
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Fuser.exe »

co to za dodatki?
azz
Posty: 700
Rejestracja: 12 kwie 2014, 00:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: azz »

Może "dodatki" to zbyt wielkie słowo, ale na Kickstarterze wraz z wydaniem wersji kolekcjonerskiej/cyfrowej wydają fizyczny dodatek zwany "What if?". Nie widziałem konkretnych przecieków, co to ma być oraz ile będzie to kart.
Wspomogę rabatem 11% Planszostrefa, 7% 3Trolle
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: tomb »

Pewnie było już przerabiane, ale co sądzicie o karcie "Gry wojenne" (100)? Czy ta karta nie definiuje zbyt mocno rozgrywki na ostatnie trzy tury?
budzo
Posty: 92
Rejestracja: 16 lis 2012, 17:17

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: budzo »

Ja jej nie lubię. Oto dlaczego:

Lubię gry w których większe znaczenie mają umiejętności niż szczęście. W TSie teoretycznie słabszy gracz może dzięki rzutom i kartom wyrobić sobie przewagę punktową, którą w normalnej grze i tak pod koniec straci. Wargamesy łamią tę zasadę i dlatego ich nie lubię. O.
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: hancza123 »

no cały urok tej karty jest taki! nawet jak z planszy wynika że ostatecznie przegrasz to masz jeszcze tą ostatnią szansę aby zbudować na chwilę niezbędną przewagę i liczyć że może przyjdzie na rękę ta karta :D

dla tego co raczej ma wygrać to zapewnia emocje do końca czyli też dobrze

raz tak właśnie wygrałem co to była radość!
ODPOWIEDZ