Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Mage Knight

Post autor: pavel »

ramar pisze:Czyli w sklepie Portalu za 100 zl drożej będzie można otrzymać 5 kart :lol:
Prawdopodobnie cena może być wyższa. Na zdrowy rozsądek. Podstawka, LL, SoT w cenie 370 zł. Ja tego nie kupuję. Dziwne, że ludzie tak ochoczo sprzedają MK, nawet z LL. Myślę, że cenę przed premierą mogą zmienić, mają takie prawo. NIe ufam Wizkids.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: pan_satyros »

Z tego co słyszałem cena dla klienta (nie SCD) ma nie przekraczać ~250zł. Co się tyczy 5 kart, będą w pudełku chyba.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Mage Knight

Post autor: pavel »

To będą promo karty pakowane w worku strunowym, ale w innym rozmiarze od tych w pudle box, żeby wiadomo było, że to są promo.
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Mage Knight

Post autor: inzkulozik »

pan_satyros pisze:Z tego co słyszałem cena dla klienta (nie SCD) ma nie przekraczać ~250zł. Co się tyczy 5 kart, będą w pudełku chyba.
Ale to chyba przy dolarze za 2 zł :)
Awatar użytkownika
Asia - On Table
Posty: 422
Rejestracja: 09 mar 2018, 20:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 168 times

Re: Mage Knight

Post autor: Asia - On Table »

Też mnie zastanawia ta lawina wyprzedaży MK. Ja zostawiam sobie tą grę bo nie sądzę aby cena była niższa niż 300zł. Wystarcza mi sama podstawa bo i tak jest rzadko wybierana przez nas przy spotkaniach ,a szkoda bo ją lubię.
Moje Recenzje gier planszowych na kanale You Tube
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: pan_satyros »

Wszyscy sądzą i gdybają, a ja poważnie mówię, że będzie poniżej 300 ;)
Polskie ceny nie działają na zasadzie przelicznika dolarów na złotówki.
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Mage Knight

Post autor: Arek001 »

Żeby mieć pewność, mówisz o tym MK BOX, który ma wydać Portal ?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: pan_satyros »

Arek001 pisze:Żeby mieć pewność, mówisz o tym MK BOX, który ma wydać Portal ?
Tak o tym. Ignacy sam powiedział że cena będzie świetna, a 300 do 400 trudno nazwać świetną. Do tego nie tak dawno słyszałem z zaufanego źródła że mówi się o kwocie koło 250 zł +/- więc jestem spokojny. Swojego Mk sprzedałem i czekam na ten box.
Awatar użytkownika
Asia - On Table
Posty: 422
Rejestracja: 09 mar 2018, 20:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 168 times

Re: Mage Knight

Post autor: Asia - On Table »

Ja mam sentyment do tego pudła bo to była jedna z pierwszych gier jaką dostałam. Pamiętam jak się wnerwiałam aby przebrnąć przez te wszystkie zasady ,ale było warto. Tylko jak się rzadko gra to się je zapomina i tak w kółko.
Moje Recenzje gier planszowych na kanale You Tube
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Mage Knight

Post autor: Arek001 »

pan_satyros pisze:
Arek001 pisze:Żeby mieć pewność, mówisz o tym MK BOX, który ma wydać Portal ?
Tak o tym. Ignacy sam powiedział że cena będzie świetna, a 300 do 400 trudno nazwać świetną. Do tego nie tak dawno słyszałem z zaufanego źródła że mówi się o kwocie koło 250 zł +/- więc jestem spokojny. Swojego Mk sprzedałem i czekam na ten box.
Może masz rację, ale mnie się osobiście wydaje, że to będzie jednak bliżej 499 zł, ponieważ to jest podstawka i 3 dodatki. Czas pokaże, obyś miał rację.
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Mage Knight

Post autor: inzkulozik »

Nie rozumiem dlaczego 300-400 nie miałoby być świetną ceną skoro teraz za taki komplet trzeba dać z 500 jak nie lepiej (patrzę teraz na ceny na Amazonie, bez przesyłki). I to wszystko waży prawie 3kg
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4038
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Mage Knight

Post autor: AkitaInu »

Pan_Satyros ma racje ;)
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1281 times

Re: Mage Knight

Post autor: seki »

