Pokolenia / Village (Inka Brand, Markus Brand)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Hobbity.eu
Posty: 159
Rejestracja: 24 maja 2013, 10:55
Been thanked: 8 times

Re: Village

Post autor: Hobbity.eu »

Bea pisze:
Hobbity.eu pisze:W tym momencie pracujemy ciężko nad tłumaczeniem instrukcji do "My Village" - Nowe Pokolenia, których światowa premiera odbędzie się na targach w Essen.
To zupełnie nowa gra czy poprawione Pokolenia?
Nowa.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: Village

Post autor: KubaP »

Kościanka o podobnej ciężkości, co Pokolenia i pewnie osadzona w tym samym "uniwersum", ale będąca zupełnie inną grą.

Tu masz fotkę: https://boardgamegeek.com/image/2404562/my-village
zwiatremwewlosach
Posty: 7
Rejestracja: 03 sie 2015, 14:43

Re: Village

Post autor: zwiatremwewlosach »

Nie dawno udało mi się kupić podstawę, choć znalazłam ją tylko w jednym sklepie internetowym. Wcześniej, w innym sklepie, złożyłam już zamówienie i otrzymałam informację, że w obecnej chwili nie mają jej na stanie, ale skontaktują się z producentem. W odpowiedzi sklep otrzymał informację, że póki co w planach nie ma dodruku, więc zaskoczyła mnie informacja na stronie hobbity.eu i to co zostało napisane tu na forum.

Bynajmniej, podstawę już mam i zastanawiam się nad dodatkiem. Po Waszych wypowiedziach widzę, że lepiej zainwestować w dodatek "Port". I teraz moje pytanie - czy jest gdziekolwiek dostępna albo jest w planach wydanie polskiej edycji tego dodatku? Pojawiał się ten wątek już w temacie, ale od tego czasu chyba nic się nie zmieniło.

Ewentualnie - czy jest gdzieś dostępna instrukcja w PDF w języku polskim? Dodatki dostępne na rynku mają tylko instrukcje angielskie i niemieckie.

Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Village

Post autor: rastula »

a mnie bardziej przekonała Gospoda - i ten dodatek nabywam ...
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: Village

Post autor: KubaP »

rastula pisze:a mnie bardziej przekonała Gospoda - i ten dodatek nabywam ...
Oba dodatki bardzo dobre. Ja grałem w kolejności wydawanie i Gospoda zdecydowanie mniej miesza w grze, Port jest duuużą ingerencją w mechanikę mechanizmy gry i polecałbym raczej wyjadaczom. Nie grałem w Port osobno, tylko z Gospodą i Portem na raz.
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Village

Post autor: siekan »

Czyli nie ma szans na dodruk? W zadnym sklepie juz nie ma a i na stronie Hobbity tez cisza
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Village

Post autor: siekan »

Czyli nie ma szans na dodruk? W zadnym sklepie juz nie ma a i na stronie Hobbity tez cisza
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Village

Post autor: rastula »

dodruk ma być, ale w przyszłym roku...
zwiatremwewlosach
Posty: 7
Rejestracja: 03 sie 2015, 14:43

Re: Village

Post autor: zwiatremwewlosach »

rastula pisze:dodruk ma być, ale w przyszłym roku...
Mówimy o dodruku dodatku Port?

Przejrzałam chyba wszystkie możliwe sklepy internetowe i wszędzie jest tylko dostępny dodatek z instrukcją niemiecką i angielską.

Od hobbity.eu dostałam odpowiedź, że dodatek był wydany tylko w wersji dystrybucyjnej z polską, kolorową instrukcją, ale niestety brak odpowiedzi na temat ewentualnego dodruku.

Ma ktoś może instrukcję w PDF chociaż?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Village

Post autor: rastula »

zwiatremwewlosach pisze:
rastula pisze:dodruk ma być, ale w przyszłym roku...
Mówimy o dodruku dodatku Port?

Przejrzałam chyba wszystkie możliwe sklepy internetowe i wszędzie jest tylko dostępny dodatek z instrukcją niemiecką i angielską.

