Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: japanczyk »

Trzewik potwierdził premierę Ultimate na maj (zamawiający w Portalu powinni dostać w kwietniu)
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Arek001 »

Szczerze mówiąc to sobie jaja robi przedtrzymując grę w magazynie, żeby ci co u niego w sklepie kupili (po SCD) mieli bonus.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5164
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: raj »

Typowe działanie marketingowe, nic w tym dziwnego.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: polwac »

Arek001 pisze: 07 kwie 2019, 04:19 Szczerze mówiąc to sobie jaja robi przedtrzymując grę w magazynie, żeby ci co u niego w sklepie kupili (po SCD) mieli bonus.
Nie widzę w tym nic nadzwyczajnego. Nikt nikomu nie broni kupić bezpośrednio w Portalu.
Tak samo nie widzę nic złego np. w zakazie sprzedaży Zombicide przez pierwszy miesiąc sklepom internetowym.

Portal musi jakiś bonus dać fanom, którzy kupili bezpośrednio u niego w przedsprzedaży.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: kaszkiet »

Przynajmniej dotrzymują swoich obietnic zamiast snuć jakieś bajki jak na zagramw.to.
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: YoYo »

Arek001 pisze: 07 kwie 2019, 04:19 Szczerze mówiąc to sobie jaja robi przedtrzymując grę w magazynie, żeby ci co u niego w sklepie kupili (po SCD) mieli bonus.
Tak, to na sile, ze ktos ma cos extra, jak z pre orderami lub early access. Prawo maja, chociaz wobec tego co sie zadzialo - czyli opoznienia o ok 1,5-2 miesiace to powinni puscic wszyskim od razu w ramach solidarnosci.
Moze byc tez tak, ze poratlowe wyjda w ostatnim tyg kwietnia, a dla pozostalych w pierwszym maja. Oby :lol: .
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1276
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 359 times
Been thanked: 213 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: ShapooBah »

A nie wynika to po prostu z tego, że magazyn portalu będzie równocześnie wysłał do sklepów oraz do ludzi z przedsprzedaży, więc ten termin uwzględnia przy okazji czas jaki sklepy potrzebują na to aby paczki do nich dotarły, zostały zaksięgowane, zmagazynowane i wystawione na v sprzedaż? Ot tydzień, może dwa zapasu wynikający z papierologi stosowanej w usługach handlowych.
Awatar użytkownika
Katia
Posty: 127
Rejestracja: 12 lut 2018, 15:48
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Katia »

Akurat zakazu sprzedaży sklepom internetowym nie rozumiem, bo u mnie w sumie jakiś większy wybór gier obecnie mam tylko w empiku, czyli nie ma mowy o wspieraniu małego biznesu. A jak mam wybrać się do innego miasta i stracić dzień, to podziękuję. Ale nie przeszkadza mi, że mam czekać trochę więcej na grę niż ci, co kupili przez oficjalny sklep Portalu. W sumie dla mnie lepiej, bo zamówiłam za pobraniem i mam więcej czasu, aby odłożyć kasę. :D
3trolle - 6%
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Arek001 »

Tylko prawda jest też taka, że tych co kupili w sklepie Portalu jest garstka w porównaniu do tych co kupili w sklepach. Ja na przykład kupuję w moim ulubionym sklepie. Gdyby Trzewik chciał opierać swój biznes na tej małej grupie to dużo by nie sprzedał. Bo większość nakladu kupią ludzie w swoich sklepach z planszówkami. I dlatego o tym pisałem, bo ma obsuwę, a jeszcze opóźnia wysyłkę do sklepów. Ci co zamówili u niego w Portalu i tak mają tam jakiś bonus, więc uważam że w takim wypadku uczciwie by było aby równocześnie wysłał do Nich i do sklepów. Wiadomo jego firma i może sobie robić co chce, ale dla mnie to trochę dziwne zachowanie gdy gra ma obsuwę.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5164
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: raj »

To raczej dyskusja do wątku o wydawnictwie Portal, prosiłbym więc aby zakończyć rozważania na temat działań marketingowych Portalu.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2106
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 69 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: pabula »