Arek001 pisze:
pan_satyros pisze:
Arek001 pisze:Żeby mieć pewność, mówisz o tym MK BOX, który ma wydać Portal ?
Tak o tym. Ignacy sam powiedział że cena będzie świetna, a 300 do 400 trudno nazwać świetną. Do tego nie tak dawno słyszałem z zaufanego źródła że mówi się o kwocie koło 250 zł +/- więc jestem spokojny. Swojego Mk sprzedałem i czekam na ten box.
Może masz rację, ale mnie się osobiście wydaje, że to będzie jednak bliżej 499 zł, ponieważ to jest podstawka i 3 dodatki. Czas pokaże, obyś miał rację.
Czemu polskie SCD miałoby być wyższe od tego co podał Wizkids? Jeśli SCD będzie wynosić ok 430 pln to w sklepach internetowych kupimy za ok 300 zl. Poza tym też słyszałem o cenie ok 250 zl podobno od przedstawiciela Portalu.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: Bary »

Dość niska cena jest realna. Osobiście cały czas jednak zastanawiam się, jak to się odbije na wydaniu?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Asia - On Table
Posty: 422
Rejestracja: 09 mar 2018, 20:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 168 times

Re: Mage Knight

Post autor: Asia - On Table »

Pożyjemy zobaczymy :) Sporo jest teraz gier które w chwili premiery kosztują ponad 300 zł. ,a MK nie jest byle jakim tytułem, jest wręcz kultowym. Nie sądzę aby Portal wydał to w kiepskiej jakości bo od razu wszyscy by im to wypominali. Musza wydać wersję nie gorszą od pierwowzoru i na pewno zdają sobie z tego sprawę .
Moje Recenzje gier planszowych na kanale You Tube
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: pan_satyros »

Portal nie ma nic do gadania w kwestii jakości. Druk robi Wizkids a oni nie słyną z wysokiej jakości (przynajmniej ostatni dodatek do Mk był tragedią). Tak więc o ile ceny się nie obawiam, tak w kwestii chociażby kontrastu kart troszkę się boję.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: Portal Games »

Rzucając nieco światłą na cenę MK Ultimate Edition - na Portalconie nikt nie znał finalnej ceny, gdyż nie mieliśmy pełnych informacji od Wizkids. Do tego należy odróżnić SCD od ceny w sklepach z grami planszowymi - Rising Sun z SCD 399,95 można kupić dużo taniej.

Na tę chwilę możemy wszystkich uspokoić co do jakości - będzie identyczna jak w wydaniu Wizkids, gdyż pieczę nad produkcją sprawują właśnie oni. Co do ostatecznej SCD - nie jest jeszcze znana, bo nie wszystkie składowe ceny zostały ustalone - ale jakby nie patrzeć przy Rising Sun za 100 USD, Ultimate Box za 125 USD, będzie miał wyższą SCD.

Patrząc na zawartość cena 125 USD jest niewygórowana - gdyby ktoś chciał skompletować w zł angielskojęzyczny pakiet teraz (pomijając problem dostępności) musiałby się liczyć z wydatkiem około 800zł.

No i te tajemnicze 5 kart zaprojektowanych przez Vlaadę :P.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2423
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: Jiloo »

pan_satyros pisze:Portal nie ma nic do gadania w kwestii jakości. Druk robi Wizkids a oni nie słyną z wysokiej jakości (przynajmniej ostatni dodatek do Mk był tragedią). Tak więc o ile ceny się nie obawiam, tak w kwestii chociażby kontrastu kart troszkę się boję.
Ale jeśli to była jedna wpadka to od razu możemy mówić o słabej jakości? Po weekendzie odbieram dodatek do Star Trek, zobaczymy jaka będzie jakoś wykonania.


Tapnięte z telefonu
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: pan_satyros »

Jiloo pisze:
pan_satyros pisze:Portal nie ma nic do gadania w kwestii jakości. Druk robi Wizkids a oni nie słyną z wysokiej jakości (przynajmniej ostatni dodatek do Mk był tragedią). Tak więc o ile ceny się nie obawiam, tak w kwestii chociażby kontrastu kart troszkę się boję.
Ale jeśli to była jedna wpadka to od razu możemy mówić o słabej jakości? Po weekendzie odbieram dodatek do Star Trek, zobaczymy jaka będzie jakoś wykonania.


