Chaos in the Old World / Chaos w Starym Świecie (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
gogovsky
Posty: 2180
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 460 times
Been thanked: 503 times

Re: Chaos w Starym Świecie (Eric M. Lang)

Post autor: gogovsky »

Michał M pisze: 26 kwie 2019, 15:26
Halloween pisze: 26 kwie 2019, 15:08Tez troche sami jestescie sobie winni bo zamiast zajac sie nowszymi pozycjami interesujecie sie starszym, kompletnie niedostepnym tytulem.
To tak na poważnie?
od dawna wiadomo, że kolega jest trollem i próbuje wzbudzać kontrowersje;)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Chaos w Starym Świecie (Eric M. Lang)

Post autor: Halloween »

Michał M pisze: 26 kwie 2019, 15:26
Halloween pisze: 26 kwie 2019, 15:08Tez troche sami jestescie sobie winni bo zamiast zajac sie nowszymi pozycjami interesujecie sie starszym, kompletnie niedostepnym tytulem.
To tak na poważnie?
To troche nielogiczne, ze narzekacie na ceny dodatku,ktory jest od dawna nieprodukowany.
Wiadomo, ze jest go coraz mniej bo ulega zgubieniu, zniszczeniu etc. A w wypadku Chaosu ten tytul byl hitem w swoim czasie wiec pewnie duzo osob postanowilo go sobie trzymac na dobre.

Teraz jest taki wybor gier, ze nie ma sensu fixowac sie na jednej i placic wiecej niz wydaje Ci sie, ze jest warta. Wiec nawet jak szczura nikt wam nie zeskanuje to nie tracicie az tak duzo jak Ci sie wydaje. Nie rob z tego jakiegos Swietego Graala, to zwyczajny dodatek jakich duzo o tym pisalem.
Awatar użytkownika
anorak
Posty: 158
Rejestracja: 18 paź 2010, 16:37
Lokalizacja: Zielona Góra
Been thanked: 15 times

Re: Chaos w Starym Świecie (Eric M. Lang)

Post autor: anorak »

Cthulhu Wars jest ciągle w druku i można kupić za 550-600 złotych ze zniżkami w Planszostrefie albo Planszomanii. Jak ktoś chce tyle na Chaos w Starym Świecie z dodatkiem wydać, to warto się zastanowić czy nie lepiej zainwestować w CW, do którego ciągle drukują nowy content. No i figurki ma imponujące.
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: Chaos w Starym Świecie (Eric M. Lang)

Post autor: MiXB »

Pokusiłbym się o stwierdzenie, że gdyby nie Age of Shi... Age of Sigmar Chaos w Starym Świecie już dawno dostałby nową edycję. Ta gra to była jednak coś. Lang naprawdę odwalił kawał dobrej roboty z Warhammerem w 2009.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Chaos w Starym Świecie (Eric M. Lang)

Post autor: Halloween »

anorak pisze: 26 kwie 2019, 17:51 Cthulhu Wars jest ciągle w druku i można kupić za 550-600 złotych ze zniżkami w Planszostrefie albo Planszomanii. Jak ktoś chce tyle na Chaos w Starym Świecie z dodatkiem wydać, to warto się zastanowić czy nie lepiej zainwestować w CW, do którego ciągle drukują nowy content. No i figurki ma imponujące.
To mozliwe, ze dla wielu osob jest wada,ze Cthulhu ciagle zyje :) Bo jak im sie spodoba to wyloza jeszcze wiecej kasy niz to 550zl.

Tymczasem jezeli tylko wlasciciel Chaosu nie ma wielkiej nostalgii to pewnie za okolo 250zł na forum tu sie z nim rozstanie. Jedyne co traci nabywca to porzadne figsy z Cthulhu a 300zl zostaje mu w kieszeni. A z Chaosem nie będzie dodatkowo miał silnej pokusy zakupu dodatków jak juz wie, ze szczur nie jest wart zakupu po takich cenach. Podczas gdy w Cthulhu jest w czym wybierac i dodatki niektore sa bardzo wysoko oceniane wiec moze byc ciezej sie powstrzymac przed zakupem jak przed szczurem. To potencjalnie kupujacy "ryzykuje" duzo wieksze wydatki z Cthulhu.

Martwe gry maja swoje plusy! A na Wielkich Przedwiecznych trzeba płacić i płacić bo w kółko wymyślają coś nowego.
sasquach
Posty: 1803
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 921 times
Been thanked: 576 times

Re: Chaos w Starym Świecie (Eric M. Lang)

Post autor: sasquach »

duulamon pisze: 26 kwie 2019, 10:05 Ponawiam prośbę o skan kart z Rogatego Szczura. Rozumiem że jest z tym trochę zachodu i zajmie trochę czasu, ale w zamian ile uznania i wdzięczności od całej społeczności.
Przecież na bgg masz skany kart i innych elementów.
Awatar użytkownika
duulamon
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2018, 11:24
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Chaos w Starym Świecie (Eric M. Lang)

Post autor: duulamon »

autor: Halloween » pt, 26 kwie 2019, 12:23
A nie ma na chomiku tego przypadkiem? Jest tam ze dwoch userów co wrzucaja skany planszówek, nawet ciezko dostepnych tytułów.
Nie znalazłem. Jeśli masz dokładny namiar to podaj link.
autor: sasquach » pt, 26 kwie 2019, 18:09
Przecież na bgg masz skany kart i innych elementów.
Nie znalazłem. Jeśli masz dokładny namiar to podaj link.

