Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: pavel »

Ja zamawiałem w UK, ale na zasadzie, sprawdzcie zawartość, a poźniej wysyłka jeżeli będzie ok. Problemy z jakością dotyczą częściej osób, ktore zamawialy w europie. Częste braki i to nie jednej a np. 10 kart, złamane żetony, uszkodzone inserty, inne rewersy kart, odcienie kolorów, taki "misz masz" od Wizkids. A sprawdźcie wątek :https://boardgamegeek.com/thread/212007 ... cut-poorly
To już kompletny brak kontroli przy produkcji. Ciekawe kiedy Portal wyjdzie z jakąś informacją do graczy, w sprawie polskiej edycji.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1378
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Brylantino »

Hm... odnośnie braków to nawet nie sprawdzałem gry jeszcze, ale chyba będzie warto wszystko przeliczyć.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Rafal_Kruczek »

c08mk pisze: 14 sty 2019, 10:35
Breżniew pisze: 14 sty 2019, 10:27 Czy przypadkiem w starej wersji gry w którymś z dodatków nie było sytuacji z różnymi rozmiarami żetonów wrogów?
Tezla miała za małe żetony w pierwszym druku. WizzKids ugiął pod falą hejtu i wymienił wszysktim na poprawne, a później już drukował żetony w dobrym rozmiarze.
Spoiler:
Musze stanowczo zaprotestować.
Reklamacja towaru to nie hejt. Jedno to normalne działanie konsumenta walczacego o swoje prawa. A mowa nienawiści to poważny problem społeczny.
Takie porównania nie służą dobrze ani jednemu ani drugiemu.
jediwolf
Posty: 400
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: jediwolf »

Portal ma w I kwartale wydać polską wersję Ultimate czyli ze wszystkimi dodatkami :)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6124
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 639 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: pan_satyros »

Brylantino pisze: 14 sty 2019, 08:48 W końcu dotarła do mnie Ultimate Edition w wersji ENG i powiem tylko, że to jest kpina... Już dawno nie widziałem tak złego wydania gry planszowej, co gorsze: jest ono wykonane gorzej, aniżeli była podstawka dawno temu. Kości gorszej jakości, poprzecierane żetony i pudełko przed pierwszym użyciem. Wypraska pęknięta, a planszetka od xpa wygięła się w łuk podczas pierwszej gry. Wszystkie grafiki na kartach są strasznie jasne... jakby ktoś przesadził z gammą przed drukiem i zapomniał to skorygować. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że karta posiadają różne odcienie rewersów (i nie, że karty z dodatków i podstawki się różnią)... Karty z samych dodatków potrafią mieć różne rewersy. Jak grę uwielbiam, to jednak 450 zł za coś takiego...

Obrazek

EDIT: Ten dolny żeton wygląda, jakby był używany w parunastu rozgrywkach, ale nie... on tak wygląda od nowości :/ To tylko ułamek z zawartości, która jest po prostu w strasznym stanie.
Czyli potwierdziły się moje najgorsze obawy. Tragiczna jakość kart z wyjątkowo jasnymi kolorami, jaka była już widoczna w dodatku Tezla, została utrzymana...
Ehh i inne rewersy.
Czekam na info od Portalu. Może jakość plki będzie zadowalająca.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 181 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Błysk »

Czyli mogłem nie sprzedawać starego MK... Ciekawe jak to jest, że WizKids jednak został w poprzednim stuleciu jeśli chodzi o jakość wydania.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: kaszkiet »

No i teraz może powstać ewentualny dylemat.
Słaba jakość Wizkids, czy dobra jakość Portalu, ale błędy w tłumaczeniu?
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: stalker7 »

kaszkiet pisze: 14 sty 2019, 18:51 No i teraz może powstać ewentualny dylemat.
Słaba jakość Wizkids, czy dobra jakość Portalu, ale błędy w tłumaczeniu?
Błędy to da się nawet nakleić naklejkę z poprawnym tekstem, ew nakleić całą kartę na oryginalną i masz praktycznie nie do poznania podczas rozgrywki, więc raczej nie ma co tu dumać:P pytanie czy portal rzeczywiście będzie mieć dobrą jakość, czy wyjdzie to samo co u wiza, nie wiem czy czasami międzynarodowe wydania nie są robione w tej samej drukarni co eng.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2419
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Jiloo »

