Kto to był? / Whoowasit? (Reiner Knizia)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1786
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 75 times
Been thanked: 157 times

Re: Kto to był?

Post autor: Legun »

Grywam z 4,5-latką, lecz jest to raczej na zasadzie wspólnej zabawy. Ją cieszy przesuwanie pionków i słuchanie skrzyni, ja zaś podejmuję decyzje i staram się ją do nich przekonać. Nie zawsze skutecznie, bo czasami ma swoje zachcianki 8). Chyba łatwiej jej idzie Mumia, choć do optymalizacji ma jeszcze dość daleko ;).
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Odp: Kto to był?

Post autor: Don Simon »

A dobra ta gra w ogole?
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9416
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 501 times
Been thanked: 1438 times
Kontakt:

Re: Kto to był?

Post autor: MichalStajszczak »

Don Simon pisze:A dobra ta gra w ogole?
Tak.
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Kto to był?

Post autor: arturpe »

Moja 6cio latka bardzo boi się głosu ze skrzynki i ducha. Ostatnio kiedy zaproponowałem jej rozgrywkę, mocno się przestraszyła. Widzocznie emocje, które gra wywołała u niej poprzednim razem (ściganie się z czasem) były spore. Gra fajna, wykonanie bardzo dobre, ale mogą być skutki uboczne :D
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1137 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: Kto to był?

Post autor: piton »

A czy gra jest regrywalna?
w sensie jak zagra się parę(naście) razy to czy malec nie będzie robił zawsze tego samego? Dużo jest nagrań?
zawsze mnie intrygował ten tytuł, a teraz jest dobry czas na zakupy :)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Kto to był?

Post autor: konev »

Gra ma 3 poziomy trudności, gdzie na pierwszym poziomie spokojnie można z dzieciakiem zagrać kilkanaście razy i się nie znudzi. Nad zakupem nie ma sensu chyba się zastanawiać, bo z tego co mi wiadomo gra jest niedostępna. Chyba, że z zaskoczenia rzucą ją na markety przed świętami.
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1137 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: Kto to był?

Post autor: piton »

--wykopki--
jeśli ktoś jeszcze poszukuje , to gra jest znowu dostępna w sieci
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
Board Game Girl
Posty: 384
Rejestracja: 28 cze 2013, 11:45

Re: Kto to był?

Post autor: Board Game Girl »

Gra jest rewelacyjna i wyzwala mnóstwo emocji! Tutaj możecie zobaczyć moją recenzję gry.
b4STEK
Posty: 46
Rejestracja: 07 kwie 2011, 10:19
Lokalizacja: Okolice Szczecina

Re: Kto to był?

Post autor: b4STEK »

Czy miał ktoś problem ze skrzynką? Ustawiam niby na poziom trudny, ale za Chiny nie mogę wejść do wieży czy do lochów. Czy aby tam wejść musze coś zrobić? Nawet jak mam klucz, to drzwi nadal do tych pomieszczeń pozostają zamknęte, a zwierzęta mówią spróbuj w lochach, spróbuj w wieży... Czy to może być jakieś uszkodzenie skrzynki?
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1786
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 75 times
Been thanked: 157 times

Re: Kto to był?

Post autor: Legun »

Drzwi do lochów i wieży otwierają się po znalezieniu "tajemnej dźwigni", która odnajduje się w jednym ze zwykłych pomieszczeń (osobna dla lochów i wieży). O ile mnie pamięć nie myli, ma to miejsce w trakcie zwykłego szukania, lecz może też gdy szuka się po raz drugi w miejscu, gdzie już się coś znalazło. Drzwi od jadalni otwierają się po wciśnięciu "magii" w jadalni - trzeba mieć jednak wcześniej klucz, który wtedy musi się oddać.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Kto to był?

Post autor: palladinus »

b4STEK pisze:Czy miał ktoś problem ze skrzynką? Ustawiam niby na poziom trudny, ale za Chiny nie mogę wejść do wieży czy do lochów. Czy aby tam wejść musze coś zrobić? Nawet jak mam klucz, to drzwi nadal do tych pomieszczeń pozostają zamknęte, a zwierzęta mówią spróbuj w lochach, spróbuj w wieży... Czy to może być jakieś uszkodzenie skrzynki?
Słuchajcie co mówi wróżka. Co jakiś czas podpowiada, gdzie można znaleźć tę tajemną dźwignię, a uruchamia się ją zwykłym szukaniem jak wspomniał Legun.
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1095
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 645 times
Been thanked: 521 times

Re: Kto to był?

Post autor: Harun »

Czy może ktoś z Was wie, czy mogę obecnie gdziekolwiek tę grę kupić?
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9416
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 501 times
Been thanked: 1438 times
Kontakt:

Re: Kto to był?

Post autor: MichalStajszczak »

Harun pisze:Czy może ktoś z Was wie, czy mogę obecnie gdziekolwiek tę grę kupić?
Obawiam się, że nie. Została wycofana z oferty importera już chyba dwa lata temu, więc trudno liczyć, że gdziekolwiek się jeszcze zachowała.
agt
Posty: 1177
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 625 times
Been thanked: 320 times

Re: Kto to był?

Post autor: agt »

MichalStajszczak pisze: 25 paź 2017, 21:28
Harun pisze:Czy może ktoś z Was wie, czy mogę obecnie gdziekolwiek tę grę kupić?
Obawiam się, że nie. Została wycofana z oferty importera już chyba dwa lata temu, więc trudno liczyć, że gdziekolwiek się jeszcze zachowała.
Wróciła :)
ODPOWIEDZ