Print and Play

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Print and Play

Post autor: maciejo »

Świetnie :D
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3357
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1280 times

Re: Print and Play

Post autor: seki »

Octopus Games umieścili na stronie demo gry Grimmoir http://octopusgames.pl. Gdyby ktoś już sprawdził czy warto poznać to dajcie znać.
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 142 times
Been thanked: 42 times

Re: Print and Play

Post autor: elbruus »

To ja polecę swoje ostatnie odkrycia PnP mieszczące się w puszkach po miętówkach (tak jak Mint Works i Mint Delivery):

https://boardgamegeek.com/boardgame/217752/mower-mania - Mower Mania - kosimy trawnik kosiarką na kafelkowej planszy 6 x 6. Rzut dwoma kostkami wskazuje nam długość naszej jazdy, dojeżdżając do krawędzi planszy kosiarka skręca sama, możemy również raz na dany ogród skręcić w prawo, lewo, przyspieszyć lub przyhamować. Podczas koszenia musimy uważać na rabatki, owoce i inne przeszkody ukryte lub nie w ogrodzie ;) Bardzo sympatyczna oprawa graficzna.

https://boardgamegeek.com/boardgame/239051/tour-guide - Tour Guide - Tworzymy mapę miasta z kafelków na potrzeby wycieczki. Im więcej punktów z karty misji zaliczymy tym więcej PZ zdobędziemy.

Obie gry są autorstwa Marka Tucka, pliki do wydruku są na bgg.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Print and Play

Post autor: zakwas »

elbruus pisze: 26 kwie 2018, 09:01 To ja polecę swoje ostatnie odkrycia PnP mieszczące się w puszkach po miętówkach (tak jak Mint Works i Mint Delivery):

https://boardgamegeek.com/boardgame/217752/mower-mania - Mower Mania - kosimy trawnik kosiarką na kafelkowej planszy 6 x 6. Rzut dwoma kostkami wskazuje nam długość naszej jazdy, dojeżdżając do krawędzi planszy kosiarka skręca sama, możemy również raz na dany ogród skręcić w prawo, lewo, przyspieszyć lub przyhamować. Podczas koszenia musimy uważać na rabatki, owoce i inne przeszkody ukryte lub nie w ogrodzie ;) Bardzo sympatyczna oprawa graficzna.

https://boardgamegeek.com/boardgame/239051/tour-guide - Tour Guide - Tworzymy mapę miasta z kafelków na potrzeby wycieczki. Im więcej punktów z karty misji zaliczymy tym więcej PZ zdobędziemy.

Obie gry są autorstwa Marka Tucka, pliki do wydruku są na bgg.
W temacie solo PnP w mikroskopijnych rozmiarach polecam
https://boardgamegeek.com/boardgame/245 ... taire-game Orchard too gra o pielęgnowaniu sadu - staramy się wyhodować jak najwięcej owoców. Prostu mechanizm nakładania kart na siebie, potrzeba trochę kostek, ale samo wydrukowanie to tylko 9 dwustronnych kart.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Print and Play

Post autor: mauserem »

seki pisze: 26 kwie 2018, 00:23 Octopus Games umieścili na stronie demo gry Grimmoir http://octopusgames.pl. Gdyby ktoś już sprawdził czy warto poznać to dajcie znać.
Ściągnąłem i wydrukowałem.
na razie leży nie pocięte i mnie drażni - bo czas znajdzie się dopiero w weekend. A obok leży PnP Iron Curtain.
Co do samego Grimmoira - to bardzo jestem ciekaw, czy przypadkiem nie miałem okazji zagrać to pod inną nazwą.
Projekt wzbudza już moje zainteresowanie samą grafiką, która jest nietuzinkowa, plus bajkowy setting "dla dorosłych".
Mechanicznie mam tylko obawy czy nie będzie za bardzo "fiddly", tak po rzucie oka na instrukcję.
Osobiście bardzo sobie cenię Krzyśka Matusika i jego projekty. Zdecydowanie niedoceniony autor.
Z ambicjami na działanie w stylu: "ja siama" - co niestety za bardzo zajmuje mu głowę, odciągając od skupienia się na projektowaniu.
Taki, wiecie, Martin Wallace :mrgreen:
Jego jednotaliowe Mercatores zupełnie niezasłużenie przeszło zbyt cicho.
bloodyopel
Posty: 11
Rejestracja: 04 cze 2018, 10:48

Re: Print and Play

Post autor: bloodyopel »

Witajcie.

To mój pierwszy post na tym forum.
Czytam sobie ten wątek i widzę masę różnych gier, lecz niestety dużo mi nie mówią same tytuły czy skrótowa mechanika gry. Jestem raczej raczkujący w planszówkach i karciankach.

