Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Asia - On Table
Posty: 422
Rejestracja: 09 mar 2018, 20:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 168 times

Re: Mage Knight

Post autor: Asia - On Table »

o ile dobrze pamiętam bo było to dawno dawno temu zapłaciłam za MK 180zł. Skoro gra ma kosztować około 350zł. [ tak jak wcześniej pisałam nie wieżę w cenę 250zł. ] to w moim wypadku musiałam bym dopłacić około 170 zł. do nowego wydania, wolę więc wydać te pieniądze na zupełnie inną grę i mieć dwie ,a nie jedną na"sterydach" :)
Moje Recenzje gier planszowych na kanale You Tube
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Mage Knight

Post autor: wirusman »

Asia - On Table pisze:o ile dobrze pamiętam bo było to dawno dawno temu zapłaciłam za MK 180zł. Skoro gra ma kosztować około 350zł. [ tak jak wcześniej pisałam nie wieżę w cenę 250zł. ] to w moim wypadku musiałam bym dopłacić około 170 zł. do nowego wydania, wolę więc wydać te pieniądze na zupełnie inną grę i mieć dwie ,a nie jedną na"sterydach" :)
350 zł za podstawke i 3 dodatki. W dzisiejszych czasach coraz mniej jest dodatków za kwote mniejszą niż 80 zł. Więc można mówić , że dodatki są za darmo dodane do podstawki:P
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: Bary »

Asia - On Table pisze:o ile dobrze pamiętam bo było to dawno dawno temu zapłaciłam za MK 180zł. Skoro gra ma kosztować około 350zł. [ tak jak wcześniej pisałam nie wieżę w cenę 250zł. ] to w moim wypadku musiałam bym dopłacić około 170 zł. do nowego wydania, wolę więc wydać te pieniądze na zupełnie inną grę i mieć dwie ,a nie jedną na"sterydach" :)
170 za trzy dodatki, to nie jest jakaś porażająca kwota. Można wydać na nową grę, można kupić jeden dodatek do EH albo dopłacić i mieć komplet MK.
ps. Ja tam też raczej biję w przelocie te 250 zł. ;)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2422
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: Jiloo »

Tak sobie ostatnio pomyślałem, że jeszcze niedawno na 350 zł albo ciut więcej ludzie sprzedawali używaną polską edycję Lacerty ;)
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: Bary »

Jiloo pisze:Tak sobie ostatnio pomyślałem, że jeszcze niedawno na 350 zł albo ciut więcej ludzie sprzedawali używaną polską edycję Lacerty ;)
Dalej trafiają się tacy fantaści, którzy za 300+ wystawiają podstawkę. ;) Ja to popieram, lubię poczucie humoru i zdrowy dystans do potrzeby sprzedaży produktu. :P
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Mage Knight

Post autor: pavel »

Na allegro jest chyba jeszcze podstawka za 395zł. :-) A mnie zastanawia kto te gry sprzedaję. Napewno nie wielki jej fan ( otwarta tylko, zagrana dwa razy, jak nowa, ideał itp.) Sprzedają po to żeby kupić nową edycję, ale po co... A jeżeli nie podeszła, to wybrali najgorszy moment na sprzedaż. Ja mojej z LL nie wystawiłbym za 50 zł. Ma lekkie ślady użycia po 70 partiach. Oddam za grosze chłopakom do sklepu, będzie pierwszy MK do wypożyczenia w Polsce. Pewnie kupię tego boxa, bo jestem fanem, ale do tego czasu pewnie najdzie mnie ochotą na mały pojedynek z Volkare i jego bandą.
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 329
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 50 times
Been thanked: 14 times

Re: Mage Knight

Post autor: niwgnip »

Sam myślałem czy nie sprzedać swojego egzemplarza. Nie żeby zgarnąć nie wiadomo ile hajsu (nawet głupio by mi było wystawić za więcej niż jakieś 200 zł), ale żeby potem po prostu kupić wszystko all in i nie mieć "dubla".
Teraz jednak stwierdziłem, że jeśli kupie, to podstawke podaruje bratu, który od zawsze jest gotowy zapłacić 5zł za mój egzemplarz ;) Problem solved.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mage Knight

Post autor: Szaweł »

