Lords of Waterdeep (Peter Lee, Rodney Thompson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: playerator »

Cyp pisze: 27 sie 2018, 19:26
Gizmoo pisze: 27 sie 2018, 14:33poczekam do Essen i chyba na stoisku Broken Token kupię te piękne, metalowe monetki.
(...) Dużo taniej mogą tam kosztować? Bo przyznam, że 45$ to sporo...
Cena pewnie będzie ta sama. Ale sprawdź sobie koszty wysyłki od Broken Token :).
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: RUNner »

Jestem po 4 partiach i cały czas gra mi się podoba jak za pierwszym razem :) Mechanika działa znakomicie, a klimat? To już kwestia indywidualna. Rozgrywka jest mega płynna, akcja za akcją, do tego karty intryg. Świetny pomysł żeby rozruszać eurasa! Fajne jest też to, że nie ma tutaj efektu kuli śnieżnej, a każda runda to nowe rozdanie. Dlatego nawet jak się cały czas odstaje w punktacji, to zawsze jest szansa na wykonanie jakiegoś grubego questa i dogonienie przeciwników. Do tej pory grałem tylko w 2 osoby i pomimo tego, że wraz z rozwojem partii (pojawianiem się nowych budynków) jest coraz mniej możliwości blokowania przeciwnika, nadal jest to ciekawy wyścig do lokalizacji. Pewną wadą może być losowość questów, które nie zawsze się mogą ułożyć po myśli gracza. Nawet wykonując akcję resetu, nie jesteśmy w stanie przewidzieć czy to będzie korzystne zagranie. Dla mnie ten drobny brak balansu nie jest wielkim problemem, ale miłośników równych szans na pewno to będzie raziło.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: Largo »

Ostatnimi czasy stałem się szczęśliwym posiadaczem LoW wraz z dodatkiem. Dla mnie jest to absolutny top gier planszowych. Nie będę się rozwodził nad tematem, bo być może uda mi się sklecić coś więcej lub pełnoprawną recenzję w późniejszym czasie, jednak mam do was pytanie o insert. Konkretniej rzecz biorąc chciałbym zapytać o to jak przechowujecie swoje egzemplarze? Niestety standardowy insert, choć wspaniały w teorii, to w praktyce składanie gry i wciskanie tam kasy i żetonów punktacji to prawdziwy 'pain in the ***'. Wiadomo są organizery "śrubkowe" (btw. jakich używacie jeżeli już), ale może ktoś znalazł coś innego/nowego/lepszego? Widzę, że drewniany insert do tej gry jest nie do dostania w Polsce, a szkoda...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: rastula »

Ja chowam karty pod wypraskę. Trochę się nie domyka pudełko ale co tam (karty w koszulkach z wkładkami polonizacyjnymi + komplet meepli zamiast kostek).
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: konrad.rymczak »

@Largo zerknij na folded space, teraz również na KS
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: Largo »

Dzięki za folded space :D Świetna sprawa i możliwe, że się skuszę, ale natrafiłem też na coś na BGG. Otóż: https://boardgamegeek.com/thread/139818 ... ert/page/1.
I tutaj miałbym parę pytań odnośnie tego insertu z płyty:
1. Wykonywał go ktoś? Chodzi głównie o wymiary jakie trzeba uwzględnić. Oczywiście jeżeli zdecydowałbym się na zrobienie go samemu to wszystko będę mierzył, ale zawsze warto zapytać chcąc zaoszczędzić sobie trochę czasu :P
2. Gdzie w Warszawie można się zaopatrzyć w zestaw do zrobienia takiego insertu i ewentualnie jakie konkretnie produkty polecacie?

