Chaos in the Old World / Chaos w Starym Świecie (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Chaos w Starym Świecie: Rogaty Szczur - brakujące karty

Post autor: AkitaInu »

Jezeli masz numer konta to mozesz zglosic to na poliche, powinni do niego dotrzec

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Chaos w Starym Świecie: Rogaty Szczur - brakujące karty

Post autor: olsszak »

haptas pisze:Bo to szersza afera byla z tym panem od ktorego ja kupowalam, usunieto jego konta na fb i w grupie sprzedazy.
Poza tymi kartami gra jest kompletna, a jestem w stanie je wydrukowac z ludzka pomoca. Licze sie z tym ze tej gry juz nie odsprzedam, ale trudno.
Czy mówisz o Bart Banasty vel Bartłomiej Banasiak vel Maciej Filasiński?

Jeśli tak to ta osoba na tym forum funkcjonuje jako Angry_bear i sprzedaje różne rzeczy w tym wątku:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 53&t=36502

Na jednej z grup pojawił się wątek o tym Panu:
https://www.facebook.com/groups/1501835 ... 3545791835

Proponuję napisać do niego tutaj, a także zgłosić sprawę adminom z forum. Nie jesteś pierwszy.

Zidentyfikowano także jego konto na OLX:

http://www.olx.pl/oferta/x-wing-pelne-z ... 4001394e00
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Trawus
Posty: 192
Rejestracja: 06 lip 2014, 14:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Chaos w Starym Świecie: Rogaty Szczur - brakujące karty

Post autor: Trawus »

Przesyłam Ci w dwóch plikach skany kart. Wyciągnąłem co dałem rade z skanera w biurze. Jakby coś nie tak było to daj znać.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Chaos w Starym Świecie

Post autor: ariser »

Dodatek do zamówienia w 3trollach w przedsprzedaży. :) Termin dostawy - I połowa października.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Chaos w Starym Świecie

Post autor: Bary »

ariser pisze:Dodatek do zamówienia w 3trollach w przedsprzedaży. :) Termin dostawy - I połowa października.
Oczywiście podstawka też już jest dla tych, co chcieliby od razu komplet kupić. :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Chaos w Starym Świecie

Post autor: Pastorkris »

Nigdy nie miałem okazji zagrać w dodatek... Wiem, że wprowadza całkiem nowe karty zastępujące stare, co nie było mi potrzebne bo uwielbiam samą podstawkę :) Stąd pytanie:
Czy dodatek obliguje do grania w 5tkę? Tzn, w tym samym stopniu co podstawka w 4 ;) Wiecie, w kwestii balansu i przyjemności z gry.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Chaos w Starym Świecie

Post autor: janekbossko »

nie obliguje. Możesz używać nowych kart i grać we 4 :)
Awatar użytkownika
Kondzio167
Posty: 241
Rejestracja: 13 mar 2012, 23:28
Has thanked: 70 times
Been thanked: 42 times

Re: Chaos w Starym Świecie

Post autor: Kondzio167 »

Będzie ktoś tak miły i napisze mi ile i jakich koszulek potrzeba do zakoszulkowania Chaosu podstawki wraz z Dodatkiem? :)

Bardzo Dziekuje
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Chaos w Starym Świecie

Post autor: Olgierdd »

FFG podaje na swojej stronie ile potrzeba paczek koszulek i jakich rozmiarów, by zabezpieczyć ich gry. Można łatwo samemu policzyć

https://www.fantasyflightgames.com/en/p ... old-world/
Awatar użytkownika
Kondzio167
Posty: 241
Rejestracja: 13 mar 2012, 23:28
Has thanked: 70 times
Been thanked: 42 times

Re: Chaos w Starym Świecie

Post autor: Kondzio167 »

Olgierdd pisze:FFG podaje na swojej stronie ile potrzeba paczek koszulek i jakich rozmiarów, by zabezpieczyć ich gry. Można łatwo samemu policzyć

https://www.fantasyflightgames.com/en/p ... old-world/
Dziekować!
Lopezzo
Posty: 60
Rejestracja: 30 gru 2010, 21:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Chaos w Starym Świecie

Post autor: Lopezzo »

Nakład Rogatego szczura się skończył także kto planuje zakup w normalnej cenie radzę się pośpieszyć .
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Chaos w Starym Świecie

Post autor: vaski »

Mam pytanie.
W instrukcji Rogatego Szczura znajduje się zapis:
"Kartę Starego Świata "Domena Rogatego" należy zastąpić nowa poprawioną wersją tej karty zawartą w tym dodatku".
Czy nie mając tego dodatku powinno się wykonać korektę w/w karty we własnym zakresie, biorąc pod uwagę iż gramy tylko samą podstawką?
Awatar użytkownika
Trawus
Posty: 192
Rejestracja: 06 lip 2014, 14:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Chaos w Starym Świecie

Post autor: Trawus »

vaski pisze:Mam pytanie.
W instrukcji Rogatego Szczura znajduje się zapis:
"Kartę Starego Świata "Domena Rogatego" należy zastąpić nowa poprawioną wersją tej karty zawartą w tym dodatku".
Czy nie mając tego dodatku powinno się wykonać korektę w/w karty we własnym zakresie, biorąc pod uwagę iż gramy tylko samą podstawką?
Nie, kartę zmieniamy tylko grając z dodatkiem. Chodzi o balans po wprowadzeniu Rogatego do gry.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4624
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1932 times

Re: Chaos w Starym Świecie

Post autor: warlock »