Eremita pisze: 27 mar 2019, 09:34 ... W tłumaczeniu Mage Knight Lacerty nie było chyba żadnego błędu. Ja w każdym razie żadnego nie kojarzę.
Błędu nie było bo tłumacz był i jest dalej fanem MK ;)
Trochę mnie zdziwiło że nie użyto nic z tłumaczenia oryginalnego. A jeśli jednak tak, to że nie wymieniono nazwiska poprzedniego tłumacza, nawet z uwagi na kawał pracy jako został wykonany w krótkim okresie czasu.
Eremita
Posty: 317
Rejestracja: 27 wrz 2015, 23:27
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Eremita »

pabula pisze: 07 kwie 2019, 20:57Trochę mnie zdziwiło że nie użyto nic z tłumaczenia oryginalnego.
O? Dobrze wiedzieć. Mnie dziwi ekstremalnie. Chyba łatwiej kupić gotowe tłumaczenie o którym wiadomo ze jest dobre niż ryzykować tłumaczenie od nowa.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5164
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: raj »

Eremita pisze: 08 kwie 2019, 09:23
pabula pisze: 07 kwie 2019, 20:57Trochę mnie zdziwiło że nie użyto nic z tłumaczenia oryginalnego.
O? Dobrze wiedzieć. Mnie dziwi ekstremalnie. Chyba łatwiej kupić gotowe tłumaczenie o którym wiadomo ze jest dobre niż ryzykować tłumaczenie od nowa.
Niekoniecznie łatwiej. Np. może być skomplikowana sytuacja praw do tłumaczenia. Albo właściciel tłumaczenia może zażyczył sobie zbyt dużej kwoty. Albo pierwotne tłumaczenie nie obejmowało dodatków, więc aby zachować jednolitość tłumaczenia zdecydowano się na tłumaczenie całości. Albo połączenie powyższych.
Co gorsza czasem w takich sytuacjach nowy tłumacz musi na siłę zmieniać nazwy i określenia żeby uniknąć oskarżenia o plagiat. Co może prowadzić do chorych sytuacji.
Miejmy nadzieję, że będzie ok.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: inzkulozik »

Pliki są dostępne na stronie Portalu https://portalgames.pl/sklep/pl/mage-kn ... 568.p.html
więc każdy może sam sprawdzić, tragedii raczej nie ma. Jedną literówkę znalazłem z pobieżnego przejrzenia.
Eremita
Posty: 317
Rejestracja: 27 wrz 2015, 23:27
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Eremita »

inzkulozik pisze: 08 kwie 2019, 09:38Pliki są dostępne na stronie Portalu https://portalgames.pl/sklep/pl/mage-kn ... 568.p.html
więc każdy może sam sprawdzić, tragedii raczej nie ma. Jedną literówkę znalazłem z pobieżnego przejrzenia.
Dzięki. Jest na zdjęciu karta Improwizacji z podstawki to sobie porównam.
kremitto123
Posty: 98
Rejestracja: 09 maja 2018, 13:05
Has thanked: 40 times
Been thanked: 7 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: kremitto123 »

Arek001 pisze: 07 kwie 2019, 04:19 Szczerze mówiąc to sobie jaja robi przedtrzymując grę w magazynie, żeby ci co u niego w sklepie kupili (po SCD) mieli bonus.
Bardzo dobrze, ze premiuja tych, co kupili w przedsprzedazy. A obsuwa wynikala z obawy o jakosc komponentow, wiec chwala im za to, ze wydaja gre pozniej niz wczesniej w kiepskiej jakosci.
Czy pojecie ironii/sarkazmu ktos usunal ze slownika?
Wyjecie kija z czterech liter mile widziane.
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: inzkulozik »

Spoiler:
- do kupienia luzem karty dodane w edycji Ultimate za $4,99 na WizKids. Jakby ktoś widział to w PL to dajcie znać :)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 573 times
Been thanked: 1028 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: RUNner »

Jestem bardzo ciekaw nowej wersji. Sam zostałem przy starej ze spolszczonym LL. I nawet miałem przez moment pomysł na zakup Ultimate, ale złapałem się na tym, że bardzo rzadko gram w MK, więc to co mam w zupełności powinno pokryć moje potrzeby. Za to jak pojawi się wersja elektroniczna, to od razu łykam bez wahania. To co mnie odstrasza od MK, to konieczność wygospodarowania sporego placu gry. Sam setup trwa troszkę, ale mam organizer, który znacznie przyspiesza sprawę.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
koczkodan
Posty: 232
Rejestracja: 21 cze 2017, 12:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: koczkodan »

Fingus pisze: 02 kwie 2019, 01:10 Poprzednie instrukcje chyba są wciąż do pobrania na stronie Lacerty - można sobie porównać.
dzieki za niezwykle cenna porade. pytanie bylo kierowane do osob obeznanych z gra ktore na pierwszy rzut oka sa w stanie wylapac drobne zmiany czy roznice (gdzie owe roznice sa prawdopodobne zwazywszy na to ze podobno tlumaczono instrukcje od nowa). ja jeszcze nie mialem okazji zagrac wiec przy takim suchym porownaniu dwoch instrukcji mam niewielkie szanse te niuanse zauwazyc.
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 330
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 211 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: skiba »

