Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: RUNner »

350zł to znakomita cena. Jeszcze niedawno po tyle chodziły używane podstawki, a tutaj mamy wszystkie dodatki w jednym pudle. Wykonanie w tej grze to moim zdaniem sprawa drugorzędna, ale potrafię zrozumieć narzekających bo też nie lubię fuszerki.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Vanatox
Posty: 156
Rejestracja: 12 lut 2014, 14:09
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 32 times
Been thanked: 46 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Vanatox »

To skąd, a może po co było to opóźnienie, skoro jakość komponentów jest wciąż mierna?
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Halloween »

Vanatox pisze: 25 kwie 2019, 18:14 To skąd, a może po co było to opóźnienie, skoro jakość komponentów jest wciąż mierna?
Moze to tak wyglada, ze fabryka mowi tylko w miesiacu X mozemy to zrobic po takiej cenie bo wtedy mamy sezon ogorkowy? Zreszta ten zestaw to troche odgrzewany kotlet i moze to tez dlatego?
wilson85
Posty: 56
Rejestracja: 30 sie 2018, 07:37
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: wilson85 »

Jutro live prezesa... można go o to zapytać czemu jakoś komponentów jest taka sobie.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: pavel »

Halloween pisze: 25 kwie 2019, 12:35 To było w 2014 roku i może już dokładnie nie pamiętam. Ale MK nie sprawił na nas dobrego wrażenia pod wzgledem wykonania, pamiętam tą pogardę dla figsów jak z odpustu z 1992 roku. Kolega dosłownie parsknął jak to zobaczył. Wstyd mi było przyznac ile za to zapłaciłem może dlatego tak to zapamiętałem. A od 2014 figsy poszły do przodu...
2013. Podstawka miała bardzo dobre wykonanie. Grana u nas ze 150 razy bez koszulek. Kto w tej grze zwraca uwagę na 5/6 figurek, seriously ? Ile zapłaciłeś ? Ja w tamtym czasie 229zł m/w. za ten tytuł, ukłony dla Lacerty.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Halloween »

pavel pisze: 25 kwie 2019, 20:39
Halloween pisze: 25 kwie 2019, 12:35 To było w 2014 roku i może już dokładnie nie pamiętam. Ale MK nie sprawił na nas dobrego wrażenia pod wzgledem wykonania, pamiętam tą pogardę dla figsów jak z odpustu z 1992 roku. Kolega dosłownie parsknął jak to zobaczył. Wstyd mi było przyznac ile za to zapłaciłem może dlatego tak to zapamiętałem. A od 2014 figsy poszły do przodu...
2013. Podstawka miała bardzo dobre wykonanie. Grana u nas ze 150 razy bez koszulek. Kto w tej grze zwraca uwagę na 5/6 figurek, seriously ? Ile zapłaciłeś ? Ja w tamtym czasie 229zł m/w. za ten tytuł, ukłony dla Lacerty.
150 razy tak dlugi tytul raczej niemozliwe. Chyba, ze w jakims studenckim pokoju gdzie rozne osoby graja.

Sprawdzilem historie zamowien i ja kupilem w 2014. Za gre zapłaciłem 190zl + wysylka to by sie nawet zgadzalo, ze troche po premierze to byla lekka obnizka jak juz gra nie byla nowoscia.
Ale teraz 350zl z dodatkami to i tak jest taniej. A pewnie troche spadnie jeszcze, zwlaszcza uzywki za pare miesiecy beda pewnie i po 200zl jak ludzie przetestuja jakie to czasochlonne.

A patrza na figsy patrza, byle jaki zombicide, blood rage wszystko ma lepsze figurki od tego. A tu jest ich raptem pare lepiej by dali kartonowe standy jak w Martwej Zimie, ekonomiczniej i estetyczniej.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: pavel »

150 razy tak dlugi tytul raczej niemozliwe. Chyba, ze w jakims studenckim pokoju gdzie rozne osoby graja.

Sprawdzilem historie zamowien i ja kupilem w 2014. Za gre zapłaciłem 190zl + wysylka to by sie nawet zgadzalo, ze troche po premierze to byla lekka obnizka jak juz gra nie byla nowoscia.
Ale teraz 350zl z dodatkami to i tak jest taniej. A pewnie troche spadnie jeszcze, zwlaszcza uzywki za pare miesiecy beda pewnie i po 200zl jak ludzie przetestuja jakie to czasochlonne.