Grając bez Rogatego Szczura usuwacie dodatkowe żetony Skavenów, które dorzucane są w dodatku? Te wszystkie znaczniki są skończone (jak się wyczerpią to się ich nie dodaje), więc teoretycznie ich nadmiar może zaburzać wydarzenia z podstawki ;).
Awatar użytkownika
rwieczor84
Posty: 46
Rejestracja: 27 kwie 2015, 13:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chaos w Starym Świecie

Post autor: rwieczor84 »

warlock pisze:Grając bez Rogatego Szczura usuwacie dodatkowe żetony Skavenów, które dorzucane są w dodatku? Te wszystkie znaczniki są skończone (jak się wyczerpią to się ich nie dodaje), więc teoretycznie ich nadmiar może zaburzać wydarzenia z podstawki ;).
Te dodatkowe żetony duzo nie zmienią i raczej się nie łapie ich limitu w podstawce.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Adasiek
Posty: 24
Rejestracja: 04 sty 2017, 23:30

Re: Chaos w Starym Świecie

Post autor: Adasiek »

Właśnie kupiłem angielska wersję gry pierwszej edycji. Jako, że gra jest dość stara, są dostępne Faq/erraty/balance changes?
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 363 times
Been thanked: 250 times

Re: Chaos w Starym Świecie

Post autor: Deem »

Adasiek pisze:Właśnie kupiłem angielska wersję gry pierwszej edycji. Jako, że gra jest dość stara, są dostępne Faq/erraty/balance changes?
Sprawdź na stronie FFG lub na bgg. Zwykle wydawca i boardgamegeek to najsensowniejsze źródła takich plików.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Chaos w Starym Świecie

Post autor: Olgierdd »

Raczej zostało tylko BGG, Fantasy Flight Games wszystko co miał na licencji Games Workshop zdjął ze swojej strony. Możliwe, że bezpośrednie linki do plików pdf nadal działają, ale trzeba je znać.
Awatar użytkownika
xxtomek93xx
Posty: 65
Rejestracja: 11 sie 2017, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 13 times
Been thanked: 2 times

Re: Chaos w Starym Świecie

Post autor: xxtomek93xx »

Mam takie pytanie :P bo w chwili obecnej ciężko jest dorwać dodatek w rozsądnej cenie. A konkretnie jest on nawet droższy od podstawki. Tutaj moje pytanie czy gra podstawowa w zupełności wystarczy? Czy może opłaca się zainwestować ~400 zł na grę podstawową z dodatkiem?
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 363 times
Been thanked: 250 times

Re: Chaos w Starym Świecie

Post autor: Deem »

xxtomek93xx pisze:Mam takie pytanie :P bo w chwili obecnej ciężko jest dorwać dodatek w rozsądnej cenie. A konkretnie jest on nawet droższy od podstawki. Tutaj moje pytanie czy gra podstawowa w zupełności wystarczy? Czy może opłaca się zainwestować ~400 zł na grę podstawową z dodatkiem?
Jeśli grasz w 4 osoby to podstawka w zupełności wystarczy.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Chaos w Starym Świecie

Post autor: Morgon »

Dodatek dodaje piątą potęgę oraz nową talię dla każdej z pozostałych potęg. Jak nie masz ciśnienia na granie w pięć osób to sobie daruj bo cena dodatku jest teraz już bardzo wysoka. Można spotkać się z opinią, że talie z dodatku są lepiej zbalansowane. Myślę, że to kwestia ogrania, bo każdą frakcją i przeciwko każdej trzeba nauczyć się grać. W dodatku na pewno Khornowi jest łatwiej próbować wygrać na punkty niż w podstawce. Jak każdy dobry dodatek tak i ten poszerza wachlarz możliwości. Kup podstawkę, jak się ogracie i się spodoba, wtedy można się się szarpnąć na dodatek (albo lepiej polować na jakąś okazję na rynku wtórnym).
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Chaos w Starym Świecie

Post autor: Pastorkris »

xxtomek93xx pisze:Mam takie pytanie :P bo w chwili obecnej ciężko jest dorwać dodatek w rozsądnej cenie. A konkretnie jest on nawet droższy od podstawki. Tutaj moje pytanie czy gra podstawowa w zupełności wystarczy? Czy może opłaca się zainwestować ~400 zł na grę podstawową z dodatkiem?
Nie daj się zwariować. Kup samą podstawkę. Wtedy albo zagracie 50 partii i będziecie chcieli jeszcze więcej, albo gra wam nie podejdzie i ją sprzedasz. Dodatek wywala wszystkie karty z podstawki, więc tak na prawdę robi z niej "nową" grę.
Czy będzie to warte powiedzmy, że dwóch stówek? Sam ocenisz jak sprawdzisz czy sama podstawka jest u was czegoś warta.
Awatar użytkownika
xxtomek93xx
Posty: 65
Rejestracja: 11 sie 2017, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 13 times
Been thanked: 2 times

Re: Chaos w Starym Świecie

Post autor: xxtomek93xx »

Okej dzięki za podpowiedzi. Zrobię tak jak mówicie. Na początek podstawka, później zobaczymy.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1802
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Chaos w Starym Świecie

Post autor: hipcio_stg »

Najlepiej zagraj gdzieś przed zakupem. Dla mnie to najbardziej przereklamowana gra! Każdego prowadzi gra za rękę i zmusza do konkretnego stylu gry. Ładna jest sama plansza i to tyle dla mnie. Nie dałbym 50zł.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Chaos w Starym Świecie

Post autor: Olgierdd »

Dodatek jest bardzo dobry, nowe talie są wg. mnie lepsze niż te w podstawce, ale to w żaden sposób nie umniejsza miodności i regrywalności samej podstawki. Jeżeli się wahasz to możesz sobie dodatek odpuścić, gra nic bez niego zupełnie nic nie traci.
ODPOWIEDZ