I jedno pytanie trochę poza całością:
1. Nie wiecie może, czy idzie gdzieś w Polsce zakupić zestaw DnDeeples, żeby podmienić kosteczki :)?
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: playerator »

tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: konrad.rymczak »

@Largo może nie jest to DnDeeples ale łatwej dostępne https://mepel.pl/zestaw-pionkow-lords-of-waterdeep (obecnie brak ale bywają)
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: Largo »

Dzięki za rady :) przerzucę swoje wypociny do tematu o insertach i będę czatował na te meeple. Jeszcze raz dzięki :)
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: playerator »

Largo pisze: 03 sty 2019, 08:44 Dzięki za rady :) przerzucę swoje wypociny do tematu o insertach i będę czatował na te meeple. Jeszcze raz dzięki :)
Ja kupiłem na sztuki - takie. Są mniejsze, bardziej zbliżone do oryginalnych kostek.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: konrad.rymczak »

playerator pisze: 03 sty 2019, 09:55 Ja kupiłem na sztuki - takie. Są mniejsze, bardziej zbliżone do oryginalnych kostek.
Ale jak chcesz z naklejkami to niestety muszą być większe: https://mepel.pl/naklejki-postaci-do-lords-of-waterdeep
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Lords of Waterdeep (Peter Lee, Rodney Thompson)

Post autor: Largo »

Jako, że potrzebowałem jednak troszkę szybciej sklecić coś do transportu gry wymyśliłem coś takiego: https://imgur.com/a/i59seTW. Trochę miejsca jeszcze zostało, także albo wrzucę tam część budynków albo porozkładam bardziej swobodnie inne rzeczy :) Dzięki za pomoc :)
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Lords of Waterdeep (Peter Lee, Rodney Thompson)

Post autor: Dwntn »

Cześć,

Pozwolę sobie nieco odkopać ten stary wątek, bo choć nie jest to żadna nowość na rynku, zdarzyło mi się ostatnio spędzić trochę czasu przy tablecie, grając w cyfrową wersję LoW. Czy gra mi się spodobała i czy dałem się przekonać co do tych całych cyfrowych planszówek? Odpowiedzi na te pytania zamieściłem w mojej najnowszej recenzji:

Recenzja cyfrowej edycji Lords of Waterdeep na blogu Custodian of Mecatol Rex na ZnadPlanszy.pl

- K.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lords of Waterdeep (Peter Lee, Rodney Thompson)

Post autor: RUNner »

Nie wytrzymałem i nabyłem dodatek. Na razie nie będę z nim grał, bo nie czuję żeby podstawka się nam znudziła, ale posiadać musiałem ;)
Szkoda, że tak zacna gra nie doczekała się polskiego wydania. Może Portal by się skusił? ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Lords of Waterdeep (Peter Lee, Rodney Thompson)

Post autor: Leser »

RUNner pisze: 04 kwie 2019, 11:07 Nie wytrzymałem i nabyłem dodatek. Na razie nie będę z nim grał, bo nie czuję żeby podstawka się nam znudziła, ale posiadać musiałem ;)
Szkoda, że tak zacna gra nie doczekała się polskiego wydania. Może Portal by się skusił? ;)
Skusiłby się pewnie każdy polski wydawca - problem w tym, że Wizards of the Coast nie są zainteresowani istnieniem innych wersji językowych. Nie ma wersji niemieckiej ani francuskiej, tym bardziej swojej wersji nie ma co się spodziewać prowincjonalne afrykańskie państwo takie jak Polska ;)
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Lords of Waterdeep (Peter Lee, Rodney Thompson)

Post autor: Largo »

RUNner pisze: 04 kwie 2019, 11:07 Nie wytrzymałem i nabyłem dodatek. Na razie nie będę z nim grał, bo nie czuję żeby podstawka się nam znudziła, ale posiadać musiałem ;)
Szkoda, że tak zacna gra nie doczekała się polskiego wydania. Może Portal by się skusił? ;)
Sprawdź, czy wszystko masz kompatybilne z podstawką. U mnie niestety meeple mają inny odcień i karty również. Prawda jest taka, że w ferworze walki taka rzecz staje się nieistotna i ciężko się tego dopatrzyć (zwłaszcza przy sztucznym świetle), ale niesmak pozostaje. Podobno można pisać do wydawcy i czasami wymieniają nawet cały dodatek, ale nie chciało mi się w to bawić.
Koniecznie dodaj odrazu dwa dodatki. Gra jest wtedy, co prawda długa, ale genialna w jeszcze większym stopniu :D
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Lords of Waterdeep (Peter Lee, Rodney Thompson)