kaszkiet pisze: 14 sty 2019, 18:51 No i teraz może powstać ewentualny dylemat.
Słaba jakość Wizkids, czy dobra jakość Portalu, ale błędy w tłumaczeniu?
A to nie jest tak, że polskie wydanie jest opóźnione, tak samo jak wszystkie inne, bo wszystko jest drukowane w jednym miejscu?
Nie wiem skąd założenie, że polskie wydanie nie będzie miało problemów oryginalnego.
Jedyne co Portal może zrobić to dołożyć do tego problemy z tłumaczeniem :)
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Blacksad
Posty: 284
Rejestracja: 14 lut 2014, 01:02
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 9 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Blacksad »

Mam podstawkę MK, ale pomyślałem, że warto mieć wszystko w jednym i przymierzałem się do MK UE, natomiast czytam na BGG, że oprócz żetonów, felernie wybarwionych i źle przyciętych kart, dochodzą kiepsko "pomalowane" kostki i generalnie to nawet kart brakuje (sic!)
https://boardgamegeek.com/thread/212928 ... sing-cards
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Lost Death »

Dobrze, że się wstrzymałem z zamówieniem MK. Dajcie znać jak będziecie wiedzieć coś więcej odnośnie tego wydania a zwłaszcza wydania w PL.
ps: znany już jest jakiś bliższy termin wydania PL? czy tylko tyle, że Q1 2019r?
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
Awatar użytkownika
eventide
Posty: 171
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: eventide »

No nieźle. Braki kilkunastu kart, rozpaćkana farba na kostkach i karty przycięte tak, że na górze czarny pasek, a na dole ucięty numer karty. Nie spodziewałbym się, że w polskiej wersji będzie dużo lepiej z jakością, wszak całość z jednej fabryki wychodzi (co do kart nie jestem pewien). Tak jak forumowicze napisali powyżej: można się spodziewać, że dojdą jeszcze błędy w polskiej instrukcji (pół biedy) i błędy tłumaczeniowe/składu itp. na polskich kartach (cała bieda).

Stare przysłowie mówi, że nie kupuje się kota w worku. A kickstartery i preordery to właśnie taki kot w worku.
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 330
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 211 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: skiba »

We wrześniu na BGG wydawca pisał (https://boardgamegeek.com/article/29947937#29947937), że jakoś komponentów jest kiepska i że przed wydaniem gry poprawiają to. Więc ja widzę 2 opcje - jednak nie poprawili albo jednak nie poprawili wszystkiego. A premiera polska będzie po angielskiej, więc być może w naszej wersji wszystko będzie grało. Nie ma co się spinać na wyrost :)
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6124
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 639 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: pan_satyros »

Mam szczerą nadzieję że to losowe niedopatrzenie QA. Niestety obawiam się, że zbyt silna gamma w kolorze kart jest decyzją dziwną, lecz świadomą, a odpycha mnie strasznie.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Bary »

skiba pisze: 16 sty 2019, 14:07 A premiera polska będzie po angielskiej, więc być może w naszej wersji wszystko będzie grało. Nie ma co się spinać na wyrost :)
Dzisiaj na live Ignacy dał znać, że polska wersja jest robiona w tym samym miejscu. jak przyjdą sample, to dadzą znać, jak jakość.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
kwiatech
Posty: 540
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: kwiatech »

Bary pisze: 18 sty 2019, 14:57
skiba pisze: 16 sty 2019, 14:07 A premiera polska będzie po angielskiej, więc być może w naszej wersji wszystko będzie grało. Nie ma co się spinać na wyrost :)
Dzisiaj na live Ignacy dał znać, że polska wersja jest robiona w tym samym miejscu. jak przyjdą sample, to dadzą znać, jak jakość.
Sample!!! Myslalem, ze ma przyjechać juz caly docelowy naklad. No to troche to potrwa. W sumie to moze lepiej poczekac a miec wsjo ok z jakoscia.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2816
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 839 times
Been thanked: 363 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Gromb »

A jak po sprawdzeniu, będzie źle, to co w takim wypadku?
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
kwiatech
Posty: 540
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: kwiatech »

