Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
koczkodan
Posty: 232
Rejestracja: 21 cze 2017, 12:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: koczkodan »

podobno gra rozeszla sie jak cieple buleczki. a jak w koncu z jakoscia komponentow? przykladowy egzemplarz dotarl do portalu i uznano ze jest wszystko cacy?
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: RaYell »

Tak, sprawdzili i ich zdaniem wszystko było ok. Brakowało tam jakiegoś komponentu, który miał być dopakowany. Trzewiczek zarzekał się też kilkukrotnie, że nie uruchomi przedsprzedaży zanim nie zweryfikują jakości i gra nie wyruszy z Chin. Skoro przedsprzedaż ruszyła to znaczy, że chyba nie ma powodów do obawy.
schen
Posty: 148
Rejestracja: 14 lis 2015, 14:41
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 55 times
Been thanked: 20 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: schen »

W podcaście 2 pionki Trzewik potwierdził, że dodruk będzie jeszcze w tym roku.
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: c08mk »

koczkodan pisze: 27 lut 2019, 14:50 podobno gra rozeszla sie jak cieple buleczki. a jak w koncu z jakoscia komponentow? przykladowy egzemplarz dotarl do portalu i uznano ze jest wszystko cacy?
Z punktu widzenia geeka nie jest cacy ale jest na grywalnym poziomie. Z punktu widzenia casuala jest cacy (ostatnio miałem sesję 3-osobową i moi gracze nie widzieli, żadnych wad).
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: RUNner »

Jak to jest z instrukcją? Każdy dodatek ma osobną? Myślałem że to wszystko będzie traktowane jako jednolity tekst?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: c08mk »

Walkthrough + Rulebook + Expansion Rulebook (wszystkie 3 rozszerzenia są w jednej książeczce) + strona z instrukcją do 5 nowych kart + strona z wszystkimi żetonami przeciwników i ruin.
Instrukcje są obcięte tu czy tam, czasem mają coś zintegrowane. Np. nie ma tematycznych opisów postaci z podstawki czy tekst o zdefiniowaniu co to jest abilty został wycięty z instrukcji dodatku (nowi gracze mogą teraz nie wiedzieć, że summon attak, podwójny atak czy kolorowy atak to typ ataku, a nie ability co jest ważne przy niektórych efektach).
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: tassman »

Darkstorm pisze: 26 lut 2019, 21:52
lazarro pisze: 26 lut 2019, 21:06 Widzę że dostępne są także koszulki light lecz podejrzewam że będą się marnie sprawowały przy tasowaniu.

Raz kupiłem light i uważam, że te koszulki są beznadziejne. Zlepiają się, gną itp. Teraz kupuję tylko premium.
Kupuję te light od Rebela i uważam za dobre. Używam w paru grach, które często wyjmuję i nie miałem problemu do tej pory.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 181 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Błysk »

No nic, ja hehe nie zdążyłem w przedsprzedaży sklepowej. Ciekawe czy puszczą drugi rzut, czy już pozamiatane i pozostaje czekać na odsprzedaże.
Awatar użytkownika
doczek
Posty: 211
Rejestracja: 26 sie 2018, 19:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 34 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: doczek »

Z tego co Trzewik powiedział to poszło wszystko co miało iść na hurt. Zostało tylko w sklepie Portalu. Gooz z Muve coś pisał, że ma zarezerwowane ale nie wrzucił chyba jeszcze na sklep.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2442
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 543 times
Been thanked: 270 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Markus »

Jeszcze rok temu kolega powiedział "po co oni wydają tego MK? Przecież na to nikt nie czeka"
Dobrze że gość jest lekarzem a nie handlowcem ;-)
Fakt faktem, zadziwiająco szybko zabrakło tego tytułu
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2419
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 523 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Jiloo »

Markus pisze: 27 lut 2019, 19:14 (...) Fakt faktem, zadziwiająco szybko zabrakło tego tytułu
Tez jestem tym zaskoczony. I się zastanawiam czy nakład był tak minimalistyczny czy zapotrzebowanie na grę tak duże.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: carlos »

