Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
pawluus_3
Posty: 84
Rejestracja: 05 mar 2015, 11:27
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: pawluus_3 »

Jest temat nieestetycznego malowania kości mamy. Mają podesłać nowe kości wraz z drugim drukiem.
Awatar użytkownika
trx89
Posty: 85
Rejestracja: 14 sty 2020, 23:42
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: trx89 »

Może ktoś z bardziej doświadczonych wie: z jakim opóźnieniem w tamtym roku wyszło Mage Knight Ultimate do innych sklepów po premierze u wydawcy? Bo rozumiem, że Portal najpierw sprzedaje przez jakiś czas tylko u siebie a później rusza zewnętrzna dystrybucja?
omas
Posty: 166
Rejestracja: 25 lut 2019, 08:47
Has thanked: 437 times
Been thanked: 30 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: omas »

Około 2-3 tygodni.
toblakai
Posty: 1270
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 222 times
Been thanked: 227 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: toblakai »

To teraz dodruki też będą mieć premiery?
Awatar użytkownika
trx89
Posty: 85
Rejestracja: 14 sty 2020, 23:42
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: trx89 »

Ja niestety siedzę bardzo krótko w planszowkach więc nie wiem ale tak mi zasugerowano w temacie o Portalu
Awatar użytkownika
trx89
Posty: 85
Rejestracja: 14 sty 2020, 23:42
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: trx89 »

pawluus_3 pisze: 15 sty 2020, 22:08 Ja dokupiłem transparentne, akrylowe kryształi jako znaczniki many. Dla mnie są ładniejsze. Portal dodawał chyba takie do preorderów z ich sklepu.
Gdzie dokupiłeś te kryształki?
Awatar użytkownika
pawluus_3
Posty: 84
Rejestracja: 05 mar 2015, 11:27
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: pawluus_3 »

aliexpress.com

Nie wiem jak się forum zapatruje na wstawianie linków do konkretnych aukcji tak więc wpisałem: "acrylic crystal rock" ;)

Dodam że z pojedynczego kompletu koloru wystarcza na dwa zestawy danego koloru mamy.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: litk »

Gdzie dokupiłeś te kryształki?
Ktoś podawał że w mepel.pl.
Awatar użytkownika
trx89
Posty: 85
Rejestracja: 14 sty 2020, 23:42
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: trx89 »

pawluus_3 pisze: 26 sty 2020, 19:47 aliexpress.com

Nie wiem jak się forum zapatruje na wstawianie linków do konkretnych aukcji tak więc wpisałem: "acrylic crystal rock" ;)

Dodam że z pojedynczego kompletu koloru wystarcza na dwa zestawy danego koloru mamy.
A czy mógłbyś powiedzieć ile kryształów w jakich kolorach jest potrzebne do komfortowej gry przy Ultimate Edition? Bo ja niestety jeszcze nie mam gry i czekam na dodruk a chciałbym już zamówić.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: RUNner »

litk pisze: 26 sty 2020, 20:01
Gdzie dokupiłeś te kryształki?
Ktoś podawał że w mepel.pl.
Ja na mepelu często kupuję podobne akcesoria, a do MK wziąłem po prostu kolorowe, przezroczyste sześciany 8mm. Są ustawne i estetyczne.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
pawluus_3
Posty: 84
Rejestracja: 05 mar 2015, 11:27
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: pawluus_3 »

trx89 pisze: 26 sty 2020, 23:38
pawluus_3 pisze: 26 sty 2020, 19:47 aliexpress.com

Nie wiem jak się forum zapatruje na wstawianie linków do konkretnych aukcji tak więc wpisałem: "acrylic crystal rock" ;)

Dodam że z pojedynczego kompletu koloru wystarcza na dwa zestawy danego koloru mamy.
A czy mógłbyś powiedzieć ile kryształów w jakich kolorach jest potrzebne do komfortowej gry przy Ultimate Edition? Bo ja niestety jeszcze nie mam gry i czekam na dodruk a chciałbym już zamówić.
Oryginalnie w grze jest 15 sztuk podstawowego (niebieski, biały, zielony, czerwony) koloru many i po 4 sztuki czarnej oraz złotej.

