Pokolenia / Village (Inka Brand, Markus Brand)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
opulentus
Posty: 517
Rejestracja: 11 wrz 2016, 15:55
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 94 times
Been thanked: 29 times

Re: Village

Post autor: opulentus »

Witam, planuję zakupić Pokolenia: Port, niestety w chwili obecnej w sprzedaży dostępna jest tylko wersja angielska. W związku z tym chciałbym zapytać, czy znajdzie się ktoś, kto mógłby przesłać mi na maila opulentuss@gmail.com, skan polskiej instrukcji?
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Village

Post autor: Pastorkris »

opulentus pisze:Witam, planuję zakupić Pokolenia: Port, niestety w chwili obecnej w sprzedaży dostępna jest tylko wersja angielska. W związku z tym chciałbym zapytać, czy znajdzie się ktoś, kto mógłby przesłać mi na maila opulentuss@gmail.com, skan polskiej instrukcji?
Z góry dziękuję i pozdrawiam
A gdzie upolowałeś PORT? Możesz zarzucić jakimś linkiem?
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4625
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1933 times

Re: Village

Post autor: warlock »

opulentus
Posty: 517
Rejestracja: 11 wrz 2016, 15:55
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 94 times
Been thanked: 29 times

Re: Village

Post autor: opulentus »

Tak jak Warlock napisał, Rebel. Korzystając z okazji chciałbym podziękować użytkownikowi tego forum o pseudonimie lukwych. To on przesłał mi dzisiaj instrukcję. Dzięki wielkie.
pieprzowa
Posty: 158
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 17 times
Been thanked: 15 times

Re: Village

Post autor: pieprzowa »

Jakiś czas temu zakupiłam Pokolenia wraz z dodatkiem Gospoda. Po rozegraniu 2-3 partii samej podstawki gra nie siadła - kompletnie nie widzimy z chlopakiem sensu w graniu w to "Ok, ale po co ja to wszystko w ogole robie?" - to główna myśl towarzysząca podczas partii.

I tak sie zastanawiam czy w ogóle rozpakować dodatek, czy on na tyle dużo zmienia, że jednak pozwoli nam sie przekonać do gry? Czy jednak sobie odpuścić i sprzedac/wymienić na cos innego? Jeśli tak to na co? Stone Age byłby dogrym ekwiwalentem tego tytułu?
Mam i gram: mini-kolekcja
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4625
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1933 times

Re: Village

Post autor: warlock »

Gospoda urozmaica rozgrywkę, ale jeśli podstawka kompletnie nie siadła, to odpuśćcie ;). Lepiej sprzedać.
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Village

Post autor: Pastorkris »

pieprzowa pisze:Jakiś czas temu zakupiłam Pokolenia wraz z dodatkiem Gospoda. Po rozegraniu 2-3 partii samej podstawki gra nie siadła - kompletnie nie widzimy z chlopakiem sensu w graniu w to "Ok, ale po co ja to wszystko w ogole robie?" - to główna myśl towarzysząca podczas partii.

I tak sie zastanawiam czy w ogóle rozpakować dodatek, czy on na tyle dużo zmienia, że jednak pozwoli nam sie przekonać do gry? Czy jednak sobie odpuścić i sprzedac/wymienić na cos innego? Jeśli tak to na co? Stone Age byłby dogrym ekwiwalentem tego tytułu?
Hmm, dziwne, że wam klimat nie podszedł. W sumie to jedna z niewielu gier euro, która klimat ma bardzo mocno osadzony w mechanice. Raz, że zbierane kosteczki to cechy, więc łatwo wyobrazić sobie jak jeden z członków rodziny się szkoli w danym fachu/pogłębia wiarę. Do tego ludziki umierają masowo :D "Ten się przysłużył, więc idzie do księgi, a ten był pijak i prostak więc idzie do masowej mogiły!". U nas dla przykładu gra nie obywa się bez ciągłego komentowania, co która postać osiągnęła :)

"Mój młodszy syn poszedł na księdza, ale to że nie był zbyt bogobojny (bez brązowej kostki) zajęło mu to strasznie dużo czasu, przez co dziadek wyzionął ducha."
"A moja żona będzie robić pługi tak długo, aż nie umrze."
"To ja idę zwiedzać świat, może dzięki temu przysłużę się miasteczku, odkrywając np Sosnowiec."