Post autor: jrz8888 »

Sądzicie, że jest szansa w niedalekiej przyszłości na polskie wydanie...?
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Lords of Waterdeep (Peter Lee, Rodney Thompson)

Post autor: Largo »

jrz8888 pisze: 18 lip 2019, 07:35 Sądzicie, że jest szansa w niedalekiej przyszłości na polskie wydanie...?
Nie ma żadnych szans. Abstrahując od faktu, że na rynku jest już baaardzo dużo świetnych worker placementów i byłoby dużym ryzykiem wydawanie LoW dopiero teraz po polsku to i tak większość zainteresowanych ma swoją wersje ang w Polsce. Ponadto ktoś wspominał, że jest zamieszanie z prawami do tego tytułu w Polsce. Gdzieś przewinęło mi się przed oczami, że chyba cdp.pl ma do niego prawa, ale coś nie chce mi się w to wierzyć. Od siebie tylko dodam, że wymagany jest jedynie podstawowy ang żeby pograć, a zasady są banalnie proste. Polecam :)
SuCHaR
Posty: 269
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Lords of Waterdeep (Peter Lee, Rodney Thompson)

Post autor: SuCHaR »

jrz8888 pisze: 18 lip 2019, 07:35 Sądzicie, że jest szansa w niedalekiej przyszłości na polskie wydanie...?
Nie ma takiej opcji
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Lords of Waterdeep (Peter Lee, Rodney Thompson)

Post autor: jrz8888 »

A może znajdzie się gdzieś w sieci spolszczoną instrukcję?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lords of Waterdeep (Peter Lee, Rodney Thompson)

Post autor: RUNner »

jrz8888 pisze: 18 lip 2019, 08:23 A może znajdzie się gdzieś w sieci spolszczoną instrukcję?
Na bgg masz nie tylko instrukcję, ale też gotowe polskie wkładki w karty.
https://www.boardgamegeek.com/boardgame ... deep/files
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 315
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 56 times
Been thanked: 43 times

Re: Lords of Waterdeep (Peter Lee, Rodney Thompson)

Post autor: xtomashx »

Skusiłem się i zakupiłem w końcu dodatek. Szukam najbardziej optymalnej listy kart które trzeba usunąć z gry przy dodawaniu nowych. Na bgg są dwa spisy jednak dosyć stare i może ktoś ogarnął coś lepszego?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep (Peter Lee, Rodney Thompson)

Post autor: kwiatosz »

Jeśli chcesz świetnie policzonej gry, to lepiej grać na podstawce niestety. Dodatek daje przegięte karty właśnie po to, żeby można było robić wyczyny godne DDków gdy się komuś coś będzie kombować. Same nowe budynki sprawiają,że balans questów to tylko teoria. W połączeniu z kartami już w ogóle.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
velpablo
Posty: 40
Rejestracja: 30 gru 2019, 18:24
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Lords of Waterdeep (Peter Lee, Rodney Thompson)

Post autor: velpablo »

Jakby ktoś się chciał zaopatrzyć w zestaw meepli (wzorowanych na DNDeeples), żeby zastąpić kosteczki, to zapraszam do tego wątku:
viewtopic.php?f=55&t=70018
Spoiler:
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 637 times

Re: Lords of Waterdeep (Peter Lee, Rodney Thompson)

Post autor: EsperanzaDMV »

Odkopię wątek z tą świetną grą (spoiler alert), ponieważ po wielu partiach w wersję digital, w końcu zakupiłem grę (od razu z dodatkiem) i mogłem przetestować jak gra wygląda i działa w oryginalnej wersji na stole.

