Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Katia
Posty: 127
Rejestracja: 12 lut 2018, 15:48
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Katia »

W sumie mówili w piątek, że nakład nie był duży.
I coś już słychać o dodruku. Nie wiem, jak tam układy między wydawcami, ale dla mnie brak dodruku, to byłby strzał w stopę. Chyba, że już po tylu miesiącach oczekiwania zainteresowanie gwałtownie się zmniejszy.
3trolle - 6%
Awatar użytkownika
doczek
Posty: 211
Rejestracja: 26 sie 2018, 19:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 35 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: doczek »

Sądzę, że nakład był/jest tysiączek. A dodruk zapewne będzie możliwy ale dopiero za rok z tego co pamiętam.
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Rigidigi »

Nie wierzę, że cały nakład sie rozszedł w przedsprzedaży w 3 dni. Ile osób ogląda Planszówki TV? Około 200. Nawet gdyby każdy kupił plus czytelnicy forum, to jak mały musialby być nakład. A jakiegoś trąbienia o przedsprzedaży w internecie dużego nie było. No chyba, że Portal trafil na żyłę złota z tą grą..
Awatar użytkownika
doczek
Posty: 211
Rejestracja: 26 sie 2018, 19:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 35 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: doczek »

Do sklepów na przedsprzedaż mogła iść ograniczona ilość szt. W dobrej cenie się wyprzedały. Pójdzie pewnie kolejna fala albo Portal przetrzyma, żeby schodziły od nich po SCD. Trudno powiedzieć. Trzewik mógł wymyślić jaki chytry plan. Ja swoja szt. zamówiłem pół godzinki po ogłoszenie za 330. Jest też duży wysyp używek co sugeruje, że Ci co mieni chcą na 100% wymienić na UE.
Awatar użytkownika
kubalonek
Posty: 5
Rejestracja: 13 sty 2019, 08:53

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: kubalonek »

Niektóre sklepy nie sprzedają gier w przedsprzedaży i jest szansa na cenę w graniach 350 zł jak już dostaną towar na półkę i zaczną sprzedaż. Oby ...
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: czeczot »

Pewnie Trzewik zostawi sobie 300 kopi jak się skończą w sklepach to będzie pchał na allegro po 800. Dorabia sobie!

Skad wam sie biorą takie teorie spiskowe?!

Dla wyjaśnienia Planszówki TV z MK odtworzenia obejrzało 3300 osób. To forum to nie jedyne miejsce gdzie sie pisze o grach planszowych, też o MK. Istnieja inne miejsca w internecie, naprawdę.

Nakład pewnie był minimalny 1000 szt. Gry w normalnej cenie nie można kupic od chyba 3 lat wiec hype nakręcił się sam. Portal też ma niezły marketing. Do tego jeden znany Youtuber zachawlajacy tą grę a pewnie kiku wspomniało o niej. Po prostu się sprzedała.

A czy sklepy które nie prowadziły przedsprzedaży będą miały? Wystarczy wysłać do nich email z zapytaniem :)
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: inzkulozik »

Gra jest wybitna, ale nie dla każdego i nie w opinii każdego, więc jeśli ktoś się nie załapał to bym specjalnie nie dramatyzował, może na początku będzie mnóstwo egzemplarzy w folii za "pincet", ale prędzej czy później rynek zaleje fala używek.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: RUNner »

Też tak uważam. Sporo osób się rzuci na MK, ale wielu polegnie. Nie każdy zauważy geniusz tej gry.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: jnowaczy »

Jakby ktoś był zainteresowany to mam w sumie zamówione dwie kopie gry po 400 zł. Jeden co prawda anulowałem ale sklep chyba nie przyjał to do wiadomości. Mogę odstąpić po cenie zakupu jeśli te dwie kopie będą aktualne
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Damon22
Posty: 205
Rejestracja: 13 gru 2018, 20:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 94 times
Been thanked: 42 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Damon22 »

Kiedy w ogóle ma być fizycznie w sklepach?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10916
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3352 times
Been thanked: 3207 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: japanczyk »

Damon22 pisze: 26 lut 2019, 10:08 Kiedy w ogóle ma być fizycznie w sklepach?
W maju
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Golfang »

inzkulozik pisze: 26 lut 2019, 08:13 Gra jest wybitna, ale nie dla każdego i nie w opinii każdego, więc jeśli ktoś się nie załapał to bym specjalnie nie dramatyzował, może na początku będzie mnóstwo egzemplarzy w folii za "pincet", ale prędzej czy później rynek zaleje fala używek.
Znam co najmniej 2 osoby, dla których ta gra jest totalnym nie wypałem... nie potrafią pojąc dlaczego ta gra ma tylu zwolenników.
Ale to przecież normalne - nie ma gier idealnych, które każdy lubi...
----------------
10% flamberg.com.pl
Damon22
Posty: 205
Rejestracja: 13 gru 2018, 20:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 94 times
Been thanked: 42 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Damon22 »

No to udało się zamówić. Na majowe urodziny akurat.
Awatar użytkownika
doczek
Posty: 211
Rejestracja: 26 sie 2018, 19:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 35 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: doczek »

Oj chyba wcześniej jak w maju. Mieli coś przepakować i puścić pociągiem. Zakładam, że za miesiąc powinna być w PL.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: brazylianwisnia »

