Zimna Wojna / Twilight Struggle (Ananda Gupta, Jason Matthews)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
kapitan nemo
Posty: 4
Rejestracja: 03 maja 2019, 10:58
Been thanked: 1 time

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna (Ananda Gupta, Jason Matthews)

Post autor: kapitan nemo »

Taki drobiazg jeszcze: W instrukcji jest "Scenariusz Apogeum". I tam przy Malezji powinno być chyba (3/1).
W pkt. 8.2.2 zamiast "dodatkowych Przewrotów wynikających" powinno być "darmowych Przewrotów wynikających".
Poza tym, w moim subiektywnym odczuciu, po naniesieniu poprawek z erraty(na karty, instrukcję i planszę) tłumaczenie Phalanxa jest świetne. Zwłaszcza "Wywieranie Presji" zamiast "Zmiany sojuszu" jest bardziej sensowne. Jeśli przeczytać opis do kart w instrukcji, klimat jest gwarantowany. Np. do karty "Paraliż" - jest tam mowa o "Czerwonej panice" i "Czystkach". A w opisie do "Przysposobienia obronnego" o filmach "Duck and Cover". To tak w kontekście wcześniejszych wpisów o tych kartach. Plansza z kolei składa się z 6 większych części a nie 8 mniejszych i leży równo.
Gra jest wspaniała. A ta wersja gry po poprawkach, jakie zrobiłem dzięki temu forum, wymiata. :D
bosu
Posty: 8
Rejestracja: 26 sie 2018, 17:17
Has thanked: 15 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna (Ananda Gupta, Jason Matthews)

Post autor: bosu »

ozy pisze: 13 maja 2019, 12:05 Dzięki za info i fotkę, skorygujemy plik by lepiej siedziało.
Wiadomo już kiedy możemy się spodziewać skorygowanego pliku?
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna (Ananda Gupta, Jason Matthews)

Post autor: ozy »

bosu pisze: 31 maja 2019, 13:20 Wiadomo już kiedy możemy się spodziewać skorygowanego pliku?
Już jest dobrze, tylko zwróć uwagę by drukować na 100% wielkości pliku.
kapitan nemo pisze: 29 maja 2019, 20:39 Taki drobiazg jeszcze...
Dziękuję bardzo!
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 395 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna (Ananda Gupta, Jason Matthews)

Post autor: Leviathan »

Pokusiłem się o kolejny materiał o Twilight Struggle. Tym razem instruktaż z wyjaśnieniem, jak działają poszczególne akcje dostępne w grze. Mam nadzieję, że okaże się pomocny dla tych, którzy wolą oglądać zasady niż je czytać.

Wojennik TV # 217: Twilight Struggle (Zimna Wojna) - dostępne akcje
VVilku
Posty: 18
Rejestracja: 28 cze 2017, 12:02
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna (Ananda Gupta, Jason Matthews)

Post autor: VVilku »

loreciak pisze: 10 maja 2019, 11:04
Odi pisze: 07 maja 2019, 12:33 Absolutnie nie walczę z "walczącymi", też jestem zdania że "płacimy i wymagamy", tylko po prostu zachęcam do zastanowienia się, czy aby na pewno warto sobie odmawiać rozgrywki na tym etapie. Wydawnictwo reaguje, errata będzie - można na nią poczekać grając.

Pamiętam kilka gier, o których faktycznie można było powiedzieć, że nie ma co do nich siadać (np. First Martians) i zestawiając je z TS Phalanxów nie widzę analogii. Nie są to błędy/nieścisłości na taką skalę, jak tam.
Pominięcie zasady darmowych przewrotów zarówno w instrukcji jak i na kartach jest kluczowe dla rozgrywki. To nie jest żadna nieścisłość, tylko cytując klasyka "wielbłąd". Darmowy przewrót nie jest dodatkowym przewrotem. Ktoś kto grał w TS/ZW, kto zagląda na forum poradzi sobie z tym problemem. A co z osobami, które kupiły grę i nawet nie zdają sobie z tego sprawy ? Po prostu trudno zrozumieć jak można tak skopać instrukcję w kluczowym aspekcie i jeszcze twierdzić, że w sumie to bez znaczenia i da się grać.
Czytam ten wątek i oczom nie wierzę...
(Co prawda moja wersja ZW od Phalanx leży na półce w folii i czeka na swoją kolej, ale...)
Po tym co przeczytałem - chyba skusze się na jakiegoś BARD'a (III lub IV - pytanie: która lepsza? Teoretycznie powinna być IV, ale czy tak jest?).

