Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1113 times
Been thanked: 1270 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: seki »

_leigam_ pisze: 14 mar 2019, 15:24 Na portalu jest duza presja. Nie moga sobie pozwolic wiecej na takie wpadki wizerunkowe. Mysle ze sprawdzali to ze 150 razy co nie znaczy ze sie jakies drobne bledy i tak nie wkradly.
Nooo. Games Factory też nie mogło sobie pozwolić, a pozwoliło. Czacha też nie mógł, a pozwolił. Wydawcy robią błędy niezależnie od tego ile razy się im zdarzały uprzednio. A ludzie nie potrafią się na błędach nauczyć i ślepo wierzą, że musi być dobrze no bo przecież jest presja... pod presją łatwo o błędy.

Osobiście z zakupem się też wstrzymałem ale głównie z tego powodu, że mam wątpliwości czy będę grać w Mage Knight. Nie przepadam za długimi grami solo, nigdy nie mam na nie siły. Co innego grać z kimś, a co innego solo. Także może kupię na rynku wtórnym za niższą cenę, tak aby wypróbować i pewnie sprzedać dalej.
_leigam_
Posty: 941
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: _leigam_ »

seki pisze: 14 mar 2019, 17:42
_leigam_ pisze: 14 mar 2019, 15:24 Na portalu jest duza presja. Nie moga sobie pozwolic wiecej na takie wpadki wizerunkowe. Mysle ze sprawdzali to ze 150 razy co nie znaczy ze sie jakies drobne bledy i tak nie wkradly.
Nooo. Games Factory też nie mogło sobie pozwolić, a pozwoliło. Czacha też nie mógł, a pozwolił. Wydawcy robią błędy niezależnie od tego ile razy się im zdarzały uprzednio. A ludzie nie potrafią się na błędach nauczyć i ślepo wierzą, że musi być dobrze no bo przecież jest presja... pod presją łatwo o błędy.
Trzewiczek twierdził że zostały zatrudnione nowe osoby do tłumaczeń, a mage knight'a tłumaczył fan tytułu. Tak tak się przynajmniej pocieszam :D
Ciężko porównywać Czachę i GF do Portalu, inny kaliber.
BTW. Czytałem ostatnio instrukcje Czachy do Keyflower, ale w tym literówek, styl też ciekawy. Na kolanie w klopie ktoś to chyba tłumaczył.
Ostatnio zmieniony 14 mar 2019, 20:10 przez _leigam_, łącznie zmieniany 1 raz.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
hrachubi
Posty: 397
Rejestracja: 17 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 52 times
Been thanked: 10 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: hrachubi »

_leigam_ pisze: 14 mar 2019, 17:48 BTW. Czytałem ostatnio instrukcje Czachy do Keyforge, ale w tym literówek, styl też ciekawy. Na kolanie w klopie ktoś to chyba tłumaczył.
Keyforge został wydany przez Rebel.
Czacha wydała Keyflower. Czy może o Klany Kaledonii chodzi, gdzie też coś Czasze nie wyszło?
_leigam_
Posty: 941
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: _leigam_ »

hrachubi pisze: 14 mar 2019, 19:43
_leigam_ pisze: 14 mar 2019, 17:48 BTW. Czytałem ostatnio instrukcje Czachy do Keyforge, ale w tym literówek, styl też ciekawy. Na kolanie w klopie ktoś to chyba tłumaczył.
Keyforge został wydany przez Rebel.
Czacha wydała Keyflower. Czy może o Klany Kaledonii chodzi, gdzie też coś Czasze nie wyszło?
O fck, no tak tak keyflower ;)
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: YoYo »

_leigam_ pisze: 14 mar 2019, 17:48 Trzewiczek twierdził że zostały zatrudnione nowe osoby do tłumaczeń, a mage knight'a tłumaczył fan tytułu....
Może zatem nie będzie "Generatorownia" jak w Nemesis PL :lol: .