Chciałbym sobie wykonać swoją pierwszą planszówkę/karciankę DIY, lecz warunkiem jest to, aby fajnie grało się w 2 osoby, czasem w czwórkę. Mam kolorowy druk niemalże bez limitu, stare żetony od pokera do obklejenia, jakieś kostki, drukarkę 3D jakby były potrzebne jakieś figurki ;)
Co byście polecili na pierwszą grę do wykonania? Z balansem przeważającym na grywalność niż estetykę

Wcześniej, z normalniejszych gier, w parze grałem jedynie w splendor, farmageddon i wsiąść do pociągu.
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Print and Play

Post autor: KamradziejTomal »

Witajcie.

To mój pierwszy post na tym forum.
Czytam sobie ten wątek i widzę masę różnych gier, lecz niestety dużo mi nie mówią same tytuły czy skrótowa mechanika gry. Jestem raczej raczkujący w planszówkach i karciankach.

Chciałbym sobie wykonać swoją pierwszą planszówkę/karciankę DIY, lecz warunkiem jest to, aby fajnie grało się w 2 osoby, czasem w czwórkę. Mam kolorowy druk niemalże bez limitu, stare żetony od pokera do obklejenia, jakieś kostki, drukarkę 3D jakby były potrzebne jakieś figurki ;)
Co byście polecili na pierwszą grę do wykonania? Z balansem przeważającym na grywalność niż estetykę

Wcześniej, z normalniejszych gier, w parze grałem jedynie w splendor, farmageddon i wsiąść do pociągu.
Ja bym polecił Jaipur - fajna gra tylko dwuosobowa, same karty + kilka żetonów. Poszukaj niedaleko w dziale Zrób to Sam, jest wątek gdzie Sir_Yaro robił PnP i wykorzystał właśnie żetony do pokera + wydruk. Myślę że w sam raz na zabawę pierwszy raz.

EDIT: Nawet znalazłem dla Ciebie viewtopic.php?f=61&t=46888
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
bloodyopel
Posty: 11
Rejestracja: 04 cze 2018, 10:48

Re: Print and Play

Post autor: bloodyopel »

@KamradziejTomal tak, widziałem ją tutaj (jak i w sumie wszystkie od Sir_Yaro na tym forum) i zastanawiałem się nad nią jako pierwszą. Tak więc jest jeden głos na Jaipur :)
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 397
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Print and Play

Post autor: Lets_Grajmy »

bloodyopel pisze: 04 cze 2018, 11:16 Witajcie.

To mój pierwszy post na tym forum.
Czytam sobie ten wątek i widzę masę różnych gier, lecz niestety dużo mi nie mówią same tytuły czy skrótowa mechanika gry. Jestem raczej raczkujący w planszówkach i karciankach.

Chciałbym sobie wykonać swoją pierwszą planszówkę/karciankę DIY, lecz warunkiem jest to, aby fajnie grało się w 2 osoby, czasem w czwórkę. Mam kolorowy druk niemalże bez limitu, stare żetony od pokera do obklejenia, jakieś kostki, drukarkę 3D jakby były potrzebne jakieś figurki ;)
Co byście polecili na pierwszą grę do wykonania? Z balansem przeważającym na grywalność niż estetykę

Wcześniej, z normalniejszych gier, w parze grałem jedynie w splendor, farmageddon i wsiąść do pociągu.
Drukowałem ostatnio Villagers PnP. 1-5 graczy. Najlepiej jednak w 2 lub 4 osoby. Gra karciana z niewielką interakcją w budowanie wioski w średniowieczu. Sporo kart do wydrukowania a dodatkowo są potrzebne jakieś monety w kilku nominałach i tyle.

Generalnie polecam portfolio Sir_Yaro. Spolszczył wiele bardzo dobrych gier.

Możesz też zajrzeć tutaj: viewtopic.php?f=1&t=10740#p204252

Znajdziesz tu głównie tłumaczenia instrukcji, trochę tłumaczeń elementów gier, ale też i całe gry.
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
bloodyopel
Posty: 11
Rejestracja: 04 cze 2018, 10:48

Re: Print and Play

Post autor: bloodyopel »

Dzięki panowie za porady - lecę z tematem :) viewtopic.php?p=1050159#p1050159
virnik
Posty: 56
Rejestracja: 22 cze 2017, 13:50
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Print and Play

Post autor: virnik »

Krionah pisze: 15 kwie 2018, 20:57
maciejo pisze: 13 kwie 2018, 23:29
Krionah pisze: 13 kwie 2018, 13:09

Myślałem nad tym ale tekst na kartach jest napisany banalnym językiem i odpuściłem. Instrukcję natomiast przetłumaczę.
Super :D
Kiedy tak mniej więcej zamierzasz tłumaczyć ?
Jeżeli ta do PnP jest pewna, tzn. nie będzie jeszcze zmieniana, to usiądę do tego jutro :)
Jak postępy? :)
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Print and Play

Post autor: mauserem »

tak sobie śledzę hotness na BGG
i zawędrowała dość wysoko gra PnP solo - Draugr
wygląda to bardzo interesująco od strony mechanicznej
a strona wizualna, specyficzna, ale dla mnie ma niesamowity urok
Obrazek
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 142 times
Been thanked: 42 times

