Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Goldberg »

drzewko pisze: 20 sty 2019, 13:10 Dla mnie największe wady ultimate edition to:
- jakość figurek - nie wiem czemu nie zrobiono w tej grze po prostu żetonów dla bohaterów zamiast tych okropnych figurek
Hmmmm, z tego co widziałem (nie grałem) to figurki ktore tam sa to plastiki z wizkids tak? Ile ich tam jest? 5/6 (same postacie graczy, prawda?)...a nie mozna by po prostu ich zastąpić jakimiś fajnymi figurkami? Widziałem gdzieś ze np Arythea zastępują stara figurka witch elfki...


o tutaj;
Imho z wymienionymi figurkami wygląda miodnie!
https://boardgamegeek.com/thread/144733 ... nt-figures
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4631
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1940 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: warlock »

Goldberg pisze: 21 sty 2019, 06:58 o tutaj;
Imho z wymienionymi figurkami wygląda miodnie!
https://boardgamegeek.com/thread/144733 ... nt-figures
O cholera, ten Ork-szaman zastępujący Kranga jest pomalowany praktycznie identycznie jak mój egzemplarz, który malowałem jakoś w 2002-2003 roku z tego co pamiętam :shock: :mrgreen: Jakby nie zielona podstawka to na pierwszy rzut oka pomyślałbym, że koleś przyleciał z zagramanicy i ukradł mi model ze strychu :D. Jak to znajdę to aż wrzucę fotę :D.
hubertw
Posty: 9
Rejestracja: 15 lis 2018, 20:20
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: hubertw »

Ja się lekko martwię wydaniem MK PL. Niby portal jest w czasie (I kw 2019) jednak mamy tu brak informacji. Dodatkowo sprzeczne info jakie od nich wychodzi jest niepokojące. W żaden sposób nie chciałbym "atakować" portalu ale jak sami mówią, że słyną z dobrego kontaktu z fanami/klientami a MK to ich największy projekt=inwestycja=zysk to coś tu nie gra.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: pan_satyros »

hubertw pisze: 21 sty 2019, 08:26 Ja się lekko martwię wydaniem MK PL. Niby portal jest w czasie (I kw 2019) jednak mamy tu brak informacji. Dodatkowo sprzeczne info jakie od nich wychodzi jest niepokojące. W żaden sposób nie chciałbym "atakować" portalu ale jak sami mówią, że słyną z dobrego kontaktu z fanami/klientami a MK to ich największy projekt=inwestycja=zysk to coś tu nie gra.
Uderz do nich na FB, tak najszybciej uzyskasz info.
sin_gz
Posty: 3
Rejestracja: 14 sty 2019, 14:33

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: sin_gz »

pan_satyros pisze: 21 sty 2019, 08:42
hubertw pisze: 21 sty 2019, 08:26 Ja się lekko martwię wydaniem MK PL. Niby portal jest w czasie (I kw 2019) jednak mamy tu brak informacji. Dodatkowo sprzeczne info jakie od nich wychodzi jest niepokojące. W żaden sposób nie chciałbym "atakować" portalu ale jak sami mówią, że słyną z dobrego kontaktu z fanami/klientami a MK to ich największy projekt=inwestycja=zysk to coś tu nie gra.
Uderz do nich na FB, tak najszybciej uzyskasz info.
Ja pisałem do nich na FB, info jest takie, że ogłoszą co trzeba na Portalconie, trzeba czekać do soboty, kiedy mają ogłosić plany wydawnicze itp.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: EsperanzaDMV »

hubertw pisze: 21 sty 2019, 08:26 Ja się lekko martwię wydaniem MK PL. Niby portal jest w czasie (I kw 2019) jednak mamy tu brak informacji. Dodatkowo sprzeczne info jakie od nich wychodzi jest niepokojące. W żaden sposób nie chciałbym "atakować" portalu ale jak sami mówią, że słyną z dobrego kontaktu z fanami/klientami a MK to ich największy projekt=inwestycja=zysk to coś tu nie gra.
Mam niestety podobne wrażenie... Rozumiem, że nie mogą/nie chcą odnosić się do tego, jaka będzie SCD, ale nie wierzę, że nie docierają do nich żadne informacje, zwłaszcza teraz, kiedy do graczy trafiają pierwsze egzemplarze anglojęzyczne i pojawiają się głosy o niskiej jakości... Próbowałem coś wydobyć podczas piątkowego live'a, jednak moje pytanie o jakość zostało dosłownie zbyte jednym zdaniem - wszystkie egzemplarze są produkowane w jednym miejscu, tyle.
Też mnie to bardzo niepokoi, zazwyczaj Ignacy nakręca niesamowity hype na swoje gry, w tym przypadku jest wręcz podejrzana cisza w eterze...
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: c08mk »

EsperanzaDMV pisze: 21 sty 2019, 11:39 ... wszystkie egzemplarze są produkowane w jednym miejscu, tyle...
Czyli jest jasne, że jakość będzie identyczna.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1281
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 360 times
Been thanked: 213 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: ShapooBah »

Myślę, że oni sami widzą co się dzieje i nie wiedza jak się do tego odnieść. Przypuszczam, że twórca obiecywał im lepsza jakość, i zupełnie inne rzeczy. Ignacy się nakręcił, wpakował kasę w licencję i możliwość wydania, nomen omen, bardzo dobrej gry i oberwał w twarz łopatą widząć np próbną wersję polskiego wydania.