Kupiłem dziś pianko karton, czarny 3 mm (Sklep Tinta dla Plastyków, Szkolna 5, Warszawa - tam mają wszystko :- ))). Pod zrobienie wyprasek dla MK:UE PL. Teraz tylko czekać. :D
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: YoYo »

Portal Games pisze: 05 mar 2019, 09:40
Jools pisze: 05 mar 2019, 06:48 Jak to jest z tymi "matami" od portalu? Na filmiku ich nie pokazali, tylko podniecali się że maty i że aż cztery. Na dobrą sprawę to wygląda jak tekturowe planszetki niżeli "mata" gdzie słowo mata sugeruje produkt gumowy. Jeśli tylko teksturowe plansze to nie robi to szału.
Chyba że się mylę.
Oferowaliśmy cztery maty w różnych kolorach z antypoślizgową warstwą od spodu z naturalnej gumy i z poliestru na wierzchu w rozmiarach 483x329mm.
Będzie możliwość zakupu osobno na sztuki? No i jakąś fotkę poproszę.
Edit: a znalazłem coś takiego: https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5D1521F1
kokszgr
Posty: 8
Rejestracja: 21 mar 2019, 00:49

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: kokszgr »

Cześć,
Czy macie jakieś info nt przybliżonej daty wysyłki?
omas
Posty: 166
Rejestracja: 25 lut 2019, 08:47
Has thanked: 437 times
Been thanked: 30 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: omas »

Czesc.
Wg sklepow 28.03. Pisano o tym strone czy dwie wczesniej.
Damon22
Posty: 205
Rejestracja: 13 gru 2018, 20:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 94 times
Been thanked: 42 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Damon22 »

Prezes Portalu właśnie powiedział, że MK będzie w maju... :(
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2017
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1492 times
Been thanked: 1142 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Bruno »

Damon22 pisze: 22 mar 2019, 14:11 Prezes Portalu właśnie powiedział, że MK będzie w maju... :(
A wiadomo, skąd to opóźnienie??
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Damon22
Posty: 205
Rejestracja: 13 gru 2018, 20:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 94 times
Been thanked: 42 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Damon22 »

Mówił, że jedzie pociągiem przez Azję.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2419
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Jiloo »

Nie wiem czy to można nazywać opóźnieniem.
Z tego co kojarzę Portal nigdy nie mówił nic o marcu, a u nich na stronie premiera jest opisana jako Q2.
To tu na forum ktoś uparcie powtarzał, że ma znajomego który prowadzi sklep i że gra będzie już w marcu.
Chyba, że coś gdzieś przegapiłem.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Damon22
Posty: 205
Rejestracja: 13 gru 2018, 20:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 94 times
Been thanked: 42 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Damon22 »

Strona Portalu: Premiera: przełom I i II kwartału 2019. Jest to koniec marca/początek kwietnia.
28 marzec jest na stronach 4 sklepów.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2419
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Jiloo »

Damon22 pisze: 22 mar 2019, 15:43 Strona Portalu: Premiera: przełom I i II kwartału 2019. Jest to koniec marca/początek kwietnia.
To mają sprzeczne informacje, bo w swoim sklepie napisali, że premiera w drugim kwartale :mrgreen:
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: YoYo »

Bardzo jestem właśnie ciekawe kiedy będzie ta premiera bo początkowo to faktycznie miało być 28 marca ale szczerze powiedziawszy dziś widzę że te same sklepy mają pozmieniane i wpisane drugi kwartał 2019. :roll:
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: czeczot »

Przełom I i II kwartału to jest data premiery która była podana zanim wybuchła afera ze słabą jakością komponentów.
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: YoYo »