Podejście wydawcy jest skandaliczne - "Ok, zrobiliśmy błędy (chyba wszędzie gdzie się dało - instrukcja, plansza!, karty) i co nam zrobicie? Oto plik PDF do wydrukowania, weźcie sobie wydrukujcie i naklejcie".
Chyba padł kolejny rekord obsługi klienta planszówkowego w Polsce :) P'n'P -> "Pay and Print". :)

Przypominam, że BARD dosyłał poprawione karty (wróćcie sobie w tym wątku do lat ~2013). Inne firmy też mają wpadki, ale jakoś potrafią z nich wybrnąć - np. Galakta po wtopie z Twilight Imperium zdecydowała dodrukować błędne planszetki gracza (przynajmniej obiecali, ze bedą przy dodruku pod koniec roku). Portal też miał dużo (wieeele) wpadek, ale jakoś zawsze te karty później można było zdobyć (nie wiem jak było z INIS, ale w Blood Rage dało się potem za grosze kupić).

Oczekuję od wydawcy, ze poprawi błędy i o ile nie roześle ich do tych którzy kupili, to chociaż wystawi je do kupienia w swoim sklepie.

p.s. Nie wiem jak inni, ale ja miałem kilka prób z różnymi papierami samoprzylepnymi do kolorowych drukarek i zawsze wniosek był jeden - kolory ok, ale wydruki były bardzo delikatne, parę ruchów i zdzierały/uszkadzały sie kolory itp. Dziękuje za takie rozwiązanie na planszy (bo karty mozna jeszcze zakoszulkować). :/
Garvv
Posty: 55
Rejestracja: 03 sty 2017, 19:56
Has thanked: 13 times
Been thanked: 1 time

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna (Ananda Gupta, Jason Matthews)

Post autor: Garvv »

VVilku pisze: 08 sie 2019, 19:38
Podejście wydawcy jest skandaliczne
Zgadzam się w 100%. Dlatego powstrzymałem się od zakupu TEJ wersji gry. Nie zgadzam się na płacenie za zepsute produkty, gdzie wydawca ma w dupie rozwiązanie problemów. Warto wspierać innych wydawców potrafiących profesjonalnie podejść do sprawy.
_leigam_
Posty: 942
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna (Ananda Gupta, Jason Matthews)

Post autor: _leigam_ »

Właśnie skończyłem pierwszą partie, wygrałem poprzez kartę "Gry Wojenne". Nie uważacie że ta karta jest przegięta, wiem trudno mi ocenić po jednej rozgrywce ale wydaje mi się bezsensowna. Wystarczy mieć przewagę 7 punktów. Przewroty zrobić nie problem (dobrze zrobiłem że nawet przy nieudanym przewrocie przesuwałem znacznik defconu w kierunku wojny?)
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna (Ananda Gupta, Jason Matthews)

Post autor: kastration »

_leigam_ pisze: 12 sie 2019, 23:14 Właśnie skończyłem pierwszą partie, wygrałem poprzez kartę "Gry Wojenne". Nie uważacie że ta karta jest przegięta, wiem trudno mi ocenić po jednej rozgrywce ale wydaje mi się bezsensowna. Wystarczy mieć przewagę 7 punktów. Przewroty zrobić nie problem (dobrze zrobiłem że nawet przy nieudanym przewrocie przesuwałem znacznik defconu w kierunku wojny?)
Przegięta na pewno nie, dyskusyjna a i może. Zależy od przeciwnika na pewno i trzymania się na dystans, zwłaszcza jeśli gracz USA dobrze wykorzysta przewagę mocnych wydarzeń w Apogeum Wojny. Wielu graczom się na pewno nie podoba ta karta. Jakkolwiek, dodaje dodatkowego napięcia i smaczku historycznego we wcale nie tak krótkiej grze.

