Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Mage Knight

Post autor: Ryu »

Dokładnie. MK z 3 dodatkami powinien kosztować 100zł żeby wszystkich zadowolić. A może mniej. Bez przesady.
Dla mnie zdecydowanie skok na kasę. Brawo Potral! ;)
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 233 times

Re: Mage Knight

Post autor: Moonday »

Jakby na to nie spojrzeć kwestia "rewelacyjnej ceny" jest mocno subiektywna, ale patrząc na ten fakt obiektywnie należy wziąć pod uwagę koszt całości: podstawka + 3 dodatki. Jeżeli ktoś sobie pomyślał, że MK Ultimate Edition będą w Polsce sprzedawać po 250 zł, to sam sobie robi krzywdę. Trzeba patrzeć realnie. Ja od początku nastawiałem się na cenę 400-450 zł za całość i to dla mnie jest "rewelacyjna cena", choć nie jest to przecież mały pieniądz. Myślę, że to dobra opcja dla fanów gry, którzy wolą jednorazowo wydać więcej gotówki na jedną, ale za to ulubioną pozycję (patrz Gloomhaven), zamiast kupić 2-3 inne gry. Co kto lubi. Nie rozumiem za to zdziwienia ceną w okolicach 450 zł. Lepiej od razu założyć bardziej realną cenę (znając rynek), zamiast śnić bajki i potem się rozczarować, narzekać na wydawcę itd.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Mage Knight

Post autor: Jiloo »

Liczyłem co prawda na cenę SCD bliższą kwocie 450 zł, ale widzę, że u Portalu dolar jest za 4 zł [emoji6] A te 50 zł przy tej kwocie nie robi aż tak wielkiej różnicy.
Nie powiem, żeby cena była sama w sobie rewelacyjna, ale biorąc pod uwagę ile za ten zestaw trzeba zapłacić teraz to uważam, że jest fair. Tym bardziej, że jeśli rynek zweryfikuje SCD do tych 300+ złotych to wtedy cena jest dla mnie do przełknięcia. W rewelacje o cenie 250 zł nie wierzyłem do początku, więc nie zdążyłem się na to nakręcić.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2018, 15:42 przez Jiloo, łącznie zmieniany 1 raz.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Mage Knight

Post autor: seki »

Ja powiem od siebie bo również słyszałem jak widać błędną informację o 250 zl. Sam o czym kiedys pisałem spodziewałem się ceny na poziomie ok 400 zl. Uważam, że cena 350-400 zl za komplet to dobra cena. Ale osobiście nie kupię w takiej cenie bo obawiam się jednak braku czasu aby poświęcić go tyle tej grze solo (tak ją traktuję). W cenie do 300 zl bym kupił z czystej ciekawości nawet gdybym miał zagrać w to 1-2 razy do roku. Tak więc reasumując cena 350-400 zl jest dobra ale dla konkretnego targetu. Natomiast ktoś kto będzie miał wątpliwości co do przydatności gry w kolekcji nie kupi w tej cenie. Nie czyni to gry nie wartej tej ceny ale wydaję mi się, że będzie miała wąskie grono nabywców. Ja może kupię używaną podstawkę za połowę ceny.
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Mage Knight

Post autor: inzkulozik »

Odnoszę wrażenie, że dla wielu wymarzony "big box" przesunął się w kolejce zakupowej na listę rezerwową i to w dolne rejony...
Niestety ale nie każdy wchodzi w nowy niemacany tytuł kupując od razu wszystko, najlepiej byłoby wydać/wznowić
samą podstawkę - z drugiej strony, jest teraz dobry moment aby takową nabyć i być może to już ostatni dzwonek do namysłu
zanim informacje o przewidywanej cenie zaczną się rozchodzić i podaż zacznie w związku z tym maleć (optymistycznie zakładam,
że wielu sprzedaje właśnie teraz grę po to aby docelowo nabyć big-boxa, jak się wydawało, w tej samej cenie).

Z mojej perspektywy - mam wszystko w wersji EN, dwa ostatnie dodatki - nie ruszone w ogóle. Lost Legion zintegrowałem sobie z podstawką,
bo to jeden z tego typu dodatków które bardzo lubię czyli wszystkiego jeszcze więcej i bez większego gmerania w pierwotnych zasadach.
Do tego w kółko gram jeden scenariusz czyli podbój z miastami na poziomie 5 i 8, myślałem, że zacznę podnosić levele, ale wbrew pozorom na tyle
co gram i wracam do gry nie mam potrzeby aby sobie jeszcze bardziej utrudniać, a uwzględniając częstotliwość mojego grania i ogólną regrywalność
samej gry nie czuję potrzeby zmieniać scenariusza :)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Mage Knight

Post autor: rattkin »

Czy Portal będzie sprzedawał w Polsce także wersję EN tego big boxa? Alternatywnie, jeśli sprzedawał to będzie WizKids, to czy te pudełka trafią także na rynek polski? Czy cena będzie porównywalna, czy wyższa?
OGL
Posty: 34
Rejestracja: 07 lut 2013, 00:11
Has thanked: 3 times

