Print and Play

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Print and Play

Post autor: Sir_Yaro »

maciejo pisze: Czy istnieje TAU CETI w wersji polskiej :?:
:wink:
o ile mi wiadomo to nie ma żadnego fanowskiego tłumaczenia.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Print and Play

Post autor: playerator »

Świetnie wyszło :D. Skąd polskie pliki, sam tłumaczyłeś? To jest wersja free, czy pnp z pierwszego kickstartera?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Print and Play

Post autor: maciejo »

playerator pisze:Świetnie wyszło :D. Skąd polskie pliki, sam tłumaczyłeś? To jest wersja free, czy pnp z pierwszego kickstartera?
Dzięki :D
To wersjs z BGG (różni się czymś od tej z KS :?: )
a tłumaczenie robił kumpel z forum.
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2017, 01:40 przez maciejo, łącznie zmieniany 1 raz.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Print and Play

Post autor: maciejo »

Sir_Yaro pisze:
maciejo pisze: Czy istnieje TAU CETI w wersji polskiej :?:
:wink:
o ile mi wiadomo to nie ma żadnego fanowskiego tłumaczenia.
Strasznie szkoda :cry:
Ale to co zobaczyłem u Ciebie w stopce,nie miałem pojęcia że takie rzeczy ktoś ma.Drukarka już dymi :lol:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Print and Play

Post autor: playerator »

Można było kupić wersję full pnp (z 4 statkami) za 5$ bodajże. Na drugim Kicku już takiej opcji nie było.

Te pliki pl to można gdzieś wyprosić? 8)
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Winchester
Posty: 17
Rejestracja: 03 kwie 2016, 08:37

Re: Print and Play

Post autor: Winchester »

Kojarzy może ktoś czy są jakieś pliki do samodzielnego zrobienia sobie Republic of Rome?
Jedynie na własny użytek.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Print and Play

Post autor: maciejo »

Winchester pisze:Kojarzy może ktoś czy są jakieś pliki do samodzielnego zrobienia sobie Republic of Rome?
Jedynie na własny użytek.
Prześlij maila to Ci wyślę :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Print and Play

Post autor: Fuser.exe »

słyszałem, że 13 minutes też jest w tej wersji :-)
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3357
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1280 times

Re: Print and Play

Post autor: seki »

Dzisiaj zagrałem w pnp gry Unbroken. Gra właśnie zyskała 8,5 tys. wsparć na trwającej właśnie kampanii na Kickstarterze. Jak dla mnie to najlepsze pnp z jakim miałem do czynienia - w sensie mechaniki i funu z gry. Graficznie wersja pnp jest uboga ale mechanika rekompensuje te braki. Bardzo polecam. Pliki do ściągnięcia z https://boardgamegeek.com/boardgame/225885/unbroken
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Print and Play

Post autor: esztfke »

W takim razie polecam graficznie bogatą wersję :)
http://altemagames.com/unbroken/playtesting/
golonko
Posty: 108
Rejestracja: 21 kwie 2017, 08:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Print and Play

Post autor: golonko »

esztfke pisze: 11 kwie 2018, 09:00 W takim razie polecam graficznie bogatą wersję :)
http://altemagames.com/unbroken/playtesting/
o mamuniu! za te "linie cięcia" to ktoś powinien zawisnąć za jaja! :(
A jakbyś chciał upiększyć swoją grę, to zapraszam do mojego sklepiku! :)
https://GolonkoCrafts.etsy.com
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Print and Play

Post autor: maciejo »

seki pisze: 11 kwie 2018, 00:20 Dzisiaj zagrałem w pnp gry Unbroken. Gra właśnie zyskała 8,5 tys. wsparć na trwającej właśnie kampanii na Kickstarterze. Jak dla mnie to najlepsze pnp z jakim miałem do czynienia - w sensie mechaniki i funu z gry. Graficznie wersja pnp jest uboga ale mechanika rekompensuje te braki. Bardzo polecam. Pliki do ściągnięcia z https://boardgamegeek.com/boardgame/225885/unbroken
Planuje ktoś spolszczenie gry ? :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3357
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1280 times

Re: Print and Play

Post autor: seki »