To nie ludzie wykupili cały nakład tylko sklepy. Część z nich nie prowadzi zapewne przedsprzedaży tylko zarezerwowała jakąś część nakładu. Jestem praktycznie pewny, że gra będzie jeszcze normalnie dostępna.
koczkodan
Posty: 232
Rejestracja: 21 cze 2017, 12:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: koczkodan »

a jak wygladala jakosc komponentow poprzedniej edycji (lacerty)? nie bylo zadnych zastrzezen? chodzi mi tylko o podstawke (dodatki w sumie i tak tylko po angielsku byly).
i druga rzecz, uzywki ktore lataja po powiedzmy 250 zl - jest sens je nabywac? przy zalozeniu ze gra nie bedzie czesto ladowala na stole, wiec teoretycznie dodatki do szczescia nie sa potrzebne przy jej podobno sporej regrywalnosci. czy mimo wszystko lepiej poczekac na wersje ultimate ze wszystkim w pakiecie? szacujac cene na poziomie 400 zl (pomijajac czy to bedzie nowka czy ledwo co grana uzywka).
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: MrAtrion »

Na aleplanszówki dorzucili kopie w wyższej cenie. Dzisiaj już ich nie ma :D
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: RUNner »

koczkodan pisze: 28 lut 2019, 07:51 i druga rzecz, uzywki ktore lataja po powiedzmy 250 zl - jest sens je nabywac? przy zalozeniu ze gra nie bedzie czesto ladowala na stole, wiec teoretycznie dodatki do szczescia nie sa potrzebne przy jej podobno sporej regrywalnosci. czy mimo wszystko lepiej poczekac na wersje ultimate ze wszystkim w pakiecie? szacujac cene na poziomie 400 zl (pomijajac czy to bedzie nowka czy ledwo co grana uzywka).
Wg mnie MK jest bardzo pożądany z dodatkiem LL. Pozostałe dwa nie są dla mnie must have. Sama podstawka też się broni bez dodatków, ale jeśli planujesz grać solo, to LL dużo wnosi do rozgrywki. Jakbyś trafił używkę do 200zł, to można rozważyć zakup, ale myślę że nowa wersja za 400zł jest najbardziej opłacalnym zakupem. Zresztą... ledwo tknięte używki pewnie trafisz za 350zł więc warto obserwować rynek. Nie wierzę, że wszyscy kupujący okażą się maniakami MK.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Kitshu
Posty: 74
Rejestracja: 24 lip 2017, 16:58
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Kitshu »

japanczyk pisze: 26 lut 2019, 12:31
doczek pisze: 26 lut 2019, 10:46 Oj chyba wcześniej jak w maju. Mieli coś przepakować i puścić pociągiem. Zakładam, że za miesiąc powinna być w PL.
Ignacy na live wspominał o maju, a we wszystkich przedsprzedazach 2/3 kwartał, więc z tym miesiącem bym nie szalał.
pewne info od kolegi który ma swój sklep i rozmawiał z portalem jest takie ze wysyłki powinny być końcem marca
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: pavel »

...Nie wierzę, że wszyscy kupujący okażą się maniakami MK.


Też tak myślę.Odpuszczą po pierwszej walce, albo po pierwszym ataku na kilku wrogów. Po odliczeniu ran od ataku ☺ itp. Wątek z zasadami "pęknie w szwach"
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 64 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: krisow »

Wydaje się, że nasz rynek jest już na tyle duży aby móc wydawać gry-legendy :) Drogie, skomplikowane, trudne, mające kilka lat (albo zupełne nowości, ale wielkie jak np. Gloomheaven) i z dobrymi opiniami. Z reguły są trudne do zdobycia w polskiej wersji (nakład wyczerpany, nigdy ich nie było...). Mają swoje wady, ale jednak warto je mieć w kolekcji. Twilight Imperium szło na pniu, Mage Knight teraz idzie równie dobrze. Niedługo będzie Zimna Wojna i też pewnie sprzedaż będzie na wysokim poziomie. 1960: The Making of the President, Dominant Species, coś z serii Legendary prawdopodobnie też sprzedawałyby się bardzo dobrze.