Od hobbity.eu dostałam odpowiedź, że dodatek był wydany tylko w wersji dystrybucyjnej z polską, kolorową instrukcją, ale niestety brak odpowiedzi na temat ewentualnego dodruku.

Ma ktoś może instrukcję w PDF chociaż?

Miałem na myśli podstawkę.
Dodatki są chyba jeszcze dostępne - przynajmniej jak kupiłem Gospodę wczoraj w Planszosterfie a w Planoszomani była w promocji.
zwiatremwewlosach
Posty: 7
Rejestracja: 03 sie 2015, 14:43

Re: Village

Post autor: zwiatremwewlosach »

Podstawa jest jeszcze dostępna tutaj: http://pegaz-gry.pl/gry-strategiczne-by ... oszcz.html. Z miesiąc temu tylko tam ją znalazłam.

Gospoda jest dostępna w języku polskim, gorzej z Portem.
Awatar użytkownika
lukwych
Posty: 528
Rejestracja: 23 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Village

Post autor: lukwych »

Port z polską instrukcją (wersja Hobbitów) jest dostępny na empik.com - sam tam kupiłem
Łukasz
Zawsze chętnie zagram w te gry: Chaos, Clash of Cultures, Cywilizacja: TTA, Lewis & Clark, Mage Knight, Pokolenia, Race! Formula 90, Rosyjskie Koleje!
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 162
Rejestracja: 28 gru 2011, 12:37
Lokalizacja: Bytom

Re: Village

Post autor: Kowal »

zwiatremwewlosach pisze:Podstawa jest jeszcze dostępna tutaj: http://pegaz-gry.pl/gry-strategiczne-by ... oszcz.html. Z miesiąc temu tylko tam ją znalazłam.

Gospoda jest dostępna w języku polskim, gorzej z Portem.
Jeżeli faktycznie w chwili pisania postu była dostępna to już nie jest [emoji14]
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2814
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: Village

Post autor: Ink »

Kowal pisze:
zwiatremwewlosach pisze:Podstawa jest jeszcze dostępna tutaj: http://pegaz-gry.pl/gry-strategiczne-by ... oszcz.html. Z miesiąc temu tylko tam ją znalazłam.

Gospoda jest dostępna w języku polskim, gorzej z Portem.
Jeżeli faktycznie w chwili pisania postu była dostępna to już nie jest [emoji14]
Ktoś był szybki w klikaniu.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
zwiatremwewlosach
Posty: 7
Rejestracja: 03 sie 2015, 14:43

Re: Village

Post autor: zwiatremwewlosach »

Kowal pisze:
zwiatremwewlosach pisze:Podstawa jest jeszcze dostępna tutaj: http://pegaz-gry.pl/gry-strategiczne-by ... oszcz.html. Z miesiąc temu tylko tam ją znalazłam.

Gospoda jest dostępna w języku polskim, gorzej z Portem.
Jeżeli faktycznie w chwili pisania postu była dostępna to już nie jest [emoji14]
Była dostępna. Sprawdziłam, zanim wrzuciłam link.
lukwych pisze: Port z polską instrukcją (wersja Hobbitów) jest dostępny na empik.com - sam tam kupiłem
Łukasz
Już zamówiłam z 2 dni temu. Wcześniej napisałam do nich i potwierdzili, że instrukcja jest w języku polskim.
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2814
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: Village

Post autor: Ink »

zwiatremwewlosach pisze:
Kowal pisze:
zwiatremwewlosach pisze:Podstawa jest jeszcze dostępna tutaj: http://pegaz-gry.pl/gry-strategiczne-by ... oszcz.html. Z miesiąc temu tylko tam ją znalazłam.

Gospoda jest dostępna w języku polskim, gorzej z Portem.
Jeżeli faktycznie w chwili pisania postu była dostępna to już nie jest [emoji14]
Była dostępna. Sprawdziłam, zanim wrzuciłam link.
To był błąd magazynowy, wiem z pierwszej ręki :>
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
zwiatremwewlosach
Posty: 7
Rejestracja: 03 sie 2015, 14:43

Re: Village

Post autor: zwiatremwewlosach »

Ink pisze: To był błąd magazynowy, wiem z pierwszej ręki :>
Tym bardziej się cieszę, że udało mi się zdobyć jeden z ostatnich egzemplarzy.