Ja najbardziej zastanawiam się nad jakością tłumaczenia. Troszkę tekstu jednak jest a ja najbardziej nie lubię mieć błędnych edycji gier ;) Wolę poczekać, poczytać, posłuchać i wtedy zadecydować.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: pan_satyros »

Szaweł pisze:Ja najbardziej zastanawiam się nad jakością tłumaczenia. Troszkę tekstu jednak jest a ja najbardziej nie lubię mieć błędnych edycji gier ;) Wolę poczekać, poczytać, posłuchać i wtedy zadecydować.
Pożyczyć od Lacerty XD było dobre hehe
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: Bary »

pan_satyros pisze:
Szaweł pisze:Ja najbardziej zastanawiam się nad jakością tłumaczenia. Troszkę tekstu jednak jest a ja najbardziej nie lubię mieć błędnych edycji gier ;) Wolę poczekać, poczytać, posłuchać i wtedy zadecydować.
Pożyczyć od Lacerty XD było dobre hehe
Nie zdziwiłbym się, jakby wykupili. Po co wyważać otwarte drzwi...
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Mage Knight

Post autor: RUNner »

Szaweł pisze:Ja najbardziej zastanawiam się nad jakością tłumaczenia. Troszkę tekstu jednak jest a ja najbardziej nie lubię mieć błędnych edycji gier ;) Wolę poczekać, poczytać, posłuchać i wtedy zadecydować.
Też poczekam, aż nowa edycja się pojawi. Błędy i jakość wydania dla mnie będą kluczowe.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mage Knight

Post autor: Szaweł »

pan_satyros pisze:
Szaweł pisze:Ja najbardziej zastanawiam się nad jakością tłumaczenia. Troszkę tekstu jednak jest a ja najbardziej nie lubię mieć błędnych edycji gier ;) Wolę poczekać, poczytać, posłuchać i wtedy zadecydować.
Pożyczyć od Lacerty XD było dobre hehe
Oczywiście to dobre wyjście i mocno bym się zdziwił gdyby Portal nie uderzył do Lacerty po nie, aaaaaleeee mówimy tu o podstawce a w Box'ie mają być jeszcze dodatki oraz o ile mnie pamięć nie myli wszystko ma być lekko zmodyfikowane. Tak czy inaczej tłumaczenia będą mieli sporo i tyleż samo okazji do spierniczenia czegoś. ABSOLUTNIE im tego nie życzę, podchodzę po prostu realnie do tematu. Gdyby to był Colt Express nie zastanawiałbym się chwili, sprzedawał podstawkę i czekał na BB, ale MN to nie CE. Możliwości pomyłek ma ciut więcej. Najlepsze będzie jak teraz wszyscy posprzedają po 200 swoje podstawki a później się okaże, że BB ma milion stron erraty i ze 20 błędnych kart... do ściągnięcia w formacie PNP i ceny Lacertowej podstawki znów poszybują ku niebu... ;) Obym się mylił!
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: pan_satyros »

Lost Legion też ma pl tłumaczenie. Solidne z tego co używałem. Trzeba się mocno postarać by coś tu mocno zwalić.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Mage Knight

Post autor: pavel »

RUNner pisze:
Szaweł pisze:Ja najbardziej zastanawiam się nad jakością tłumaczenia. Troszkę tekstu jednak jest a ja najbardziej nie lubię mieć błędnych edycji gier ;) Wolę poczekać, poczytać, posłuchać i wtedy zadecydować.
Też poczekam, aż nowa edycja się pojawi. Błędy i jakość wydania dla mnie będą kluczowe.
Wszyscy czekamy. Najpierw angielska wersja, miesiąc później w innych językach. Zmiany raczej kosmetyczne, pięć nowych kart, wcześniejsze tłumaczenie lacerty, nie wiem co można tu źle przetłumaczyć i zrobić gorzej jakościowo. Naprawdę musielibyśmy się postarać o niewypał. Jestem pozytywnie nastawiony i przede wszystkim tezla w tym pudle jest, więc nie będzie różnic w awersach, rozmiarach żetonów itp. bo będzie razem drukowane. A to był największy błąd Wizkids, że pozwolili na takiego potworka i wypieli się na graczy. Dopiero z tego co pamiętam to 3rd reprint był do zaakceptowania.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Mage Knight