O ile Ignacy może tłumaczyć błędy w instrukcji czy redakcje kart to na całkowitą jakość produktu niestety nie ma gotowej odpowiedzi poza świeceniem oczami. Czuje, że wydawcy lokalni też czują się równie oszukani co gracze.
hubertw
Posty: 9
Rejestracja: 15 lis 2018, 20:20
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: hubertw »

EsperanzaDMV pisze: 21 sty 2019, 11:39
hubertw pisze: 21 sty 2019, 08:26 Ja się lekko martwię wydaniem MK PL. Niby portal jest w czasie (I kw 2019) jednak mamy tu brak informacji. Dodatkowo sprzeczne info jakie od nich wychodzi jest niepokojące. W żaden sposób nie chciałbym "atakować" portalu ale jak sami mówią, że słyną z dobrego kontaktu z fanami/klientami a MK to ich największy projekt=inwestycja=zysk to coś tu nie gra.
Mam niestety podobne wrażenie... Rozumiem, że nie mogą/nie chcą odnosić się do tego, jaka będzie SCD, ale nie wierzę, że nie docierają do nich żadne informacje, zwłaszcza teraz, kiedy do graczy trafiają pierwsze egzemplarze anglojęzyczne i pojawiają się głosy o niskiej jakości... Próbowałem coś wydobyć podczas piątkowego live'a, jednak moje pytanie o jakość zostało dosłownie zbyte jednym zdaniem - wszystkie egzemplarze są produkowane w jednym miejscu, tyle.
Też mnie to bardzo niepokoi, zazwyczaj Ignacy nakręca niesamowity hype na swoje gry, w tym przypadku jest wręcz podejrzana cisza w eterze...
Dokładnie tak. Również w piątek pytałem o MK i było info, że nie ma nic nowego. Tydzień lub dwa tygodnie temu zrozumiałem na live, że karty są gotowe a w ten piątek Igancy mówi, że czekają na sample:(. Ja rozumiem, że na Portalconie będzie info o planach na ten rok ale my mówimy o pewnej "zaległości" więc to chyba inny rodzaj newsa. Wersja ENG jest praktycznie dostępna lub za chwilę będzie i teraz wchodząc w nią mam a. grę od zaraz b. w mojej opinii w przypadku braków/błędów - szybszą reakcję wydawcy (wersji ENG jest poprostu więcej) c. w przypadku pojawienia się dodatku - mam go odrazu. Minus taki, że ciężko mi będzie znaleźć towarzystwo do grania. W mojej ocenie Portal powinien sobie zdawać sprawę z tych rzeczy ponieważ w przypadku problemów z terminami ludzie wejdą w wersję ENG a to dla nich starata kasy. Z drugiej strony brak info. to też informacja:(
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: RUNner »

Patrząc na te niedogodności, cieszę się, że nie sprzedałem swojego egzemplarza. Będąc jednak szczerym, nie miałem zamiaru tego robić i nawet nie było wielkiej pokusy. Mam podstawkę i
"spolszczonego" The Lost Legion. Do tego wydrukowałem sobie na drukarce 3D insert własnego projektu, więc tym bardziej nie warto mi było się tego pozbywać.
Mam jednak nadzieję, że nowa wersja zostanie wydana w sposób znakomity, bo taka gra jak MK szczególnie na to zasługuje.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4631
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1940 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: warlock »

Ja już się nauczyłem, że lepsze jest wrogiem dobrego i nie pozbywam się poprzednich wersji gier, dopóki nie porównam ich organoleptycznie z nowymi. Tak, tracę na tym spoko kasy, bo starszą wersję sprzedam pewnie za połowę tego, co kilka miesięcy wcześniej, ale unikam frustracji i takich przykrych niespodzianek.

Przykładowo - chciałem ostatnio wymienić sobie angielską wersję drugiej edycji London Martina Wallace'a na polską, ale okazuje się, że polska wersja nie będzie miała tego bajeranckiego rozkładanego opakowania. No i nie wymienię. A już mnie kusiło, żeby parę miesięcy temu przy pierwszej zapowiedzi polskiej edycji opchnąć swoją kopię.