Tapnięte z telefonu
Mam nadzieję, że była to wpadka, chociaż spotkałem się z opiniami że każdy kolejny reprint miał gorszej jakości elementy. Ale nie chce generalizować, po prostu wizkids nie jest dla mnie jakiś gwarantem ;)
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Mage Knight

Post autor: Tony23 »

problemu z odcieniem kart prawie na pewno nie będzie. Przecież one powstają gdy dodatki do gier powstają w innym druku niż podstawka, nie mówiąc już o tym ze czasami w różnych drukarniach.
Tutaj najpewniej wszystko będzie drukowane w jednym rzucie w jednej drukarni, więc nie powinno być żadnych problemów.
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 343
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 19 times
Been thanked: 26 times

Re: Mage Knight

Post autor: Dr_Kecaj »

W dużym uproszczeniu:
RS = 100 USD = SCD 399 = Do kupienia ~ 280 zl
Mk = 125 USD = SCD 499 = Do kupienia ~ 350 zł

+/- 10%
Kupię Szczura rogatego PL
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2423
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Mage Knight

Post autor: Jiloo »

Dr_Kecaj pisze:W dużym uproszczeniu:
RS = 100 USD = SCD 399 = Do kupienia ~ 280 zl
Mk = 125 USD = SCD 499 = Do kupienia ~ 350 zł

+/- 10%
Mam podobne przemyślenia.


Tapnięte z telefonu
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: pan_satyros »

Tony23 pisze:problemu z odcieniem kart prawie na pewno nie będzie. Przecież one powstają gdy dodatki do gier powstają w innym druku niż podstawka, nie mówiąc już o tym ze czasami w różnych drukarniach.
Tutaj najpewniej wszystko będzie drukowane w jednym rzucie w jednej drukarni, więc nie powinno być żadnych problemów.
Nie mam na myśli faktu, że odcienie były różne w obrębie różnych zestawów (bo to było akurat do przewidzenia), a to że kontrast kart z Tezli był tak mierny, że wyglądały po prostu źle. Jakby ktoś nadmiernie rozjaśnił wszystkie karty, a i użyty papier był zauważalnie słabszy.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: Bary »

Portal Games pisze:
Na tę chwilę możemy wszystkich uspokoić co do jakości - będzie identyczna jak w wydaniu Wizkids, gdyż pieczę nad produkcją sprawują właśnie oni
Jeśli miałbym być szczery, to bardziej spokojny byłbym, jakbyście napisali "pieczę nad produkcją objął Portal". ;) W tej chwili Wasze gry cechuje lepsza jakość. Ale za to z tłumaczeniami bywało słabo, więc proszę zrobić triple check, bo inaczej fani MK opony będą palić pod wydawnictwem. [emoji14]
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Mage Knight

Post autor: EsperanzaDMV »

Jiloo pisze:
Dr_Kecaj pisze:W dużym uproszczeniu:
RS = 100 USD = SCD 399 = Do kupienia ~ 280 zl
Mk = 125 USD = SCD 499 = Do kupienia ~ 350 zł

+/- 10%
Mam podobne przemyślenia.
I to jest właśnie dla mnie to, o czym pisałem kilka razy pod filmami na YT, czy to Portalu czy rozmowy Geek factor z Trzewikiem. Portal sam na siebie ukręcił bicz mówiąc wszędzie, że cena będzie rewelacyjna. Mogę się założyć, że dla bardzo dużej liczby osób SCD 499 PLN to NIE JEST rewelacyjna cena, zwłaszcza kiedy wiele osób z różnych źródeł słyszało o ~250PLN. Nawet ta cena "do kupienia" jednak będzie poza zasięgiem dużej części osób (w tym prawdopodobnie mnie) - patrząc na wypowiedzi wielu osób tutaj czy na FB, to przewija się magiczna granica 300PLN jako "ta sensowna". I uprzedzając pewnie nadciągające komentarze - tak, mam świadomość, że będzie to podstawka i trzy dodatki i dla Portalu SCD 499 PLN może być rewelacją. Chodzi mi tylko o przekaz, jaki od początku ogłoszenia MK daje Portal. Mam wrażenie, że oficjalne ogłoszenie ceny nie spotka się z tak pozytywnym przyjęciem jak myślą.
ODPOWIEDZ