Post autor: RUNner »

pavel pisze:
RUNner pisze:
Szaweł pisze:Ja najbardziej zastanawiam się nad jakością tłumaczenia. Troszkę tekstu jednak jest a ja najbardziej nie lubię mieć błędnych edycji gier ;) Wolę poczekać, poczytać, posłuchać i wtedy zadecydować.
Też poczekam, aż nowa edycja się pojawi. Błędy i jakość wydania dla mnie będą kluczowe.
Wszyscy czekamy. Najpierw angielska wersja, miesiąc później w innych językach. Zmiany raczej kosmetyczne, pięć nowych kart, wcześniejsze tłumaczenie lacerty, nie wiem co można tu źle przetłumaczyć i zrobić gorzej jakościowo.
Życie pokazuje, że wszystko można spieprzyć, więc ja poczekam aż gra trafi do graczy i wtedy pomyślę co dalej. Nie mam presji na zakup, bo mój obecny pakiecik w zupełności mi wystarcza, ale jeśli nowe wydanie będzie kapitalne i tanie, to kto wie...
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mage Knight

Post autor: Szaweł »

pavel pisze: Zmiany raczej kosmetyczne, pięć nowych kart, wcześniejsze tłumaczenie lacerty, nie wiem co można tu źle przetłumaczyć i zrobić gorzej jakościowo. Naprawdę musielibyśmy się postarać o niewypał.
Tak wiem, nie to wydawnictwo ale przykład, uważam, dobry. Zimna Wojna od Barda :) Co edycja usuwają stare błędy ale powstają nowe w miejscach, w których nie było ich wcześniej. :roll:
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: Bary »

Szaweł pisze:
pavel pisze: Zmiany raczej kosmetyczne, pięć nowych kart, wcześniejsze tłumaczenie lacerty, nie wiem co można tu źle przetłumaczyć i zrobić gorzej jakościowo. Naprawdę musielibyśmy się postarać o niewypał.
Tak wiem, nie to wydawnictwo ale przykład, uważam, dobry. Zimna Wojna od Barda :) Co edycja usuwają stare błędy ale powstają nowe w miejscach, w których nie było ich wcześniej. :roll:
Doprawdy, nie trzeba szukać po innych wydawnictwach. Nie mówię, że będzie źle, ale historia zna takie przypadki. ;)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Eremita
Posty: 317
Rejestracja: 27 wrz 2015, 23:27
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: Eremita »

Szaweł pisze:(...) co edycja usuwają stare błędy ale powstają nowe w miejscach, w których nie było ich wcześniej.
Czy przez "edycja" rozumiemy tutaj faktycznie nową edycję czy kolejny dodruk edycji istniejącej?
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 550 times
Been thanked: 271 times

Re: Mage Knight

Post autor: Markus »

Eremita pisze:
Szaweł pisze:(...) co edycja usuwają stare błędy ale powstają nowe w miejscach, w których nie było ich wcześniej.
Czy przez "edycja" rozumiemy tutaj faktycznie nową edycję czy kolejny dodruk edycji istniejącej?
Chodzi o kolejny dodruk istniejącej. Np na okładce drugiej edycji było "EEDYCJA" :-)
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mage Knight

Post autor: Szaweł »

Eremita pisze:
Szaweł pisze:(...) co edycja usuwają stare błędy ale powstają nowe w miejscach, w których nie było ich wcześniej.
Czy przez "edycja" rozumiemy tutaj faktycznie nową edycję czy kolejny dodruk edycji istniejącej?
Nie, tu były dodruki tej samej edycji i i tak nie udało się ustrzec przed błędami. Portal ma trudniejsze zadanie w kwestii wydania i dużo łatwiejsze zadanie w kwestii ew. błędów.
Bary pisze:
Szaweł pisze:Tak wiem, nie to wydawnictwo ale przykład, uważam, dobry. Zimna Wojna od Barda :) Co edycja usuwają stare błędy ale powstają nowe w miejscach, w których nie było ich wcześniej. :roll:
Doprawdy, nie trzeba szukać po innych wydawnictwach. Nie mówię, że będzie źle, ale historia zna takie przypadki. ;)
Wiem, ale chodziło mi właśnie o taki dosadny przykład, w którym błędy pojawiają się chyba właściwie same. W Portalu chyba BR miał błędy na jakichś kartach w I druku i chyba widziałem jeszcze, że ludzie się o nie pytają. Osadnicy mieli też jakieś błędy to było bodaj tylko PnP przez długi czas - nie wiem, czy zorganizowali się wreszcie z poprawionymi kartami czy nie, nie śledziłem tematu. Ale to są pojedyncze sprawy naprawiane w kolejnych drukach, także średnio tu pasowały.