Na wstępie muszę zaznaczyć, że jestem fanem Forgotten Realms. Znam Waterdeep z gier komputerowych, z książek. Grając w LoW czytałem każde wtrącenie fabularne, patrzyłem na każdą ilustrację i patrzyłem jak koresponduje z nazwą karty i dopiskiem - oczywiście z czasem coraz rzadziej, ale na początku czytałem wszystko. Z mojej perspektywy - ta gra ma naprawdę dużo klimatu, jak na grę euro oczywiście. W czasie gry wszyscy gracze też wczuli się i nie było "marchewek", tylko byli wojownicy, realizowanie misji także miało swoją szerszą historę. W skrócie - jeśli ktoś czuje klimat w "Na skrzydłach" czy "Tyrants of the Underdark", to odnajdzie go także i w tej grze. Wszystko zależy od samego gracza.

Zacznę od minusów. Widziałem zachwyty nad wypraską, natomiast... ja ich nie podzielam. Tzn. wszystko jest świetnie zaprojektowane, ale cały ten ogólny obraz psują drobnostki. Tak jak pisał kiedyś o wyprasce kwiatosz, ta gra byłaby wypraskowym Graalem gdyby tylko ktoś pomyślał o odrobinę głębszych i szerszych pojemnikach na karty, tak by mieściły chociaż bardzo przylegające Ultro ProFity, oraz o większych przegródkach na pionki gracza - na ten moment muszę wciskać je mocno na siłę, nie rozumiem dlaczego nie można było ich zrobić odrobinę większych - zwłaszcza te z dodatku są cholernie za małe, zastanawiam się czy nie potraktować ich suszarką (nie jestem fanem cięcia wyprasek). Tak samo nie wszystkie żetony zmieściły mi się w przewidzianych do tego przegródkach - bodajże kilka monet o wartości 1 i jeszcze jakichś innych żetonów musiałem wrzucić pod wypraskę (podobnie zresztą jak część zakoszulkowanych kart). No i pudełko od podstawki... Ta przerwa z boku opakowania wygląda spoko, ale płytkie wieko jest cholernie niepraktyczne. Plus najważniejszy zarzut - nigdy nie transportujcie tej gry w pionie, bo nie poznacie zawartości gry po otwarciu. To powinien być Wasz poziomy pułkownik, jak ktoś chce zagrać to zaprasza się do siebie ;)
Drugi minus jaki mam, to setup gry z oboma modułami z dodatku. Konieczność usuwania części kart misji, intryg i budynków z gry podstawowej przed każdą grą jest upierdliwa o tyle, że po skończonej grze trzeba najpierw wszystkie trzy stosy posortować, oddzielić elementy z podstawki i dopiero potem dodać elementy z dodatku, i znów wszystko potasować. Upierdliwe to, już wolałbym lepiej zbalansować elementy gry i mieszać wszystko.

Ponarzekałem, to teraz czas przejść do zachwytów. Jeśli chodzi o wykonanie, to oprócz wypraski wykonanie tej gry jest świetne. Karty, plansza, żetony, nawet ta wypraska i jej zaprojektowanie zasługuje jednak mimo wszystko na plus. O klimacie już napisałem, zatem co sądzę o samej mechanice? Uwielbiam tę grę za to, jaki ma idealny balans między worker placementem, negatywną interakcją i liczbą decyzyjności (która wbrew pozorom jest tu całkiem spora). Na pewno nie zgodzę się z częścią wcześniejszych głosów, że po wylosowaniu lorda gra prowadzi gracza za rękę - nie raz i nie dwa zdarzało mi się nie iść wcale ścieżką wytyczoną przez lorda, a realizować inne karty misji, z innych domen - albo bonus z plot mission był mi bardzo przydatny, albo chciałem podebrać misję przeciwnikowi, by on nie mógł jej zrealizować (zwłaszcza, jak jest warta 25 czy 40 punktów), albo chciałem wywieść rywala w pole jakie misje dadzą mi bonus na koniec gry. Jak dołoży się oba moduły z dodatku, to gra staje się naprawdę sporą zagwozdką - chociażby czy zbierać te super akcje dające też spaczenie ("corruption"), czy lepiej jednak pójść w inną stronę... Mam też takie wrażenie, że grając z dodatkiem zagrywa się dużo więcej kart intryg niż podczas gry w podstawkę (co jest też super). Negatywna interakcja jest tu na idealnym dla mnie poziomie - nie jest to żaden pasjans, a z drugiej strony rywal może faktycznie zaszkodzić, ale nie w taki sposób, że jedyne co pozostaje to wywrócić ze złości stół do góry nogami ;) Tylko trzeba zakasać rękawy i dostosować strategię do wydarzeń na stole. Do tego całkiem ciekawa interakcja nad stołem - u mnie regularnie padało pytanie "to jakie Ty misje zbierasz?", i jeśli ktoś nie gra w banalny sposób "biorę misje tylko z domen mojego lorda", to jest tu nawet pole do blefu - ale to już jest specyficzna sytuacja i zależy od graczy i tego, jak grają, nie ma co brać tego za pewnik że w tej grze zawsze się pojawi.

