Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Kitshu
Posty: 74
Rejestracja: 24 lip 2017, 16:58
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Kitshu »

już pisałem że mam cynk od znajomego prowadzącego sklep że jak nie będzie jakiś jaj po drodze to 24-28 marca mają być rozsyłane mniej więcej :)
wilson85
Posty: 56
Rejestracja: 30 sie 2018, 07:37
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: wilson85 »

Kitshu pisze: 07 mar 2019, 10:09 już pisałem że mam cynk od znajomego prowadzącego sklep że jak nie będzie jakiś jaj po drodze to 24-28 marca mają być rozsyłane mniej więcej :)
Chociaż jedna normalna odpowiedź :) Dzięki Kitshu. Jak się sprawdzi, Twój kolega ma piwko ode mnie.
Awatar użytkownika
Fingus
Posty: 84
Rejestracja: 05 lip 2009, 19:03
Has thanked: 12 times
Been thanked: 18 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Fingus »

Na stronie głównej Portala wisi tylko to:
Spoiler:
To sugeruje, że nic innego na marzec nie planują, ale kto tam wie.
Kitshu
Posty: 74
Rejestracja: 24 lip 2017, 16:58
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Kitshu »

Fingus pisze: 08 mar 2019, 10:57 Na stronie głównej Portala wisi tylko to:
Spoiler:
To sugeruje, że nic innego na marzec nie planują, ale kto tam wie.
Tak bo to są pewne premiery na marzec MK z racji trasy która musi pokonać i różnych rzeczy które mogą się wydarzyć po drodze opóźniające premierę, nie może być na liście pewniaków. Portal wyciąga wnioski i woli nie podawać bo odrazu ludzie w razie jakiś zmian znów by narzekali
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1997 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Ardel12 »

Wczoraj przyglądale się jak dwóch graczy pykało w MK. No w tym samym czasie udało mi się przeczytać 3 instrukcje do gier na poziomie carcassone, zagrać i wyjść a oni jeszcze bili się w pierwszym scenariuszu :D nie powiem jaram się. Póki nie zabije mnie dowtime i liczba mikro reguł.
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: YoYo »

Nie miałem w planach kupić tej gry legendy, ale enigmatyczne "druga połowa roku" dla Gloomhaven PL oraz jeszcze ta cena (bo ostatnio ceny MK:UE PL zaczynają szaleć) mnie zachęciła. Zawsze ew. może poleżeć na półce :wink: .
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: RUNner »

Mage Knight u mnie lubi poleżeć. Chciałbym żeby częściej pojawiał się na stole, ale niestety zazwyczaj jest za mało czasu i inne gry wchodzą. Setup trochę trwa, rozgrywka i sprzątanie. Idealnie by było mieć osobny pokój do gier, to wtedy może sobie wszystko leżeć :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5597
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 779 times
Been thanked: 1217 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: mat_eyo »

RUNner pisze: 12 mar 2019, 11:10 Mage Knight u mnie lubi poleżeć. Chciałbym żeby częściej pojawiał się na stole, ale niestety zazwyczaj jest za mało czasu i inne gry wchodzą. Setup trochę trwa, rozgrywka i sprzątanie. Idealnie by było mieć osobny pokój do gier, to wtedy może sobie wszystko leżeć :)
Mam osobny pokój do gier i MK też nie wchodził na stół :( Kiedy mam czas wieczorem na rozrywkę solo, to jednak z reguły wygrywają książki albo konsola. Żeby nie było, Mage Knight Ultimate zamówiony, będzie stał na półce obok innych gier Chvatila, w które gram na żywo może raz do roku :D
Eremita
Posty: 317
Rejestracja: 27 wrz 2015, 23:27
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Eremita »

Ardel12 pisze: 12 mar 2019, 09:02Wczoraj przyglądale się jak dwóch graczy pykało w MK. No w tym samym czasie udało mi się przeczytać 3 instrukcje do gier na poziomie carcassone, zagrać i wyjść a oni jeszcze bili się w pierwszym scenariuszu :D nie powiem jaram się. Póki nie zabije mnie dowtime i liczba mikro reguł.
W MK jest mało mikroreguł, przynajmniej w tym sensie w jakim ja rozumiem to słowo. Mam dla porównania głównie tytuły FFG w takież reguły obfitujące. Polecam na czas kilku pierwszych rozgrywek całkowicie zignorować możliwość walki między graczami. To najbardziej wystający kawałek w, poza tym, spójnym bloku zasad.
Co do downtime'u jego kwestia jest całkiem nieźle rozwiązana.
W pierwszych turach jest krótki bo macie mało możliwości działań.
W późniejszych turach może być dłuższy ale na ogół macie co wtedy robić. Planowanie swojej tury zajmuje sporo czasu i można to robić kiedy inny gracz rozgrywa swoją turę.
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: inzkulozik »

RUNner pisze: 12 mar 2019, 11:10 Mage Knight u mnie lubi poleżeć. Chciałbym żeby częściej pojawiał się na stole, ale niestety zazwyczaj jest za mało czasu i inne gry wchodzą. Setup trochę trwa, rozgrywka i sprzątanie. Idealnie by było mieć osobny pokój do gier, to wtedy może sobie wszystko leżeć :)
Mam podobny "problem" i ostatnio zaczyna mi chodzić pewnego rodzaju rozwiązanie, które mogłoby go częściowo zniwelować, bo nie ma się co oszukiwać, im gra dłużej leży odłogiem tym gorzej.