Jak pisał kolega wyżej to sześciany też się nadają. Ogólnie to w grze są oryginalne znaczniki i nimi też się da grać :wink: ja po prostu lubię sobie odpicować niektóre elementy :D
Awatar użytkownika
trx89
Posty: 85
Rejestracja: 14 sty 2020, 23:42
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: trx89 »

pawluus_3 pisze: 27 sty 2020, 08:29
trx89 pisze: 26 sty 2020, 23:38
pawluus_3 pisze: 26 sty 2020, 19:47 aliexpress.com

Nie wiem jak się forum zapatruje na wstawianie linków do konkretnych aukcji tak więc wpisałem: "acrylic crystal rock" ;)

Dodam że z pojedynczego kompletu koloru wystarcza na dwa zestawy danego koloru mamy.
A czy mógłbyś powiedzieć ile kryształów w jakich kolorach jest potrzebne do komfortowej gry przy Ultimate Edition? Bo ja niestety jeszcze nie mam gry i czekam na dodruk a chciałbym już zamówić.
Oryginalnie w grze jest 15 sztuk podstawowego (niebieski, biały, zielony, czerwony) koloru many i po 4 sztuki czarnej oraz złotej.

Jak pisał kolega wyżej to sześciany też się nadają. Ogólnie to w grze są oryginalne znaczniki i nimi też się da grać :wink: ja po prostu lubię sobie odpicować niektóre elementy :D
Dzięki jeszcze raz :)
Awatar użytkownika
trx89
Posty: 85
Rejestracja: 14 sty 2020, 23:42
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: trx89 »

Jeśli ktoś się zastanawiał nad nowym wydaniem Ultimate Edition to kości są w końcu porządnie pomalowane, w przeciwieństwie do poprzedniego wydania :)
Awatar użytkownika
pawluus_3
Posty: 84
Rejestracja: 05 mar 2015, 11:27
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: pawluus_3 »

Dodam że Portal potwierdzał ostatnio adresy osób które zgłosiły wadliwość kostek z pierwszego wydania.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 963
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 232 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Moonday »

trx89 pisze: 05 lut 2020, 19:12 Jeśli ktoś się zastanawiał nad nowym wydaniem Ultimate Edition to kości są w końcu porządnie pomalowane, w przeciwieństwie do poprzedniego wydania :)
A jak wyglądają pozostałe elementy gry? Kartonowe elementy ciągle w rożnych odcieniach?
Awatar użytkownika
trx89
Posty: 85
Rejestracja: 14 sty 2020, 23:42
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: trx89 »

Moonday pisze: 05 lut 2020, 22:25
trx89 pisze: 05 lut 2020, 19:12 Jeśli ktoś się zastanawiał nad nowym wydaniem Ultimate Edition to kości są w końcu porządnie pomalowane, w przeciwieństwie do poprzedniego wydania :)
A jak wyglądają pozostałe elementy gry? Kartonowe elementy ciągle w rożnych odcieniach?
Na to pytanie będę w stanie odpowiedzieć Ci jutro bo kartonowe elementy siedzą jeszcze w folii. Dzisiaj dobrałem się tylko do kości, kryształów i kart.

Jeśli chodzi o karty to jest ok, wygląda że wszystko jest równo nadrukowane. Powkladalem je już do koszulek więc myślę że nie będę miał na co narzekać. Kryształy takie sobie, te dołączane przez Portal wyglądają ładnie ale wydają mi się za małe na pierwszy rzut oka (zobaczę jak będzie podczas gry). Maty dołączane do preorderów super (głównie z tego powodu brałem wersję od Portalu).

Generalnie na teraz nie mam się do czego przyczepić. Na ocenę negatywnie mogą jeszce tylko wpłynąć te kartonowe elementy, ale mam nadzieję że wszystko będzie ok.
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 330
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 211 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: skiba »

trx89 pisze: 06 lut 2020, 00:56 Generalnie na teraz nie mam się do czego przyczepić. Na ocenę negatywnie mogą jeszce tylko wpłynąć te kartonowe elementy, ale mam nadzieję że wszystko będzie ok.
To daj proszę znać jak tam odcienie kafelków mapy itd :)
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
puciol
Posty: 5
Rejestracja: 13 sty 2020, 08:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: puciol »

Jakiej ceny można się spodziewać po premierze ? Aktualnie najtaniej gdzie udało mi się znaleźć to 330 zł, można spodziewać się taniej czy tak raczej zostanie ?
Awatar użytkownika
brutusss
Posty: 231
Rejestracja: 06 lis 2019, 12:19
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 216 times
Been thanked: 56 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: brutusss »

puciol pisze: 06 lut 2020, 10:16 Jakiej ceny można się spodziewać po premierze ? Aktualnie najtaniej gdzie udało mi się znaleźć to 330 zł, można spodziewać się taniej czy tak raczej zostanie ?