Świata Cthulhu nie lubię, klimat Warhammera bardzo. Chciałbym zobaczyć jak wygląda rozgrywka z kartami z Rogatego Szczura. Niektórzy piszą że są lepsze, inni że gorsze, inni że po prostu inne. Sam chciałbym sprawdzić. A przepłacać aż tak nie zamierzam, bo ceny są dzisiaj kosmiczne (mógłbym za to kupić Blackstone Fortress i jeszcze by mi zostało).
sasquach
Posty: 1803
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 921 times
Been thanked: 576 times

Re: Chaos w Starym Świecie (Eric M. Lang)

Post autor: sasquach »

Awatar użytkownika
duulamon
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2018, 11:24
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Chaos w Starym Świecie (Eric M. Lang)

Post autor: duulamon »

OK, dzięki. Szukałem w plikach, nawet przez myśl mi nie przeszło żeby szukać w zdjęciach :? Z jakością szału nie ma, ale na bezrybiu...
Czy mógłby ktoś jeszcze sprawdzić i podać jakie są ilości poszczególnych kart?
sasquach
Posty: 1803
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 921 times
Been thanked: 576 times

Re: Chaos w Starym Świecie (Eric M. Lang)

Post autor: sasquach »

duulamon pisze: 26 kwie 2019, 22:18 OK, dzięki. Szukałem w plikach, nawet przez myśl mi nie przeszło żeby szukać w zdjęciach :? Z jakością szału nie ma, ale na bezrybiu...
Czy mógłby ktoś jeszcze sprawdzić i podać jakie są ilości poszczególnych kart?
Szczury po 3 sztuki każdej.
Nurgl - 2x ostateczna zaraza, 1x krucjata Nurgla, 3x ropna gorączka, 3x przyśpieszony rozkład, 3x brud reszta po 4
Tzeentch - 4x grom zminy, 2x uczeń niebieskiego, 2x deformacja, 2x portal spaczenia, 2x spaczeniowa nawałnica, reszta po 3
Slaanesh - 2x rozpusta, 2x szczęśliwa uległość, , 2x ekstatyczny występ, 2x zasłona tajemnic, 4x pokaz siły, reszta po 3
Khorn - 3x Terror, 3x Nienawiść, 2x Pokusa walki, reszta po 4
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 797
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 26 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Chaos w Starym Świecie (Eric M. Lang)

Post autor: Michał M »

gogovsky pisze: 26 kwie 2019, 15:40
Michał M pisze: 26 kwie 2019, 15:26
Halloween pisze: 26 kwie 2019, 15:08Tez troche sami jestescie sobie winni bo zamiast zajac sie nowszymi pozycjami interesujecie sie starszym, kompletnie niedostepnym tytulem.
To tak na poważnie?
od dawna wiadomo, że kolega jest trollem i próbuje wzbudzać kontrowersje;)
Właśnie widzę, właściwie nie wiem, po co pytałem.
Relox14
Posty: 7
Rejestracja: 18 paź 2019, 19:31

Re: Chaos w Starym Świecie (Eric M. Lang)

Post autor: Relox14 »

Cześć, zakupiłem chaos w starym świecie, ponieważ strasznie jara mnie ten klimat. Niestety, z tego co czytałem (dopiero po zakupie), gra bez dodatku jest słaba. Czy jest w ogóle jakakolwiek możliwość trafienia jeszcze dodatku w normalniejszych cenach niż 700 zł?
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Chaos w Starym Świecie (Eric M. Lang)

Post autor: warlock »

z tego co czytałem (dopiero po zakupie), gra bez dodatku jest słaba
Może lepiej zagraj w tę grę zamiast czytać, jaka jest lub nie jest ;).
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Chaos w Starym Świecie (Eric M. Lang)

Post autor: feniks_ciapek »

Gra nie jest słaba, tylko ma konkretną strategię (wszyscy bić Khorne'a), która może nie odpowiadać osobom szukającym równowagi. Dodatek trochę tę podstawową asymetrię zmniejsza, ale nie jest wymagany do tego, żeby się przy grze dobrze bawić.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Chaos w Starym Świecie (Eric M. Lang)

Post autor: Halloween »