A patrza na figsy patrza, byle jaki zombicide, blood rage wszystko ma lepsze figurki od tego. A tu jest ich raptem pare lepiej by dali kartonowe standy jak w Martwej Zimie, ekonomiczniej i estetyczniej.
Muszę Cię zdziwić, ale z Maximal Effect x 30 partii mam w MK solo :) Może kilka razy usiadłem do tej gry w 2/3. Reszta gier to siostrzeniec i ktoś tam od niego. Jedynie co się dosyć mocno zniszczyło to kafle terenu na narożnikach, a ogólnie to jakość komponentów szyk jak na tą ilość partii. Dla mnie cena za Ultimate nie gra roli, bo starą wraz z LL oddałem charytatywnie. Nową i tak bym kupił. Gdybym wiedział, że V. Chvatil miałby profit za Ultimate, to mógłbym wydać dużo więcej niż Wiz,K. sobie zażyczyli. Uwielbiam gościa. No ale...
StanleyStone
Posty: 242
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:07
Has thanked: 61 times
Been thanked: 23 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: StanleyStone »

A wiadomo już cokolwiek więcej o dodruku niż tylko to, że będzie w II połowie 2019 roku?
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: inzkulozik »

StanleyStone pisze: 26 kwie 2019, 00:33 A wiadomo już cokolwiek więcej o dodruku niż tylko to, że będzie w II połowie 2019 roku?
wilson85 pisze: 25 kwie 2019, 20:16 Jutro live prezesa... można go o to zapytać czemu jakoś komponentów jest taka sobie.
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: c08mk »

inzkulozik pisze: 26 kwie 2019, 08:31
StanleyStone pisze: 26 kwie 2019, 00:33 A wiadomo już cokolwiek więcej o dodruku niż tylko to, że będzie w II połowie 2019 roku?
wilson85 pisze: 25 kwie 2019, 20:16 Jutro live prezesa... można go o to zapytać czemu jakoś komponentów jest taka sobie.
To już było omawiane. Portal pisał, że jakość jest identyczna jak innych wersji, druk jest u jednego Chińczyka.
Darkstorm
Posty: 846
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 129 times
Been thanked: 193 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Darkstorm »

skiba pisze: 24 kwie 2019, 17:46 Zauważyłem, że żetony pochodzące z wypraski MKEU_F5 mają trochę inny odcień. Nie powinno to robić problemu podczas gry, ale ciekawi mnie: czy też tak macie? Wrzucam fotę porównawczą. Żetony bardziej wyblakłe pochodzą ze wspomnianej wypraski.

Nie wiem z jakiej to wypraski ale zauważyłem, że u mnie różne odcienie mają żetony niektórych takich samych potworów.

Obrazek
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Halloween »

pavel pisze: 26 kwie 2019, 00:20 Gdybym wiedział, że V. Chvatil miałby profit za Ultimate, to mógłbym wydać dużo więcej niż Wiz,K. sobie zażyczyli. Uwielbiam gościa. No ale...
O? Nie chcą mu zapłacić za to ?
Coś znowu z procentem od sprzedaży a kwota z góry jak z Sapkowskim?
wilson85
Posty: 56
Rejestracja: 30 sie 2018, 07:37
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: wilson85 »

A jak wyglądają wykonanie figurek? Ma ktoś możliwość wrzucić zdjęcie porównawcze ?
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Halloween »

wilson85 pisze: 26 kwie 2019, 09:32 A jak wyglądają wykonanie figurek? Ma ktoś możliwość wrzucić zdjęcie porównawcze ?
Pisali u góry, że to samo. Czyli tragedia trwa
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 330
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 211 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: skiba »

wilson85 pisze: 26 kwie 2019, 09:32 A jak wyglądają wykonanie figurek? Ma ktoś możliwość wrzucić zdjęcie porównawcze ?
Jak nikt się nie wyrwie to wrzucę po robocie :)
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: RUNner »

Ale się uczepiliście tych figurek... Przynajmniej są pomalowane i można nimi komfortowo grać. Wiem, wiem, zaraz pojawią się głosy, że malowanie do d... itp. Ale ja i tak pochwalę producenta za to, że są kolorowe, a nie szare. Większość graczy nigdy nie weźmie pędzla do ręki, więc im to w zupełności wystarczy.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
wilson85
Posty: 56
Rejestracja: 30 sie 2018, 07:37
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: wilson85 »

skiba pisze: 26 kwie 2019, 09:44
wilson85 pisze: 26 kwie 2019, 09:32 A jak wyglądają wykonanie figurek? Ma ktoś możliwość wrzucić zdjęcie porównawcze ?
Jak nikt się nie wyrwie to wrzucę po robocie :)
Dziękówka :)
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Halloween »

RUNner pisze: 26 kwie 2019, 09:49 Ale się uczepiliście tych figurek... Przynajmniej są pomalowane i można nimi komfortowo grać. Wiem, wiem, zaraz pojawią się głosy, że malowanie do d... itp. Ale ja i tak pochwalę producenta za to, że są kolorowe, a nie szare. Większość graczy nigdy nie weźmie pędzla do ręki, więc im to w zupełności wystarczy.
Ja bym wolał grac szarymi niż takimi. przynajmniej może by zrobili hard plastik jakby były szare. A tak materiał tez jest dziadowszy przez to, ze kolorowe.
wilson85
Posty: 56
Rejestracja: 30 sie 2018, 07:37
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: wilson85 »