Niestety, praktyka pokazuje, że nie zawsze warto przechodzić na reedycje. Jeśli mamy wydanie, z którego jesteśmy zadowoleni, to warto się go trzymać... Albo przynajmniej wstrzymać z natychmiastową sprzedażą na rzecz nowości ;). Oczywiście może się okazać, że polski Mage Knight będzie tip top (czego wszystkim życzę). Ale bywa z tym różnie... A szans na błędy w tłumaczeniu takiego kolosa jest mnóstwo...
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: alpha »

Mam dokładnie takie same przemyślenia. Też się nie spieszę z wymianą na nowe. Mało tego, najczęściej te nowsze wersje są gorsze. Nie zawsze, ale jednak taka to przypadłość tych czasów.
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: pan_satyros »

Na Portalconie dostałem info, że Portal wciąż czeka na egzemplarz do oceny jakości pl druku, który został już wysłany. Pewnie niebawem dostaniemy jakieś konkrety.
hubertw
Posty: 9
Rejestracja: 15 lis 2018, 20:20
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: hubertw »

Pojawiła się przedsprzedaż. Znalazłem w 2 sklepach, najniższa cena 323 zł z info. że II/III kw wydanie.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: c08mk »

Wczoraj otworzyłem "MK Ultimate" i nie jest tak źle jak to wygląda na BGG. Nowa edycja ma trochę niedoróbek ale są one na akceptowalnym poziomie jeżeli chodzi o grywalność. Jak poprzeglądam zawartość to napiszę coś więcej. Posty z BGG należy traktować raczej jako skrajne przypadki złej jakości wydruku czy skrajne reakcje osób które chcą mieć perfekcyjną grę jak od FFG, a MK jest niestety od WizzKids, który jakością wydania nigdy nie grzeszył.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2422
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Jiloo »

hubertw pisze: 31 sty 2019, 09:16 Pojawiła się przedsprzedaż. Znalazłem w 2 sklepach, najniższa cena 323 zł z info. że II/III kw wydanie.
To nawet przerasta moje oczekiwania, bo zakładałem, że grę będzie można kupić za jakieś 350 zł. Znalazłem w SzopGracz, gdzie jeszcze widziałeś?
c08mk pisze: 31 sty 2019, 09:58 Wczoraj otworzyłem "MK Ultimate" i nie jest tak źle jak to wygląda na BGG. Nowa edycja ma trochę niedoróbek ale są one na akceptowalnym poziomie jeżeli chodzi o grywalność. Jak poprzeglądam zawartość to napiszę coś więcej. Posty z BGG należy traktować raczej jako skrajne przypadki złej jakości wydruku czy skrajne reakcje osób które chcą mieć perfekcyjną grę jak od FFG, a MK jest niestety od WizzKids, który jakością wydania nigdy nie grzeszył.
Też postanowiłem się wstrzymać z lamentami, aż nie otworzę swojego pudełka. W weekend będę przeglądać całą zawartość na spokojnie. Stwierdziłem, że jeśli faktycznie będą jakieś karygodne wpadki to będę zwyczajnie reklamować u wydawcy.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
hubertw
Posty: 9
Rejestracja: 15 lis 2018, 20:20
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: hubertw »

Jiloo pisze: 31 sty 2019, 10:59
hubertw pisze: 31 sty 2019, 09:16 Pojawiła się przedsprzedaż. Znalazłem w 2 sklepach, najniższa cena 323 zł z info. że II/III kw wydanie.
To nawet przerasta moje oczekiwania, bo zakładałem, że grę będzie można kupić za jakieś 350 zł. Znalazłem w SzopGracz, gdzie jeszcze widziałeś?
c08mk pisze: 31 sty 2019, 09:58 Wczoraj otworzyłem "MK Ultimate" i nie jest tak źle jak to wygląda na BGG. Nowa edycja ma trochę niedoróbek ale są one na akceptowalnym poziomie jeżeli chodzi o grywalność. Jak poprzeglądam zawartość to napiszę coś więcej. Posty z BGG należy traktować raczej jako skrajne przypadki złej jakości wydruku czy skrajne reakcje osób które chcą mieć perfekcyjną grę jak od FFG, a MK jest niestety od WizzKids, który jakością wydania nigdy nie grzeszył.
Też postanowiłem się wstrzymać z lamentami, aż nie otworzę swojego pudełka. W weekend będę przeglądać całą zawartość na spokojnie. Stwierdziłem, że jeśli faktycznie będą jakieś karygodne wpadki to będę zwyczajnie reklamować u wydawcy.
jest jeszcze w gandalf.com.pl ale drożej.
Zamawiałeś w planszostrefa.pl? Ja tak i czekam cały czas na wysyłkę.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2422
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Jiloo »

hubertw pisze: 31 sty 2019, 11:09 Zamawiałeś w planszostrefa.pl? Ja tak i czekam cały czas na wysyłkę.
Tak. Planszostrefa. Z tego co w zeszłym tygodniu rozmawiałem z Adamem, gry miały dotrzeć do nich we wtorek. Moja paczka wyszła wczoraj.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: pan_satyros »