Re: Mage Knight

Post autor: OGL »

a ja się nie mogę doczekać, co to za różnica, czy będzie kosztowało 300, czy 500 zł? Przecież to prawie te same pieniądze, a taki big box jest warty każdej złotówki. W normalnym życiu też przeliczacie każdy grosz jaki wydajecie?
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Mage Knight

Post autor: Banan2 »

OGL pisze:a ja się nie mogę doczekać, co to za różnica, czy będzie kosztowało 300, czy 500 zł? Przecież to prawie te same pieniądze, a taki big box jest warty każdej złotówki. W normalnym życiu też przeliczacie każdy grosz jaki wydajecie?
Napisałeś to serio ?! Jest spora różnica pomiędzy 300 a 500. Owszem, przeliczamy - przynajmniej ja.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: Jiloo »

OGL pisze:(...) co to za różnica, czy będzie kosztowało 300, czy 500 zł? (...) W normalnym życiu też przeliczacie każdy grosz jaki wydajecie?
Może dla ciebie 200 zł to grosze, dla wielu nie.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Mage Knight

Post autor: sqb1978 »

Tak przeliczamy, bo sami na nie zapracowaliśmy. I nie ze skąpstwa, tylko z szacunku do własnego czasu.
sidmeier
Posty: 307
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:55

Re: Mage Knight

Post autor: sidmeier »

sqb1978 pisze:Tak przeliczamy, bo sami na nie zapracowaliśmy. I nie ze skąpstwa, tylko z szacunku do własnego czasu.
Ja nie przeliczam, bo jestem obłędnie bogaty, ale scd uważam za przesadzoną i tak. Chyba poszukam sebiksów co wystawiają samą podstawkę normalną cenę a nie spekulanckie pijawki i kupię, bo i tak to kolos i szkoda czasu tyle dodatków mieć, tartak nie nadrobi z produkcją stołów, sama podstawka podobno dostarcza mega zajawki.
Heiken
Posty: 203
Rejestracja: 11 maja 2012, 10:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight

Post autor: Heiken »

Nie rozumiem tego narzekania na cenę. Jak box będzie za drogi to dzięki temu, że go wydadzą kupicie sobie samą podstawkę w normalnej cenie. Niedawno podstawki były po 350, zatem box za 450 jawi się jako spora oszczędność. Od razu było wiadomo, że box za 250 jest czyimś nierealnym wymysłem, wystarczy sprawdzić ile to wszystko kosztowało oddzielnie.
OGL
Posty: 34
Rejestracja: 07 lut 2013, 00:11
Has thanked: 3 times

Re: Mage Knight

Post autor: OGL »

sqb1978 pisze:Tak przeliczamy, bo sami na nie zapracowaliśmy. I nie ze skąpstwa, tylko z szacunku do własnego czasu.
To chyba słabo cenisz swój czas, skoro musisz przeliczać takie grosze.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Mage Knight

Post autor: rattkin »

Dyskusje o cenie są jałowe. Trolle - nie trollujcie. Pozstali - nie dajcie się trollować. Nikogo nie obchodzi, czy kogoś stać, czy nie stać. Jak nie stać, to nie kupi, ale reszta świata się od tego nie zmieni, ani nikt mu piątki za walkę z systemem nie przybije.
Usunięte

Re: Mage Knight

Post autor: Usunięte »

Będzie kosztować pińcet cebul dwa rattkiny i pół sidameiera
USA cena to ponad 100$ w Niemczech 100€ to u nas na bank będzie 100pln
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: Mage Knight

Post autor: cezner »

Ale tak szczerze powiedziawszy, to cena 450 za to co dostajemy w pudełku to jednak bardzo dużo.
Zapomnijcie przez chwilę o dodatkach i aktualnej cenie dodatków i podstawki. I pomyślcie co tak naprawdę dostajecie w pudełku. I porównajcie to np do tego co jest np w Gloomhaven.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4039
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Mage Knight

Post autor: AkitaInu »

cezner pisze:Ale tak szczerze powiedziawszy, to cena 450 za to co dostajemy w pudełku to jednak bardzo dużo.
Zapomnijcie przez chwilę o dodatkach i aktualnej cenie dodatków i podstawki. I pomyślcie co tak naprawdę dostajecie w pudełku. I porównajcie to np do tego co jest np w Gloomhaven.
Z drugiej strony jak porownasz gloomhaven do innych gier to wyjdzie ze reszta jest duzo zbyt droga :)
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight

Post autor: xan »

Ja na swojego MK wydałem ok 800zl i nie żałuję żadnej złotówki. Mam również gloomhaven i tam faktycznie jest dużo więcej contentu ale patrzenie na cenę pod kątem objętości jest moim zdaniem bezsensowne. To co w grach jest najważniejsze to fun z rozgrywki i regrywalnosć. W MK jej na pewno nie brakuje. Do tego jeśli ktoś lubi pomóżdzyć nad planszą to na pewno się na MK nie zawiedzie. Mam sporo gier, ale MK chyba długo jeszcze będzie moim numerem jeden mimo że ostatnio nie gram w nią zbyt dużo.
Awatar użytkownika
Asia - On Table
Posty: 423
Rejestracja: 09 mar 2018, 20:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 168 times