Moim zdaniem wiele osób nie zdaje sobie sprawy ze to nie gra przygodowa ale euro optymalizator. Ja postanowiłem wyczekac rynek i kupię używana poniżej 300zl. Dziś jest popyt ale jutro będzie fala używek + dodruk i będzie tanio.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Damon22
Posty: 205
Rejestracja: 13 gru 2018, 20:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 94 times
Been thanked: 42 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Damon22 »

Jest jeszcze zboczenie związane z wąchaniem świeżej farby, pozbywanie się błony... tzn. folii, itp. :oops:
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10916
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3352 times
Been thanked: 3207 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: japanczyk »

doczek pisze: 26 lut 2019, 10:46 Oj chyba wcześniej jak w maju. Mieli coś przepakować i puścić pociągiem. Zakładam, że za miesiąc powinna być w PL.
Ignacy na live wspominał o maju, a we wszystkich przedsprzedazach 2/3 kwartał, więc z tym miesiącem bym nie szalał.
Awatar użytkownika
doczek
Posty: 211
Rejestracja: 26 sie 2018, 19:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 35 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: doczek »

Strona Portalu twierdzi, że: "Premiera: przełom I i II kwartału 2019". https://portalgames.pl/pl/mage-knight/ Zobaczymy jak to będzie.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: tomb »

Sklep 3Trolle potwierdził mi mejlowo, że wszystkie zamówienia dotychczas złożone zostaną zrealizowane.
RUNner pisze: 26 lut 2019, 08:27 Nie każdy zauważy geniusz tej gry.
Ja myślę, że nie każdy przebrnie przez instrukcję i to będzie wystarczający powód do odsprzedaży.
trolle potwierdzi
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: lazarro »

Pytanie kieruję do posiadaczy angielskiej wersji Ultimate. Jak wygląda sprawa z gramaturą kart gdyż swoją polską wersję będę chciał zakoszulkować rebelami ccg. Tylko które wybrać: wersja premium (90 mikronów) czy zwykła (50 mikonów)?
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: pavel »

lazarro pisze: 26 lut 2019, 17:54 Pytanie kieruję do posiadaczy angielskiej wersji Ultimate. Jak wygląda sprawa z gramaturą kart gdyż swoją polską wersję będę chciał zakoszulkować rebelami ccg. Tylko które wybrać: wersja premium (90 mikronów) czy zwykła (50 mikonów)?
Jakość kart, grubość jest bardzo dobra. Nie łapię co ma grubość kart do koszulek. Albo ich używasz albo nie. Ja pomijam 50 mikronów, mayday, czy wynalazki 100szt. za 8/9zł. bo to cienkie, denerwujące koszulki. Nie używałem rebelowskich koszulek, ale brałbym grube, proste.
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: lazarro »

pavel pisze: 26 lut 2019, 19:09
lazarro pisze: 26 lut 2019, 17:54 Pytanie kieruję do posiadaczy angielskiej wersji Ultimate. Jak wygląda sprawa z gramaturą kart gdyż swoją polską wersję będę chciał zakoszulkować rebelami ccg. Tylko które wybrać: wersja premium (90 mikronów) czy zwykła (50 mikonów)?
Jakość kart, grubość jest bardzo dobra. Nie łapię co ma grubość kart do koszulek. Albo ich używasz albo nie. Ja pomijam 50 mikronów, mayday, czy wynalazki 100szt. za 8/9zł. bo to cienkie, denerwujące koszulki. Nie używałem rebelowskich koszulek, ale brałbym grube, proste.
Grubość = wysokość talii kart. A także łudzę się, że wejdą do wypraski.
Rebelowskimi premium mam zakoszulkowane Zakazane Gwiazdy i GoT ed2. Jestem z nich zadowolony ale chciałem przy okazji sprawdzić zwykłe. Widzę że dostępne są także koszulki light lecz podejrzewam że będą się marnie sprawowały przy tasowaniu.
Darkstorm
Posty: 853
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 133 times
Been thanked: 211 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Darkstorm »

lazarro pisze: 26 lut 2019, 21:06 Widzę że dostępne są także koszulki light lecz podejrzewam że będą się marnie sprawowały przy tasowaniu.

Raz kupiłem light i uważam, że te koszulki są beznadziejne. Zlepiają się, gną itp. Teraz kupuję tylko premium.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Jiloo »

lazarro pisze: 26 lut 2019, 21:06 Grubość = wysokość talii kart. A także łudzę się, że wejdą do wypraski.
Porzuć płonne nadzieje. Karty w żadnych koszulkach nie wejdą do oryginalnej wypraski.
Stosy w MK są dość niskie wiec nie będziesz miał raczej z tym problemu. Tam jest raptem jakieś 360 kart łącznie z tymi z dodatków.
Ja wydrukowałem sobie pudełka na karty z BGG i trzymam karty w nich. Dzięki wielkości pudła wszystko mieści się w środku.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Kpt. Bomba
Posty: 160
Rejestracja: 23 paź 2011, 19:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Kpt. Bomba »

Nie wejdą do wypraski oryginalnej. Bez szans.
U mnie we względnym porządku (bez upychania) weszło 2/3 kart w koszulkach FFG. Reszta w woreczkach strunowych leży wierzchu ale w pudełku całość się mieści bez problemu. Nic nie wystaje, pudło się zamyka.
ODPOWIEDZ