Prośba do tych którzy już dostali i rozpakowali.
Możecie podesłać na forum 1-2 zdjęcia kart graczy w dobrym oświetleniu (by nie było przekłamań). Najlepiej by były to karty 4 różnych kolorów.
Jestem strasznie ciekaw jak kwestia gammy na ilustracjach. Czy nadal to takie "mleko" jak w Tezli, czy też jest lepiej. Pamiętam, że dawny druk miał piękne, nasycone kolory ...
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: c08mk »

Tak, jest "mleko". Kolory kart akcji nie są tak nasycone jak w poprzedniej edycji. Za to na pierwszy rzut oka wszystkie karty akcji mają ten sam odcień rewersów.
Spoiler dla osób, które wiedzą o "tym" co czego nie da się odzobaczyć.
Spoiler:
Karty jednostek faktycznie mają czasem różne odcienie ale nie na zasadzie podstawka inny, a dodatek inny. Różnice widziałem w jednym zestawie np. dwie karty Scout mają różne odcienie rewersów. Nie są to bardzo duże różnice ale nie jest miłe dla oka gdy się rozpakowuje nową grę. Na plus jest to, że oferta jednostek jest zawsze widoczna i tylko wierzchnia karta decku jest zakryta. Na postawie jednego widocznego rewersu ja nie jestem wstanie powiedzieć jaka jednostka jest następna, także wpływu na grywalność raczej to nie będzie miało dla większości graczy.

Karty są wycięte z marginesem 0,5mm. Nie rzuca się to w oczy ale przyglądając się z bliska jest to widoczne zwłaszcza przy numeracji kart na dole. Karty mam zawsze w koszulkach, więc potencjalne różnice wysokości maskują się naturalnym przesunięciem karty w koszulce. Grając bez koszulek nie powinno mieć to wpływu na grywalność przy takiej ilości kart (chyba że przesunięcie będzie naprawdę duże ale wtedy można je będzie już z czystym sumieniem reklamować).
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: rattkin »

Ja nie zauważyłem jakichś niedoróbek, poza tym, że rzeczywiście niektóre karty są inaczej przycięte. Odcienie rewersów wydają mi się takie same. Przy czym rozmiary mają takie same, po prostu nóż czasem nie zawsze idealnie w ramy obrazka trafiał. Normalnie to bym to reklamował, ale to Wizkids, więc nawet nie próbuję.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: RUNner »

A jak wygląda instrukcja? Została zredagowana na nowo? Wersji PL jeszcze nie ma?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: rattkin »

Instrukcje do dodatków zostały złączone w jedną. Walktrough i główny manual są takie same lub bardzo podobne (nie mam starych pod ręką, żeby porównać). Niestety, wciąż ten koszmarny 3-kolumnowy skład i tyci, nieczytelny font.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2422
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Jiloo »

RUNner pisze: 31 sty 2019, 13:28 A jak wygląda instrukcja? Została zredagowana na nowo? Wersji PL jeszcze nie ma?
Instrukcje (oryginalne) są już od jakiegoś czasu do ściągnięcia na BGG. Polskich jeszcze nigdzie nie widziałem.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: c08mk »

rattkin pisze: 31 sty 2019, 12:57 Ja nie zauważyłem jakichś niedoróbek ...
A żetony Braevelara? Moje skille maja nr 70 na rewersie. Jest to mały znaczek na jasnym tle i nie rzuca się w oczy. Każdy rewers jest z 70-ką stąd nie ma to wpływu na grywalność.
Edycja: o "70-ce" jest też wzmianka na BGG
Również żeton tej postaci ma rewers zielony z jego "tarczą", podczas gdy każda inna postać ma rewers czarny ze swoją "tarczą". Nie powinno to mieć wpływu na grywalność o ile dobrze pamiętam. Tylko w grze na 3-4 osoby będzie to niefajnie wyglądać: 3 rewersy czarne i jeden zielony.

Inne żetony mają taki sam odcień. To był problem wcześniejszych edycji, bo jak żetony pojawiały się na planszy zakryte to w pewnym momencie widać było różne odcienie. Tutaj niewiadomo, czy pojawi się banda orków czy horda elfów.

Jeszcze słowo o wyprasce. Pudło jest wielkie, a wypraska zaprojektowana tak, że elementy się w niej nie mieszczą. Chyba się starzeję, bo jak po otwarciu zobaczyłem puste woreczki strunowe to nie wzbudziło to moich podejrzeń.
ODPOWIEDZ