Mianowicie zastanawiam się nad rozgrywaniem prostego szturmu na miasto, a więc coś w rodzaju rozegrania ostatniego dnia/nocy ze scenariusza z podbojem. Przed grą przygotowujemy ok 30 kart gracza czyli oprócz 16 podstawowych dobieramy sobie drugie tyle z kart akcji, jednostek, pare/kilka ran. Do tego dokładamy kilka czarów. Zakładamy, że mamy już 7-8 poziom postaci. Klucz doboru i wybór kart, ile których itp. wszystko wedle uznania. Następnie losujemy miasto, odkrywamy wrogów, figurkę stawiamy pod murami, tasujemy talię, pierwszy dociąg i zaczynamy szturm :)
koczkodan
Posty: 232
Rejestracja: 21 cze 2017, 12:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: koczkodan »

instrukcje od jakiegos czasu wisza na stronie portalu a tu cisza. czyzby udalo sie uniknac bledow na tym etapie?
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2017
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1492 times
Been thanked: 1142 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Bruno »

A co do instrukcji, to zamierzam poczytać ją w najbliższym tygodniu i jakby co dam znać!
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: grzeslaw90 »

RUNner pisze: 12 mar 2019, 11:10 Mage Knight u mnie lubi poleżeć. Chciałbym żeby częściej pojawiał się na stole, ale niestety zazwyczaj jest za mało czasu i inne gry wchodzą. Setup trochę trwa, rozgrywka i sprzątanie. Idealnie by było mieć osobny pokój do gier, to wtedy może sobie wszystko leżeć :)
Oto moje rozwiązanie problemu setupu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4125
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 310 times
Been thanked: 343 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: tomb »

Czy ktoś widział/znalazł funkcjonalne rozwiązanie na segregację zawartości edycji Ultimate (coś na kształt segregatora, przyspieszającego setup, którym powyżej pochwalił się grzesław90)?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: grzeslaw90 »

tomb pisze: 12 mar 2019, 20:30 Czy ktoś widział/znalazł funkcjonalne rozwiązanie na segregację zawartości edycji Ultimate (coś na kształt segregatora, przyspieszającego setup, którym powyżej pochwalił się grzesław90)?
Ja swoją inspirację czerpałem z BGG. Jest tego mnóstwo, np. https://boardgamegeek.com/thread/214391 ... erate-base . Polecam przejrzeć kilka projektów, pomyśleć trochę samemu, złapać linijkę i nożyk i do roboty :) zabawy jest przy tym od groma, a satysfakcja niesamowita, która jest jeszcze większa przy samym użytkowaniu gry :)

Ja mam podstawkę i wszystkie dodatki w pudełku od podstawki zmieszczone. Największą robotę robi podajnik na karty, stojak na żetony i pudełka na elementy postaci. Reszta to tylko 'kubeczki'.

A tu sama strona ze stworzonymi przez użytkowników insertami: https://boardgamegeek.com/geeklist/1154 ... tlesonly=1
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4125
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 310 times
Been thanked: 343 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: tomb »

grzeslaw90 pisze: 12 mar 2019, 22:34
Ja swoją inspirację czerpałem z BGG. Jest tego mnóstwo, np. https://boardgamegeek.com/thread/214391 ... erate-base . Polecam przejrzeć kilka projektów, pomyśleć trochę samemu, złapać linijkę i nożyk i do roboty :) [...]

A tu sama strona ze stworzonymi przez użytkowników insertami: https://boardgamegeek.com/geeklist/1154 ... tlesonly=1
Dzięki za link do insertów, nie znałem tej geeklisty.
Szukałem już na BGG, ale wszystko to chyba inserty pod pudełko do starej podstawki, a ja chciałbym jakoś funkcjonalnie zagospodarować pudełko Ultimate, żeby samego siebie zachęcić do gry - setup MK jest dość uciążliwy.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: RUNner »

MK ma sporo zawartości w samej podstawce, a z wszystkimi dodatkami to może naprawdę przytłoczyć. Bez insertu ciężko nad tym wszystkim zapanować. Ale żeby nie było, mam insert, a i tak niezbyt często gra pojawia się na stole.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: grzeslaw90 »

tomb pisze: 13 mar 2019, 13:47 Dzięki za link do insertów, nie znałem tej geeklisty.
Szukałem już na BGG, ale wszystko to chyba inserty pod pudełko do starej podstawki, a ja chciałbym jakoś funkcjonalnie zagospodarować pudełko Ultimate, żeby samego siebie zachęcić do gry - setup MK jest dość uciążliwy.
Jeszcze taki znalazłem i wygląda w miarę sensownie: https://boardgamegeek.com/thread/214449 ... ade-insert

Tak naprawdę to najlepiej samemu coś wykminić opierając się na ciekawych rozwiązaniach z innych insertów. Pudełko z Ultimate jest za duże na ten content jaki zawiera, także bez problemu można kombinować i dać wodze fantazji :) Myślę, że bez problemu da się zagospodarować to pudełko stosując rozwiązania z mojego inserta dodając w pewnych miejscach po milimetr dwa luzu (ja sam się bardzo męczyłem, jeśli chodzi o gospodarowanie gabarytami).