Ja niestety nie. Za cienki jestem na tłumaczenie na czyjś użytek i ledwo wiąże czasowo koniec z końcem. W tej wersji ubogiej graficznie z bgg jest rzeczywiście dużo tekstu na kartach. Tekst tylko opisuje wydarzenie a poniżej ma działanie wg ikonografii. Od biedy można nawet nie czytać. Wersja bogata graficznie zamiast tekstu ma tylko obrazek pokazujący dane wydarzenie. Ta wersja jest bardzo ładna, tekstu niewiele ale niestety pożre masę czarnego tuszu. Ja na próbę wydrukowałem na zwykłym papierze i wyciąłem byle jak ale gra jest warta porządnego wykonania lub zakupu. Niestety dla mnie za drogo na KSie jak na to co dostajemy.
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Print and Play

Post autor: bukimi »

seki pisze: 11 kwie 2018, 00:20 Dzisiaj zagrałem w pnp gry Unbroken. Gra właśnie zyskała 8,5 tys. wsparć na trwającej właśnie kampanii na Kickstarterze. Jak dla mnie to najlepsze pnp z jakim miałem do czynienia - w sensie mechaniki i funu z gry. Graficznie wersja pnp jest uboga ale mechanika rekompensuje te braki. Bardzo polecam. Pliki do ściągnięcia z https://boardgamegeek.com/boardgame/225885/unbroken
Przeglądałem pliki gry, gdy tylko ruszyła kampania i jakoś mechanika mnie nie porwała na pierwszy rzut oka. Wygląda jak zwykła "dobieraczka kart", czyli wymuszone reagowanie na losowane zdarzenia, jedno po drugim.
Jak zarządzać zasobami, skoro aby mieć drewno trzeba szczęśliwie trafić na spotkanie drzewa/lasu, które może akurat nie wyjść albo dopiero na koniec, gdy już nie będzie potrzebne? Podobnie z resztą zasobów...
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Print and Play

Post autor: Krionah »

maciejo pisze: 13 kwie 2018, 09:01
seki pisze: 11 kwie 2018, 00:20 Dzisiaj zagrałem w pnp gry Unbroken. Gra właśnie zyskała 8,5 tys. wsparć na trwającej właśnie kampanii na Kickstarterze. Jak dla mnie to najlepsze pnp z jakim miałem do czynienia - w sensie mechaniki i funu z gry. Graficznie wersja pnp jest uboga ale mechanika rekompensuje te braki. Bardzo polecam. Pliki do ściągnięcia z https://boardgamegeek.com/boardgame/225885/unbroken
Planuje ktoś spolszczenie gry ? :wink:
Myślałem nad tym ale tekst na kartach jest napisany banalnym językiem i odpuściłem. Instrukcję natomiast przetłumaczę.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3357
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1280 times

Re: Print and Play

Post autor: seki »

bukimi pisze: 13 kwie 2018, 11:31
seki pisze: 11 kwie 2018, 00:20 Dzisiaj zagrałem w pnp gry Unbroken. Gra właśnie zyskała 8,5 tys. wsparć na trwającej właśnie kampanii na Kickstarterze. Jak dla mnie to najlepsze pnp z jakim miałem do czynienia - w sensie mechaniki i funu z gry. Graficznie wersja pnp jest uboga ale mechanika rekompensuje te braki. Bardzo polecam. Pliki do ściągnięcia z https://boardgamegeek.com/boardgame/225885/unbroken
Przeglądałem pliki gry, gdy tylko ruszyła kampania i jakoś mechanika mnie nie porwała na pierwszy rzut oka. Wygląda jak zwykła "dobieraczka kart", czyli wymuszone reagowanie na losowane zdarzenia, jedno po drugim.
Jak zarządzać zasobami, skoro aby mieć drewno trzeba szczęśliwie trafić na spotkanie drzewa/lasu, które może akurat nie wyjść albo dopiero na koniec, gdy już nie będzie potrzebne? Podobnie z resztą zasobów...
Bo to stety/niestety w dużej mierze gra przygodowa. Próbujemy coś zdziałać na podstawie tego co wyjdzie. Surowce potrzebujesz do usprawniania broni. Grałem tylko raz więc nie mam pewności ale wydaję mi się, że kart dających surowce jest tak dużo, że zawsze w jakimś kierunku będziesz w stanie ulepszyć tą broń. Czasami w wydarzeniach wychodzi karta, która za odrzucenie surowca da coś innego. Jeśli surowca nie będziesz miał to zawsze możesz kartę wykorzystać jako odpoczynek, który też jest bardzo potrzebny (wytrzymałość to najważniejszy "surowiec" bez którego nic nie zrobimy). Zawsze wyciagasz też 2 karty wydarzeń, z których wybierasz jedną, która bardziej ci pasuje. Gra jest bardzo regrywalna ze względu na odmiennych 4 bohaterów i bardzo dużą ilość bossów, których jest chyba 24 a w każdej grze pojawia się 4. Wydarzeń też nie przemieli się w jednej grze. Gdzie decyzyjność? Zamiana wytrzymałości na kilka sposób, push your luck w zakresie dociagania wydarzeń (boss może Cię pierwszy zaatakować jeśli zdecydujesz się dociągać wydarzenia, które wywołają zbyt duży upływ czasu), sposób wykorzystania zdolności specjalnych postaci, kierunek rozwoju broni, wybór umiejętności za pokonanie bossa, decyzja czy umijać bossa czy walczyć, czy walczyć bronią czy specjalną umiejętnością. W trakcie gry jest sporo wyborów. Oczywiście nadal nie wiemy co wydarzy się później i co nam się przyda ale są też sposoby by szybciej przeszukać karty wydarzeń, by podejrzeć jaki boss na nas czeka i odpowiednio się do tego przygotować. Gra zbiera bardzo dobre opinię wśród recenzentów. Moim zdaniem nie bez przyczyny ale jak pisałem mogę się mylić bo na razie grałem tylko raz. Dla mnie był fun dużo lepszy niż darmowy A4 Quest i porównywalny z Karcianymi podziemiami, które dają podobne wrażenia. Na forum bgg część osób Unbroken ceni wyżej niż Karciane podziemia, głównie ze względu na mimo wszystko mniejszą losowość w Unbroken.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Print and Play