Nie ważne czy szare czy ciemne... ważne żeby w jednym kolorze. Różne odcienie żetonów jednak mogą mieć wpływ na rozgrywkę. Wyobraźmy sobie, że idziemy na turniej jakieś karcianki z różnymi odcieniami kart. Wyśmieją nas na wejściu :)
W dodatku te numerki na żetonach. Dżizus to wygląda jak z jakiegoś wydruku-demo.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Halloween »

Zaraz ktoś napisze, ze 350zł za komplet to jednak bardzo drogo :)

Dla mnie jednak wazna jest cena. Jezeli ta gra mialaby kosztowac tyle co Gloomhaven dlatego, ze mialyby byc lepsze komponenty to jednak wole gorsze i 350zł w retail.
Ale z figsów naprawde mozna bylo zrezygnowac na rzecz kartonowych stojących postaci - moze to tez obcieloby cene o jakies 15zł.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2019, 10:26 przez Halloween, łącznie zmieniany 1 raz.
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: c08mk »

Halloween pisze: 26 kwie 2019, 10:02
RUNner pisze: 26 kwie 2019, 09:49 Ale się uczepiliście tych figurek... Przynajmniej są pomalowane i można nimi komfortowo grać. Wiem, wiem, zaraz pojawią się głosy, że malowanie do d... itp. Ale ja i tak pochwalę producenta za to, że są kolorowe, a nie szare. Większość graczy nigdy nie weźmie pędzla do ręki, więc im to w zupełności wystarczy.
Ja bym wolał grac szarymi niż takimi. przynajmniej może by zrobili hard plastik jakby były szare. A tak materiał tez jest dziadowszy przez to, ze kolorowe.
Według mnie figurki nie są ładnie pomalowane, farba z ubrania czasem schodzi na ramię albo z ramienia na ubranie, itp. ale i tak uważam, że lepsze są malowane figurki niż szaraki. Repaint zawsze można zrobić, a niemalulący musieliby grać szarymi. Zamówiłem 2 MK dla znajomych i oni nigdy figurek by nie pomalowali, a tak to już się cieszą z malowanych nawet nie mając jeszcze gry.
wilson85 pisze: 26 kwie 2019, 10:19 Nie ważne czy szare czy ciemne... ważne żeby w jednym kolorze. Różne odcienie żetonów jednak mogą mieć wpływ na rozgrywkę. Wyobraźmy sobie, że idziemy na turniej jakieś karcianki z różnymi odcieniami kart. Wyśmieją nas na wejściu :)
W dodatku te numerki na żetonach. Dżizus to wygląda jak z jakiegoś wydruku-demo.
Już własnego doświadczenia z MK Ulitimate mogę powiedzieć, że te różnice w odcieniach nie mają wpływu na grywalość. Oczywiście ani ja ani moi gracze nie wpatrujemy się uporczywie w rewersy próbując zgadnąć co tam jest pod spodem.
Numerki są do zniesienia. Przynajmniej można zawsze sprawdzić czy czegoś nie brakuje. Tylko ten nr na skillach Bravelara jest irytujący.
wilson85
Posty: 56
Rejestracja: 30 sie 2018, 07:37
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: wilson85 »

Halloween pisze: 26 kwie 2019, 10:25 Zaraz ktoś napisze, ze 350zł za komplet to jednak bardzo drogo :)

Dla mnie jednak wazna jest cena. Jezeli ta gra mialaby kosztowac tyle co Gloomhaven dlatego, ze mialyby byc lepsze komponenty to jednak wole gorsze i 350zł w retail.
Ale z figsów naprawde mozna bylo zrezygnowac na rzecz kartonowych stojących postaci - moze to tez obcieloby cene o jakies 15zł.
Myślę, że usunięcie numerków z żetonów w plikach przygotowanych do produkcji nie powinno zwiększyć ceny :P
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Halloween »

A co z nowa edycją MK ?

Czy to Ultimate Edition nie jest takim preludium do nowej edycji?
koczkodan
Posty: 232
Rejestracja: 21 cze 2017, 12:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: koczkodan »

wilson85 pisze: 21 kwie 2019, 12:58 Premiera MK 16 maja....
a nie 18 maja?
wilson85
Posty: 56
Rejestracja: 30 sie 2018, 07:37
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: wilson85 »

Na stronach dwóch dość popularnych sklepów wciąż napisane jest, że 16 maja.
ODPOWIEDZ