Tak czy siak. Szanse na błędy są spore, ja pasuję ze sprzedażą. Wolę poczekać a jak wszystko będzie git, starą grę gdzieś sprezentować.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Asia - On Table
Posty: 422
Rejestracja: 09 mar 2018, 20:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 168 times

Re: Mage Knight

Post autor: Asia - On Table »

350 zł za podstawke i 3 dodatki. W dzisiejszych czasach coraz mniej jest dodatków za kwote mniejszą niż 80 zł. Więc można mówić , że dodatki są za darmo dodane do podstawki:P
Zgadzam się z Tobą ,ale tak jak pisałam wcześniej, czasami warto te pieniadze przeznaczyć na inna grę ,a nie na dodatki nawet gdy sa tanie :)
Dodatki dodatkami i czasami psuja grę [ nie mówię o MK ] MK sam w sobie jest bardzo dobry i te dodatkowe elementy przydadzą się komuś kto gra namiętnie w MK :) bo już czuje niedosyt w podstawie.
Moje Recenzje gier planszowych na kanale You Tube
Eremita
Posty: 317
Rejestracja: 27 wrz 2015, 23:27
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: Eremita »

Portal Games pisze: 10 mar 2018, 09:10(...) MK Ultimate Edition (...) tajemnicze 5 kart zaprojektowanych przez Vlaadę :P.
Czy to pewna informacja że ich autorem jest Vlaada? Jak ostatnio sprawdzałem na BGG to tam nie wiedzieli kto jest autorem więc przypuszczam że WizKids oficjalnie się tym nie pochwalili (przynajmniej do niedawna).
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Mage Knight

Post autor: kastration »

Zdobyłem Mage Knighta i od razu mam pytanie odnośnie koszulek. Czy do podstawki można śmiało brać identyczne do wszystkich kart, przezroczyste? Nie ma tam jakichś niespodzianek czy uzasadnień dla różnicowania kart pod względem koszulkowania?

Druga kwestia, jeśli myślę perspektywicznie o dorwaniu angielskiego Lest Legion kiedyś tam (może sobie spolszczę, może nie), to czy tam rzeczywiście są jakieś inne odcienie kart i - wracam do pytania nr 1 - może lepiej zakoszulkować jakoś na kolor, by nie było widać rewersów? Jeśli tak, to czy też na 1 kolor (dajmy na to czarny) mogę śmiało wszystko koszulkować?

Jeśli teraz podejmę złą decyzję, to różnice w koszulkowaniu wyjdą na marne zarówno pod względem kosztów, jak i straconego czasu.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Mage Knight

Post autor: Pierzasty »

Dwa pytania odnośnie różnic w edycjach (wszędzie j. angielski):

- czy pierwsza edycja od obecnej różni się czymkolwiek poważnym, czy są to tylko drobne poprawki, które spokojnie można sobie dołożyć jako erratę?
- słyszałem, że w przyszłym roku ma wyjść wydanie typu Big Box - to będzie to samo co obecna podstawka + dodatki w zbiorczym opakowaniu, czy może dojdzie do jakichś poważnych zmian? Wiadomo cokolwiek na ten temat w jedną lub drugą stronę?
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mage Knight

Post autor: Szaweł »

Pierzasty pisze: 27 cze 2018, 16:11 Dwa pytania odnośnie różnic w edycjach (wszędzie j. angielski):

- czy pierwsza edycja od obecnej różni się czymkolwiek poważnym, czy są to tylko drobne poprawki, które spokojnie można sobie dołożyć jako erratę?
- słyszałem, że w przyszłym roku ma wyjść wydanie typu Big Box - to będzie to samo co obecna podstawka + dodatki w zbiorczym opakowaniu, czy może dojdzie do jakichś poważnych zmian? Wiadomo cokolwiek na ten temat w jedną lub drugą stronę?
Z różnicami pomiędzy edycjami nie pomogę. BigBox to podstawka + dodatki + kilka dodatkowych kart. Na rodzimym rynku wydawcą BB jest Portal.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
ODPOWIEDZ