Re: Print and Play

Post autor: elbruus »

Polecam grę Black Sonata - https://boardgamegeek.com/boardgame/231218/black-sonata
Obecnie trwa zbiórka na KS na wersję pudełkową (około 130 zł z przesyłką) ale już za ułamek tej kwoty możemy sobie wydrukować to sami. Gra w stylu hidden movement, podobna do Listów z Whitechapel ale tylko solo. Polecam ze względu na poziom trudności i innowacyjność mechaniki podglądania kart przez dziurkę od klucza, nie łatwo jest wydedukować kim jest Mroczna Dama :wink: Nominacja do najlepszej gry p'n'p w 2017 roku.
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Print and Play

Post autor: Krionah »

virnik pisze: 15 cze 2018, 12:29
Krionah pisze: 15 kwie 2018, 20:57
maciejo pisze: 13 kwie 2018, 23:29

Super :D
Kiedy tak mniej więcej zamierzasz tłumaczyć ?
Jeżeli ta do PnP jest pewna, tzn. nie będzie jeszcze zmieniana, to usiądę do tego jutro :)
Jak postępy? :)
Póki co wstrzymałem prace, podobno ma być jakaś zaktualizowana wersja instrukcji. Dostanę finalne pliki PnP, to wrócę do tematu.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3357
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1280 times

Re: Print and Play

Post autor: seki »

Panie i panowie mam swojego króla gier pnp. Ganz schön clever bgg. Po wydrukowaniu planszy punktacji, którą w trakcie gry zakreślamy, wystarczy dobrać 6 kostek w różnych kolorach i koniec przygotowywania. Po rozłożeniu gry zagrałem solo 7 razy nie mogąc się oderwać. Bardzo wciąga. Polecam. Gra nominowana w tym roku do Kennerspiel des Jahres od mocno cenionego ostatnio w Niemczech Wolfganga Warsch. Wg statystyk na bgg gra cieszy jeszcze bardziej w składzie 2 osobowym. Gra jest też dostępna on-line na stronie wydawcy oraz na androidzie za 12,99 zł.
Cohen
Posty: 1
Rejestracja: 28 cze 2010, 19:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Print and Play

Post autor: Cohen »

Witam,

Szukam dodatku do Fief - France 1429 , chodzi mi o Fief - France 1429 Expansions Pack dostępność do dodatku jest niewielka .
Chętnie bym go wydrukował i wykonał ale mam spory problem ze znalezieniem plików, czy ma może ktoś z was przydatne pliki ?
(jeżeli post w nie odpowiednim temacie to przepraszam).
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Print and Play

Post autor: playerator »

Cohen pisze: 19 paź 2018, 15:07 Witam,

Szukam dodatku do Fief - France 1429 , chodzi mi o Fief - France 1429 Expansions Pack dostępność do dodatku jest niewielka .
Chętnie bym go wydrukował i wykonał ale mam spory problem ze znalezieniem plików, czy ma może ktoś z was przydatne pliki ?
(jeżeli post w nie odpowiednim temacie to przepraszam).
Będzie polskie wydanie dodatków - klik
Ostatnie informacje - klik
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 49
Rejestracja: 05 maja 2009, 20:56

Re: Print and Play

Post autor: Pablo »

Rzuciłem okiem na kampanię gry Czas Patriotów https://wspieram.to/CzasPatriotow Gra na czasie 8) Autor deklaruje, że przez cały czas trwania kampanii, można po wysłaniu maila otrzymać pliki z wersji prototypowej do samodzielnego wydruku i przetestowania gry. Wygląda na porządną eurogrę.
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Print and Play

Post autor: orzeh »

Szukałem na forum - nie ma info więc napiszę - gra (chyba pierwsza) Forge War autorstwa Isaac Childres w wersji PnP, dość dużo elementów
http://www.cephalofair.com/forge-war-print-play
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Print and Play

Post autor: maciejo »

mauserem pisze: 15 cze 2018, 12:40 tak sobie śledzę hotness na BGG
i zawędrowała dość wysoko gra PnP solo - Draugr
wygląda to bardzo interesująco od strony mechanicznej
a strona wizualna, specyficzna, ale dla mnie ma niesamowity urok
Obrazek
Mam, gram,gra jest świetna.
Polecam
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Print and Play

Post autor: playerator »

Przymusowy pobyt w domu można dobrze wykorzystać - 87 gier print&play w okazyjnej cenie 0.00 $. Miłego drukowania.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
DeZet
Posty: 53
Rejestracja: 28 paź 2019, 12:02
Has thanked: 88 times
Been thanked: 9 times

Re: Print and Play

Post autor: DeZet »

Moze zna ktos jakies godne polecenia drukarnie do takich gier?
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 455
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 254 times

Re: Print and Play

Post autor: adrturz »

A gdyby ktoś szukał czegoś, aby zająć na chwilę młodszych - może spróbować okolicznościową wersję Bandido (w PL): https://vertima.trade/nowy-bandido-w-da ... -helvetiq/

:)
ODPOWIEDZ