Patrząc na politykę sklepów to prędzej podrożeje z czasem ;)

Można poczekać na rynek wtórny po zniesieniu efektu "niedostępna w sklepach" :)
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: mauserem »

puciol pisze: 06 lut 2020, 10:16 Jakiej ceny można się spodziewać po premierze ? Aktualnie najtaniej gdzie udało mi się znaleźć to 330 zł, można spodziewać się taniej czy tak raczej zostanie ?
Raczej nie liczyłbym na taniej w sklepach.
Za to rynek wtórny może być obiecujący - to paskudnie rozczarowująca gra jest :mrgreen:
Po tym jak się nasyci rynek pod wpływem hype'u - "bo to taka super gra" część nabywców z pewnością "odbije" się od niej - na nich poczekaj.
puciol
Posty: 5
Rejestracja: 13 sty 2020, 08:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: puciol »

Dzięki, zatem zamawiam za te 330.
Już raz przegapiłem i rynek wtórny nic mi nie zaproponował ciekawego, dlatego nei chce powtórki z rozrywki :)
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Rigidigi »

mauserem pisze: 06 lut 2020, 10:36 Po tym jak się nasyci rynek pod wpływem hype'u - "bo to taka super gra" część nabywców z pewnością "odbije" się od niej - na nich poczekaj.
Masz na myśli instrukcje? To się zgodzę.
Ja we wtorek rozpakowałem swój egzemplarz i dwie rzeczy robią wrażenie. Ogromne przesadzone pudło oraz instrukcja. Łącznie 72 strony napisane maczkiem..
tedoka
Posty: 56
Rejestracja: 21 sie 2016, 14:14
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: tedoka »

mauserem pisze: 06 lut 2020, 10:36
puciol pisze: 06 lut 2020, 10:16 Jakiej ceny można się spodziewać po premierze ? Aktualnie najtaniej gdzie udało mi się znaleźć to 330 zł, można spodziewać się taniej czy tak raczej zostanie ?
Raczej nie liczyłbym na taniej w sklepach.
Za to rynek wtórny może być obiecujący - to paskudnie rozczarowująca gra jest :mrgreen:
Po tym jak się nasyci rynek pod wpływem hype'u - "bo to taka super gra" część nabywców z pewnością "odbije" się od niej - na nich poczekaj.
Tak samo wróżyli przy pierwszym druku, że rynek wtórny będzie wypełniony po brzegi egzemplarzami, bo się ludzie odbiją. Jak się okazało nie było ich za wiele.
Awatar użytkownika
brutusss
Posty: 231
Rejestracja: 06 lis 2019, 12:19
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 216 times
Been thanked: 56 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: brutusss »

Nie liczyłbym na wielki wysyp wtórnych egzemplarzy, bardziej na niższe ceny używek :)
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: mauserem »

tedoka pisze: 06 lut 2020, 12:19
mauserem pisze: 06 lut 2020, 10:36
puciol pisze: 06 lut 2020, 10:16 Jakiej ceny można się spodziewać po premierze ? Aktualnie najtaniej gdzie udało mi się znaleźć to 330 zł, można spodziewać się taniej czy tak raczej zostanie ?
Raczej nie liczyłbym na taniej w sklepach.
Za to rynek wtórny może być obiecujący - to paskudnie rozczarowująca gra jest :mrgreen:
Po tym jak się nasyci rynek pod wpływem hype'u - "bo to taka super gra" część nabywców z pewnością "odbije" się od niej - na nich poczekaj.
Tak samo wróżyli przy pierwszym druku, że rynek wtórny będzie wypełniony po brzegi egzemplarzami, bo się ludzie odbiją. Jak się okazało nie było ich za wiele.
Ewidentnie niedoszacowany "hype" - który to już dodruk? :mrgreen:
ODPOWIEDZ