Jeśli robisz przewrót w państwie strategicznym (fioletowym? w starej wersji, nie wiem, jak w nowej), to musisz przesunąć poziom defcon w dół. O ile możesz zrobić taki przewrót w ogóle (ograniczenia kontynentów wynikające z aktualnego poziomu - numerka - defcon). Czy przewrót jest udany, czy nie, to nie ma znaczenia.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
_leigam_
Posty: 942
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna (Ananda Gupta, Jason Matthews)

Post autor: _leigam_ »

kastration pisze: 12 sie 2019, 23:21 Przegięta na pewno nie, dyskusyjna a i może. Zależy od przeciwnika na pewno i trzymania się na dystans, zwłaszcza jeśli gracz USA dobrze wykorzysta przewagę mocnych wydarzeń w Apogeum Wojny. Wielu graczom się na pewno nie podoba ta karta. Jakkolwiek, dodaje dodatkowego napięcia i smaczku historycznego we wcale nie tak krótkiej grze.

Jeśli robisz przewrót w państwie strategicznym (fioletowym? w starej wersji, nie wiem, jak w nowej), to musisz przesunąć poziom defcon w dół. O ile możesz zrobić taki przewrót w ogóle (ograniczenia kontynentów wynikające z aktualnego poziomu - numerka - defcon). Czy przewrót jest udany, czy nie, to nie ma znaczenia.
Mi trafiła się ta karta w pierwszym etapie apogeum, drugi gracz zrobił też jeden przewrót więc mi pomógł nieświadomie.
Na pewno żeby świadomie grać w tą grę to trzeba bardzo dobrze znać karty i mieć pewnie jakieś 5 rozgrywek za sobą, my dopiero się uczymy.
Ciekawi mnie jedno że w przykładzie rozgrywki w instrukcji jest opisana gra jakiegoś wymiatacza który wygrywał wszystkie turnieje na mistrzostwach świata gier planszowych, przegrał tylko jedną rozgrywkę. W grze niby jest sporo losowości, ale skoro jeden człowiek wygrywał praktycznie wszystkie gry jak leci to tą losowość musi się dać okiełznać. Da się więc przygotować na wszystkie "grube" karty w grze tak żeby nie dało się przegrać głupim zbiegiem okoliczności?
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4621
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1019 times
Been thanked: 1929 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna (Ananda Gupta, Jason Matthews)

Post autor: warlock »

Na tym etapie gra trwa już dostatecznie długo, jeśli wypracowałeś sobie 7-punktową przewagę to tak naprawdę zasłużyłeś na to, żeby już ją wygrać ;). Osobiście uwielbiam tę kartę, bo trzyma w napięciu do samego końca. Szczególnie, jeśli nie mamy jej na ręce, przegrywamy o np. 5 punktów i cały czas zastanawiamy się, czy rywal jej przypadkiem nie ma i nie robi wszystkiego, żeby spełnić warunki do jej zagrania i ogłoszenia zwycięstwa. Kwintesencja zimnowojennego napięcia :D.

Zimna Wojna sprawia jeszcze więcej funu, jak zagra się w nią 3-4 partie i już planuje się pod karty, które gdzieś są w talii. Niekoniecznie chodzi tu o znajomość decku na wylot, co po prostu o świadomość istnienia pewnych kart i planowanie w oparciu o nie.
Awatar użytkownika
bardopondo
Posty: 726
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:18
Has thanked: 183 times
Been thanked: 227 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna (Ananda Gupta, Jason Matthews)

Post autor: bardopondo »

Ta karta to jeszcze jedna z możliwości zakończenia gry, wprowadzająca napiecie i małą paranoje na szybkie zakończenie.
Czy jest przegięta? Oczywiście, że tak. Tak jak wiele kart w decku.
Jak jej nie masz, przegrywasz 7 punktami i podejrzewasz ze gry wojenne gdzieś tam się czają rozpaczliwie szukasz punktów. Jak ją masz a nie masz przewagi także rozpaczliwie szukasz punktów żeby grę zakończyć ale wtedy narażasz się na popełnienie błędów i punktowy kontratak przeciwnika na innych polach np. kosztowne punktowanie jakiegoś kontynentu którely olałeś bo szukałeś punktów gdzie indziej.
Zagrożony tą kartą jest przegrywający, nie można doprowadzać do dużej przewagi przeciwnika proste.
Awatar użytkownika
Antioch Seleucyda
Posty: 137
Rejestracja: 24 maja 2013, 09:30
Has thanked: 17 times
Been thanked: 1 time

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna (Ananda Gupta, Jason Matthews)

Post autor: Antioch Seleucyda »

Błąd w instrukcji, na kartach, na planszy. A ludzie śmiali się z Barda.