Dzisiaj przyszedł do mnie dodatek Port :D Jest świetny, fajne urozmaicenie. Chyba nie będzie się chciało już wracać do samej podstawy ;) W Gospodę też zaopatrzę się przy okazji.

Na koniec, potwierdzam - w empiku do Portu mamy dołożoną polską instrukcje - choć w tej znalazłam jakąś literówkę. Poza tym grafiki nachodzą na tekst. Wiem, takie czepianie się, ale zostało to zrobione "na odpieprz".
Ostatnio zmieniony 07 sie 2015, 23:56 przez zwiatremwewlosach, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Village

Post autor: BartP »

Bynajmniej.
Awatar użytkownika
Hobbity.eu
Posty: 159
Rejestracja: 24 maja 2013, 10:55
Been thanked: 8 times

Re: Village

Post autor: Hobbity.eu »

zwiatremwewlosach pisze:
Ink pisze: To był błąd magazynowy, wiem z pierwszej ręki :>
Tym bardziej się cieszę, że udało mi się zdobyć jeden z ostatnich egzemplarzy.

Dzisiaj przyszedł do mnie dodatek Port :D Jest świetny, fajne urozmaicenie. Chyba nie będzie się chciało już wracać do samej podstawy ;) W Gospodę też zaopatrzę się przy okazji.

Na koniec, potwierdzam - w empiku do Portu mamy dołożoną polską instrukcje - choć w tej znalazłam jakąś literówkę. Poza tym grafiki nachodzą na tekst. Wiem, takie czepianie się, ale zostało to zrobione "na odpieprz".
Prosimy o wskazanie tej literówki, abyśmy mogli ją poprawić przy druku kolejnych instrukcji. Postaramy się też poprawić to przesunięcie grafiki na tekst, choć nie wpływa ono na czytelność zasad.
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Village

Post autor: tassman »

Kiedy dodruk?
Edit: Proszę o wybaczenie. Kilka postów wcześniej jest.
Ostatnio zmieniony 09 sie 2015, 13:42 przez tassman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Village

Post autor: carlos »

Kilka postów wcześniej napisali, że w przyszłym roku :)
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Village

Post autor: siekan »

No niestety, otrzymałem odpowiedź na FB że dopiero w przyszłym roku a szkoda, bo ciężko ją kupić z drugiej ręki... :/
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Village

Post autor: tassman »

siekan pisze:No niestety, otrzymałem odpowiedź na FB że dopiero w przyszłym roku a szkoda, bo ciężko ją kupić z drugiej ręki... :/
A tam ciężko. Ja własnie od Troliszcza kupiłem z 2 dodatkami :twisted:
zwiatremwewlosach
Posty: 7
Rejestracja: 03 sie 2015, 14:43

Re: Village

Post autor: zwiatremwewlosach »

Hobbity.eu pisze:
Prosimy o wskazanie tej literówki, abyśmy mogli ją poprawić przy druku kolejnych instrukcji. Postaramy się też poprawić to przesunięcie grafiki na tekst, choć nie wpływa ono na czytelność zasad.
Wyślę PW w wolnej chwili. Muszę wrócić do instrukcji.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Village

Post autor: Rocy7 »

Udało mi się w końcu zagrać. Z plusów do sporo kombinowania różne drogi do wygranej, możliwość budowy mikro silniczkow i co dziwne (jak na euro) nawet pasujący temat. Graliśmy dość długo, ale specjalnie przeciagalismy rozgrywkę by pewne mechanizmy wypróbować. Z minusów jest pewien brak większych emocji, ale może to tylko moje przywiązanie do ameri. Gra dosc spokojna przewidywalna, nawet podebranie akcji nie boli, bo dobrych ruchów jest czasem kilka.
ODPOWIEDZ