Jak ktoś już kiedyś powiedział granie w gry, a ich kupowanie to mogą być dwa różne hobby ;)
Ostatnio zmieniony 01 mar 2019, 08:09 przez krisow, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: Bary »

krisow pisze: 28 lut 2019, 11:48 Wydaje się, że nasz rynek jest już na tyle duży aby móc wydawać gry-legendy :) Drogie, skomplikowane, trudne, mające kilka lat...
Ignacy ostatnio przy okazji wywiadu u Gambita ciekawie wypowiadał się na temat rynku starszych gier. W USA jest straszny kult nowości u dystrybutorów i nawet relatywnie nowe i bardzo dobre gry mają nikłą szansę na dodruk. Miło patrzeć, że dzięki różnym inicjatywom w Polsce mamy coraz większy dostęp do zlokalizowanych wersji starszych (lecz nadal silnych) pozycji i nie ciśniemy jedynie w to, co nowe.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5596
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 778 times
Been thanked: 1212 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: mat_eyo »

Bary pisze: 28 lut 2019, 11:57 Miło patrzeć, że dzięki różnym inicjatywom w Polsce mamy coraz większy dostęp do zlokalizowanych wersji starszych (lecz nadal silnych) pozycji i nie ciśniemy jedynie w to, co nowe.
Jak to nie? MK oczywiście kupiłem, żal było nie brać w takiej cenie, ale grać to ja w niego nie będę miał czasu :D
koczkodan
Posty: 232
Rejestracja: 21 cze 2017, 12:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: koczkodan »

RUNner pisze: 28 lut 2019, 08:08 Wg mnie MK jest bardzo pożądany z dodatkiem LL. Pozostałe dwa nie są dla mnie must have. Sama podstawka też się broni bez dodatków, ale jeśli planujesz grać solo, to LL dużo wnosi do rozgrywki. Jakbyś trafił używkę do 200zł, to można rozważyć zakup, ale myślę że nowa wersja za 400zł jest najbardziej opłacalnym zakupem. Zresztą... ledwo tknięte używki pewnie trafisz za 350zł więc warto obserwować rynek. Nie wierzę, że wszyscy kupujący okażą się maniakami MK.
dzieki za info! w takim razie bede musial jeszcze to przemyslec.

a tymczasem ktos kto ma pierwsze polskie wydanie moglby podpowiedziec jak wygladala jakosc komponentow? czy byly jakies zastrzezenia do wykonania?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6124
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 636 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: pan_satyros »

koczkodan pisze: 28 lut 2019, 12:56 a tymczasem ktos kto ma pierwsze polskie wydanie moglby podpowiedziec jak wygladala jakosc komponentow? czy byly jakies zastrzezenia do wykonania?
Jakościowo, 1 polskie wydanie było lepsze niż cokolwiek co potem wydali. Karty, ich kontrast, żetony - wszytko było bez zarzutów.
Ja komplet PL podst + LL + Krang + Tezla sprzedałem chyba za 460 zł zaraz po ogłoszeniu edycji Ultimate, a kupiłem ją tydzień temu za 317 więc, chociażby dla unifikacji rewersów, było warto (tylko kontrastu kart mi żal). Wątpię byś gdzieś dorwał podstawkę w cenie, która uzasadnia rezygnację z 3 dodatków (wartych dobre 250 zł). A Krang to naprawdę fajna postać - jedna z moich ulubionych (nie tylko z racji najfajniejszej figurki hehe).
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5596
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 778 times
Been thanked: 1212 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: mat_eyo »

RUNner pisze: 28 lut 2019, 08:08 jeśli planujesz grać solo, to LL dużo wnosi do rozgrywki.
To ciekawe, możesz rozwinąć? Jak pisałem wyżej, MK kupiłem do stania na półce, ale jak już raz do roku w niego zagram, to na pewno solo. Co konkretnie wnosi do tego trybu LL? Mocno podnosi poziom skomplikowania/trudności?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: RUNner »

Wnosi Generała Volkare jako głównego przeciwnika :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5596
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 778 times
Been thanked: 1212 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvátil)

Post autor: mat_eyo »

RUNner pisze: 28 lut 2019, 14:03 Wnosi Generała Volkare jako głównego przeciwnika :)
Tyle to ja wiem, bo to i z opisu dodatku na bgg można wyczytać :P
ODPOWIEDZ