Kiedy wyjdzie ten dodatek w którym dodadzą zepsute karty ?
https://monitor-historyczny.pl/ - blog o książkach historycznych oraz wojennych grach historycznych.
HeWhoSawTheDeep
Posty: 35
Rejestracja: 01 gru 2018, 10:44
Has thanked: 17 times
Been thanked: 16 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna (Ananda Gupta, Jason Matthews)

Post autor: HeWhoSawTheDeep »

Mam ostatnią (chyba to była 4) edycje wydaną przez Barda. Czy dodatek wydany przez Phalanax będzie z nią kompatybilny?
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 171 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna (Ananda Gupta, Jason Matthews)

Post autor: tomuch »

Kiedyś o to pytałem:
ozy pisze: 22 sie 2019, 10:18
tomuch pisze: 22 sie 2019, 00:30 jak się ma TS od Phalanxów do starych wydań Barda? Pytam pod kątem kupna dodatku. Będzie pasować? Chodzi o kolory, wymiary, nazewnictwo (domyślam się, że tłumaczone było od nowa, ale może nie różni się radykalnie...) etc.
Bard coś kombinował z rewersami, my daliśmy oryginalne jak GMT, zatem niestety karty będą się różniły.
Ja planuję kupić koszulki z nieprzezroczystym tyłem. Nie wiadomo tylko, jak wygląda tłumaczenie kluczowych terminów...
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna (Ananda Gupta, Jason Matthews)

Post autor: RasTafari »

tomuch pisze:Ja planuję kupić koszulki z nieprzezroczystym tyłem. Nie wiadomo tylko, jak wygląda tłumaczenie kluczowych terminów...
Tłumaczenie wygląda tak jak w podstawce bo jednak zależy nam (nie wiedzieć czemu) żeby terminologia była spójna z naszą wersją a nie z bardowską :wink:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 171 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna (Ananda Gupta, Jason Matthews)

Post autor: tomuch »

RasTafari pisze: 22 sty 2020, 09:04
tomuch pisze:Ja planuję kupić koszulki z nieprzezroczystym tyłem. Nie wiadomo tylko, jak wygląda tłumaczenie kluczowych terminów...
Tłumaczenie wygląda tak jak w podstawce bo jednak zależy nam (nie wiedzieć czemu) żeby terminologia była spójna z naszą wersją a nie z bardowską :wink:
Źle się wyraziłem, to fakt. Ja nie wiem (jako posiadacz II edycji bardowskiej), czy terminologia będzie wspólna ;) Ale teraz już (chyba) wiem, że są różnice w tłumaczeniu.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna (Ananda Gupta, Jason Matthews)

Post autor: RasTafari »

tomuch pisze:Ja nie wiem (jako posiadacz II edycji bardowskiej), czy terminologia będzie wspólna ;) Ale teraz już (chyba) wiem, że są różnice w tłumaczeniu.
Tak, nie jest spójna i po twoim poście widzę, że ominęła Cię cała ożywiona dyskusja przy premierze naszego wydania nad tym jak to słabo, że nie wzięliśmy tłumaczenia od Barda tylko zrobiliśmy swoje :wink:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna (Ananda Gupta, Jason Matthews)

Post autor: Valarus »

RasTafari pisze: 23 sty 2020, 08:07
tomuch pisze:Ja nie wiem (jako posiadacz II edycji bardowskiej), czy terminologia będzie wspólna ;) Ale teraz już (chyba) wiem, że są różnice w tłumaczeniu.
Tak, nie jest spójna i po twoim poście widzę, że ominęła Cię cała ożywiona dyskusja przy premierze naszego wydania nad tym jak to słabo, że nie wzięliśmy tłumaczenia od Barda tylko zrobiliśmy swoje :wink:
Dyskusja była o tym, dlaczego tłumaczenie jest takie słabe a nazwy niektórych kart/akcji totalnie bez sensu a nie o tym, że zrobiliście swoje tłumaczenie. To, że zrobiliście je sami to jedno, to, że wyszło wam dużo gorzej niż poprzednikom to co innego.
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna (Ananda Gupta, Jason Matthews)