Takowy news się dziś pojawił.
Mage Knight Ultimate Edition – wysyłka planowana jest na II kwartał 2019
Dość enigmatyczny, ale premierę na 28 III już można wsadzić między bajki. :wink: No i to:
Dokładną datę premiery i wysyłki podamy pod koniec kwietnia.
:(
koczkodan
Posty: 232
Rejestracja: 21 cze 2017, 12:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: koczkodan »

instrukcja poprzedniej wersji liczy sobie 20 stron, wersja ultimate z kolei 24. czy ktos orientuje sie skad taka roznica? to tylko kwestia lekko zmienionego ukladu graficznego czy w samej tresci rowniez zaszly zmiany?
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: MiXB »

czeczot pisze: 22 mar 2019, 19:15 Przełom I i II kwartału to jest data premiery która była podana zanim wybuchła afera ze słabą jakością komponentów.
To potwierdzone w końcu zostało czy jednak była to wydmuszka?
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: czeczot »

Problem z jakością był ale wersji angielskiej a nie polskiej.
Niestety ściągniecie próbki do sprawdzenia wstrzymało wysyłkę całości i stad opóźnienie. Ja wole poczekać miesiąc dłużej niż dostać fatalnie wydrukowana grę.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Portal Games »

Rzeczywiście premiera Mage Knight była planowana na przełom Q1 i Q2, zanim cały międzynarodowy druk się opóźnił. Stąd teraz oficjalnie planujemy premierę MKU w drugim kwartale, prawdopodobnie w maju, tak jak prezes mówił na planszówkach TV.
Na portalu jest duza presja. Nie moga sobie pozwolic wiecej na takie wpadki wizerunkowe. Mysle ze sprawdzali to ze 150 razy co nie znaczy ze sie jakies drobne bledy i tak nie wkradly.
To prawda, sprawdzaliśmy MK bardzo dokładnie. Instrukcję możecie ocenić już teraz, a wszystkie karty były sprawdzone na każdym etapie produkcji bardzo dokładnie. Na podstawie otrzymanego z drukarni sampla jesteśmy dość spokojni o jakość MK, ale oczywiście najważniejsze są egzemplarze produkowane seryjnie, na które czekamy z równie dużą niecierpliwością, co wy ;)
Eremita
Posty: 317
Rejestracja: 27 wrz 2015, 23:27
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Eremita »

Portal Games pisze: 27 mar 2019, 08:34
Na portalu jest duza presja. Nie moga sobie pozwolic wiecej na takie wpadki wizerunkowe. Mysle ze sprawdzali to ze 150 razy co nie znaczy ze sie jakies drobne bledy i tak nie wkradly.
To prawda, sprawdzaliśmy MK bardzo dokładnie. Instrukcję możecie ocenić już teraz, a wszystkie karty były sprawdzone na każdym etapie produkcji bardzo dokładnie.
Ja potrzebuję tylko zobaczyć tłumaczenie tej karty i to mi wystarczy żeby podjąć decyzję czy kupić wersję polską czy angielską.
To nawet nie jest kwestia poprawności tłumaczenia tylko czy bezie brzmieć ono naturalnie czy nie.

Choć błędów bym nie zniósł. W tłumaczeniu Mage Knight Lacerty nie było chyba żadnego błędu. Ja w każdym razie żadnego nie kojarzę.
Dla porównania Galakta miała błędy prawie w każdym produkcie z którym miałem do czynienia.
Efekt: Od Lacerty kupuję gry, od Galakty - nie.
Od Portalu nie widziałem jeszcze żadnego tłumaczenia, więc teraz macie okazję zdobyć moje zaufanie.
koczkodan
Posty: 232
Rejestracja: 21 cze 2017, 12:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: koczkodan »

skoro juz udalo sie ustalic date premiery to pozwole sobie ponowic pytanie odnosnie instrukcji.
instrukcja poprzedniej wersji liczy sobie 20 stron, wersja ultimate z kolei 24. czy ktos orientuje sie skad taka roznica? to tylko kwestia lekko zmienionego ukladu graficznego czy w samej tresci rowniez zaszly zmiany?
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: lazarro »

Moze dlatego ze sa dodatki?
Awatar użytkownika
Fingus
Posty: 84
Rejestracja: 05 lip 2009, 19:03
Has thanked: 12 times
Been thanked: 18 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Fingus »

Poprzednie instrukcje chyba są wciąż do pobrania na stronie Lacerty - można sobie porównać.
ODPOWIEDZ