Odniosę się jeszcze do jednego zarzutu, jaki padł w tej dyskusji (jestem świeżo po lekturze wszystkich 16 stron) - grałem dotychczas dwie partie Xanatharem. Raz sam go wylosowałem, innym razem przeciwnik. Za każdym razem Xanathar wygrał... Faktycznie, jest trudniej, wymaga zupełnie nowego podejścia, trzeba umiejętnie balansować liczbą posiadanego spaczenia, ale wygrana nim jest zdecydowanie możliwa. Powiem więcej - gra nim jest o tyle ciekawsza od standardowej rozgrywki "typowym" lordem, że wręcz cieszyłem się, kiedy go wreszcie wylosowałem. Nie ma znaczenia, z jakiej domeny się weźmie misje - liczy się zysk z ich realizacji, do tego mocarne pola z bonusowym spaczeniem już nie są wcale aż takie negatywne. Do tego jak tylko wyjdzie budynek pozwalający zredukować spaczenie, to zdecydowanie trzeba go wybudować (i korzystać), a jak pojawi się plot mission pozwalające dostać nagrodę za skorzystanie ze swojego budynku jak się samemu z niego korzysta, to jest to już solidna podstawa do wygranej. Trzeba też uważać na karty intryg odrzucające znaczniki spaczenia poza grę - to potrafi mocno pokrzyżować szyki. Do tego ten mindfuck u rywala, jak rozkminia którego mam lorda, na które karty misji poluję - z reguły kiedy rywale się orientują, że mogę mieć tego beholdera (to chyba "obserwator" po polsku?), to jest już za późno, by namieszać ze spaczeniem. Podsumowując - wygranie Xanatharem jest nie tylko możliwe, ale moim zdaniem daje także zdecydowanie więcej satysfakcji. Naprawdę źle robi ten, kto go odrzucił i nie używa w grze.

Im dłużej gram w LoW, tym bardziej cieszę się, że zdecydowałem się na zakup. Miałem tę grę na wishliście już od bardzo dawna, zdecydowałem się na zakup pakietu podstawka+dodatek jak zobaczyłem, że dodatek znika ze sklepów (teraz jest dostępny w zaledwie dwóch miejscach wg. iszopa), to nie zastanawiałem się długo, kupiłem... i absolutnie nie żałuję. Ta gra jest na tyle dobra, że dokupię zapewne także dodatkowy zestaw meepli i budynków, który zastąpi klasyczne kostki i żetony lordów, plus pewnie także i dedykowany insert (albo spróbuję zrobić sam ;)). Jeśli ktoś zastanawia się, co ta gra robi w top100 BGG, to polecam po prostu zagrać... i zachwycić się, tak jak ja ;) I pozostaje tylko pochlipać tylko nad polityką Wizzardsów, że taka świetna gra nie doczeka się nigdy polskiej wersji językowej, podobnie jak wspomniani wcześniej Tyrants of the Underdark. Dwie kapitalne gry, warto mieć obie w kolekcji.

Na koniec jeszcze tylko ostatnie pytanie, mam nadzieję że ktoś tu w ogóle dotrze :D Skąd wziąć takie wkładki z tłumaczeniem jak na obrazku tutaj? Na BGG widzę tylko tłumaczenia kart na białym tle. Jest jakiś szablon, gdzie można wkleić tekst i będzie tak wyglądał jak na zdjęciu z linka? Czy to samodzielna robota autora zdjęcia?
ODPOWIEDZ