I tak do upadłego ;) Ale rozumiem, że są typy i gusta, więc nie wszystko wszystkim pasuje.
pieprzowa
Posty: 158
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 17 times
Been thanked: 15 times

Re: Village

Post autor: pieprzowa »

@Pastorkris no wlasnie te kosteczki są dla mnie mega abstrakcyjne kompletnie nie potrafie z tego złożyć żadnej historii... cóż widocznie musze poszukać czegoś innego :)
Mam i gram: mini-kolekcja
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4625
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1933 times

Re: Village

Post autor: warlock »

pieprzowa pisze:@Pastorkris no wlasnie te kosteczki są dla mnie mega abstrakcyjne kompletnie nie potrafie z tego złożyć żadnej historii... cóż widocznie musze poszukać czegoś innego :)
Jak patrzę na Twoje BGG to raczej jesteś typem "przygodowegoameritrashowca". Nic dziwnego, że rasowa eurogra wydaje Ci się "pozbawiona sensu" :).
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Village

Post autor: Pastorkris »

warlock pisze: Jak patrzę na Twoje BGG to raczej jesteś typem "przygodowegoameritrashowca". Nic dziwnego, że rasowa eurogra wydaje Ci się "pozbawiona sensu" :).
Z tym osądem bym nie przesadzał, jednak parę sucharów w kolekcji tam widzę ;)
Moim zdaniem takie Marco Polo, czy Szklany Szlak to o wiele bardziej suche euro niż Pokolenia z przytoczonych przeze mnie wcześniej powodów :) Może wam po prostu nie podeszła i tyle.
pieprzowa
Posty: 158
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 17 times
Been thanked: 15 times

Re: Village

Post autor: pieprzowa »

warlock pisze:
pieprzowa pisze:@Pastorkris no wlasnie te kosteczki są dla mnie mega abstrakcyjne kompletnie nie potrafie z tego złożyć żadnej historii... cóż widocznie musze poszukać czegoś innego :)
Jak patrzę na Twoje BGG to raczej jesteś typem "przygodowegoameritrashowca". Nic dziwnego, że rasowa eurogra wydaje Ci się "pozbawiona sensu" :).
Oj chyba dawno nie aktualizowałam bgg ;) eurosy bardzo lubie - ot chociazby kawerna, tzolkin czy lords of waterdeep to jedne z moich ulubionych tytułów : )

Faktycznie to iednak kwestia nietrafionego wyboru, wiėc gdyby ktoś był zainteresowany to niedługo pewnie pojawi sie na sprzedaż na forum lub grupie na fb ; )
Mam i gram: mini-kolekcja
dml
Posty: 1
Rejestracja: 11 maja 2013, 12:15
Has thanked: 1 time

Re: Village

Post autor: dml »

Czy ktoś może poratować polska instrukcją podstawki? Link do rebela już nie działa. W sobote będzie okazja zagrać i muszę ją przeczytać.

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A10-70F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Village

Post autor: Nidav »

dml pisze:Czy ktoś może poratować polska instrukcją podstawki? Link do rebela już nie działa. W sobote będzie okazja zagrać i muszę ją przeczytać.

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A10-70F przy użyciu Tapatalka
http://www.rebel.pl/repository/files/in ... cja_PL.pdf - link rebelowy, ale u mnie działa bez zarzutów ;)
jacenty
Posty: 11
Rejestracja: 10 maja 2015, 09:59
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Village

Post autor: jacenty »

Czy mógłby ktoś udostępnić polską instrukcję do dodatku Port?
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Village

Post autor: kmd7 »

Udało mi się zagrać trzy dwuosobowe partie w Pokolenia z dodatkiem Gospoda. Nie wynudziłem się, gra ciekawa, lubię takie żonglowanie kosteczkami. Konsekwentnie szedłem w podróże (dwa razy na trzy partie nabyłem kartę zwiększającą ilość punktów za odwiedzone miasta) plus co tam wyszło z sytuacji na planszy, jednak ani razu nie wygrałem. Kilka punktów, ale zawsze byłem za drugim graczem, który aspekt podróży kompletnie odpuścił. Gra mi się skojarzyła z Tzolkinem, głównie przez wspomniane wcześniej manipulacje kosteczkami. Nie spodobał mi się jedynie warunek zakończenia gry, jakoś tak za szybko gra mi się kończyła :). Chętnie zagram jeszcze.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Village

Post autor: Kin@a »

jacenty pisze: 10 sty 2018, 16:44 Czy mógłby ktoś udostępnić polską instrukcję do dodatku Port?
Też chętnie skorzystam. Najlepiej bezpośredni link do pliku pdf by się przydał.

