Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Mage Knight

Post autor: RUNner »

Pierzasty pisze: 27 cze 2018, 16:11 Dwa pytania odnośnie różnic w edycjach (wszędzie j. angielski):

- czy pierwsza edycja od obecnej różni się czymkolwiek poważnym, czy są to tylko drobne poprawki, które spokojnie można sobie dołożyć jako erratę?
- słyszałem, że w przyszłym roku ma wyjść wydanie typu Big Box - to będzie to samo co obecna podstawka + dodatki w zbiorczym opakowaniu, czy może dojdzie do jakichś poważnych zmian? Wiadomo cokolwiek na ten temat w jedną lub drugą stronę?
Jeśli jesteś przed zakupem to poczekaj na ten big box. No chyba że jesteś mocno nagrzany, albo jakaś dobra oferta na horyzoncie.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Mage Knight

Post autor: Pierzasty »

RUNner pisze: 27 cze 2018, 18:44 Jeśli jesteś przed zakupem to poczekaj na ten big box. No chyba że jesteś mocno nagrzany, albo jakaś dobra oferta na horyzoncie.
Jakieś konkretne powody? Big box jest dość drogi, a jeśli będą jakieś błędy/obsuwy, to zamiast wysypu tanich starych edycji będzie odwrotnie i gracze je wessą.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Mage Knight

Post autor: RUNner »

A wiesz już ile będzie kosztował? Bo podobno cena miała być bardzo atrakcyjna.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 66 times
Been thanked: 18 times

Re: Mage Knight

Post autor: inzkulozik »

kastration pisze: 27 cze 2018, 15:48Druga kwestia, jeśli myślę perspektywicznie o dorwaniu angielskiego Lest Legion kiedyś tam (może sobie spolszczę, może nie), to czy tam rzeczywiście są jakieś inne odcienie kart i - wracam do pytania nr 1 - może lepiej zakoszulkować jakoś na kolor, by nie było widać rewersów? Jeśli tak, to czy też na 1 kolor (dajmy na to czarny) mogę śmiało wszystko koszulkować?
Może ktoś potwierdzi jeszcze, ale różnice są na tyle małe, że już samo wsadzenie w koszulki je zniweluje, jeśli w ogóle będziesz w stanie coś zobaczyć.

Big Box PL ma być chyba w tym roku?
Portal ostatnio pochwalił się pudełkiem
Spoiler:
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6122
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 632 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: pan_satyros »

Poważna różnica w kolorach była tylko w Shade of Tezla, reszta ok.
ja czekam na box bo lubię mieć grę w jednym pudle.
dżodżo
Posty: 114
Rejestracja: 13 lip 2017, 19:12
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Mage Knight

Post autor: dżodżo »

Różnice są zupełnie niezauważalne. Widać różnicę na kafelkach terenu, ale w grze to zupełnie nie pzeszkadza.

Co do dodatkowych kart, to nikt nie potwierdził, że autorem jest Vlaada-więc pewnie nie jest. Z tego co ujawnili to grafiki na nich są tragiczne, mam nadzieję że to nie ostateczne wersje. Chociaż i tak pewnie nie ma co liczyć że będą dostępne dla tych, co już wszystko do MK kupili :roll: .
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Mage Knight

Post autor: Pierzasty »

Dzięki, już wiem żeby kupować obecną wersję. To mi się nigdzie sensownie nie zmieści :roll:
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 66 times
Been thanked: 18 times

Re: Mage Knight

Post autor: inzkulozik »

pan_satyros pisze: 28 cze 2018, 10:07 Poważna różnica w kolorach była tylko w Shade of Tezla, reszta ok.
ja czekam na box bo lubię mieć grę w jednym pudle.
Przecież mieści się wszystko :D
Pic 1
Pic 2

a w sumie nie wiadomo czy wypraska nowego pudła uwzględni koszulki...
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: Jiloo »

inzkulozik pisze: 28 cze 2018, 12:00 (...)
a w sumie nie wiadomo czy wypraska nowego pudła uwzględni koszulki...
Jestem prawie pewny, że nie uwzględni.
W mageknightowym Star Treku nie uwzględnili. Gra jest chyba z 2016, a dodatek wyszedł w tym roku.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight

Post autor: Pastorkris »

Nie chcę być złym prorokiem, ale patrząc po wielkości pudełka i wiedzy jak ona zwykle rzutuje na cenę produktu to już widzę tę "bardzo atrakcyjną cenę" ;) Tzn pewnie będzie, patrząc na ceny samej podstawki w PL, ale to nie będzie tańsze niż 350 zł...
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1136
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 48 times

Re: Mage Knight

Post autor: ariser »

Moim zdaniem dobra, uczciwa cena i chętnie za nią kupię komplecik.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight

Post autor: Pastorkris »

Mówiłem o dolnej granicy. Nie wiem na co wpadnie Portal :) i jakie są realne koszty. To tylko i wyłącznie moje gdybania.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: Jiloo »

Już przerabialiśmy temat ceny i Portal zasugerował cenę SCD. Co prawda nie bezpośrednio, ale napisali, że SCD Blood Rage wynosiło $99, a u nas 400 zł. SCD MK Big Box wynosi $125. Porównując cenę SCD BR do tego za ile można kupić grę w sklepach można jakoś oszacować jakich cen można się spodziewać w sklepach.
Parę stron wcześniej były o tym dyskusje.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 477
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 108 times
Been thanked: 41 times

Re: Mage Knight

Post autor: ixi24 »

350 zł :O ?! Jeżeli całość dostanę gdzie po wydaniu za tyle, to biorę od razu :D
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Mage Knight

Post autor: RUNner »

Jeśli SCD to 125 zielonych, to nie liczyłbym na 350zł, nawet przy uwzględnieniu rabatów sklepowych.
Coś czuję, że błąd zrobili ci, którzy sprzedali swoje gry, oczekując na bigboxa. Może się okazać, że jedyną korzyścią będzie unifikacja pudełek. No i polskie karty, ale dla mnie osobiście to żaden atut, bo od dawna mam wkładki ze spolszczeniem.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 66 times
Been thanked: 18 times

Re: Mage Knight

Post autor: inzkulozik »

Ale też będzie instrukcja po naszemu :) aczkolwiek jeśli będzie PDF... ;)
Ciekawe czy zintegrują zasady i karty dodatków, głównie z LL, do podstawki czy wszystko będzie osobno
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Mage Knight

Post autor: RUNner »

inzkulozik pisze: 02 lip 2018, 11:14 Ale też będzie instrukcja po naszemu :) aczkolwiek jeśli będzie PDF... ;)
Ciekawe czy zintegrują zasady i karty dodatków, głównie z LL, do podstawki czy wszystko będzie osobno
Instrukcja chyba będzie na nowo zredagowana i na pewno sobie ją wydrukuję :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Mage Knight

Post autor: sqb1978 »

Instrukcja do MK od Portalu :D przyznam, że oczekuję jej z pewną obawą heh ;)

Orientujecie się może czy wersja BB będzie miała jakieś zmiany w stosunku do poprzedniego wydania czy będzie to raczej zintegrowany dodruk?
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 477
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 108 times
Been thanked: 41 times

Re: Mage Knight

Post autor: ixi24 »

No i w styczniu dolar był tani, teraz prawie do 4 zł podchodzi pomału :/
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 66 times
Been thanked: 18 times

Re: Mage Knight

Post autor: inzkulozik »

Instrukcja do Ultimate Edition
https://boardgamegeek.com/filepage/167577/mkue-rulebook
- poczekam jeszcze jakiś czas na poprawki i sobie gdzieś druknę, idealnie byłoby to zrobić na 6 stronach formatu A3