Re: Mage Knight

Post autor: Asia - On Table »

Jak już wcześniej pisałam cena 250zł. wydaje mi się mało realna, jednak są osoby które sprzedały swojego MK bo uznały ,że pozbywając się teraz za 200-250 potem dołożą grosze lub wcale :)
Moje Recenzje gier planszowych na kanale You Tube
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Mage Knight

Post autor: EsperanzaDMV »

Heiken pisze:Nie rozumiem tego narzekania na cenę. Jak box będzie za drogi to dzięki temu, że go wydadzą kupicie sobie samą podstawkę w normalnej cenie. Niedawno podstawki były po 350, zatem box za 450 jawi się jako spora oszczędność. Od razu było wiadomo, że box za 250 jest czyimś nierealnym wymysłem, wystarczy sprawdzić ile to wszystko kosztowało oddzielnie.
Nie wiem czy odnosisz się do mojej wypowiedzi powyżej czy tak generalnie do komentarzy o cenie, ale jeśli do mojego, to spieszę z wyjaśnieniem.
Mnie cena ani ziębi ani grzeje (i proszę nie karmić tego trolla powyżej z kilkoma postami na forum). Ja zwróciłem uwagę na problem, jaki Portal sam sobie potencjalnie stworzył, opowiadając wszędzie i przy każdej okazji o "rewelacyjnej cenie". Jest to ogromny strzał w kolano, bo określenie "rewelacyjne" jest niesamowicie subiektywne. Przez to właśnie pojawiły się już komentarze o cenie 250zł (no bo wszak miało być "rewelacyjnie", prawda?) i Portal będzie prawdopodobnie musiał sobie z takimi komentarzami poradzić, jak wyjdzie informacja o grze z SCD na poziomie 500zł. Wtedy bardzo dużo osób się od tej gry odbije i nie będzie sobie w stanie pozwolić, w dodatku z bardzo negatywnym odbiorem Portalu "bo oszukujo".
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight

Post autor: xan »

450 PLN to rewelacyjna cena i tyle w temacie. To że ktoś sobie wymyślił że dostanie grę, która w angielskiej wersji kosztuje sporo ponad 600zl jest co najmniej śmieszne i bawi mnie to że niektórzy są na tyle naiwni aby w to wierzyć.
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight

Post autor: ramar »

Wizkids podało cenę na swojej stronie internetowej i jest to 125$. Przy prawdopodobnym kursie ok.3.6 jest to 450 zł. A jeżeli jest to cena SCD to w sklepowej cenie w połączeniu z jakimiś rabatami etc., bardzo prawdopodobnie będzie można kupić Big boxa za ok.350 zł. I jeżeli tak będzie, to powinniśmy być zadowoleni.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: Jiloo »

ramar pisze:Wizkids podało cenę na swojej stronie internetowej i jest to 125$. Przy prawdopodobnym kursie ok.3.6 jest to 450 zł. A jeżeli jest to cena SCD to w sklepowej cenie w połączeniu z jakimiś rabatami etc., bardzo prawdopodobnie będzie można kupić Big boxa za ok.350 zł. I jeżeli tak będzie, to powinniśmy być zadowoleni.
Jeśli chodzi o wersję angielskojęzyczną. Portal trochę wcześniej w tym wątku opowiedział o SCD polskiej edycji trochę wykrętnie ale zasugerowali wyższą cenę. Porównali do Rising Sun które kosztuje $100, a u nas 399 zł. Analogicznie wychodzi na to ze MK będzie u nas kosztować 499 zł. Biorąc jednak pod uwagę ze RS można kupić za 270, to może i MK uda się znaleźć za 350.


Tapnięte z telefonu
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Mage Knight

Post autor: RUNner »

Na razie można się bawić w spekulacje, ale tak jak większość osób, nie wierzę w cenę poniżej 300zł. Osobiście stawiam na przedział 350-400zł, bo skoro całość ma być przecież w jednym pudle, to już jest oszczędność kosztów. Pytanie jest inne, czy poza Lost Legion, pozostałe dodatki są aż tak niezbędne? Mam LL i uważam, że zabawy przy tym jest tyle, że musiałbym mieć w kolekcji tylko MK, żeby się znudzić.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: Jiloo »

RUNner pisze:Na razie można się bawić w spekulacje, ale tak jak większość osób, nie wierzę w cenę poniżej 300zł. Osobiście stawiam na przedział 350-400zł, bo skoro całość ma być przecież w jednym pudle, to już jest oszczędność kosztów. Pytanie jest inne, czy poza Lost Legion, pozostałe dodatki są aż tak niezbędne? Mam LL i uważam, że zabawy przy tym jest tyle, że musiałbym mieć w kolekcji tylko MK, żeby się znudzić.
Jeśli chodzi o SCD to Portal dość wyraźnie dał do zrozumienia ile może wynosić. Reszta to już tylko nasze domysły.


Tapnięte z telefonu
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
ODPOWIEDZ