Szukam ponadto tych minidodatków:

https://boardgamegeek.com/image/1308633 ... -expansion
https://boardgamegeek.com/image/2277911 ... xpansion-2

Są gdzieś jeszcze do kupienia?
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Village

Post autor: malekith_86 »

Kin@a pisze: 25 kwie 2019, 03:36 Szukam ponadto tych minidodatków:

https://boardgamegeek.com/image/1308633 ... -expansion
https://boardgamegeek.com/image/2277911 ... xpansion-2

Są gdzieś jeszcze do kupienia?
jedynie na bggstore

https://boardgamegeekstore.com/products ... -expansion
https://boardgamegeekstore.com/products ... xpansion-2
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Village / Pokolenia (Inka Brand, Markus Brand)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Jest gdzieś do dorwania dodatek Gospoda ew. Port?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Village / Pokolenia (Inka Brand, Markus Brand)

Post autor: aspo »

Port widziałem na Amazon.de
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: Village / Pokolenia (Inka Brand, Markus Brand)

Post autor: eveni »

Czy ktoś ma i chciałby się podzielić instrukcją pl do dodatku Port?
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Village / Pokolenia (Inka Brand, Markus Brand)

Post autor: tomuch »

A tak a propos, dodatki będą jeszcze wydawane w PL?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 965
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 348 times
Been thanked: 749 times
Kontakt:

Re: Village / Pokolenia (Inka Brand, Markus Brand)

Post autor: Apos »

tomuch pisze: 25 wrz 2019, 16:58 A tak a propos, dodatki będą jeszcze wydawane w PL?
Rozmawiałem z Hobbity.eu podczas Planszówek w Spodku i nie mają takich planów. Podstawkę oraz Gospodę można jeszcze dorwać w sklepach, a na Port nie ma co liczyć.

Szkoda - tytuł pary Brand'ów bardzo udany był.
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2019, 10:01 przez Apos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Edwardo
Posty: 573
Rejestracja: 13 wrz 2010, 11:48
Lokalizacja: Wroclove
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

Re: Village / Pokolenia (Inka Brand, Markus Brand)

Post autor: Edwardo »

Apos pisze: 25 wrz 2019, 21:27
tomuch pisze: 25 wrz 2019, 16:58 A tak a propos, dodatki będą jeszcze wydawane w PL?
Rozmawiałem z Hobbity.eu podczas Planszówek w Spodku i nie mają takich planów. Podstawkę oraz Gospodę można jeszcze dorwać w sklepach, a na Port nie ma co liczyć.

Szkoda - tytuł pary Brand'ów bardzo udany był.
Port jest z marszu dostępny w 3trollach chociażby, Gospoda raczej nie do dostania
Jestem Stanley i jestem planszoholikiem www.planszoholik.pl
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 965
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 348 times
Been thanked: 749 times
Kontakt:

Re: Village / Pokolenia (Inka Brand, Markus Brand)

Post autor: Apos »

Edwardo pisze: 25 wrz 2019, 22:13
Apos pisze: 25 wrz 2019, 21:27
tomuch pisze: 25 wrz 2019, 16:58 A tak a propos, dodatki będą jeszcze wydawane w PL?
Rozmawiałem z Hobbity.eu podczas Planszówek w Spodku i nie mają takich planów. Podstawkę oraz Gospodę można jeszcze dorwać w sklepach, a na Port nie ma co liczyć.

Szkoda - tytuł pary Brand'ów bardzo udany był.
Port jest z marszu dostępny w 3trollach chociażby, Gospoda raczej nie do dostania
Miej na uwadze, że to zagraniczne wydanie Portu, a nie PL.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Village / Pokolenia (Inka Brand, Markus Brand)

Post autor: Gatherey »

Jak w ogóle ta gierka wygląda w porównaniu z tym, co wychodzi obecnie? Nie jest przestarzała mechanicznie? Wpadła mi jakiś czas temu na radar, obejrzałem kilka recenzji i jakiegoś wielkiego szału nie było.
ODPOWIEDZ