Relox14 pisze: 22 paź 2019, 17:07 Cześć, zakupiłem chaos w starym świecie, ponieważ strasznie jara mnie ten klimat. Niestety, z tego co czytałem (dopiero po zakupie), gra bez dodatku jest słaba. Czy jest w ogóle jakakolwiek możliwość trafienia jeszcze dodatku w normalniejszych cenach niż 700 zł?
Dodatek doklada frakcje i zmienia talie, to NIE zmienia jakos gry diametralnie. Ta gra i tak jest losowa wiec nie martw sie i zagraj w podstawke. Jak sie spodoba to zawsze mozesz poprosic kogos o skany kart do wydruku (tytul jest zamkniety i nie moze byc przedrukowany w obecnej formie). A jak sie rozgrywka nie spodoba na co sa spore szanse bo jest dlugo i zwyciezca w duzej mierze wybierany losowo to problem z glowy.
Cena za dodatek jest absurdalna - zlota bizuterie mozna za to badziewie kupic.
dżodżo
Posty: 114
Rejestracja: 13 lip 2017, 19:12
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Chaos w Starym Świecie (Eric M. Lang)

Post autor: dżodżo »

Jak lubisz klimat WFB to graj i się ciesz podstawką, a dodatek - no cóż, może kiedyś trafisz za normalne pieniądze. Na pewno nie można powiedzieć, że gra jest słaba bez dodatku, a z dodatkiem staje się dobra.
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 497 times
Been thanked: 155 times

Re: Chaos w Starym Świecie (Eric M. Lang)

Post autor: EVOCATVS »

Miałem okazję kilka razy zagrać bez dodatku i grało się bardzo dobrze.
Relox14
Posty: 7
Rejestracja: 18 paź 2019, 19:31

Re: Chaos w Starym Świecie (Eric M. Lang)

Post autor: Relox14 »

Dzięki wielkie za odpowiedzi, trochę mnie uspokoiliście :)
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1334
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 123 times
Been thanked: 83 times

Re: Chaos w Starym Świecie (Eric M. Lang)

Post autor: nahar »

Ewentualnie poszukaj dodatku po angielsku. Chyba są trochę tańsze. A i ja też uważam, że nie ma co się fazować, że bez skavenów to jest słaba gra.
Jest dobra ma klimat, ale trzeba aby wszyscy wiedzieli, że należy pilnować Boga Krwi.

I tyle.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Chaos w Starym Świecie (Eric M. Lang)

Post autor: Jools »

Nie, no gra jest spoko.
Wszyscy sobie coś tam robią a Khorne ich bezkarnie bije.
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Chaos w Starym Świecie (Eric M. Lang)

Post autor: Morgon »

Jools pisze: 23 paź 2019, 19:55 Nie, no gra jest spoko.
Wszyscy sobie coś tam robią a Khorne ich bezkarnie bije.
Nie, no ręce opadają. Ile razy grałeś w tą grę?
michaelius
Posty: 95
Rejestracja: 19 lip 2010, 17:00
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Chaos w Starym Świecie (Eric M. Lang)

Post autor: michaelius »

Fajna gra jak ktoś lubi rzucać kostkami i nie przeszkadza mu, że o wygranej decyduje to kogo w ostatniej turze zaatakują gracze bez szans na zwycięstwo.
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Chaos w Starym Świecie (Eric M. Lang)

Post autor: Morgon »

michaelius pisze: 23 paź 2019, 20:20 Fajna gra jak ktoś lubi rzucać kostkami i nie przeszkadza mu, że o wygranej decyduje to kogo w ostatniej turze zaatakują gracze bez szans na zwycięstwo.
Kwestia kingmakingu jest zależna wyłącznie od tego z kim zasiadasz do gry i można to przypiąć wielu grom jako wadę, ale nie winna jest gra a gracze którzy nie grają na swój wynik tylko aby komuś napsuć jeśli sami nie mogą wygrać. Natomiast często bywa tak że kilku a nawet wszyscy gracze mają szansę na zwycięstwo w ostatniej rundzie i co wtedy? To są najpiękniejsze partie w tą grę.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Chaos w Starym Świecie (Eric M. Lang)

Post autor: Halloween »

michaelius pisze: 23 paź 2019, 20:20 Fajna gra jak ktoś lubi rzucać kostkami i nie przeszkadza mu, że o wygranej decyduje to kogo w ostatniej turze zaatakują gracze bez szans na zwycięstwo.
Wiele tytulow ma ta przypadlosc. W sumie ceche a nie przypadlosc. Niektorzy lubia grac na multiplayer wlasnie dlatego, że lider jest tepiony i slabsi moga sie odegrac. Znowu slabych nie trzeba tak bic i maja taryfe ulgowa, rownanie do dolu to tez plus w 4 osobowym gronie.

A Chaos w Starym swiecie to rowniez nostalgia do WFRP. Jeden z pierwszych RPG po polsku. Gdyby to bylo osadzone w innym uniwersum i nie mialo ciekawej planszy to juz by bylo zapomniane.
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2512
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 72 times

Re: Chaos w Starym Świecie (Eric M. Lang)

Post autor: Jan_1980 »

Klimat jest 110%. Powrót do lat 90 tych. Ale plansze jest słaba - ludzka skóra to przegięcie.
ps. przydałaby się wersja: "Porządek w Starym Świecie" :)
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
ODPOWIEDZ