Gromb pisze: 18 sty 2019, 15:10 A jak po sprawdzeniu, będzie źle, to co w takim wypadku?
No to beda poprawki i poczekamy do konca roku haha
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: czeczot »

Albo wszyscy będą czekać, nakład się nie sprzeda i nie będzie dodruku :)
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Szaweł »

kwiatech pisze: 18 sty 2019, 15:12
Gromb pisze: 18 sty 2019, 15:10 A jak po sprawdzeniu, będzie źle, to co w takim wypadku?
No to beda poprawki i poczekamy do konca roku haha
Do końca roku? Optymista widzę :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Gatherey »

Szaweł pisze: 18 sty 2019, 15:38
kwiatech pisze: 18 sty 2019, 15:12
Gromb pisze: 18 sty 2019, 15:10 A jak po sprawdzeniu, będzie źle, to co w takim wypadku?
No to beda poprawki i poczekamy do konca roku haha
Do końca roku? Optymista widzę :)
Nie napisał którego roku :D
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 279
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 39 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Azel »

Mam ochotę wkręcić się w Mage Knight, ale w tej chwili nie wiem co robić.

Czytając wszystkie opinie o jakości Ultimate Edition, czy warto czekać na wersję PL?
Warto mieć wszystkie dodatki czy wystarczy Lost Legion?
Co oferuje Ultimate Edition nad zwykłą wersją poza wszystkimi dodatkami (i rzekomo gorszą jakością)? Coś poprawione/zmienione w instrukcji?
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: pavel »

Azel pisze: 20 sty 2019, 09:30 Mam ochotę wkręcić się w Mage Knight, ale w tej chwili nie wiem co robić.

Czytając wszystkie opinie o jakości Ultimate Edition, czy warto czekać na wersję PL?
Warto mieć wszystkie dodatki czy wystarczy Lost Legion?
Co oferuje Ultimate Edition nad zwykłą wersją poza wszystkimi dodatkami (i rzekomo gorszą jakością)? Coś poprawione/zmienione w instrukcji?
1. Warto, bo druk angielski był niezależny od druku międzynarodowego, co nie znaczy, że nie będzie błędów.
2. Warto mieć podstawowe pudełko Mage Knight. LL jest dodatkiem zalecanym po kilku, jak nie kilkunastu rozgrywkach w podstawkę. Wprowadza do rozgrywki dużo nowych zasad. Nie proponuję zaczynać z LL, co nie oznacza, że warto ją mieć na półce. Tezla, jest łatwiejsza, ale i tak ogranie podstawki to mus. Krang to tylko postać, możesz zacząć od takiego dodatku.
3. "Jednolite" komponenty, awersy, poprawione malowanie figurek, all 4 in 1. Cena. 5 nowych kart. Na minus drobniejsze litery w instrukcji. Sama instrukcja niewiele się różni.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1378
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Brylantino »

Żeby nie było: pomimo tych failów jak różne odcienie rewersów, poprzecierane żetony, słabej jakości kości itp. to nawet o tym wiedząc, Ultimate Edition bym kupił ponownie. Jak dla mnie MK jest zbyt wybitną grą, aby takie rzeczy powstrzymały nas od jego zakupu, tym bardziej że nie ma za bardzo lepszej alternatywy, bo sam zakup podstawki i potem szukanie dodatków, też nie jest świetnym rozwiązaniem, bo też pojawia się wtedy problem różnych rewersów itp.
drzewko
Posty: 292
Rejestracja: 05 sie 2016, 09:37
Has thanked: 46 times
Been thanked: 292 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: drzewko »

Dla mnie największe wady ultimate edition to:
- różny odcień rewersów, ale zauważyłem, że to występuje tylko przy jednostkach i tak naprawdę w ogóle nie ma wpływu na grę
- beznadziejny insert - i tu już mnie krew zalewa...wystarczy, że obróce go bokiem i już wszystko w nim pływa... nie wspominając, że czas pakowania takiej gry to udręka. Mam nadzieję, że bedzie jakiś fajny insert do kupienia dla ultimate edition
- jakość figurek - nie wiem czemu nie zrobiono w tej grze po prostu żetonów dla bohaterów zamiast tych okropnych figurek

Natomiast nie doświadczyłem wad związanych z krzywo uciętymi kartami.

Mimo wszystko gorąco polecam! :)
ODPOWIEDZ