Obecnie nie wyobrażam sobie rozgrywki bez podajnika na karty, tacki na żetony i pudełek dla graczy. Reszta to tylko fajne udogodnienia, które trzymają wszystko w kupie.

Jakby co to chętnie służę pomocą. Mage Knight był moim pierwszym insertem ale nie jedynym, zresztą zdjęcia przedstawiają jego pierwszą wersję bez kilku małych ulepszeń :) Sporo się od tamtego czasu nauczyłem, przez co lepiej mi idzie samodzielne projektowanie i gospodarowanie dostępną przestrzenią oraz posługiwanie się niezbędnymi narzędziami :)
Johnny731
Posty: 140
Rejestracja: 13 gru 2011, 19:00
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 21 times
Been thanked: 8 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Johnny731 »

IMHO, ten wydaje się bardzo sensowny (Plano + Deck Boxes) do MKU:
https://boardgamegeek.com/thread/216430 ... -deck-boxe
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: ramar »

Dobra, to gdzie można jeszcze dostać MK Ultimate w przyzwoitej cenie i po polsku? :twisted:
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: RUNner »

ramar pisze: 14 mar 2019, 10:47 Dobra, to gdzie można jeszcze dostać MK Ultimate w przyzwoitej cenie i po polsku? :twisted:
Poczekaj do premiery, a używkę trafisz za dobrą cenę. Moim zdaniem warto dać nawet 400zł za nowy egzemplarz.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: ramar »

RUNner pisze: 14 mar 2019, 11:05
ramar pisze: 14 mar 2019, 10:47 Dobra, to gdzie można jeszcze dostać MK Ultimate w przyzwoitej cenie i po polsku? :twisted:
Poczekaj do premiery, a używkę trafisz za dobrą cenę. Moim zdaniem warto dać nawet 400zł za nowy egzemplarz.
Miałem gołą podstawkę jak jeszcze nie było boom cenowego, więc wiem że ta gra wraz z dodatkami jest warta dużych pieniędzy, a kwotę pomiędzy 300-400 zł można jak najbardziej uznać za uczciwą cenę.
Poczekam, może gdzieś się trafi poniżej 350 zł nówkę, a jak nie to poczekam na używki w stanie idealnym po jednej rozgrywce ;) bądź na dodruk w drugiej połowie roku (?)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: RUNner »

ramar pisze: 14 mar 2019, 13:12
RUNner pisze: 14 mar 2019, 11:05
ramar pisze: 14 mar 2019, 10:47 Dobra, to gdzie można jeszcze dostać MK Ultimate w przyzwoitej cenie i po polsku? :twisted:
Poczekaj do premiery, a używkę trafisz za dobrą cenę. Moim zdaniem warto dać nawet 400zł za nowy egzemplarz.
Miałem gołą podstawkę jak jeszcze nie było boom cenowego, więc wiem że ta gra wraz z dodatkami jest warta dużych pieniędzy, a kwotę pomiędzy 300-400 zł można jak najbardziej uznać za uczciwą cenę.
Poczekam, może gdzieś się trafi poniżej 350 zł nówkę, a jak nie to poczekam na używki w stanie idealnym po jednej rozgrywce ;) bądź na dodruk w drugiej połowie roku (?)
Ja mam podstawkę i spolszczony LL. Nie planowałem kupować wersji Ultimate, ale trochę zaczyna mnie kusić. Ale tak jak napisałem, raczej poczekam na trupy lub dodruk.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
kremitto123
Posty: 98
Rejestracja: 09 maja 2018, 13:05
Has thanked: 40 times
Been thanked: 7 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: kremitto123 »

Tez rozwazalem zakup, ale w przedsprzedazy zawsze jest ryzyko bledow, wiec po wczesniejszych doswiadczeniach z przedsprzedaza wole poczekac na dodruk. Ewentualnie zawsze jest uzywka, jesli okaze sie, ze gra zostala wydana bez istotnych klopsow.
Czy pojecie ironii/sarkazmu ktos usunal ze slownika?
Wyjecie kija z czterech liter mile widziane.
_leigam_
Posty: 942
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: _leigam_ »

Na portalu jest duza presja. Nie moga sobie pozwolic wiecej na takie wpadki wizerunkowe. Mysle ze sprawdzali to ze 150 razy co nie znaczy ze sie jakies drobne bledy i tak nie wkradly.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
ODPOWIEDZ