Prezes potwierdził, że MK jest już w magazynie Portalu, w tygodniu od 22 kwietnia wysyłki idą :-)
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
arsen99
Posty: 17
Rejestracja: 09 kwie 2019, 20:12
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: arsen99 »

Witam

Mam pytanie odnośnie wersji Ultimate.
Czy ona będzie dostępna tak po prostu w sprzedaży jeszcze? Czy tylko była ta przedsprzedaż i na tym koniec? Kto się załapał będzie miał a reszta nie ma już szans?
Czy możne normalnie pojawi się w regularnej sprzedaży?
I pytanie (gdyż nie jestem zaznajomiony) czy zawartość Ultimate faktycznie usprawiedliwia cenę około 500zł? Teoretycznie podstawkę da się kupić w okolicach 250, a tu cena x2.
Dzięki.
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: YoYo »

arsen99 pisze: 16 kwie 2019, 09:22 Witam

Mam pytanie odnośnie wersji Ultimate.
Czy ona będzie dostępna tak po prostu w sprzedaży jeszcze? Czy tylko była ta przedsprzedaż i na tym koniec?
Poszukaj w sklepach netowych po premierze (innych niż Portal store). Sądzę, że niektóre sklepy nabrały na wyrost i może coś się znaleźć jeszcze po premierze, a ta już lada chwila.
Ja zrobiłem pre order w innym sklepie, wciąż czekam, ale wiem, że zamówili więcej jakiś czas temu niż mieli zamówień. Tak, żeby coś stało jeszcze na półce ;).
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1276
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 359 times
Been thanked: 213 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: ShapooBah »

arsen99 pisze: 16 kwie 2019, 09:22 Witam

Mam pytanie odnośnie wersji Ultimate.
Czy ona będzie dostępna tak po prostu w sprzedaży jeszcze? Czy tylko była ta przedsprzedaż i na tym koniec? Kto się załapał będzie miał a reszta nie ma już szans?
Czy możne normalnie pojawi się w regularnej sprzedaży?
I pytanie (gdyż nie jestem zaznajomiony) czy zawartość Ultimate faktycznie usprawiedliwia cenę około 500zł? Teoretycznie podstawkę da się kupić w okolicach 250, a tu cena x2.
Dzięki.
Grę będzie można kupić w sklepach, część sklepów zostawiła sobie trochę sztuk, żeby móc nimi handlować. Jednak ich cena może być bardzo zbliżona do Sugerowanej Ceny Detaliczne. Poza tym, przy tak dużym popycie jest więcej niż pewne, że pojawią się nie długo dodruki tej reedycji gry.

Wersja Ultimate zawiera w sobie oprócz podstawki również dodatki, które znacząco wydłużają i różnicują grę. (gdybyś chciał kupić wszystko osobno napewno cena mogłaby przekroczyć cenę jaką zapłacisz w komplecie za ten zestaw). Tak naprawdę sam sobie musisz odpowiedzieć czy warto inwestować 500 zł w taki produkt na fali jego popularności.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Jiloo »

arsen99 pisze: 16 kwie 2019, 09:22 (...)
I pytanie (gdyż nie jestem zaznajomiony) czy zawartość Ultimate faktycznie usprawiedliwia cenę około 500zł? Teoretycznie podstawkę da się kupić w okolicach 250, a tu cena x2.
Dzięki.
500 zł to SCD, grę dało się zamówić w preorderze za mniej niż 350 zł.

A co do dostępności – Portal chyba już zapowiadał dodruk, ale że mam już swoją kopię angielską to nie śledzę. Może ktoś pamięta lepiej.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
bazyliszek10000
Posty: 38
Rejestracja: 27 lut 2019, 12:06
Has thanked: 58 times
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: bazyliszek10000 »

arsen99 pisze: 16 kwie 2019, 09:22 I pytanie (gdyż nie jestem zaznajomiony) czy zawartość Ultimate faktycznie usprawiedliwia cenę około 500zł? Teoretycznie podstawkę da się kupić w okolicach 250, a tu cena x2.
Dzięki.
Podstawka z trzema dodatkami to koszt około 600-700zł + przydałby się jakiś insert do tego. Jak dla mnie 500zł to dobra cena, nie wiem czy dałbym więcej, a w sieci można kupić poniżej 500zł, to już naprawdę wow.
ODPOWIEDZ