Post autor: zakwas »

esztfke pisze: 11 kwie 2018, 09:00 W takim razie polecam graficznie bogatą wersję :)
http://altemagames.com/unbroken/playtesting/
To jest niby do A4 przystosowane?
Otworzyłem tylko pliki i na oko mają strony dziwny stosunek boków...
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Print and Play

Post autor: esztfke »

zakwas pisze: 13 kwie 2018, 16:37
esztfke pisze: 11 kwie 2018, 09:00 W takim razie polecam graficznie bogatą wersję :)
http://altemagames.com/unbroken/playtesting/
To jest niby do A4 przystosowane?
Otworzyłem tylko pliki i na oko mają strony dziwny stosunek boków...
Szczerze mówiąc nie wiem, bo nie znam się, ani nie drukowałem. Drukowałem wcześniej wersję 'ubogą', a o tej się dowiedziałem więc wrzuciłem linka jakby ktoś chciał spróbować kolorowej wersji.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Print and Play

Post autor: Sir_Yaro »

zakwas pisze: 13 kwie 2018, 16:37
esztfke pisze: 11 kwie 2018, 09:00 W takim razie polecam graficznie bogatą wersję :)
http://altemagames.com/unbroken/playtesting/
To jest niby do A4 przystosowane?
Otworzyłem tylko pliki i na oko mają strony dziwny stosunek boków...
Na moje oko to jest format "letter". Więc ciut szerszy i ciut krótszy.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Print and Play

Post autor: maciejo »

Krionah pisze: 13 kwie 2018, 13:09
maciejo pisze: 13 kwie 2018, 09:01
seki pisze: 11 kwie 2018, 00:20 Dzisiaj zagrałem w pnp gry Unbroken. Gra właśnie zyskała 8,5 tys. wsparć na trwającej właśnie kampanii na Kickstarterze. Jak dla mnie to najlepsze pnp z jakim miałem do czynienia - w sensie mechaniki i funu z gry. Graficznie wersja pnp jest uboga ale mechanika rekompensuje te braki. Bardzo polecam. Pliki do ściągnięcia z https://boardgamegeek.com/boardgame/225885/unbroken
Planuje ktoś spolszczenie gry ? :wink:
Myślałem nad tym ale tekst na kartach jest napisany banalnym językiem i odpuściłem. Instrukcję natomiast przetłumaczę.
Super :D
Kiedy tak mniej więcej zamierzasz tłumaczyć ?
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 754
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 172 times
Been thanked: 139 times

Re: Print and Play

Post autor: woytas »

maciejo pisze: 13 kwie 2018, 23:29 Super :D
Kiedy tak mniej więcej zamierzasz tłumaczyć ?
Dołączam się do pytania :)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Print and Play