Post autor: RasTafari »

Valarus pisze:to, że wyszło wam dużo gorzej niż poprzednikom to co innego.
Trudno zrobić coś lepiej (o ile w ogóle to możliwe) jeżeli przez cztery edycje gracze przyzwyczaili się do konkretnych sformułowań i nazw na kartach i się temu w ogóle nie dziwię, natomiast jako świeży gracz, który kontakt z bardowską wersją miał raz i to dawno temu byłem jak czysta karta i nie miałem takich przyzwyczajeń odnośnie tłumaczenia. Jasne, możesz napisać że bredzę bo jestem wydawcą, nie mam racji i chcę tylko towar zgonić :wink: ale na steamie gram w GMT a w domu w naszą i często też zamiennie używam nazw niektórych kart (polskie na angielskie i vice versa) i dla mnie tłumaczenie nigdy nie było problemem (ale wiem i rozumiem że dla wielu to jest problem albo co najmniej niedogodność).
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna (Ananda Gupta, Jason Matthews)

Post autor: ozy »

Rozszerzenie do Twilight Struggle już niemal gotowe. Serdecznie zapraszam do oględzin, przed wydrukiem: https://phalanxgames.pl/gry/twilight-st ... ro_54.html :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna (Ananda Gupta, Jason Matthews)

Post autor: Largo »

Zastanawiam się nad kupnem Zimnem Wojny, ale jak tak wczytuje się w ten temat to jakiś straszny sajgon jest z tą najnowszą wersją. Mogłaby mi jakaś dobra dusza wyłożyć czarno na białym, co będę musiał ogarnąć kupując w chwili obecnej wersję Phalanx w sklepie? Czy dostanę jakąś erratę, czy cokolwiek, czy może w sklepach jest już jakiś poprawiony druk?
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna (Ananda Gupta, Jason Matthews)

Post autor: ozy »

Largo pisze: 07 lut 2020, 21:30 Zastanawiam się nad kupnem Zimnem Wojny, ale jak tak wczytuje się w ten temat to jakiś straszny sajgon jest z tą najnowszą wersją. Mogłaby mi jakaś dobra dusza wyłożyć czarno na białym, co będę musiał ogarnąć kupując w chwili obecnej wersję Phalanx w sklepie? Czy dostanę jakąś erratę, czy cokolwiek, czy może w sklepach jest już jakiś poprawiony druk?
Wszystkie błędy są ujęte w erracie: https://phalanxgames.pl/pliki/TS-Errata-090519.pdf

W zbliżającym się rozszerzeniu wydrukujemy ponownie te 3 błędne karty. Dodatkowo będzie je można od nas dostać za free na imprezach z naszym udziałem.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Maćko z Dworzyska
Posty: 4
Rejestracja: 01 lut 2020, 20:37
Has thanked: 3 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna (Ananda Gupta, Jason Matthews)

Post autor: Maćko z Dworzyska »

Witam,

Gdyby ktoś był zainteresowany jak wygląda plansza do Twilight Struggle w formie maty z nadrukiem grafiki o zmienionej kolorystyce, układzie torów, etc. (grafika ta była zaprezentowana w niniejszym wątku już parę lat temu) to zapraszam:

viewtopic.php?f=61&t=64958&p=1227711#p1227711

Pozdrawiam,
Maciek
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4125
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 310 times
Been thanked: 343 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna (Ananda Gupta, Jason Matthews)

Post autor: tomb »

Czy koszulki kart wydania Phalanx są identyczne z wersją bardowską? Pytam w kontekście mieszania dodatku ze starą edycją.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 171 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna (Ananda Gupta, Jason Matthews)

Post autor: tomuch »

tomb pisze: 09 kwie 2020, 19:16 Czy koszulki kart wydania Phalanx są identyczne z wersją bardowską? Pytam w kontekście mieszania dodatku ze starą edycją.
Chodzi o rewersy? Jeśli tak, to się różnią. Ja mam w planach kupno koszulek z nieprzezroczystymi plecami i mam nadzieję, że jakoś pójdzie...
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
ODPOWIEDZ