Edit:
- a tu jest wątek na BGG z ciekawą wypowiedzią gościa z WizKids nt tego czy insert pomieści karty z koszulkami:
Insert I think can accommodate sleeved cards but I am not 100% sure. OK, I did a test just now and it seems it can work. But honestly I do not sleeve my cards so I don't know what "works" means for everyone. But I put a stack of sleeved cards in a slot and width wise it fit and height-wise it did not rise above the rim of the tray. So I think that means it works.
i pisze to "Director of Board Games" więc wygląda na to jakby nie stanowił ten temat (koszulki) wytycznych przy projektowaniu insertu, ale może wejdą ;)
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 66 times
Been thanked: 18 times

Re: Mage Knight

Post autor: inzkulozik »

5 nowych kart, które pojawią się w BigBoxie, póki co obrazki po niemiecku
https://boardgamegeek.com/image/4264193 ... te-edition
https://boardgamegeek.com/image/4264192 ... te-edition
Awatar użytkownika
eventide
Posty: 170
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

Re: Mage Knight

Post autor: eventide »

sqb1978 pisze: 02 lip 2018, 12:16 Instrukcja do MK od Portalu :D przyznam, że oczekuję jej z pewną obawą heh ;)
Ja to całej gry oczekuję z obawą. Portal zalicza wtopę za wtopą. Przy Inis i Aeon's End to można się rozpłakać. Pomijam fakt, że nie są w stanie przetłumaczyć kart z języka angielskiego na polski tylko na polskopodobny, ale walą też przeinaczenia w tekście kart. Po prostu NIE WIERZĘ, że MK wyjdzie bez błędów. Oni tego nie ogarniają. Ja na pewno poczekam z kupnem do momentu, aż inni podpaleni gracze przetestują :) Po prostu mam już dosyć sytuacji, gdzie wydawca mówi mi, że karty są błędne, instrukcja jest błędna i że teraz to sobie mogę ściągnąć poprawione wersje z sieci, a dodruk kart będzie w październiku 2019 r., przy czym karty będą miały inne kolory na rewersach.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Mage Knight

Post autor: pavel »

Byłbym mocno zdziwiony jakby popełnili jakieś istotne błędny w tłumaczeniu mając już tłumaczenie z poprzedniej edycji. Pytanie czy mogą je wykorzystać i czy będą chcieli. Ja biorę EN, znaczenie kart znam po obrazkach, raczej nic nie jest w stanie przeszkodzić mi w grze z przed lat, gdzie nie wprowadza się praktycznie niczego nowego. Bardziej myślę o jakości kart i reszty, bo ta w wersji z pierwszych produkcji miała bardzo dobry poziom.
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 754
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 171 times
Been thanked: 139 times

Re: Mage Knight

Post autor: woytas »

inzkulozik pisze: 16 sie 2018, 11:48 5 nowych kart, które pojawią się w BigBoxie, póki co obrazki po niemiecku
https://boardgamegeek.com/image/4264193 ... te-edition
https://boardgamegeek.com/image/4264192 ... te-edition
A ja myślałem, że te 5 kart to będzie po jednej nowej dla każdego z bohaterów z podstawki. Mieli by po 3 unikalne.
Mam wydanie Lacerty + dodatki i nie mam zamiaru kupować nowego. Może gdyby zaszły jakieś istotne zmiany w zasadach lub doszły nowe elementy (oprócz tych 5 kart) to bym się zastanowił. Wydaje mi się, że wydanie Portalu to dobra opcja dla tego, kto jeszcze nie ma swojego egzemplarza MK, obawiałbym się jednak baboli, które Portal niechcący może wcisnąć na karty lub do instrukcji i nie mówię tego złośliwie, po prostu Portal chyba sobie już przypiął tę łatkę.
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2103
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 69 times

Re: Mage Knight

Post autor: pabula »

Niebieska karta jest do zagrania tylko podczas walki więc wpływ z niej jest raczej słaby...
ODPOWIEDZ