Post autor: maciejo »

seki pisze: 13 kwie 2018, 13:26
bukimi pisze: 13 kwie 2018, 11:31
seki pisze: 11 kwie 2018, 00:20 Dzisiaj zagrałem w pnp gry Unbroken. Gra właśnie zyskała 8,5 tys. wsparć na trwającej właśnie kampanii na Kickstarterze. Jak dla mnie to najlepsze pnp z jakim miałem do czynienia - w sensie mechaniki i funu z gry. Graficznie wersja pnp jest uboga ale mechanika rekompensuje te braki. Bardzo polecam. Pliki do ściągnięcia z https://boardgamegeek.com/boardgame/225885/unbroken
Przeglądałem pliki gry, gdy tylko ruszyła kampania i jakoś mechanika mnie nie porwała na pierwszy rzut oka. Wygląda jak zwykła "dobieraczka kart", czyli wymuszone reagowanie na losowane zdarzenia, jedno po drugim.
Jak zarządzać zasobami, skoro aby mieć drewno trzeba szczęśliwie trafić na spotkanie drzewa/lasu, które może akurat nie wyjść albo dopiero na koniec, gdy już nie będzie potrzebne? Podobnie z resztą zasobów...
Bo to stety/niestety w dużej mierze gra przygodowa. Próbujemy coś zdziałać na podstawie tego co wyjdzie. Surowce potrzebujesz do usprawniania broni. Grałem tylko raz więc nie mam pewności ale wydaję mi się, że kart dających surowce jest tak dużo, że zawsze w jakimś kierunku będziesz w stanie ulepszyć tą broń. Czasami w wydarzeniach wychodzi karta, która za odrzucenie surowca da coś innego. Jeśli surowca nie będziesz miał to zawsze możesz kartę wykorzystać jako odpoczynek, który też jest bardzo potrzebny (wytrzymałość to najważniejszy "surowiec" bez którego nic nie zrobimy). Zawsze wyciagasz też 2 karty wydarzeń, z których wybierasz jedną, która bardziej ci pasuje. Gra jest bardzo regrywalna ze względu na odmiennych 4 bohaterów i bardzo dużą ilość bossów, których jest chyba 24 a w każdej grze pojawia się 4. Wydarzeń też nie przemieli się w jednej grze. Gdzie decyzyjność? Zamiana wytrzymałości na kilka sposób, push your luck w zakresie dociagania wydarzeń (boss może Cię pierwszy zaatakować jeśli zdecydujesz się dociągać wydarzenia, które wywołają zbyt duży upływ czasu), sposób wykorzystania zdolności specjalnych postaci, kierunek rozwoju broni, wybór umiejętności za pokonanie bossa, decyzja czy umijać bossa czy walczyć, czy walczyć bronią czy specjalną umiejętnością. W trakcie gry jest sporo wyborów. Oczywiście nadal nie wiemy co wydarzy się później i co nam się przyda ale są też sposoby by szybciej przeszukać karty wydarzeń, by podejrzeć jaki boss na nas czeka i odpowiednio się do tego przygotować. Gra zbiera bardzo dobre opinię wśród recenzentów. Moim zdaniem nie bez przyczyny ale jak pisałem mogę się mylić bo na razie grałem tylko raz. Dla mnie był fun dużo lepszy niż darmowy A4 Quest i porównywalny z Karcianymi podziemiami, które dają podobne wrażenia. Na forum bgg część osób Unbroken ceni wyżej niż Karciane podziemia, głównie ze względu na mimo wszystko mniejszą losowość w Unbroken.
Wiecie czym rozni sie ta wersja pnp od tej z KSa ?
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3357
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1280 times

Re: Print and Play

Post autor: seki »

Esztfke podał link do wersji takiej jaka będzie oryginalnie. Nie licząc odblokowanych celów, które niewiele wnoszą. Wczoraj zagrałem po raz drugi. Znów poległem na 4 bossie. Było mniej fajnie niż za pierwszym razem. Ocena na bgg aktualnie to 8,2 i uważam, że jest zawyżona ale to niezła gra jak dla mnie takie 7/10.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Print and Play

Post autor: zakwas »

Dobra, wydrukowałem i będę ciął w poniedziałek na gilotynce w pracy. Lepiej żeby było dobre, bo stron niemało. ;)
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Print and Play

Post autor: Krionah »

maciejo pisze: 13 kwie 2018, 23:29
Krionah pisze: 13 kwie 2018, 13:09
maciejo pisze: 13 kwie 2018, 09:01

Planuje ktoś spolszczenie gry ? :wink:
Myślałem nad tym ale tekst na kartach jest napisany banalnym językiem i odpuściłem. Instrukcję natomiast przetłumaczę.
Super :D
Kiedy tak mniej więcej zamierzasz tłumaczyć ?
Jeżeli ta do PnP jest pewna, tzn. nie będzie jeszcze zmieniana, to usiądę do tego jutro :)
ODPOWIEDZ